| 
	
 | 
	
          
            
              
                | Тема | 
                   Re: отново за hardtail+висока вилка [re: TheSaint] | 
                 |  
| Автор | 
nk (неестествен) | 
 |  
| Публикувано | 01.02.03 21:23 | 
 
 |  
 
 |  
        | 
         
        
  
        
				То е ясно, рамката на експерт-а си е проектирана за ХС, не съм тръгнал да правя "спускач-чудовище", по-скоро нещо като "още по-универсално" колело. А и вилка с чак 120 мм ход май е безсмислица в моя случай, по-скоро въпроса ми беше дали рамката ще е достатъчно здрава за да издържи повдигането което допълнително ще я натовари. Не мисля да скачам с нея, нито да правя супер-екстремни спускания, просто да имам повече стабилност при евентуалните нормални DH.
 
 В момента при максимално свалена седалка седлото и евентуално сваленото кормило с къса лапа ще са на 1 ниво,  ако резна 3-4 см от колчето на седалката и спечеля 2 инча от това което каза screamBoy за по-малката задна гума, ще се получи долу-горе това което ми трябва.  Или ако размера на вилката от оста за предното колело до горния край на короната не е стандартен и мога да си взема вилка чиито гореописан размер да е по-голям от сегашната, ще мога да си оставя задната гума нормална. Та въпроса сега ми е за вилките - този размер от оста до горната част на короната стандартен ли е, и дали заздравяванията по рамката ще държат на повдигнатата предница (пак повтарям, не се очертават чак толкоз зверски товари и скокове).
 
 Съжалявам че ви занимавам със себе си и мойто търкало, ама вие сте хора препатили и знаещи, пък може и за в бъдеще темата да е в помощ на някого 
 
  
 
 Редактирано от nk на 01.02.03 21:28. 
        
        
  
          |  | 
 |    |   
 
 |  
 |   
 |