Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема А пали ли студена на газ?нови  
АвторДилбepa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 15:02



Естествено честито за новия клуб и от мен.
Братлета, дайте мнение по въпроса защо колата ми - Темпра, моноинж., за нищо на света не ще да запали на газ, когато е студена. След като загрее до около 40-50 градуса нещата се оправят. Купих колата оборудвана с уредбата -италианска, и не съм ходил при майстор, имам достатъчно проблеми и с работата на бензин. Допускам, че може да има връзка между двете. Дайте съвет къде в Пловдив може да ми я прегледат разбиращи хора.



Тема Re: А пали ли студена на газ?нови [re: Дилбepa]  
АвторChocho (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 18:57



Zdraveite, i chestito na novia klub! Ste spodelia moeto mnenie za palene na studeno. V semeistvoto imame 2 koli - Seat Ibiza i Peugeot 405. Na Seata slojihme italianska AGU - Marini. Kolata vyobshte ne pali kato e studena, no kato zagree okolo 40-50 gradusa si minava na gas i niama problemi. Na Peugeot-o slojih Lovato i dosega ne e pomirisvala benzin. Pali si samo na gas i to bez nikakvi problemi. Okaza se che na izparitelia na Lovatoto ima 2 vrytki - za prazen hod i za izhodnoto naliagane, a na Marini-to samo za ednoto, no ne znam koe tochno i sym siguren che tam ima neshto gnilo. Az lichno mislia che tova e prichina niakoi koli da ne mogat da paliat na gas. I tyrsia reshenie kak moje da se promeni tova. Vie kakvo mislite?



Тема ne e ot tova mojнови [re: Chocho]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано25.04.02 19:08



az svalih mojto AGU - Marini ot Moskvi4 412( tam paleshe kato e studena bez problem, no ako q izpusnesh da izgasne posle dokato ne stopli nqma trygvane). slojih q na Mazda 626 2000i( ne znam dali e mono ili pylna injekciq no tam pyk vijte kwo stawa: sutrin ako e na gaz pali i sled okolo 2 sekundi ugasva i ne moje d azahape posle dokkato ne stopli izparitelq... NO, az otkrih edin 4alym ako ve4erta q izgasq na benzin i sutrinta oshte kato q zapalq na benzin moga da prevklju4a na GAZ i varvi dobre dori ne gasne. no pyk imam drug problem ponqkoga i denem kato q ostawq na gaz i ne shte da pali kolkoto i da e topla.
primerno minal sam 100km gasq i vednaga ako probam da zapalq na gaz naprawo se edno nqma tok v akumulatora taka vie na umrqlo

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: ne e ot tova mojнови [re: mistermeth]  
АвторChocho (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 10:22



I Seata imashe systia problem i kato otidoh na serviz se okaza che prekusva edno kabelche, koeto otiva v niakakyv iglen klapan v karburatora. Niakoi put pali sled kato sym karal, niakoi put ne ste. Slojihme nov kabel i vsichko se opravi, no posmyrtno ne pali na gas kato e studena....



Тема Re: А пали ли студена на газ?нови [re: Дилбepa]  
АвторCECO (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 16:41



Паленето на газ при студен двигател е нежелателно, защото в такъв случай изпарителя изпълнява само функцията на редуктор на налягане и може да се заскрежи, което скъсява живота на мембраните. За да започне да изпарява газта, е необходимо да загрее двигателя, тъй като изпарителя се подгрява от охлаждащата течност.
Може да се пали на газ при студен двигател ако температурата на въздуха е над 20 градуса.



Тема e daнови [re: Chocho]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано26.04.02 21:32



i mojta ne shte kato e studena, no da ti kaja majstori sa mi kazwali 4e prosto ot teq uredbi deto sa sas Termi4en izparitel(po starite) e taka kato se slojat na injekciq
i az ne znam shto

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема ne si mnogo praw....нови [re: CECO]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано26.04.02 21:34



shtoto az kato bqh s Marini-to na Mosvi4a si paleshe i pri dosta po-niski temperaturi.....
4ak ve4e na zima kato svi golemiq stud togava ne mojeshe

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: А пали ли студена на газ?нови [re: CECO]  
Автор DanailP (добродушен)
Публикувано27.04.02 19:04



Predisnata mi kola beshe Tavria. Izparitelia beshe BRC. Paleshe na GAZ pochti do 0 gradusa. Chak kato padne temperaturata mngo minawah na benzin wecher da ne mucha dwigatelia.

