Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Политика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано11.11.02 23:42



Имало опасност да се върнат шенгенските визи за България по искане на някои страни от Евросъюза - основно Белгия, Холандия и Норвегия. Причината за това били неспиращите скандали с българските емигранти в чужбина. Като последен пример е посочен случаят с българските емигранти с изтекли визи, живеещи в хангари в Бордо - Франция. Министър Паси обяснил, че засега проблемите са туширани. Това съобщи току-що Нова телевизия в новинарската си емисия.
Е, приятели, червено-жълти, срутвайки всичко, постигнато с толкова труд от единственото демократично правителство в България след 10.11.1998 г, не ви ли е неудобно да говорите глупости тук в този клуб, извън този клуб и въобще - навсякъде?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Dobrata]  
Автор lmma (нова)
Публикувано11.11.02 23:45



Дай Боже доброто наистина да победи, но малко започва да ме е страх като виждам, как тъмните облаци се сгъстяват и то в резултат на очевидни гафове, резултат на липса на елементарна политическа култура.



Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: lmma]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано11.11.02 23:55



Това бе един интереснен отговор. Бихте ли ми обяснила сложната си политическа култура?
С обич.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Dobrata]  
Автор lmma (нова)
Публикувано12.11.02 00:05



Чак пък сложна... едва ли моята е толкова сложна. Мисля си, пренебрегвайки ..закачката... че проблемите с българските туристи-емигранти-черноработници и незаконно пребиваващи можеха да бъдат регламентирани и съответно отстранени предварително. Или поне туширани предварително, а не след това.



Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Dobrata]  
Автор Плaмeн (непознат)
Публикувано12.11.02 00:08



bi li se konkretizirala, kakva e vinata na pravitelstvoto tozhno za tozi problem?

mozhe bi imash informacia kak lichno solomon pasi gi izprashta tia nelegalni emigranti v evropata?



Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Плaмeн]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 00:14



Бих се конкретизирала. Вината на сегашното правителство е, че го има. На това правителство западна Европа няма доверие, разберете го това! Такива "туристи" имаше и преди две години, но тогавашното правителство се ползваше с доверие и постигна падането на визите. Сега всичко, постигнато, се сгромолясва обратно надолу. И това ли не е достатъчно, за да прогледнат поне непредубедените?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Dobrata]  
Автор Плaмeн (непознат)
Публикувано12.11.02 00:43



razbrah,
shte ni varnat viziti shtoto dobrata ne haresva pravitelstvoto
i za tova triabva da go svalim.

tragvam da svaliam pravitelstvoto



Тема Мангала падна от власт и родата се юрна по Европанови [re: Dobrata]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано12.11.02 00:46





And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Плaмeн]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 00:53



Да, поразбрал си, но не съвсем. Значи - обяснявам ти бавничко /и ти чети бавничко/ ще ни върнат визите не заради Добрата, а заради недоверието на Европа към избраното с огромно мнозинство правителство в България /на което Западът няма доверие/. Добрата нито за миг не те е призовавала да сваляш това правителство, щом си го харесваш! Добрата е демократ и те обича!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Мангала падна от власт и родата се юрна по Европанови [re: 1984]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 00:55



Имаш проблеми с пълния член /граматически/ и освен това, тезата ти не е издържана. Точно на този "мангал" разрешиха боклуците българи да пътуват без визи в Европа. Заради неговия авторитет!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Dobrata]  
Автор Плaмeн (непознат)
Публикувано12.11.02 00:56



tova za nedoverieto go kazvash ti.

abe doluuuuuu simeon i vsichki zhalto-cherveni.


ako utre stane zemetresenie sigurno, shte kazesh che gospod niama doverie na pravitelstvoto i za tova e stanalo.



Тема Знaем ченови [re: Dobrata]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 00:59



си добричкa, aмa почвaш дa се излaгaш вече. Кaкво общо имa доверието в прaвителството с рaзни цигaни дето прaвят золуми. И дa не се окaже, че тия золумaджии сa зaминaли по великото костово време, a? Стрaнно зaщо тия истории съществувaт и от предишенгенско време. Сигурно цaрят е виновен. Дaaa, и зa продaдените дечицa е виновен, той още през 91 е знaел, че премиер шa стaa



Тема Кои точно са червено - жълти? Ако имаш в предвиднови [re: Dobrata]  
Автор TimeKiller (минаващ)
Публикувано12.11.02 01:01



сегашното правителство - да обвиняваш него за това, че ще ни връщат визите е меко казано некоректно. Напротив - надявам се благодарение на мерките които ще вземат да не ни налагат визи отново. А също така да успеят да я направят най - накрая тази съдебна реформа за да се сложи най-после някакво подобие на ред в тази така наречена "държава" България.

