Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: Surfer]  
Авторфтичka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 10:49



И аз съм пробвал доста, но като Internet-BG няма друг. Горещо препоръчвам на всички да ги избягват. Нито можеш да се закачиш 30 минути, нито да им влезеш в сайта. Кой ще плаща за телефонно време?!





Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Авторфтичka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 11:04



Не знаеш колко си прав(а?).
Предимствата на картите са много. Пример: аз пътувам често и не може доставчикът ми от София да ме кара в Бургас, да речем, да се връзвам към софийски или пловдивски телефон, защото там са му входните точки. Да върви по дяволите! е си избера доставчик с входна точка там. Колко са междуградските телефони, а? А Интернет не ми е само ровене, но и работа и пари, така, че Оня с многото свободно време да не ми прави разчет на моето.
Проблемът: кой ще ме защити от калпави доставчици на карти?
Предлагам да си създадем форум, кадето да "одумваме" кой достачик как се справя. Нещо като класация на потребителя. Като почне някой да ни премята, да не се чуди, че му бягат клиентите. Пазар...
Какво ще кажете?
ПП. e-card наистина засега се справят не лошо. (мнение)



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: тeлekoм]  
Авторas_de (Нерегистриран)
Публикувано11.03.01 00:21



siako dete znai che kartite sa izmisleni f plovdif ot ena firma det e ....
shtoto v plovdif horata mnogo mnogo ne obikaliat puk i transporta e edin
i za tova e po lesno s karti ...davash gi v blizkia reb i taka se edni si imash oshte edin office ...drugia golim kef s kartite e che s tiah ne vyrvi POP account
ta ti da si chakash hotmail da ti se otvori i da si vyrvi vremeto...
shtoto to poveche hora sa se podlygali tam da si napraat poshta puk to tova hotmail nali i bes tova trudno si raboti dori i da si zakachen napravo na dostavchika s LAN ( znam shtoto takvaz mi e rabotata) pak ne raboti shtoto to samoto laino hotmail pretovareno i takak...
ot druga strana kartata e annonimna i koeto e niakakyv vid predimstvo za tezi koito iskat da se skriat makar tova da triabva da se spre zashtoto ne mozhe da imash annonimen telefon se pak:(
i vyobshte kartite sa nasrana rabota no mnogo udobna za dostavchika da e po blizo do klientite bez da gi narovarva psihicheski s hodeno do office-a i razpraviane
kolko chas ima i kolko niama i kolko ostavat i dali she sa za sledvasht mesec i dali triabva da doplashta po poviska tarifa i vyobshte ... internet taka ne se prodava
triabva da ima mesechni pllashtania kakto e pri telefonite taka sichko shte e izchisteno i iasno

tui to.. sicki koito misliat ralichno ne sa naisno


chivi i zdravi



Тема Re: карти и акаунти(и тъпи доставчици)нови [re: фтичka]  
Автор тeлekoм (непознат)
Публикувано12.03.01 16:44



Ами то това е мястото. Тоя клуб не е само за интернет доставчици, а и за клиентите им. Като не си доволен от някого - давай направо, пък да видим после



Проблемът на e-card е това, че част от добрите доставчици липсват... Естествено, всички не могат да се съберат. А и е-card товарят много цената на час интернет

БТК... who else?

Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: тeлekoм]  
Авторcurly (Нерегистриран)
Публикувано26.03.01 17:15



plz define [good|cool|etc] ISP
posle kritikata ako moe

hmf, da i ispta w e-card sa malko powe4e ot 13 :>



Тема Що представлява добрия доставчик [re: curly]  
Автор тeлekoм (новак)
Публикувано26.03.01 21:00



Aми това е един такъв доствчик, дето:
не дава заето
има добра връзка (>32000 на аналогова линия)
не дропи почти никога
има добър support (телефона му да не дава свободно ден и нощ)
има достатъчен външен канал
и достатъчен към местните сайтове
не съдира по 3 кожи
НЕ ВИЖДАМ КАКВО НЕЯСНО ИМА КАКВО ТРЯБВА ДА ПРЕДСТАВЛЯВА ДОБРИЯ ISP.И критиката си е таман на място....

