Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 19.04.24 
Автомобили
   >> Opel
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПРоблем с Вектра Б  
Автор Kaтaнчo ()
Публикувано08.02.10 21:40



Здравейте. Имам Опел Вектра Б от 1997г.

Дава следния проблем. От тази зима при шофиране светне жълтата лампичка за грешка или проблем в двигателя или там не знам и аз за какво точно.

Попринцип рядко светва.

Лампичката изгасва при по рясзко подаване на гас, отпускане на гаста или пък превключване на предавката.

Но днес ме притесни факта, че както си карах на 4-та скорост и бях натиснал педала до половината и като видях, че свете го настъпих до края, но нито оборотите се покачиха, нито километрите. Всичко си стоеше все едно беше замръзнало. Превключих предваката и отново всичко се оправи.

Нещо не е както трябва какво става?



Тема Re: ПРоблем с Вектра Бнови [re: Kaтaнчo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.02.10 22:17



И като прочетете грешката какво излиза ?




Тема Re: ПРоблем с Вектра Бнови [re: imitev]  
Авторkatan4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.10 15:21



Аз много не разбирам от двигатели. НЕ съм я карал на ремонт и за това сега питам някой дали знае дали е нещо сериозно. Единственото, което знам е, че лампичката светва когато тя си иска и при по - рязко подаване на гас или пък при превключване на предавка изгасва. Нищо друго не се появаява освен тази лампичка. Само тя си свети и това е. Но последния път ме притесни когато бях на 4-та, лампичката светна натиснах гастта до края и нито оборотите, нито километрите се мръднаха, превключих на 5-та и лампичката изгасна.

ЕТО ТАКА ИЗГЛЕЖДА ГОРЕ - ДОЛУ.





Тема Re: ПРоблем с Вектра Бнови [re: katan4o]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано09.02.10 20:02



Това е индикатор Check engine.

Ако искаш да се разправяш с него има 2 варианта:
- сам да се мъчиш и да се научиш как се четат грешки и т.н.
- да отидеш в сервиз

Аз лично не виждам как през интернет можем да ти помогнем в диагностиката при тези обстоятелства...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.