п.п трябва да се пробвам за кмет на селото
Хе-хе! Пробвай - сега му е майката!
После, кат` се усере и тая ... коалиция... няма да са "виновни" кметове!
Това, дето го разказвам за еволюция, основаваща се на природните закони, изцяло важи и за обществените закони. Но - смисълът на обществените закони не е разкрит.
Един от основните философски закони, Закон за количествените натрупвания, съм го "разбрал" как действа. Защо колич. натрупване води до ново качество? И въобще, ... какво значи ново качество? Преди съм обяснявал, (с ник "няам прякор" и "малоум2") затова - накратко:
Новото качество е възможност за осъществяване на нова връзка при взаимодействия. Инфото за такава връзка се "съдържа" в обвивните трептения на групите, като цяло - в обвивката. И неживата и живата природа, при образуване на групи - струпвания по известни физ. закони- достига до обвивки, които могат да си взаимодействат с различна големина на силата на връзката - зависи от вътреизлъчвателите, образуващи цялото. Еднаквите по форма образувания си взаимодействат с по-голяма сила от нееднаквите. Това довежда до струпване на множество "еднаквости" избирателно (не случайно) - до получаване на обвивка, която дава възможност за препдреждане на излъчвателите в групите, вече с по-къси (но и по-здрави) връзки. Чрез инфото в обвивката - нови връзки ... и т.н., докато окрупненото не "изпадне в противоречие" с външният наличен фон от лъчения.
Тогава, следва разделяне на окрупненото, като "парчетата" носят в себе си инфото на това, от което са!
Значи, устойчивостта - изцяло зависи от външни за групата, фактори!!!
И при обществените групи е така. Важно е да се разкрият и анализират външните фактори. Тогава - може да се прогнозира "устойчивост". Но, преди всичко, трябва да има "вътре-излъчвателите" - съмишленици - за да се сформира ... група.
Знаеш поговорката: "Една въшка, като се наяде, излиза на челото" - по същия принцип - когато нещо ... "излезе начело" - пред други подобни, като се идентифицира сред другите със своя "характер, свойство" - започва атаката на "външните" условия. Доколко е устойчива тая идеология - не зависи от индивидите в нея, а от ... външните условия. Това е една от грешките на ... осъществяващите комунизъм - те наблягат на индивидите-вътре, а не ... на неблагоприятната външна обстановка.
Това не е грешка само на комунистическата идеология, а и на всяка друга - щом е идеология. Защото външните условия не са ... идеологически, а икономически. ... Ако забелязваш - всички "управляващи" се стремят да ги направят идеологически - да вярваме: в религия, комунизъм, фашизъм и ... т.н. идеологии.
Маркс си "извежда" правилата на обществата чрез анализ на икономически принципи. Стига до извод - Комунизъм в най-силно развита икономически, страна. Чичко Ленин - йок, важна е идеологията - е, провали се! Поповете - и те са провал! Фашизъм - световен провал!
Народен комунизъм в САЩ - я, тук има нещо! Щото, отчасти, обвързва икономиката със структурите от ... работещи. Като им дава "хляб, телевизор и топло" (по Дончо Цончев) те престават да се бунтуват. Осмисля се съществуването им, стават вече за "творци", на собствеността си.
Капиталистите, захапали демокрацията (права и правила, важещи за всички!) правят средата "икономическа" - е и това иска доизкусуряване.
Например, затваряне ня кръга "Кой проверява проверяващите?", и "Как излишъкът да се разпределя най-целесъобразно?" , и др.
Много дебели станаха американците, бе!
Това е сериозен проблем!
..............
О, нощи теменужни!
Те не са, на голо теме, нужни.
(Тр. Акациев)
|