Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 27.04.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво да правя с белки на тавана?нови  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано12.08.05 21:56



На тавана на вилата ми са заселени две белки, или съсели, знам ли ги какви са, майсторите, които поправят покрива, казаха, че били като малки котки, с дълго бяло петно под гушките. Страшно са вредни за целостта на вилата, живеят навънка, на тавана се прибират само вечер, като всеки път разбутват някаква керемида, за да влезат.
В резултат покривът е разтурен и протече, сега ще се сменя цялата хидроизолация. Майсторите искат да ги убият, или с отрова, или с някакви капани, от които няма да излезат живи.
Аз обаче искам само да ги изгоня, а не да ги убивам. В околността има много бараки, мазета, изоставени къщи. Мечтата ми е да ги хванат и да ги пуснат някъде надалеч, пак във вилния район.
Дайте съвет как да стане това. Хората, които разтурват покрива, са доброжелателни и ще изпълнят всяка процедура, за която им дам нареждане.
Не искам даже да чувам, че тия животни са били убити по някакъв гаден начин.
Аз съм любител на котките, а тези животни са им роднини, в някакъв смисъл.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Автор garvan72 (непознат )
Публикувано17.08.05 17:05



Според мен трябва да им се попречи да се качват на тавана.Явно имат удобен предмет или дърво по което да се катерят и да го използват за параван.Замажете с цимент всички възможни пролуки по покрива и укрепете керемидите да не ги разместват.
Ако искате да хванете белките живи, направете си капан (подобен на този за плъхове, но по-голям), а за примамка използвайте яйце или мед.
Успех!!!



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Авторrobo (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 09:15



abe pi4 ti ot kade si ako moje da gi xvane6 az 6te gi vzema da gi gledam pi6i mi



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: robo]  
Автор garvan72 (непознат )
Публикувано18.08.05 10:58



robo,
Незнам дали ще се справиш.Възрастната бялката е кръвожаден хищник!
По-добре изчакай до март-май, когато се размножават и си вземи бялка-бебе от котилото (непрогледнало до 1 мес.възраст) през ноща, когато родителите им ловуват.Не съм чувал някой да си гледа бялка....пор - да!
Успех!!!



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: garvan72]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано18.08.05 19:06



хората, които работят на вилата, казаха, че били много свирепи, съскали и искали да се хвърлят върху тях. Две били. Съветвахме се цялото семейство и или ще положим усилия да ги хванем живи, с капан, или пък ще ги оставим, но преди това ще сменяме изолацията на покрива с достатъчно яка, да не могат да я пробият.
Да, имам един висок бор пред къщата и не мога да го отсека заради тях. По-рано са влизали през едно квадратно прозорче под стряхата на покрива, но е било зачукано здраво. Май ще трябва да го отворим пак, това прозорче, да не разбутват повече керемидите керемидите да влизат, да си имат цивилизован вход, и нека си живеят. Къщата е била необитавана много години и те фактически са преди нас. . Само това с размножаването малко ме тревожи, ако си родят малки и те ли ще останат там. Ще стане един белкарник значи. Не ми стигат котките, ама и белките отгоре.
Някой знае ли навиците им, като се размножат, остават ли малките при големите?
Е, тогаз поне за храната им няма да имам грижи, и силиконови тоалетни няма да купувам...




Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Автор garvan72 (непознат )
Публикувано19.08.05 08:42



gatofilia,
Бялката - Martes foina, е хищник от сем.Порови (видра,златка,язовец,невестулка,поровете).Предпочита за живеене горите,но се заселва и в близост до човека,като населява и изоставени постройки.Катери се отлично по дърветата, но си търси храната на земята,активна е нощем и извършва преходи до 20 км.Външно много прилича на златката.Брачният период е юли-август, женската ражда 1-4 малки през март-май, които са слепи и проглеждат след 1 м.Много бързо растат и есента започват самостоятелен живот.Полова зрялост - на 2 год.Живеят 10-12 години.Храни се със зайци,птици,гризачи,мърша,насекоми,овошки,плодове,гъби и др.
Представлява ловен обект, има ценна кожа!
Една от възможностите е да поставиш яка от ламарина на бора, подобно на тези които се поставят срещу гризачи на пчелните кошери, кошовете за царевица и т.н., а ако искаш да се отървеш окончателно - с капан.Действай нощно време когато са на лов.През деня си почиват и затова съскат - отбраняват си територията.
Чакам развитие на нещата!!!



