Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 10.11.25 
Клубове/ Религия и мистика / Християнство Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: В кое време живеем [re: dnaunseq]
Автор dnaunseq (ветеран)
Публикувано16.11.12 17:08  



Аз не виждам от какво може да бъде изкушен един мъж освен от жена или от здраве (което е свързано). Сега разбира се не знам от какво може да бъде изкушен един мъж с по-различни наклонности.

Isiah (37:21-23) също ни дава идея за оценката и присмеха на жените като особено тежки и оскърбителни за мъжа.

В отговор на:

21 Тогава Исаия, Амосовият син, прати до Езекия да кажат: Така казва Господ Израилевият Бог: Чух това, за което си се помолил на Мене против асирийския цар Сенахирим.
22 Ето словото, което Господ изговори за него: Презря те, присмя ти се девицата, сионовата дъщеря; Зад гърба ти поклати глава ерусалимската дъщеря.
23 Кого си обидил и похулил ти? И против кого си говорил с висок глас И си надигнал нагоре очите си? Против светия Израилев.





От което съдим, че мъжът по принцип е ориентиран към жената; макар все пак тук да има и втори момент, на неодобрение от цялото семейство - тоест общността - дори дъщерята да го изразява.

Значи да не говорим общо - жените ще бъдат изкушени и покрай тях и мъжете.

Когато жените са изкушени, не може да бъде продължен родът и обществото. Тогава дъщерята няма повече да е съпричастна към мнението на баща си, на общността и на Бога, какъвто е показан да бъде редът в стиховете. Дали ще е изкушена от чужденци или изкушена от празни дрънкулки - това няма значение. Днес виждаме, че жените наистина са изкушени и то по всички начини.

ПП: И една малка корекция, в стиховете е обърнато внимание на дъщери. Това значи, че изкушенията на бащата и изкушенията на майката може да повлияят негативно на дъщерята (когато говорим за развала и неправилност на процесите).

ПП2: Това е така да се каже "за народа". Управниците също така биха могли да бъдат изкушени от неправилни идеи за управление (управлението не трябва да се гледа сам относно неговата каноничност, ами и по неговата жизнеутъврдителност, близки и далечни последствия - тук за пример можем да посочим притчата с поверените жълтици и кой как ги умножил).

ПП3: За малоумните или неспособните - засегнатите поради някакво замърсяване на средата или дефекти на организацията на ежедневието не можем да кажем, че са изкушени от нещо, но те търпят негативните влияния от други процеси. Те са жертви.

ПП4: За лудите, като хора подивели, хора начело на мафията, варвари, с необуздана алчност и т.н. те също не са изкушени, ами просто са изявили определени инстинкти, които ги водят до тези форми на крайно поведение. Другият вариант е да са попаднали под влиянието на идеология с определен нездрав отенък.

Редактирано от dnaunseq на 16.11.12 18:18.



Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* В кое време живеем Людмил Георгиев   14.11.12 17:11
. * Re: В кое време живеем nonetheless   14.11.12 20:41
. * Re: В кое време живеем ъглишв   14.11.12 22:14
. * Re: В кое време живеем Людмил Георгиев   14.11.12 23:36
. * Re: В кое време живеем Гepиcъм   15.11.12 01:19
. * В кое време живеем ъглишв   15.11.12 12:37
. * Re: В кое време живеем grg   15.11.12 19:33
. * Re: В кое време живеем exaybachay   15.11.12 23:54
. * Re: В кое време живеем Людмил Георгиев   16.11.12 00:21
. * Re: В кое време живеем ъглишв   16.11.12 10:16
. * Re: В кое време живеем ъглишв   16.11.12 10:13
. * Re: В кое време живеем Kaпepнayм   16.11.12 14:09
. * Re: В кое време живеем dnaunseq   16.11.12 16:48
. * Re: В кое време живеем dnaunseq   16.11.12 17:08
. * кога видите да стои на свето място "мерзостта на Kaпepнayм   16.11.12 10:22
. * В Края на времената "Светилището ще се очисти" Kaпepнayм   16.11.12 10:33
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.