а за е-кард не съм ги броил колкоса точно, те се сменят

БТК... who else?


Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: тeлekoм]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано27.03.01 09:51



Greetings,
Provokirahte me, g-n Cial-Edin-Telekom, otgovariam

не дава заето
tova zavisi ot dva faktora- ima li pari da plashta dosta serioznite taksi na BTK za telefoni v seria (http://www.btc.bg/btc/services/offers/index_bg.htm), Primary ISDN ili R2 Digital i dali v BTK sa bili 1) v nastroenie i 2) dobre [bold]stimulirani[/bold] za da mu gi dadat

има добра връзка (>32000 на аналогова линия)
Tova samo na okolo 40 % zavisi ot ISP-to, ako si e napravilo truda da si kupi seriozen RAS/RAC. Ostanaloto e 1) mendite jici, oxidiraneto i nemarlivostta na tehnicheskia personal na BTK i 2)

не дропи почти никога
Poniatie "ne dropi pochti nikoga" zvuchi kato konstituciata na US v ustata na Kim Ir Sen... Haide kaji mi dragi mi Be-Te-Ceicho, koi sa faktorite, koito zavisiat ot ISP-to, vliaeshti vyrhu prodyljitelnostta na vryzkata? A, pri uslovie , che se izpolzvat seriozni RAS-ove, vse pak si govorim za seriozni ISP-ta...

има добър support (телефона му да не дава свободно ден и нощ)
Mdam, moje da dava i samo zaeto. No neka da ne se zaiajdame. Naistina, tova oceniavam, e v silite na edno seriozno ISP. Bih dobavil ne samo dobyr (mil, drujeluben) no i vse pak kompetenten. Bih iskal da otpravia vse pak edna zabelejka, pardon, dve. Pyrvata e - zashto tolkova godini BTK ne si napravi truda da psune edni toll-free (1-800 tip) telefoni, za d amojem da sme naistina polezni na klientite si i vtorata- niakoga da si zvynial na xx2001 (povredi BTK), sled 20:00 ili ne dai si Boje v sybota ili nedelia...? Ako ti si g-n Telekom, prosto mlykni, niamash nikakvo pravo da se obajdash po tazi tochka, dokato ne si opravite lainianata kompania...

има достатъчен външен канал
Primer- na izvestna na men kompania, ISP, veche 6ti mesec i baviat dokumentite za edni 12 Mbps po optikata na BTK... Inache si prav, kupuvash ot monopolista i stiskash zybi. Ako li pyk ne.. e da, ako li pyk ne si kupuvash DVB ot padashti spytnici kato kolegite (bez napadki) ot SMS Internet i si svirkash...

и достатъчен към местните сайтове
Kazva se Peering (ili SIX) dragi mi smehurko, ako ne znaesh, procheti shto e to na adres http://www.bgpeering.net. Ami.. pak sdrujenie na dobra volia ot major ISP-ta (chastni! a da, BTK ne uchastva!)...
не съдира по 3 кожи
#define 3 koji. Neka da poglednem cenoobrazuvaneto na Internet (priblizitelno tipichnoto cenoobrazuvane): okolo 30% e vynshnia kapacitet, 40% vh. tochki i naetite linii ot BTK i ostanalite 30% se razpredeliat mejdu support, zaplatite na raboteshtite i edni mijavi 6-7% pechalba, koito tirabva d amislish kak da razpredelish mydro i strategicheski za razvitieto na firmata. Taka che - pak: #define 'idealna cena' ?

Bez da se namesvam v edin nenujen spor, iskam samo da ti kaja- znaesh li kakva e razlikata mejdu teb i hora kato Delwin i Curly naprimer... ? Edin vagon knigi. Taka che za da ne izglejdash smeshen i govoresht, prosto zashtot ti se govori, obmisliai dumite si...

Regards
P.S. netiquette (potyrsi go v google ako ne znaesh kakvo e tova) predpolaga, osven ako ne stradash ot razni riadki psihicheski zaboliavania, v sledstvie na koito da kreshtish neprekysnato, da ne izpolzvash CAPS s povod i bez povod. Kolkoto do chervenoto, procheti chichko Zigmund...



Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: mick]  
Автор тeлekoм (минаващ)
Публикувано30.03.01 18:27



И аз отоговарям:

tova zavisi ot dva faktora- ima li pari da plashta dosta serioznite taksi na BTK za telefoni v seria
A това мене какво ме интересува изобщо? Аз съм потребител, и общо взето не ме интересува хич дали има пари - да има, щом се е хванал на хорото е длъжен - ако не може друг го измества. Защо за едни има, за други - не обаче?

Tova samo na okolo 40 % zavisi ot ISP-to, ako si e napravilo truda da si kupi seriozen RAS/RAC. Ostanaloto e 1) mendite jici, oxidiraneto i nemarlivostta na tehnicheskia personal na BTK i 2)
Да, това е така - обаче само донякъде - като го казах се абстрахирах напълно като работещ в БТК. Доста голям опит имам с доставичици всякакви.
И все пак, как става така че с едни може с други не?

#define 3 koji
Идеалната цена е такава, че да не ми е скъпо на мен - например 25 лева неограничен достъп.... Ама я ми кажи щом си от "seriozni ISP-ta" kak стана тая работа с 25-те лева? Безкрайно ми е интересно наистина. ...Много ми е интересно как повечето доставчици със скърцане и псувни през зъби, но все пак започнаха един през друг да се въртят около 25 лева неограничен.... след като е било толкова лесно, защо чакахте толкова време всички?
А да 6-7% е малко може би, но си е чиста печалба.

Kazva se Peering (ili SIX)
Искам да ти задам един въпрос - каква е ползата от peering-a? Реалната полза? А това че един доставчик е в пиъринга, не значи, че българският му интернет е добър(справка ИнтернетБГ и Лирекс)... е има и обратното(Гукис и БОЛ например), но нещо цялата история не ми е ясна. Ще чакам да ми отговориш за ползата от пиъринга, щото имам още 2-3 въпроса там...
А Инфотел има връзка към някои важни сървъри също...

Primer- na izvestna na men kompania, ISP, veche 6ti mesec i baviat dokumentite za edni 12 Mbps po optikata na BTK
Контрапример - на двама други доставичци напоследък нищо не им беше бавено... Защо така? Това, че на някой нещо му се дава трудно, не значи непременно корупция - има си обективни причини(например евентуалното махане на оте и цялата дандания с франс телеком) и субективни(който сее ветрове, пожънва бури... Не може публично да плюеш някого и да казваш колко е корумпиран, или да го плашиш със съд и да очакваш той да се отнася нормално с теб)

zashto tolkova godini BTK ne si napravi truda da psune edni toll-free (1-800 tip) telefoni
Taka БТК не ги е пуснала, тия неща се преценяват дали ще си струва услията, и явно са преценили, че не е необходимо.. естествено, че не е правилно, но какво да се прави - не аз ги вземам тези решения... Но и да имаше такива телефони това не решава проблема - едва ли номера пречи на това да не се слагат фъфлещи некадърни индивиди, които на всичко отгоре не можеш да ги хванеш и в работно време

А щом си "голям" доставчик е недопустимо...
За повредеите не го отричам, че понякога колежките не си гледат работата, но това че никога ги няма е напълно преувеличено и не е вярно. в неработно време ако не за конкретната централа има за другите дежурен.
И все пак аз говоря като ползвател на интернет, а не като БТК

Poniatie "ne dropi pochti nikoga" zvuchi kato konstituciata na US v ustata na Kim Ir Sen
Toва ми хареса

Е, ти не можеш да знаеш кой колко книги е прочел всеки от нас(ако не си някой от тях самите), така че в момента ти си приказваш "koлkoто да движиш въздуха из устната кухина"... Tоя тип приказки са безкрайно смешни - бил съм прочел, не съм бил прочел, бил съм некадърен... а номера на боксерките що не ми го кажете, като сте толкова знаещи всички?