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Автор garvan72 (непознат )
Публикувано19.08.05 08:50



http://www.fotonatur.de/saeugetiere/steinmarder-xxmartesfoina.php
разгледай това!!!



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: garvan72]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано19.08.05 11:58



Много ти благодаря, Гарване, аз съм научен работник и по професионална деформация се утрепах да търся сайтове със зоологическа информация, за това мило животно.
Къде има такива сайтове на български, на зоопарка е в процес на изграждане, на зоологическия институт на БАН естествено информацията е много бедна.
Забравих как му е точния превод на руски, руските зоосайтове са много богати, но пустата БЕЛКА на руски е катеричка, а за язовеца забравих, на, как беше.
Мисля, че ще си я оставя тази двойка на тавана, щом като няма да ми се развъждат в повече. Пък и човекът, който ми прави ремонта, е стопанин на куче, не му се ще да утепва тез хубави животни, вика, да знаеш колко са красиви само, с огромна пухкава опашка и бяло под гушката.
Разни съседи по селото дават свирепи съвети, да се залагат капани, които направо ги убиват, да ръсим отрова и т.н., но няма да стане това.
Малко шум дигали през нощта, ми рекоха хора, дето спят на горния етаж, трополели през цялото време и се гонели, не знам какво правят, но щом това им е работното време за лов и прехрана, ясно.
Дай, моля ти се, някакви добри зоосайтове за информация, ще съм ти благодарна, значи Семейство порови.
Ние сега ще препокриваме целия покрив, ще разтурваме всичко, сигурно ще избягат за известно време, има много изоставени къщи в околността, не е страшно. Ще им оставим прозорче отпред, ако се върнат - добре, ако не се върнат - ще знам, че са добре, на друго място.
Заб. единственото животно, което мога да убия, е муха, комар или хлебарка.
За по-голямо - не мога.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Автор garvan72 (непознат )
Публикувано19.08.05 12:29



пак съм аз.За съжаление в България няма почти нищо за нашите видове животни....Срамота.Книгата на чеха Иван Херан - "Игриви хищници" е много интересна и се разказва точно за животните от сем.Порови.
Вижте руската страница www.floranimal.ru.
На руски бялка - каменная куница, златка - лесная куница, невестулка - ласка,
язовец - барсук, пор - хорек и т.н.
Не се хвалете на комшиите, че на тавана Ви има белки.Това не се приема с добро око.Често белките и поровете са главни заподозряни, когато е налице убийство или отвличане на пилета или малки зайчета!



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: garvan72]  
Автор gatofilia (стара коткарка)
Публикувано19.08.05 22:37



Е, аз съм русист, знам ги всички тия думи, ама за съжаление не ги свързвам с конкретните муцуни. Ще ги прочета, а оня симпатяга от немския сайт е много изразителен.
Няма опасност с комшиите, то не е село, то си е типична вилна зона, малко хора, има и доста необитавани постройки и остатъци от такива, животни не се отглеждат, само цветя и зеленчуци. А селяните, дето давали акъл за капани-убийци, сигурно са си правили сметки за кожата им. Но те са далеч.
Ще проверим значи мирното съвместно съществуване.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано27.08.05 13:39



Имаме подобно животинче и на нашия таван, но според мен по-скоро е златка. При бялката петното на гърдите стига почти до лактите. Виждала съм го на няколко пъти нощем. Всички съседи се оплакват, че им краде яйцата от полозите, но нашите не ги закача. Затова не искам да я гоним. Веднъж трябваше да взема нещо от тавана и когато отворих капака върху мен се изсипа куп слама - не знам как е успяла да я прекара там, но явно си е правила гнездо. Имаше и крачета от врабчета и други остатъци от трапезата й, които ми бяха умирисали стаята. След това обаче миризмата изчезна, но златка все още е там. Нощно време много тропа по тавана - все едно хора вървят. Веднъж дори ставах към 3 часа през ноща, защото мислех че има крадци.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Kaнтaka]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано27.08.05 16:29