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Не е точно така...нови [re: CECO]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано27.04.02 19:20



защото един приятел до преди година имаше Рено 11 със много хубава западна АГУ (не не помня каква марка) - за съжаление удари челно колата и сега тя е в моргата.
НО НИКОГА не беше включвал на бензин. Палеше на газ дори при -10'.Това съм го виждал многократно със собтвените си очи. Питах и моите 2-ма майстори по газовите как е възможно и те ми обясниха, че изпарителят му билмного хубав. Вътре големите гумени мембрани били като облечени в много тънък слой алуминий (май алуминий беше), който ги предпазвал от студената газ, защото иначе се втвърдяват и престават да си вършат функциите. Всички останали карантии вътрв в изпарителя също по някакъв начин били предпазени от студената газ...
И никога не е обледенявал този изпарител. Не знам, беше страхотен. В моргата го продали веднага.

Просто ви казвам какво съм видял, който иска да не вярва...


Volkswagen е моят автомобил!

Тема Re: Не е точно така...нови [re: Vento]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано27.04.02 20:27



Аз ти вярвам, защото от 3 годин карам само на газ, защото...нямам резервоар! Един приятел ми донесе от Италия изпарител Ланди, употребяван, с електрически празен ход, и с нежелание замених своя белоруски изпарител НАМИ. О чудо! Оказа се че колата може не само нормално да работи на газ, ами и дя върви страхотно и да пали по всяко време!
Само при по-ниско от -15 градуса поливам изпарителя с 1-2 л гореща вода и ...това е. Оставям го да поработи 3-5 мин и потеглям без резки издухвания на І-ва и на ІІ-ра1 докато мина около километър. През това време вече е станало около 40 градуса в двигателя и после няма грижи!
На втората година, както казах не беше нов изпарителя, му смених всички мембрани и "О"- пръстени и това е. Зареждам по 60-80л газ на седмица!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Не е точно така...нови [re: Шkoдa]  
АвторTecтep (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 00:26



И аз паля до минус 10-15 на газ, ама изгасиш ли колата, преди да е позагряла - пада яко въртене за да запали отново.



Тема ti si...нови [re: Шkoдa]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано28.04.02 00:29



edin lud Gaz-man:))))))

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: ti si...нови [re: mistermeth]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано28.04.02 00:34



Ами то там е удоволствието, да изправяш косите на околните, без да създаваш опасност за никого!
Да ги гледаш как ти се чудят на акъла, а като запалиш - да се кефиш на утрепаните им физиономии!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема awe brato obqsni mi pls...нови [re: Шkoдa]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано28.04.02 00:41



kakwo zna4i taq LAMBDA i toq emulator
4e ne sa mi izvestni teq ponqtiq naistina

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: mistermeth]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 10:45



Aide i az da se izkaja nepodgotwen
Lambda senzora e datchik za kislorodnoto sydyrjanie w otrabotenite gazove, celta e da se svede do minimum zamursqwaneto s CO koeto pyk se dulji na nepulnoto izgarqne na gorivoto, Lambdata prashta signal do ECU-to kogato useti nepylno izgarqne na smesta i tq wednaga se obednqwa.
Kato karash na gaz lambda senzora ne wurshi nikakwa rabota, towa ne mi e qsno, predpolagam che O2 e dosta izwan normite za gorene na benzin, no pyk i CO mai ne se poluchawa pri gorene na gaz taka che nqma znachenie

