|
По т.3 в едно интервю Ю.К. разказва, никога не са вярвали с баща си, че ще доживеят свалянето на комунистическия режим, т.е не е могла да предложи промените, които по-късно не само в България, но и в Остблока ще настъпят.
Де факто в поместените медийни откъси от досието й, няма реално сътрудничество.
Заглавието на една статия от сайта на немското радио гласи" Много шум за нищо".
Авторът Юрген Рите, литературовед, също задава подобен въпрос и допълва, че Кръстева е искала да работи за един български вестник. Продължава, че в
България има един вид анти закон за тайна служба, който гласи, че всеки, роден преди 1976 г., се проучва, преди да бъде нает от българските власти, което очевидно се е случило тук и така това дело придобива публичност.
Аз лично се изненадвам, че в момент, когато тя работи над автобиографията си, е проявила желание да работи за някой български вестник, но конкретно име в статията не е споменато нито пък срещнах подобно обяснения в българските издания.
|