|
|
| Тема |
Re: митът за венетите-славяни [re: gioni] |
|
| Автор |
Arient () |
|
| Публикувано | 03.03.09 12:20 |
|
|
|
Всъщност книгата му я имам някъде но не знам точно къде (книгите ми са пръснати на няколко места, доста раздалечени географски). Беше преведена на български в началото на 80-те (не си спомням кога е издадена), а тогава вече всички поляци бяха десиденти. Във всеки случай разграничаваше Лужишката и протославянските култури. Може вече и да греша, но той "подаваше ръка" и на унгарците и ги включваше в списъка на автохтонните европейци. Но това може да съм го чел и другаде.
Интересно ми е твоето "археологическо" виждане за миграцията на славяните на запад до Лаба. Затова те питах и за кашубите.
Всъщност май не само до Лаба. В "Галските войни" на Цезар се споменава за едно "германско" племе, при което преводачът му бил безполезен. Изглежда за латините всичко на север от Рейн и Дунав е било "близнаци". Върти ми се в момента в главата за "славянско проникване" в Испания, но не мога да го избистря
Вашингтон освободи хамариканците, Колт ги направи равни, а Калашников им еба мамата.Редактирано от Arient на 03.03.09 12:39.
| |
| |
|
|
|