W edin serviz polzwaha sledniq nachin na testwane na lamdata - otkachiha chernia kabel za wryzka s ECU-to i go "click"vaha nqkolko pyti na polojitelniq poljus na akumulatora i na otricatelniq, po tozi nachin simuliraha rabotata na lambda senzora (moqt beshe nqkakuv obraten wmesto da obednqwa smesta toi q obogatqwashe - syotvetno 15/100 gradsko na benzin ama pyk beshe rezachka ) Ta emulatora na lambda senzor-a prosto trqbwa da prashta polojitelni ili otricatelni impulsi w nqkakwa zawisimost ot oborotite predpolagam (naprimer da se inducira ot kabela za wisokoto naprejenie)
Ili pyk syvsem elementarno prosto nqkakuv multivibrator (mai se kazwashe :) koito da generira impulsi prez opredelen period ot vreme i ECU-to da se lyje che upravlqwa mashinata

Mislq che gledah nqkolko shemi za lambda emulatori (ne specialno za gaz, i za benzin gi predlagaha wmesto da dawash po 250dm za now senzor )
i bqha absolutno elementarni - na bazata na NE555 shtom taq integralka i az q znam deto sym poil 2 shemi prez jivota si

Ama kolkoto shte da e prosto wse gledat da ti reznat glavata s ceni, shtom stawa wapros za koli



Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: mistermeth]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано28.04.02 11:54



Ето coredump ти е обяснил почти всичко! Хватката е, че когато караш на газ кавито и сигнали да праща ламбда-сондата до ECU-то нищо не се променя и при доста коли след каране на газ или трябва за малко да минеш на бензин, за да ти се оправят оборотите на празен ход или след определено време да откачаш акумулатора и да постои така/или да допреш плюсовия кабел на маса/ за да се оправи. Когато автомобилът е от старите-механични инжекциони няма тези проблеми, но новите, с ECU просто си искат емулатор/особено френските/. Това за френските го знам от хора, които са в бранша и изглежда, че немските по-лесно се лъжат, а френсикте са трудни за лъжене! Цената на един емулатор в Пловдив се движи около 50лв + - 10лв, в зависмост от автомобила. Чувам за цени в София по 150лв!!!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: Шkoдa]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 12:06



ot cenite w stargas.hit.bg

51 Ламбда газ DL401 190,00 дм.
52 Ламбда газ DL410 290,00 дм.



Svetnaha me che na men pyrviq nqma da mi svyrshi koi znae kakwa rabota
ta trqbwa naprawo na 2ria da se hwyrlqm... Ama pak ne garantirat che mogat da mi oprawqt gurmeneto Inache gi dawam wednaga tia pari

Samo chakam nqkoi da kaje che bezawariino si kara na gaz kola kato moqta i wednaga pochwam da doinvestiram w gazovata
Dosega mi plashtaha samo benzina ot firmata, no weche otpadna towa ogranichenie . Mnogo mi beshe stranno benzin, hrana, lekarstwa i t.n. se priznawat ot danachnite za socialni, a gaz i razni drugi etanolovi goriva ne



Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: coredump]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано28.04.02 16:17



Какъв ти е автомобила?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: Шkoдa]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано28.04.02 17:20



Audi 90 2.3E Quattro '88
Izparitelq e BRC, s chisto nova membrana (sled smqnata izobshto ne e karana na gaz.. chetoh nqkyde che i towa ne bilo mnogo polezno )



Тема Re: awe brato obqsni mi pls... [re: coredump]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано28.04.02 17:39



Iskreno se nadqvam,4e 6te se nameri nqkoi ot foruma,koito da ima podoben dvigatel i da spodeli mnenie!
Imam priqtel,koito na Audi 80 1.8i ve4e pove4e ot 3 godini ima AGU - izparitelq e Lovato-vakuumen,za6toto togava o6te nama6e elektro-, nikakvi problemi! Avtomobila si pravi 190-200 km/h spored gazta!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: Шkoдa]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано29.04.02 07:55



Имам приятел ,който е много в час с газовите уредби и той ми каза едно-ако някога решиш да слагаш газова уредба не си и помисляй за изпарител различен от Ловато.Не знам защо.