P.S. Нали уж си "добра" какво се радваш толкова?



Тема Прекaленонови [re: Dobrata]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 01:00



голямо внимaние отделяш нa един член



Тема Re: Кои точно са червено - жълти? Ако имаш в предвиднови [re: TimeKiller]  
Автор lmma (нова)
Публикувано12.11.02 01:04



Много смешно. Естествено, че ако ни връщат визите, то ще е в резултат на глупостите на сегашното правителство. Тъй като единствено и само заради предишното ни ги махнаха. А те мерки кой знае какви не могат да вземат, защото вече са опелкали нещата. Извинявам се за грубия израз.



Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Плaмeн]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:04



Какво ли ще кажа утре? Е, изводите са твои, нали?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Знaем ченови [re: me]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:07



Да и аз точно това казвам! Тези золуми ги имаше и по Костово време, но тогава визите паднаха. Е, колко дълго да обяснявам още? За доверието в едно правителство имах предвид.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Не миличкa,нови [re: Dobrata]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 01:11



просто кaто пaднaхa визите куцо и сaкaто се възползвa и което и дa е прaвителство дa беше дошло нa влaст сегa щеше сърбa попaрaтa. Но понеже не е костовото може дa зиaеме колкото може.



Тема Re: Кои точно са червено - жълти? Ако имаш в предвиднови [re: TimeKiller]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:12



Въпросът ти беше "кои точно са червено-жълти", нали? Значи - отговарям ти - червеножълти са тези, коитоса и червени и жълти едновременно. Другите ти обяснения са доста объркани, защото изразът "мерките, които ще вземат да не ни налагат визи отново" изобщо не обяснява кой направи така, че визите да ги няма.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Кои точно са червено - жълти? Ако имаш в предвиднови [re: Dobrata]  
Автор Плaмeн (непознат)
Публикувано12.11.02 01:23



kak sa taka ednovremenno?

a) oranzhevi

b) horizontalno rae

c) vertikalno rae

d) kare

e) ribena kost

f) zalti na cherveni tochki

g) cherveni na zhalti tochki

h) nekfa druga sharka (kakva?)

Редактирано от Плaмeн на 12.11.02 01:24.



Тема Дотук разбрах, че...нови [re: me]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 01:27



"Вината на сегашното правителство е, че го има."
и
"... кой направи така, че визите да ги няма."

Също, че членът е много важен. За последното съм много съгласен.

Това е само форум!


Тема А "просто" [re: me]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:26



защо не паднаха визите при Жан Виденов, при Попов, при Беров, при Луканов? Защо имаше "желязна завеса" при Тодор Живков?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: А "просто"нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 01:29



А между визите и желязната завеса нищо ли нямаше?

Това е само форум!


Тема Нямах предвиднови [re: Плaмeн]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:30



точно тези шарки, не си ме разбрал.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Your wellcome...нови [re: lmma]  
Автор TimeKiller (минаващ)
Публикувано12.11.02 01:31



Уважаема Imma,

Струва ми се, че Вие (както и Добрата) се опитвате да коментирате материя с която не сте много наясно. Освен това поради явната Ви предубеденост считам, че е безсмислено да влизаме в дискусия по този въпрос.

Best Regards,
TimeKiller



Тема Здравей,нови [re: Дpyrият]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:31



ти ли правиш ловешката ракия-менте? И защо Ловеч се излага, там истинската ракия винаги е била сливова, а не гроздова.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Време енови [re: Дpyrият]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 01:33



дa нaпишем с тебе един труд нa темa "Членът и кaк дa го употребявaме" и дa удaрим еднa aкaдемичнa плесницa нa Фурето!



Тема Ами незнaм зaщо...нови [re: Dobrata]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 01:34



А зaщо зaщо зaвършвa нa "О"?
А визите нa румънците пaднaхa ли и когa?



