от wikipediata "парната машина има коефициент на полезно действие (КПД) 12 %, бензиновия двигател - 24 %, а при дизеловия двигател КПД достига стойности от 32 до 35 %." . Максимум 16% достигало КПД-то, така че нещо ми се струват празни приказки.
Докато не изпапаме нефта няма шанс такава машина. Ще бъде само екзотика, а след това ще излапаме въглищата и горите с такова чудо. Нека си седят тези машини в музея, че лошо ни се пише.
Трябва да кръстим този форум "Ретро парти"
И сега нека да погледнем фактите. С лампи могат да се правят НЧ усилватели, радиопредаватели и радиоприемници.
За какво друго стават?
В другите приложения не са конкурентни. Примерно как виждате с лампи примерно - РС, калкулатор, мобилен телефон, GPS, DVR, видеокамера, ЕПРА, модем, телевизор.
Огледайте се в къщи, не е сложно. И представете си видеокамера с радиолампи. Или калкулатор с големината на хладилник. Сетете се и за Рубин, Темп и други такива чудеса дето, ако сега ги видите ще се смеете.........
А това за приложението при военните е съмнително като ефективност.
Вече не сме в комунизма. Преди един комунист прегръща една радиолампа, пада ядрената бомба и остават само комуниста и радиолампата
Атом отляво, атом отдясно.
Който е ходил войник знае за какво става въпрос
Т.е. като умрат хората за какво ще са тези лампи? За контакт с извънземните ли?
Те хората отдавна са го разбрали и затова имат силно ограничение на потреблението. Те май тези разработки са толкова секретни, че никой не ги е виждал и никой не знае за какво се ползват
Пак повтарям ще има приложение на радиолампите ама съвсем ограничено.
Ако някой знае повече за военнотото приложение нека даде пример, защото твърдението че лампите имали приложение при военните за мен е странно. Нека някой даде пример да осветли моето невежество. Иначе с голи твърдения никой не е в състояние да ме убеди в нещо друго.
Маняците на радиолампите могат само да бъдат благодарни на военните, че те с техните свръхпроизводства са осигурили живот на много НЧ усилватели.
Според този сайт на фен на радиолампите три са държавите, които ги произвеждат - Русия, Китай и Япония. И трите държави не са за пренебрегване, но явно само те виждат икономическа обосновка за това производство.
Ще ми е интересно някой да даде факти, които да ме оборят, но засега не виждам такива.
|