| 
	
 | 
	
          
            
              
                | Тема | 
                   Re: Само да кажа нещо [re: amarilis] | 
                 |  
| Автор | 
ARlZE (shallowgrave) | 
 |  
| Публикувано | 15.01.11 16:47 | 
 
 |  
 
 |  
        | 
         
        
  
        
				Българинът е твърде муден и пасивен стане ли въпрос да изразява лична позиция и да се бори срещу неправди. Затворен и ограничен! Бъзлив и нерешителен! Завистлив и мнителен! Не умее да защитава справедливи каузи, нито дори осъзнава значението им! Не се и замисля, повлечен от течението на апатията си.Толкова е ограничен, че най-често чака неприятностите да отшумят от самосебе си, вместо да им се противопостави! Все свежда тиква с надежда „истинските европейци” да дойдат да ни оправят бакиите!
 ..................................
 
 Да, съвършено права си.
 
 Психолозите казват, че няма една "интелигентност", че всъщност има 6 вида "интелигентности". От всичките 6, на нас - българите - според мен най-много ни куцат емоционалната и социалната интелигентност. Едната е свързана с емпатията, с възможността да се поставиш на мястото на другия човек, да съпреживяваш, а другата - със способността да поставиш себе си като част от цялото, от нещо по-голямо. И съответно да можеш да прецениш кога е важно да поставиш своя собствен интерес в услуга на интереса на "цялото".
 
 Колективната ни памет и колективната ни воля също ерозират сериозно. Вече няма нищо свято, всичките си свещени крави ги направихме на хамбургери, за да храним малцинства и егото на чужди дипломати.
  
        
        
  
          |  | 
 |    |   
 
 |  
 |   
 |