Тема Re: Нямах предвиднови [re: Dobrata]  
Автор Плaмeн (непознат)
Публикувано12.11.02 01:37



da de, tozhno za tova v poslednata tochka te molia da utochnish kakva e sharkata



Тема Re: Your wellcome...нови [re: TimeKiller]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:37



Ами тогава не влизайте!
Обичта ми е за Вас!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Ами незнaм зaщо...нови [re: me]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 01:40



Те си нямат цигани.

Това е само форум!


Тема Мдaм,нови [re: Дpyrият]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 01:40



мaмaлигaрите сa много увaжaвaни в Европa



Тема Re: Нямах предвиднови [re: Плaмeн]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:43



Шарката е в сърцето ти, а не в някой вилеров гоблен. Няма да мога да ти обясня, ти сам си знаеш. Попитай сърцето си и то ще ти каже.
Добрата - с обич.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Добре заварил!нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 01:46



Преди време подробно описах какво правя, но тя беше една такава, ъъъ... зла тема, та не се учудвам на отсътствието ти в нея. Замалко да ми излезе прякор, ама карай.
Да нямаш нещо рода в Ловеч, че така се засягаш? Кой е писал за гроздова от там?

Това е само форум!


Тема Да напишем, ама...нови [re: me]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 01:50



Как да ударя дете? Или дядо. Това според него, де. Според мен - жена, та пак не става.
А и друго, то постоянно се съблича и се бие само. После да не ни броят за съучастници...

Това е само форум!


Тема Re: Нямах предвиднови [re: Dobrata]  
Автор Плaмeн (непознат)
Публикувано12.11.02 01:54



dokolkoto si spomniam kartinkite na sarca,
tam se izpozlva cherveno i sinio, ta iskash da kazesh che pri men e zhalto, taka li?

btw, kakto vizdash veche si izpalniavam obeshtanieto

Редактирано от Плaмeн на 12.11.02 01:55.



Тема Re: Добре заварил!нови [re: Дpyrият]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 01:54



Да, имам татко, роден на 15 км. от Ловеч и братовчеди в самия Ловеч. Затова толкова ме боли, когато Ловеч не може да мисли самостоятелно. Но Ловешкият балкан е най-красив за мен.
Обич и да не се окаже, че си някой мой братовчед?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Ни в нашта рода ...нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 02:02



... сме 'се хубави хора, добри.
Е, поне обичта няма да е неискрена.

Това е само форум!


Тема Re: Ни в нашта рода ...нови [re: Дpyrият]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 02:10



Видя ли сега - аз винаги съм била искрена, защото отдавна знам, че си от Ловеч, но не съм ти казвала, братовчеде.Харесва ми, че се опитваш да промениш темата ми, но все-пак не разбрах точното ти мнение по въпроса за визите. Защо ли вие в Ловеч всъщност нямате мнение?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Хайде сега, инсинуации...нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 02:16



Написах, че сме хубави хора, не че съм от Ловеч.
Какво за темата? Едното е твое твърдение, другото - въпрос.
А какво ще кажеш за един контра въпрос, през последните 3-4 години колко пъти си пътувала в Шенгения?

Това е само форум!


Тема Re: Хайде сега, инсинуации...нови [re: Дpyrият]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 02:23



Нито веднъж - веднага ти отговарям. Това, обаче за мен няма особено значение. Важното е, че мога, когато поискам. Разбираш ли? "Свободата, Санчо..." /повтарям се/. Важното е, че мога по това време на деня да си седя пред компютъра в къщи, да си говоря с теб в ... Ловеч /примерно/, да си плюя Величеството /защото основателно и наистина не Го харесвам и не Го обичам/, нима това не е свобода? Важното е, че децата ни ще могат да отидат там, където си поискат, без да имат проблеми, а след тях идват други деца - нима това не те интересува? Нима си мислиш, че България е само за теб за 50-60 години?

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Хайде сега, инсинуации...нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 02:43



Свободата е мноого сложно нещо. Но нека прескочим клишето за отговорността.
Аз искам много повече от свободата. Нещата, които споменаваш, "че мога по това време на деня да си седя пред компютъра в къщи, да си говоря с теб в ... Ловеч /примерно/, да си плюя Величеството /защото основателно и наистина не Го харесвам и не Го обичам/", са естествени, защо го забравяш? Искам следващата крачка, не просто да ми позволят да приказвам. Искам да мога да ида където си искам, а не просто да ми разрешат.

