"Ако не мога няма да ти ги пиша тези неща. "
Като не можеш, защо изказваш някакви твърдения върху величини, които не познаваш?
"Измерената ще е много по малка, повече от 1000 пъти по малка от реалната честота с която се въртят дупките."
Сериозно? И как стигна до този извод, след като не можеш да направиш оценка? Само на шесто чувство?
Знам си аз, че за тебе термини като "много" имат някакви магически количествени стойности, кога им е кеф трябва да са големи, кога не им е кеф могат да станат и малки, направо са всякакви.... Но каква е връзката с реалността?
Формулата за времето, която възпали въображението ти и го обърка, има и следният вид:
Нас ни интересува най-дясната част, в която участва разстоянието до центъра на черната дука (r) и в числителя участва една величина, наречена гравитационен радиус, който определя "размерът" на черната дупка, хоризонтът на събитието. Та, като четеш статията на юнаците, засекли гравитационните вълни, става ясно, че те твърдят, че по данните прослядяват процесът почти до момента, в който хоризонтите на двете дупки се допират (и с право, след това следва един изключително кратък процес на взаимно поглъщане на дупките, въртенето като такова го няма вече и вълни също няма да има). Та, на разстояние на което се допират хоризонтите им, центъра на едната се намира на разстояние два пъти по гравитационният радиус от центъра на другата.
Ако заместим това разстояние във формулата за времето, получаваме:
- разликата във времената достига максимум един път и половина. 1000-та пъти се оказаха болна фантазия. Но вече не мога да се учудя на това...
Друг път преди да те напъне "много" или "малко", опитай да оцениш някак.
Добре е късметът да ти се усмихва, но не е добре като почне да ти се хили!
|