В отговор на:
Ако речем, че условията са идеални за септична яма, аз лично, бих зидал.
Би зидал ? Отгоре ще има плоча,която ще се явява дъно на езеро.Бетона с фибри,пластификатори.Цялостната конструкция проектирана от инженер разбира се. Породата е добра за септична яма.Отворите ги замислям като ф 110, отстрани възглавница от чакъл.Дъното е пропускливо,ще го удълбоча в средата с шахта,дълбока да кажем 150 см.Всъщност,преди тази същинска яма,ще има друга.
Два цилиндрични съда,от полиетилен ниско налягане,здрави,издръжливи на натиск,отдоло с голям отвор на дъното,надупчени по система отвън,с отвори по памет ф 8 ,много отвори,превръщащи съда в сито,без да отслабват съществено стените му.Отгоре двата съда плътно влиза тръба ф 160.Съдовете са свързани последователно,отстоят един от друг на половин метър. Земният изкоп във който ще са,представлява шахта дълбока 4 метра,засипана с възглавница чакъл.Когато съдовете се поставят,се засипва отвсякъде с чакъл,така щото около тях да е слой приблизително дебел 40 см.
Знам че никой не може да изчисли уравнение в което не се знае,какво количество и какъв състав се вкарва,колко е водопропускливостта на грунда,какви валежи и прочие.Това с съдовете е модулна система,могат да се куплират повече съдове.
На теория всички септични ями,някога в бъдещето се запълват.Обаче имаме и процеси на разлагане,това което остава на теория реално е пепел,и би следвало като обем да е незначителна част,а и да е разтворима и се просмуква.
Вероятно е по престижно един инженер да занимава мозъкът си с това как се строят небостъргачи,нежели септични ями,но за съжаление и в наглед несъществените теми също има предизвикателства.
|