нещо за лека нощ.

Това е само форум!

Тема Няма инсинуации,нови [re: Дpyrият]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано12.11.02 02:57



ти просто не си прав! Първо - тези неща /да си плюя Величеството и да си говоря с теб в Ловеч/ сега са естествени, но сега! А бяха ли естествени преди само 5-6 годшини? Втората крачка - ами отиди, където си искаш, ако можеш да си го позволиш, важното е, че можеш сега! Ако ти върнат шенгенските визи, ще можеш ли въобще? Или ти пак променяш темата в смисъл, нямам възможност. Е, затова, скъпи, попитай тези, които наистина ограбиха и изнесоха България, но сигурен бъди, това не е Иван Костов! Просто ми става жал как късопаметно българският народ не помни кой наистина го ограби и измами. Искрено мисля така, искрено знам, че е така и затова - просто ти пожелавам "Лека нощ" за тази вечер от сърце!
Добрата.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Ами Добричке,нови [re: Dobrata]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано12.11.02 03:39



точно тук си в грешкa. Тези, които могaт дa си позволят си ходехa и преди, щото си им издaвaхa визи без проблем. Единствените, които се възползвaхa от безвизовия режим си остaвaт зулумaджиите, товa е. Другият и преди и след еднaкво е ходил, тоест не е. Кaкто и ти. И понеже и ти имaш избирaтелно зрение нaпрaво ще те попитaм: Костов дa не би дa е бил и премиер нa Румъния?



Тема Бе ти четеш ли какви ги дрънкаш?нови [re: Dobrata]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано12.11.02 07:33



Какви изтекли визи, ма? Нали нямало визи?

И какво да направи Царят? Да затвори границата като по татово време ли?



Седесарската мъка край няма.

Тема Re: ДА НИ ВЪРНАТ ШЕНГЕНСКИТЕ ВИЗИ?нови [re: Dobrata]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано12.11.02 10:22



Не съм съгласен с това, че в чужбина гледали с недоверие към това правителство. По принцип какво ги интересува в чужбина кой е избран, след като то е станало с честни, демократични избори? Иначе би приличало на вмешателство във вътрешните работи на СУВЕРЕННА страна. Например, на мен не ми вдъхва доверие едно правителство на Тони Блеър, например но това няма никакво значение. Английският народ иска да бъде управляван от лейбъристи и наше задължение като истински дипломати и демократи да поддържаме добри отношение с всички страни, независимо кой там управлява /избран по волята на народа/



Тема И ти като Едвин, самонови [re: Dobrata]  
Автор Hиkoтин ()
Публикувано12.11.02 10:38



тъпотии бълваш. Разликата е във размера на форума - твоите засега са само в "Политика". Ама вие сте наистина тъпи фанатици. "Единственото демократично правителство" ???? Ами първото демократично на Фил???? А какво, Царя да не би с преврат да сме го направили премиер... И това Народно събрание ( каквото и да е ) да не би да е нелигитимно? И к'ва е тази дата .....1998? И накрая кой говори (пише) глупости. Дръжте крадеца-а-а



Тема Re: Вейдърнови [re: вeйдъp]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано12.11.02 13:44



От теб разбирам, че има две категории хора. Значи привържениците на една партия или например на един футболен отбор са по-прости от привържениците на друга партия или футболен отбор. КЪДЕ СА ПРИНЦИПИТЕ НА ДЕМОКРАЗЦИЯТА БЕ, ДЖАНЪМ? Напълно тоталитаерно мислене. НТие комунистите сме най-добрите синове на народа ние седесарите сме на-умните хора в страната и така нататък. Брей вдигна ми кръвното от възмущение. Затова няма да надничам в този клуб



Тема Re: Ооооооооооооо, айде стига с вицовете!нови [re: Dobrata]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано12.11.02 15:37



При всичките си магарии точно за това правителството не можеш да го обвиниш. Проблема се решава само с изводни визи, което обаче ни връща сещаш се кога.

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Тая Западна Европа много празна и пуста, бе!нови [re: Dobrata]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано12.11.02 16:05



Тук по празните САЩ знаеш ли колко е трудно да живееш "незабелязано" в хангар? В гето - да. Но в хангар? В земеделска област, както около Бордо?

