|
Тема |
Правилно са... [re: dreamer] |
|
Автор |
basstoon () |
|
Публикувано | 09.07.00 11:10 |
|
|
От отговорите ви виждам че вие всички вярвате в американската мечта. Как богатите хора стават добри... и дават всичко от себе си.
Вие наистина ли си мислите, че лампите са най-важната част от печалбите на Филипс и съществуването на такава лампа ще застраши фирмата. Ами аз мисля, че ако се изобрети нещо универсално, вечно, това не би разрушило устоите на света. Добрите богати хора са ви промили мозъка! Ами за тях е важно да си мислите че ако на тях им е зле, това означава, че и на вас ще е зле. Ами производството на осветителни тела е важно, но не толкова че да се откажем от добър, дълговечен, евтин източник на светлина които би разрушил, моля ви се пазарната икономика. Няма ли нещо нездраво във вашето разбиране за прогреса. Ами когато се появи телевизията и хората вече слушат по-малко радио (например) да не би да настана световен катаклизъм. Просто някои изобретения остаряват.
Ако има технически решения, които дават сила на човека и това са знания отвоювани с труд и пот - какво значение има, че някой би пропуснал да живее от патенти жял живот без да си мръдне пръста. Смятате ли че прогреса трябва да спре за да не фалира Филипс. (Само някои да се заяде, че споменавам конкретно Филипс)
Още не мога да си обясня защо си мислите, че пазарната икономика ви гарантира свободата да купувате най-доброто. Ами вие купувате това което са ви набили в главата, че е добро! Да не би да сте опитали всичките видове бисквити и можете да кажете кои са най-хубави. Или продавача ще се опита да ви предложи някои които са по-добри, защото са по-полезни и вие ще си ги купите.
Мисля си, че даже и да не знам как би изглеждал един ПРАВИЛЕН икономически строй, може би мога да виждам, че нещо не е в ред на това което ни убеждават че е венеца на икономическата мисъл на човечеството.
P.S
Благодаря на Dreamer, че успя да опише толкова наивно пазарната икономика. Това доказва какви провинциалисти сме ние българите.
Продължавам да се "боря" с един Maniac, но за сега май няма полза :). Все пак ти благодаря, че ми показа нещата на Ушев. Наистина са добри.
|
| |
|
|
|