Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 19.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема инжекционна помпа на X20XEV-не работинови  
Автор mitkodh (непознат )
Публикувано07.02.10 13:28



сутринта запалих колата на бензин като всеки път после превключих на газ и отидох на работа.вечерта се качвам и като дам на контакт помпата не се чува да стартира и на бензин не работи.в резервоара има 30 литра бензин кажете моляви се има ли бушон или нещо друго или как да проверя дали помпата работи. благодаря ви.преди малко откачих буксата на помпата дадох на контакт и с една пробна лампа проверих дали идва ток до помпата и се оказа че не идва.какво може да е?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mitkodh на 07.02.10 14:04.</EM></FONT></P>

Редактирано от mitkodh на 07.02.10 14:05.



Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.02.10 14:25



Релето на алармата, което прекъсва помпата за да не може да запали крадеца...




Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор mitkodh (непознат )
Публикувано07.02.10 14:45



колата няма аларма освен ако е така фабрично нещо.а ако има такова реле къде може да е?



Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.02.10 14:48



Нямам идея.




Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор filidor ()
Публикувано07.02.10 22:04



Почни от най-простото - бушоните.



Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано08.02.10 10:45



И реле има, и бушон има, само дето аз съм с Омега, а ти с какво си ... чекай да си намеря боба, че да хвърля и да позная





Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор mitkodh (непознат )
Публикувано08.02.10 20:07



колата е астра комби 98г. 2.0 16V 136к.с.(полицейските), м/у другото днес замерихме с пробна лампа и установихме че идва ток до помпата

Редактирано от mitkodh на 08.02.10 20:10.



Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.10 23:39



Май и сам се досещаш какъв е проблема.
Иначе размърдай куплунга - може пък да забръмчи. Аз съм брал такива ядове и подемника стана любимия ми уред, докато една свинска опашка не реши проблема.



Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работинови [re: mitkodh]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано09.02.10 08:59



Колега, ще прощаваш, ама как така един път мерите с пробна лампа и няма ток, другия път мерите пак с пробна лампа и има ток, а помпата все не се чува? То не че няма вариант и помпата да е отишла във вечните ловни полета, ама по ми намирисвва, че (макар и неволно) ни пързаляш с рамковите условия.

И тъй като колегата над мен вече изказа предположение - ако не е познал, а сте станали вече толкова добри с куплунга на помпата - ами пробвайте да подадете на помпата принудително ток, пък да видим какво е положението. В тоя случай все пак ще трбва да помислите какво къде подавате и какви маркучи още ще разкачите, но ако това ви затруднява, значи диагнозата ще е: "с бодра крачка към сервиза".

Дано имате сухо местенце, че сега не си е работа да се завира човек под колата. А иначе ако ви подскаже някой, къде се намира релето на помпата на тая астра и малко от малко си имате хабер от автоелектротехника - тестът става доста елементарен, тъй като и ток ще подадете от моторния отсек и маркуч пак от там ще разкачите. Но ако не тръгне, пак ще трябва да залягате отдолу за да проверите, дали токът не се губи в някой куплунг.

Успех



Тема Re: инжекционна помпа на X20XEV-не работи [re: VladoR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.02.10 20:00



Помпата май се достига от купето на тия астри...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.