Кантака, златките предпочитат горите и много рядко доближават населени места.Възможно е, но е малко вероятно!Това е белка 98%.Белките се заселват в близост до човека и грабят пилета, яйца и до каквото се докопат.Твойте кокошки ги пази за десертЗатваряй ги здраво и да няма пролуки, че ще отидат...на тавана!



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: garvan72]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано29.08.05 11:01



Не знам какво е, но със сигурност не закача кокошките ни. Имаме я поне от 7-8 години и досега не е посегнала на никого освен може би на мишките, плъховете - по едно време мистериозно изчезнаха.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано31.08.05 11:15



Ако се интересувате от "игривите" хищници от сем.Порови, вижте това:
http://www.zooclub.ru/wild/hish/horek.shtml



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Авторpaли (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 19:39



като имаш ми хвани една да сио я гледам



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: paли]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано24.06.06 14:52



това наи-жероятно са съсели,а те са големи гадове!!!и аз имам под моя покрив.те се хранят с орехи,лешници и грозде.няма да жи наранят нито вашите животни,но те са гризачи от сем. сънливци и може да ви прегризат гредите и покрива ви да се срути. но не знам как да се отарва от тях и аз тарся някои да ми помогне,защото сега им е размножителния период.ако някои от тия форуми не ми каже как мога да ги махна, ще извикам от тия дето трепят гризачи.хлебарки и такива адини. препорачвам ви и вие да извикате от тези хора,защото не само че покрива ви може да се срути,но това мойе да нарани и вас.тия напасти не се хващат в капани и не ядат отрова-прекалено интелигентни са.те са нощни животни и през деня са по-малко активни. гризьат всичко и всеки момент могат да влезат в дома ви,могат вечер дори да се настанят до вас в леглото ви.тялото им е като на катерица а опашката им е като на котка.костите на главите им са меки и се провират през много малки места.обитават изван градските области и горите,не се плашат от човешкото присаствие, а дори жевотните като котки,мишки и плахоже се боят от тях, за това не се притесняжайте,ако имате съсели поне няма да имате плахове макар че съселите са по зле от плаховете. една клиентка на майка ми казва, че дори седяли на гредите и те гледали и не се плашили от теб.имат големи нокти и могат да се катерят по стените на кащите ви (като катерици) в българия са 3 вида: наи-голямите стигат до 15-20 см тялото (30-40 с опашка), средните до 10-15 (15-20 с опашка) и наи-малките- 5 - 10 (10-15 с опашка).наи-големите са сребристо-сивкави,средните-кафяви с черни кръгове около очите, анаи-малките са рижави. друго не мога да ви кажа. ако някои намери начин да се отарве от тях моля да ми каже (пише)





Тема Таквози дзверче нема...нови [re: Лили]  
Автор Плъxи (великолепни)
Публикувано27.06.06 15:27



Лили

ти направо ме утепа...толкова не съм се хилил от...1969г.
Какви са тези животни...за какви прегризани греди говориш
Явно нещо.....ти е дошло в повече или много развито въображение имаш
Единственото вярно нещо в твоя пост е, че съселите (така някои наричат сънливците) си похапват лешници, орехи и т.н.

който веднъж види с очите си красотата на природата, той не принадлежи вече на смъртта

Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: Плъxи]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано30.06.06 17:51



какви са тези съсели?!


я дай малко инфо и някоя снимка, pls

The chase is better than the catch


Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: kozaa]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 22:35







Много страшни зверове са туй , да знаете .Да не ви се случва да ги срещате в гората!Толкова са бързи, че е невъзможно да ги види неопитен човек.Няма сред гризачите по-мило животинче.Отглеждал съм горски сънливци ( съсели ) и зная.Нежни са като пролетен повей, а и много забавни.За съжаление завинаги остават полудиви и плахи - не стават за "домашни любимци" в общоприетия смисъл.Това са животни само за ценители... , а най-добре е да си живеят свободни!



Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: kozaa]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 22:40







Това са най-милите и забавни гризачи, които познавам и съм отглеждал.Не са пригодни за домашни любимци.Най-добре живеят на свобода.



Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: George]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано01.07.06 10:24



мерси


много са готини, надявам се някога да видя такова зверче


The chase is better than the catch


Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: kozaa]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 21:02



Възможно е, но ще ти трябва уред за нощтно виждане и голям късмет.

.И може би по време на сватбуване.Много са плахи и неуловими.Градинският и лешниковият сънливци са по-непредпазливи, но нямат "маската на Зоро".



Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: Плъxи]  
АвторЛИли (Нерегистриран)
Публикувано29.07.06 02:45



абе смей се колкото искаш, ама ела да видиш какво направиха в къката ми.стигнаха до стаята ми!!!

минали са през кепемиди,мушама,дъски,греди,стиропор,сачак и гипсо картон и под дупката,която са пробили в стаята ми имаше много боклук от стиропр и дъски.незнам какво сте отглеждали или за какво "мило" животно говорите,но тия гадове ми сасипаха живота.ето от каде намрих по-голямата част от информацията http://bg.wikipedia.org/wiki/Сънливци ако някой от вас има такива животни под покрива си го съветвам да предприеме нечо барзо,защото иначе може да пострада. зимата ще навали сняг, покрива ще се срути и нищо чудно някой да пострада. може да са мили в природата, може да са нейни,но ако имате под покрива...просто побарзайте. http://www.marmaks.business.bg/ този сайт ми изглежда надежден.ако ви трябва помощ може да я потърсите тук.чао



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: paли]  
Автор rahat_bei (непознат )
Публикувано29.07.06 20:15



Гледай сега проблема ти е особен ако наистина става въпрос за сънливци. Гредите няма да ти прегризат, те една дупка за спане не могат та греди ли. Единствената вреда е дето могат да пошумят. Та по проблема ти, то е като да те нападнат диви канарчета, има ги нейде (но малко хора са ги виждали), случвало се е на някой да му изкълват някое зърно (общо 3 пъти в Европа за 20 век), ама толко е теоретичен случая, че чак напаст и вредител е трудно да ги наречем, твойте бият малко на кръстоска между катерица и мишка, а не на жълта пойна птичка, та затова се шашкаш сигурно, но вреда няма да ти направят нито на теб, нито на къщата, а уикипедията не я гледай, някой се е изцепил и е напраскал яко простотии, както можеш и ти и аз и 'Асан от Кюмурдере да напраскаме там.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: rahat_bei]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 00:01



да ама не е само уикипедията. а тва ,че дупка немогат да прегризат са глупости.минали са през керемиди,мъшама,дъски,греди,стиропор,сачак и гипсо картон.нз колко големи дупки са направили,ама пробиха в стаята ми.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Лили]  
Автор rahat_bei (непознат )
Публикувано30.07.06 02:55



Като те слушам не е сънливец, описваш ми плъх или катерица. Естествено може малко нещо и да порови и да погризе, но бледнее дори пред обикновена мишка. И къде другаде си чела за страховитите сънливци?



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Лили]  
Авторmaks (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 23:50



има едни пищялки - издават ултразвук и ги гонят. Опитай.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Лили]  
АвторMaks (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 00:01



погледни това www.marmaks.business.bg
може и да помогне.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
АвторSvante (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 23:08



mahai gi..obii gi..tova sa porove ili nevestulki..te sa hishnici i se hranqt s domashni jivotni...ne bi iskal da izqdat nqkoe zaiche nali?!..;]



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Авторlily (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 20:57