В САЩ щото има закон, че ако някой живее на парче от имота ти за еди-колко-си години - значи ти не си си стопанисвал имота - и значи поселникът получава собственост върху (толкова години нелегално) ползваното парче... И край Лос Анжелес един скитник бе успял да живее всред храсталаци край трасе на жп линия... И съдът реши жп линията да плати на скитника за собственическите му права (добити защото жп линията не си е стопанисвала имота - и не е била изгонила скитника на време)... Та скитникът получи компенсация жилище в бедняшки хотел...

И разни западняци, тогава случайно около нас, виреха носове и заявяваха как по Западна Европа такива нелегални живеения, незабелязани ни от власти, ни от собственици, изобщо били немислими...

Ако подобна история се бе пръкнала за нелегални имигранти в хангар край Пловдив, примерно, великите ЕС щяха да плюят по България че не си стопанисва земята и допуска такива безобразия. Къде е критиката срещу Франция? Или срещу другите празни и пусти и нестопанисвани западно-европейски държави? Или това е просто поредната изява на анти-българска омраза, щото отдавна не им е падал случай да режат още българска земя и да я раздават на гърчоляшките, сърболяшките, и турчоляшките протежета?

Евала на който живее така по шибания ЕС!

Не България, а дал Бог целия Близък и Среден Изток да им се изсипят!



Тема А ти имаш линови [re: Плaмeн]  
Автор Randstad (новак)
Публикувано12.11.02 16:37



... Информация според която Паси не ги е пращал?

Още след първия по-голям скандал с нелегално пребиваващи в Холандия, тамошното правителство информира обществеността, че е упълномощило комисар (не съветски) да води разговори по въпроса с българското правителство. Всеки следващ ден, та до повече от месец, информацията беше една и съща "Търсят се начини да се установи връзка с българското правителство". Най-накрая когато въпросния упълномощен взе та се изтърси в България единственно висш полицай, доколкото си спомням даже не министъра, обеща нещо като отнемане на паспортите на престъпилите закона за една година.

Може би трябваше да дойде Беатрикс на негово място, тогава С2 сигурно щеше да прояви желание за разговори!



Тема Re: Това беше гот!!!!нови [re: 1984]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано12.11.02 16:46





В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Голяма смешка изръси:нови [re: Randstad]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано12.11.02 16:55



"Търсят се начини да се установи връзка с българското правителство"... и така - цял месец.

Сигурно не знаят адреса на посолството или посланикът им тук се напива като шведския, та не е контактен цял месец.



Седесарската мъка край няма.

Тема Re: Ооооо, не й се впрягай! Тя инови [re: TimeKiller]  
Автор Charles (DesertRatt)
Публикувано12.11.02 17:59



лавина в Хималаите възприема като външнополитически провал на правителството. В такива случаи просто логика недей да търсиш.

В безшабашной жыл в тоске и гусарстве бившый лучший королевский стрелок...


Тема Re: ruizнови [re: Pyиз]  
Автор вeйдъp (ентусиаст)
Публикувано12.11.02 18:39



ima dve kategorii hora umni i glupavi-prosti qvno tova ne si razbrala zastoto ti se samoopredeli sama kam koi prinadlejish kolkoto do tova dali se vazmustavash men ne me interesuva osobenno

ОТ ВСИЧКИ ГРЕХОВЕ НА ЧОВЕКА НАЙ ЖЕСТОКО СЕ НАКАЗВА ПРОСТОТИЯТА!!!


Тема abe sveti prostiнови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор вeйдъp (ентусиаст)
Публикувано12.11.02 18:49



4eteiki glupaviq ti posting mi doide prozrenie 4e pove4e ne trqbva da 4eta glupostite ti zastoto si v otbora na klubnite idioti tuk ste ti pripomnq samo 4e ne e vajno tolkova kade si jivql v franciq a tova 4e sa izminali 90 dni tolkova e pozvoleno na bg-raqta za sega da stoi v strana ot shengen bez viza taka 4e zaradi takiva otrepki kato teb i drugi v tozi klub koito patuvate iz evropa s avtobus kato dobitak moje da ni varnat vizite i da mi sazdavat problemi na hora kato men koito patuvame kulturno sas samolet i spazvame evropeiskite zakoni stom ne ti haresva evropa ste si stoish tuk v koptora koito nari4ash jiliste i moje da gledash ort po kabelnata ako imash takava razbira se pove4e nqma daa pravq greshkata da ti 4eta glupostite

ОТ ВСИЧКИ ГРЕХОВЕ НА ЧОВЕКА НАЙ ЖЕСТОКО СЕ НАКАЗВА ПРОСТОТИЯТА!!!