Тема Re: awe brato obqsni mi pls...нови [re: Шkoдa]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано29.04.02 16:38



Днес ми сложиха емулатор Монобош за 25 лв.+ 5 лв. монтаж. Колата ми е Темпра, с италианска АГУ. Това беше първият /произволен, защото е най-близо до нас/ сервиз за АГУ, на който закарах колата. Бях принуден да го направя, защото след каране на газ /различно по време и разстояние/ трябваше да прилагам познатия трик с откачения акумулатор ако искам да си подкарам колата на следващата сутрин.
Мисълта ми е за цената. Ако това е оправило нещата /трябва да покарам известно време, за да се убедя, че проблемът е отстранен/, то определено говорим за ниска цена. Ако съм намерил емулатора, който майстора упорито наричаше симулатор и имитатор, в първия сервиз, то предполагам ще го има и на други места в Пловдив.



Тема az sam s Mazda......нови [re: Шkoдa]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано29.04.02 21:13



i ne znam ama qvno shee ot po starite injekcii shtoto nqamam takiwa problemi pri karaneto na gaz... , nito pyk kato q obyrna na benzin sreshtam nqkwi trudnosti.....
MERSI se pak za informaciqta, no v krajna smetka nujno li mi e da si slagam takyw Lambda emulator

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: az sam s Mazda......нови [re: mistermeth]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано29.04.02 21:45



Щом всичко е ОК, не се притеснявай! Особено ако си с т.нар. механична инжекция - нямаш проблем!
ОСНОВНО ПРАВИЛО: Когато нещо е добре, не се мъчи да го направиш по-добре, защото понякога става точно обратното!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема abe ima leki gyrmeji....нови [re: Шkoдa]  
Автор mistermeth (LUD SAM!)
Публикувано29.04.02 21:48



ama dokolkoto razbiram towa maj e standart za injekciite i gazovite uredbi a?
neska zaredih nqkwa gaz naprawo mi se eba majkata imah 4ustvoto 4e sam sipal trotil v kolata

Posetete http://mistermeth.hit.bg - ringtones za vodeshtite marki telefoni !


Тема Re: abe ima leki gyrmeji....нови [re: mistermeth]  
Автор ШkoдaМодератор (член)
Публикувано29.04.02 22:22



Днес правих ремонт на една Тойота Литейс от старозагорско и буквално вонеше на кисело зеле. Иначе върви с тази газ, но много мирише! В момента има страхотно разнобразие от газ прупан-бутан! Има по-хубава има по-лоша, за това се зарежда там, където знаеш какво има!
Иначе за всички нови инжекциони задължително трябват емулатори или поне монтиране от кадърни специалисти, които да са на "ТИ" с електрониката, които да преценят за конкретния случай дали е нужно и какво!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Lambda Gazнови [re: coredump]  
Автор TK3C ()
Публикувано07.05.02 17:11



е друго нещо, не е емулатор(симулатор)
Тук се използва сигнала от ламбдата, и той управлява електровентили, които регулират количеството подавана газ, т.е. работната смес
Имат дори и самодиагностика!
С такава джаджа не ти трябва стенд за регулиране, тя сама се регулира, а и върви по-добре, и по-икономично

Някой в абв-то беше писал за такова нещо, ама не каза резултатите как са.



Тема Re: Lambda Gazнови [re: TK3C]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 22:16



Prav si, znam che e poweche ot lambda emulator, no i takawa funkcia ima

http://www.star-gas.it/english/products/dl_401.htm
http://www.star-gas.it/english/products/dl_410.htm



Тема Re: А пали ли студена на газ?нови [re: Дилбepa]  
Авторshumi (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 14:27



Според мен най-добре е да се кара на бензин докато малко загрее /и да се постопли газта в изпарителя/ за да работи безаварийно доста по-дълго време. Плюс това си моно-инж., така че какъв ти е проблема - щрак и готово? Карай и си свиркай. Но, ако имаш проблем и с работата на бензин - трябва да си видиш настройките за празен ход /бензин и въздух/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.