Ясно е, че ако го направим няколко пъти, логично да се постигне и 100% – просто ще запомним кое кое е.
Неее, нямах предвид тренировки с един и същи тест и едни и същи рисунки, а изучаване на голям брой рисунки, създадени от ИИ и отделно от деца. ИИ може да е добър имитатор, но има издайнически елементи, по които тренираното око може да разпознае, че е рисувано от компютър. Във верните ми отговори те са очевидни и затова след един бърз поглед ги разпознах. Но в неверните явно се е маскирало по-добре, защото не е очеизвадно от пръв поглед.
Заниманието на сина ти да пробва идеи чрез ИИ е наистина гъвкав, съвременен подход. Те, сега младоците в най-различни области много дълбаят в това. Но дори и той сигурно усеща, че има нещо в ръчното или човешкото, което не може да се подмени.
Оооо, то се набива в очи дори и за малко дете. Целта на синковеца изобщо не е да направи имитиращ продукт, а само да визуализира по най-лесен начин идеята си. За собствена употреба, дет се вика. Не знам какви версии на ИИ тормози да му рисуват, но резултатът поне засега е много далеч от качеството на професионалната компютърна анимация, в която компютърът е само помощен инструмент на професионалния художник.
|