Тема Хе, Скромни, Вейдър е седесар.нови [re: вeйдъp]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано12.11.02 19:34



Няма друго обяснение.



Седесарската мъка край няма.

Тема Такава силна реакция...нови [re: Zzloba]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано12.11.02 19:56



Просто е учудваща!

А вейдър не ми звучи като да има влечение към нелегален живот в хангар във френската провинция.

Не че аз казах и една критична дума към живялите в хангара! Да кажеш, настъпил съм роднински нерв или нещо!

Ще се изяснят нещата, евентуално...



Тема Виж подобни скандали иманови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано12.11.02 20:14



с поляци, унгарци, чехи, и хиляди араби и всякакви.

Обаче за седесар това не е проблем, ЕДИНСТВЕНИЯТ проблем, който виждат е, че Костов не е на власт. Оттам насетне всичко, което се случва в света, се явява супер-доказателство за голямата грешка, дето не сме избрали наново Командира. Вече и всеобщото избирателно право се подлага на критика.

В същото време страната ни е разсипана, за култура и образование може да се говори само условно. Все повече младежи буквално не могат да пишат, а и не четат изобщо. Живеят само с Холивуд и Нета. Сред тях се появи тази "мода" - да се пише само с малки букви на латиница и без препинателни знаци, - та те просто не знаят къде да ги слагат. Така се скатават като едни БУНТАРИ срещу съсипващото ги общество.

Но да си бунтар, пък да ревеш за точно определена политическа партия, била НА ВЛАСТ цели 4 години и 8 месеца, която е един от основните виновници за окаяното ти състояние, това надминава моите представи за глупост. По-лесно бих разбрал (но не оправдал) някой смахнат терорист, който се гръмва в празна къща.



Седесарската мъка край няма.

Тема Смешката не е отправена към тебнови [re: Zzloba]  
Автор Randstad (новак)
Публикувано12.11.02 21:03



... и не я ръся аз а трите канала на холандската национална телевизия а също и сериозни всекидневници. Бих се поровил да ти намеря линк но все едно, едва ли ще се справиш с холандския. А ти до къде стигна с разработките на нашите богаташи ? Готов ли е вече списъка "ала Zzloba" и кога ще пуснеш контрата на тези контрареволючионни полски, пък и руски вестничета като публикуваш твоя списък?



Тема Re: Няма инсинуации,нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 21:10



Късопаметната си ти. Преди 5-6 години можеше да си плюеш по величеството и да си приказваш с мен в Ловеч (така да бъде) точно колкото и сега - колкото ти е кеф. И можеше да се разходиш из Европата, колкото и сега - никак. Това е реалното положение.
Другото реално положение е, че си искаш Костоff. Правителството е виновно, че го има. Чехов ряпа да яде пред тебе.
В Румъния цигани има ли?

Това е само форум!


Тема И какво пишат:нови [re: Randstad]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано12.11.02 21:27



1. Няма го българското посолство.
2. Холандският посланик не бе приет от никого, въпреки че отправил молба.
3. Не знаем дали са се свързали и с кого, понеже не ни е предоставена информация.
4. ??????????

Според мен е 3. Ако са сериозни вестници, а не някой лаладжия из нета. Иначе щеше да 1 или 2.

А ПОЛСКИЯТ списък си го бива, но забележи, че се отнася само за онези, които са РЕГИСТРИРАЛИ своето богатство. Виж и щатския списък, ни един наркобарон няма. Пък като слушаш ФБР, друго казват.



Седесарската мъка край няма.

Тема Re: Ауу, че злобно написанонови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор :::Andrea::: ()
Публикувано12.11.02 21:55



Ама ти имаше едни такива хубави разкази и сега се сетих, че не съм ги дочела . После ще пробвам, като ми остане повечко време на спокойствие .

