| 
         
        
  
        
				А-бомбата и Н-бомбата са творение на природата? Знаеш ли, че само янките са взривили над хиляда по времето на Студената война? И това е естествено?!? Никой не ти говори за слънчевата радиация или за минерални бани 
 
 Значи конвергенцията е объркала палеонтолозите, така ли?! А стига бе, а тях питал ли си ги дали са се объркали? Не разбрах обаче  какви животни са били динозаврите?
 
 "Когато един вид загуби адаптационните си възможности, към промени в ОС то той е обречен на естествено изчезване (в смисъла който ти влагаш в "естествено"), някои фактори ускоряват процеса (като човешката намеса), но не са отговорни за самия процес (измирането), защото той е станал вътрешно присъщ за съответния вид (еволюционна задънена улица)."
 
 Според теб прякото избиване на организмите от човека и цялостното им заличаване от лицето на Земята е липса на адаптация ... към какво? Към смъртта? Ако някой дойде и те гръмне в главата, защото си бил еленче скачащо в близката горичка -> това е еволюционна задънена улица?!?  Не бъркай еволюционните механизми за адаптация заздравяващи вида като цяло с отстрелването на дивеч до пълното му изчезване или замърсяването на средата, при което те - останалите видове нямат това време за да се адаптират.
 Гледай сега, и аз ям месо, колил съм зайци, ползвам нет, гледам ТВ, возя се в градски транспорт и т.н. Най-нормален човек съм ... поне за такъв ме вземат околните. Не съм маниак скандиращ безумни лозунги по разни митинги. Просто искам сутрин като си отворя прозореца за да проветря стаята си, да не се закашлям заради въглеродния окис, който се свързва с хемоглобина в кръвта и измества кислорода, поради което белите ми дробове протестират с дрезгав глас. Искам като отида в гората далеч от метрополията на бъдещето, където хората са натикани в стоманенобетонния си кошер да виждам още катерици, кълвачи и др. малки твари, защото това радва душата ми, човече. А не да ги гледам от страниците на списание с черна лента на корицата си.  Искам още доста неща, като например това хората да помислят за бъдещето на децата си и да не се страхуват, че може да ги сполети съдбата на рибарите от залива Минимата в Япония след обилна порция тежки метали изхвърляни в морето, а от там в морските дарове и накрая в търбусите на хорицата. Искам ... да, но от "искам" до "мога" е оттук до другия край на галактиката. Болно ми е, че хора като теб, поручика, zaphod и някои други ще обясняват някой ден на децата си как природната среда не се унищожавала, а сама се променяла, защото човек е част от нея и не му праска за последствията. И един хубав ден този манталитет ще се пренесе на новите светове, които открием и така, докато не се превърнем в един хубав вирус разнасящ се сред звездите докато не се намери съответното лекарство. Защо ли? Там един закон за всяко действие  дето имало равно по големина и обратно по посока противодействие. Доста се отплеснах, сори.
 Деструктивен, не дестриктивен 
 Да, човек променя средата и точно в това е проблема. Толкова ли не разбираш, че промяната идва твърде бързо за да може който и да било вид да се адаптира преди да се е заличил! 
 "Промяна" е в очите на тези, неизучавали сложните взаимоотношения между средата и организмите. В очите на останалите това е престъпление, защото както казах в една друга тема: Колкото една екосистема е по-разнообразна,толкова по стабилна е тя.
  "Амин!" каза Той, или в превод "Спасявайте се!"
        
        
  
          |