|
Тема |
Re: Харманли [re: Baldrian] |
|
Автор |
UnicaDonna (заядница) |
|
Публикувано | 04.09.16 16:22 |
|
|
Засърбяха ме ръцете...
Българското училище е превърнато в инструмент за отродяване и асимилация на българите.
Нещо не разбрах КОЙ асимилира българите... Че ромите след едно количество време ще станат повече от нас - е ясно, но пък чак да ни асимилират и то чрез училището... ми да обясни авторът - КОЙ ни асимилира всъщност и как точно? (ако му е ясно какво значи тази дума)
Тълковен речник - "Асимилация - В политиката – поглъщане, претопяване на един народ или език от друг."
Да не говорим, че надали ще възпитаме родолюбие, употребявайки несъществуващи в родния език думи. (отродяване)
---------------------------------------------------------
България е наша Родина или наше Отечество, защото в нея са живели от стари времена дедите и прадедите ни. Ние всички обичаме своята Татковина, както обичаме родното си място.
Хубу. Ако това е за най-малките, които трябва да усвояват ПОНЯТИЯ - има объркване. България е наша РОДИНА или ОТЕЧЕСТВО - добре, детето разбира, че България е негова Родина или негово Отечество. А що ще в съседното изречение думата "Татковина"?? Научили сме детето на понятията "Родина" и "Отечество" в предишното изречение, а къде сме го научили ЩО Е "Татковина"?
Няма да го чета този учебник.
Редактирано от UnicaDonna на 04.09.16 16:27.
|
| |
|
|
|