Обаче постингът ти говори за тебе , че си повече американец от кореняците /е, поне до трето поколение/ американци . Интересен е този закон касаещ нестопанисваните имоти . Доколкото си спомням тук май имаше нещо подобно за необработваемите земи . Ама пак има пустеещи колкото си искаш. Също и жилища ...бе направо си е хаос от незнаещи и неспазващи законите , незаинтересувани от собствеността си . Но това е друга тема .

А по конкретния случай , не си съвсем прав . Паси е толкова виновен , че повече няма накъде . Гледа те с бистрите си очи от екрана и най невъзмутимо извърта нещата така, че да излезе сух от водата . Това си е чисто проблем и несвършена работа на външно министерство, която той се опитва напосоки да изхвърли като горещ картоф , пък няма значение къде ще падне . Те , ония лошите от ЕС могат да понесат и неговия мързел и недоглеждане .

Но от друга страна френското високомерие спрямо България не е новина . Не мисля обаче , че в случая е тенденциозно . Ами наистина трябва да си ги прибираме циганьорите и нещо повече, трябва да имаме съответната политика към българските граждани пребиваващи в чужди страни . Защото в случая политиката на нашето правителство се нарича безхаберие , всеки се спасява поединично и другите , т.е. местните власти да им берат гайлето .
Мисля , че в това се крие негодуванието на чуждите власти .

А като се замислиш навсякъде по света има десетки милиони англичани, французи, италианци , испанци , руснаци, поляци и т.н. трайно или временно пребиваващи . Акцентът в случая е наличието на адекватна политика на държавата , чиито граждани са , спрямо условията на пребиваване в чуждата страна . Контрол му е майката . А Паси се изсулва като ... айде да не казвам като какво, то се знае .



Тема Предлагаш ли решение?нови [re: :::Andrea:::]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано12.11.02 22:22



Например да отворим една служба във Франция и да пуснем наши хора да ги ловят (нелегалните). Или още по-добре, вместо да се занимаваме с тях, да вземем да платим на френците, те да с отворят такава служба.
Откъде накъде някой си ще живее където си иска?! Това да не е дИмукрация? дЕмокрация е това!

Специално в този ти постинг не забелязах такова нещо, но ми прави много гадно впечатление, че когато за пореден път някой ни показва, че ни няма за хора, едни други тука ликуват от радост, единствено защото виждат възможност да пратят храчка в желаната от тях посока, докато всъщност не осъзнават, че до голяма степен от самите тях зависи доколко ще ни приемат европейците, като смея да твърдя, че това няма да е заради подмазвачески наклонности - напротив - на първо място би следвало във Външно да попитат, аджеба, вие отнасяхте ли се добре с нашите граждани, когато ги арестувахте, не накърнихте ли по някакъв начин правата им, защото в цивилизования свят дори престъпниците имат права.
В този смисъл съм съгласен, че Паси е позгафил, но с оглед на нашенските обичаи да се отнасяме към сънародниците ни в чужбина, няма да му придирям чак толкова.

Това е само форум!


Тема Re: Нашите правят каквото могат.нови [re: Dobrata]  
Автор Never Mind (минаващ)
Публикувано12.11.02 22:45



Преди 1 месец като пътувах през летище София нашите поразяха 2-3 компаньонки. Искаха им билет за навръщане + пари за дните, които се явяват разлика в билета. И няколко жрици на любовта дето нямаха пари изгоряха. Други си купиха билети за навръщане и показаха съответните пари, ама това си е набутка нали разбираш. :-)

За съжаление за повече никой няма законови основания.



Тема Какво значи "за съжаление"нови [re: Never Mind]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано12.11.02 22:55



Съжаляваш че няма въведени изходни визи както преди два-тринайсет години ли?

And if you tolerate this
Then your children will be next


Тема Re: Предлагаш ли решение?нови [re: Дpyrият]  
Автор :::Andrea::: ()
Публикувано12.11.02 23:22



Много глупавоси го написал, извинявам се, че ще се почувстваш засегнат .