П.П. Хубаво е да приказваш за нетикета и да ме обвиняваш мен, че го нарушавам(i Delwin така направи), обаче ти какво правиш?
Значи пишеш и ти с цветове(не че черното не е цвят) и на всичкото отгoре на някаква измислена азбука - методиевица. При тва присъстват думички като "Greetings" и "Regards".... Българин си, нали?
Ta не е зле човек като критикува да поглежда и себе си... А и не съм склонен да се съобразявам с разни измислени правила от рода на това, че задържаният Shift или Caps значат крещене - това е само някакво жалко позьорство, нищо друго. Пък и след като в невиртуалните диалози мога да викам или да натъртвам на някоя дума не виждам защо тук да не го правя. Толкова за "netiquette А що се отнася до "chichko Zigmund" бих се радвал, ако ми кажеш къде той е писал за червеното...

Интересно какво ще ми отговориш...
поздрави,
телеком

П.П.П. А да, има и още нещо - не се мисля за "Cial-Edin-Telekom" там съм го обяснил това za целия един телеком...

Та това е....

БТК... who else?

Тема Re: Що представлява добрия доставчикнови [re: тeлekoм]  
Авторmick (Нерегистриран)
Публикувано31.03.01 00:45



Доживях, не мислих че ще отговориш.
1. За сведение, въпроса е реторичен. Ако ти убягва смисъла на реторичен, прочети Григорий Цамблак, там е описанието е удачно, макар и над нивото ти. За да разтълкувам за твое улеснение ще добавя, че става дума за критика на цените за портове на БТК, не за финансовите възможности на доставчиците. На заявката подадена от фирмата, в която работя за 350 Primary ISDN-а в София, които бяхме готови да предплатим само и само БТК да закупи нужното оборудване, ни се отговори със повдигане на рамене. Просто не им се работи, това е всичко.
2. С едни става, с други не... е да, някои си инсталират 15 модема ACORP 56 и претендират, че са ISP. Други обаче харчат по 8000-10000 USD за RAS/RAC-ове, но напразно- БТК следи да има равнопоставеност на пазарните субекти в тяхната некачественост.
3. Виж предишния постинг- Що е то DVB, SMS Internet, падащи спътници, какво представлява услугата flat fee. Както забелязвам, пазара не е умрял от това, че колегите от Спектър имат flat fee. За всеки влак си има пътници. Утре, когато предложа GPRS на 700 000 абоната и ги направя Интернет клиенти- какво? Смяташ ли, че пазара ще загуби? Не разбира се. Просто ще разширя базата му.
p.s. към т. 3. - би ли ми разяснил ралзиката м/у чистата и не- чистата печалба. Мен ми се губи.
4. Аз съм маркетолог, не техническо лице. Ползата от peering-a лично за мен идва от това, че в края на месеца има съществена разлика в цената, която плащам за външен капацитет.
5. Понятието "равнопоставеност на пазарните субекти" защитено в българското законодателство дали предизвиква някакви бегли асоциации в затормозените ти мисловни процеси?
6. Друже, нека БТК пусне такива телефони, моя грижа е как ще ги позлвам. Но млъкни сърце...
7. Напротив, съдя за умствения ти багаж от постингите ти. За разлика теб, Delwin и Curly ги познавам лично от времето, в което ти си учил математическата операция "изваждане" с ябълки и пръчици. Тогава те вече имаха изграден авторитет. Що се отнася до съобразяването с някои правила, които ти наричш позьорство, ще оставя другите да коментират- не бих желал да влизам в безсмислен спор с поредната радиоточка в този форум. А за кирилицата... Хайде, давам ти шанс и време да измислиш по- смислена причина за кусур..."БТК... who else?"
Всъщност, ето ти един, прости ми латиницата друже, joker. Работя в най- омразната ти фирма и това, представяш ли си, не ми пречи да спя нощем...

Лека нощ драги ми смехурко
Милко Георгиев

Sic transit gloria mundi



Тема Re: не си купувайте интернет картинови [re: фтичka]  
Автор _HCL_ (непознат )
Публикувано31.03.01 01:05



da spodelq malko opit.
ot bs sym i polzwam bgbest. awe dowolen sym ob6to wseto , no moje6e i da e po-dobre. 4uwal sym 4e spectrum, dostawqli na bgbest i pri tqh bilo po-dobre ama ne znam. nqkoi ako ima opit da kaje. Nai-hubawoto oba4e si ostawa M-tel ama sa po-skypi4ki.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.