Ами да Ви попитам по друг начин:
1. Не допускате ли, че св. Дух е преценил, че вследствие на развитието на обществото е необходимо да се направят някакви промени ?
2. Без знанието на Бог и без Неговото висше благоволение ли са въведен новия календар ? И ако е така бихте ли дали свидетелство за това .
3. Как се свиква Вселенски събор и какво пречи вече толкова векове той да не е свикван ? Сигурно никакви проблеми няма за разрешаване, като гледам май те само се трупат и нищо не се прави по въпроса. Когато патриарх Максим, трябваше да разреши проблема с алтернативния синод можа да се свика такъв събор, а за такива важни проблеми не може. Ами извинявайте ама аз почвам да си мисля, че календарния спор е толкова незначителен и маловажен, че просто никой не му обръща внимание.
И понеже почнах да Ви отговарям преди да сте редактирали постинга искам да допълня и моя отговор, след Вашата редакция:
1. Ценя Вашите постинги, защото винаги сте се стремяли да изяснявате нещата според Вашите разбирания, но не възприемам да давате оценка, кое е е СПАМ и кое не, раздразнението което усещам ме карам да си мисля, че има нещо, което не е в интерес на Вашите разбирания. Този форум е свободен за изразяване на мнения и едва ли има някъде написано правило, кой точно как да се изразява ( не сме всички богослови и слава на Бог, че не сме ).
2. Демагогия е всяко нещо, което се занимава с дребнотемие и пречи да се разрешават същинските проблеми - попитах Ви, Бог не може ли да се справи с неверниците, та е оставил на старостилците да се преборят с тях ? И отговор няма да получа вероятно, така както и до сега не прочехоме отговора на въпроса за това защо не е низвергнат не помня вече кой.
3. Нямам намерение да си пращам мненията никъде, защото мене аднминистративната дейност на която и да е църква въобще не ме интересува е ни ми влияе на покланянетто и общуването ми с Бог.
4. А за финландската църква, не съм се интересувал, но имат сигурно някакъв официален адрес, че вземете та ги попитайте какъв пасхален календар спазват. Доколкото знам всички истински православни църкви спазват пасхалния календар, точно както е определен от Първия вселенски събор. Интересното е, че не си спомням коя година беше ама тогава и евреи, и православни и католици, честваха съответно Пасха и Възкресение Христово, точно в един и същи ден и не си спомням "старостилците" да са протестирали нещо тогава.
Редактирано от Cтpaнeн на 30.08.05 01:40.
|