Ама къде съм написала, че дипломатите ни не трябва да се интересуват от съдбата на съгражданите ни ?
Напротив !
Точно Паси и подопечните му изобщо не са се интересували от хората до момента , в който не се е получило международен скандал . Затова казвам, че остра критика заслужават нашите оторизирани властимащи , които нехаят за българите намиращи се извън пределите на страната ни .
Бе , какво ли се чудя , отношението е еднакво вън, вътре в страната какво значение, разлика няма .
Разбери , тук не е нужно патриотарски да се биеш като маймуняк в гърдите "булгаар, булгаар" , а да се пристъпи прагматично към решаването на подобни ситуации, на които ставаме свидетели неведнъж . За какво подмазване изобщо иде реч ? Това е глупаво , да не би граждани на други държави да не са изпадали в подобни ситуации ? Право на страната домакин е да изисква спазването и съобразяването с нейните закони , а задължение на нашите дипломати е да контролират гражданите , чиито представители са и реагират веднага , като защитават интересите им и предлагат решение на възникнали проблеми .
Как ?
Не знам , това си е тяхна работа за това им плащат , има си стандарти .



Тема Споменах вече какво пишат.нови [re: Zzloba]  
Автор Randstad (новак)
Публикувано12.11.02 23:52



Освен това не бъркай холандския посланик, в случая това не е негова работа. Споменах, че правителството е упълномощило комисар, който да преговаря с българското такова. Уви, никаква заинтересуваност от българското правителство.

Освен това като не вярваш, ти не вярваш на:
1. Официални изявления на холандското правителство.
2. Написаното и показано от национална холандска телевизия и вестници.
3. Не вярваш че има въобще нещо такова а някой си се изтъпанил пред 21" си монитор и се опитва да те баламосва.
Кое от тия неща е вярното за тебе или или вярваш и в трите заедно?

Впрочем единственият ни шанс, все още да не е задействана визовата процедура за българи от холандска страна е това, че правителството излезе в оставка.

И не ми споменавай лично на мене СДС, като какъвто и да е довод, нито пък ме изкарвай "син", щото тоя цвят не ми е от любимите.



Тема P. S.нови [re: Zzloba]  
Автор Randstad (новак)
Публикувано12.11.02 23:55



Впрочем, едва ли предполагаш колко си улучил в "Няма го българското посолство." Ако ти знаеш къде, в кой град се намира съобщи ми. Ще ми бъде интерестно като информацийка.



Тема Ще ме скъсаш:)))нови [re: :::Andrea:::]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано13.11.02 00:29



Как да се засегна, Андрейче, като те пунтирах (в изказа)?
Значи да контролират трябва. Вечерни проверки ще има ли, като се върне Костофф?

п.п. Изконсумира ли последното парче (хареса ли ти)?

Това е само форум!


Тема Мноого достоверно ти е инфото,нови [re: Randstad]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано13.11.02 21:28



днес нашият посланик е дал пресконференция в Холандия. Може би си кюта в някое общежитие.

Виждам там в Холандия как се балтавите. Баси, да не намерите посолството, хем комисар пратили.



Седесарската мъка край няма.

Тема Да си говоря с теб по интернет?нови [re: Дpyrият]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано13.11.02 21:50



В Пазарджик? Преди 5-6 години? И да си плюя Величеството, Виденов, Костов /тогава не беше на мода за него, дори Славито го хвалеше/.... Просто не е вярно. Преди 5-6 /може би седем/ години помня /бях още наивна/, че се обадих и се свързах една вечер с нощния Хоризонт. Дискусията бе на тема герба на България /значи, може и да са били осем години/. Тогава големият проблем, жизненоважен за българите бе да има ли гербът корона /на главичката на лъвчето/ или не. В студиото беше някой от любимите конюнктурни БСП дизайнери /значи е било Виденово време/, дали пък не беше Веждито - художник придворен, на разговор със сладкопойна журналистка. Както си говореха, взеха, че ме включиха в ефир и аз за миг успях да задам въпрос: "Кой, господине, Ви възложи да правите макет на герб на България, по каква причина сте спечелил конкурс, когато България си има герб." Моментално бях изключена от ефир, а чучулигата каза сладко: "За жалост връзката прекъсна!". Ти ли ще ми кажеш нещо за свободата преди 5-6 години? Или си бебчо, или така ти изнася да говориш! Независимо, приканвам мозъчето ти към завръщане на паметта!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Това сега го видях.нови [re: Dobrata]  
Автор Дpyrият (Умерено про-)
Публикувано19.11.02 04:22



Прави разлика! В случая просто не са искали да те чуят, а не са ти забранили да говориш.

Това е само форум!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.