|
|
| Тема |
Re: Относно разкритията [re: 3aйчe] |
|
| Автор | cтapинap (Нерегистриран) | |
| Публикувано | 28.12.03 13:32 |
|
|
|
Зайче бяло, и този път си станало жертва ..само че не на вечните ти врагове от детските песнички и приказки,а на тази особена паплач която Иво Беров много точно нарича "ЖУРНАЛЯ".Както се казва "от памти века"е известно,че Мадара е била култово място за траките...ако се не лъжа там има и останки от раннохристиянска църква,т.е. пак от времето преди идването на старите българи....сиреч до тук в репортажа СЕНЗАЦИЯ НЯМА !
А това че конкретния/конкретната/"журналя" изхълца от изненада пред "досущ еднаквоста" на Мадарския конник и останките от тракийските оброчни плочки на конникът- херос, си остава за негова сметка/на журналята/.
Вобщем истината е,че с този "сензационен"репортаж ,някакъв/някакава/ невежа СЪВСЕМ ИЗЛИШНО И НЕНУЖНО и воден само от идеята да захлеби нещо в постно откъм новини време,ни връща към 40-те/50-те години на миналия век,когато персони като Крънжалов и сие са "доказвали"небългарския произход на Мадарския конник.
За да не се бъркаш в бъдеще и за да си наясно за какво иде реч в аналогични случаи, остави настрана иконографията ,както те съветват,и обърни внимание на най-съществения детайл от Мадарския конник който доказва,че той не може да е дело на траките-виждащия се крак на конника СТОИ ВЪВ СТРЕМЕ.
А всички изображения на тракийския херос /даже когато са с лъв и куче/показват че траките НЕ СА ПОЗНАВАЛИ СТРЕМЕТО.
| |
| |
|
|
|