обичам всички животни, обожавам кучетатат и котките. Вече втора година обаче, на тавана на къщата в която живея от есента до пролетта се прибира някакво животинче. Не бих имала нищо против, ако то оставяше мен и съпругът ми да спим. Не знаем каво е, но е много шумно. По цели нощи търкаля предполагам орехи, гризе гредите, дращи с нокти и тича забързано във всички посоки. Вече не се издържа, сутрин сме като парцали. Пробвахме с пиратки, да ги прогоним, пускам оглушително музиката, но нищо не помага. Кажете какво да правим, разбира се продаването на къщата не е изход.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Svante]  
Автор ~Snowwhite~ (имбецил)
Публикувано06.10.06 13:17



'Що бе - ти зайче не си ли си хапвал? Дай да вземем тебе да те "махнем" така - по бързата процедура. Много с лека ръка ги осъди на смърт тия животни нещо - къде го дават така?






Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: lily]  
Автор Плъxи (великолепни)
Публикувано08.10.06 17:04



А задаваш ли си въпроса - от къде се качва на тавана

въпросното животно? Защо? Какво търси и какво си намира там?

който веднъж види с очите си красотата на природата, той не принадлежи вече на смъртта

Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Плъxи]  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 21:56



Аз имам същия проблем и същите изходни условия - бор, орех, липса на постоянни обитатели. Нямам нищо против животинчето, но то нарушава правата ми. В събота съм обявил нощен лов, стрелба по звук, за да му дам шанс и на него.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана? [re: Гocт]  
Автор GHOST_RlDER (зооманяк)
Публикувано26.11.06 07:57



И ас имах подобен слчаи. Имах току що излюпени пиленца и всяка вечер невестулката идваше и ми ядеше по 2-3 пиленца и в продължение на можеби седмица седях на едно място срещо пиленцата по-цяла вечер и е чаках да доиде. Нищо друго не можеш да направиш освен да е убиеш.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: GHOST_RlDER]  
Авторda (Нерегистриран)
Публикувано26.11.06 10:59



kak



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: da]  
Автор GHOST_RlDER (зооманяк)
Публикувано26.11.06 15:49



Ми ас е убих с ловна пушка. Ако имаш флоберка може да е убиеш но с въздушна пушка неможеш. Трябва много търпение да имаш. Ако ти доиде нешто на акъла пробваи може да е хванеш с някъв капан или нещо друго но ас не се сештам за друк начин.



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
АвторБeлka (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 15:24



ei i nie si imame na tavana na vilata belki! i na vsichkoto otgore sega imat bebeta i ne znam kakvo da gi pravim ne iskam da gi ubivame ( vsichki, koito pitam samo takova predlojenie davat).. i niakoi shte pomogne li s&s s&vet?



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: Бeлka]  
Авторkrasi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 00:19



Бeлka пиши ми на пощата,имам преложение какво да направиш с порчетата на тавана ти krasko_kj@abv.bg ,нестава въпрос за убиване и подобни диващини



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: garvan72]  
Авторmiti (Нерегистриран)
Публикувано12.07.07 07:25



Здравеи относно белките!И аз имах същият проблем но го реших така закачи на мястото кадето са белките червена кърпа но ярко червена и почакаи 2-3 дена и няма да има белки плашат се от червеното за връзка с мен можеш да ми пишиш на agenta66@abv.bg!





Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Авторвиkтopия (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 07:55



Тези белки сигурно са доста възръстни .форума е от 05год до колкото виждам.
Даже някой искаше да ги гледа тях или пра -внуците им. Раждат най-малко един път по 7-8 малки. Кои точно от котилото обсъждате .



Тема Re: Таквози дзверче нема...нови [re: George]  
Автор lvancho Sivov (непознат )
Публикувано16.08.07 00:42



Нищо че форума е стар, важен е. В повечето случаи става дума за сънливци или съсели. Аз ги имам на вилата в района на Своге - живеят там повече от десет години. Тя също е от ламперия (сачак) в много вътрешни кухини идеални за тях.
Не са мили, доста са по-грозни от катерицата, но ако не беше такова поведението им, може да предизвикат симпатия в някой. Но при нас беше същото както го описват - луди кючеци нощно време, ровят навсякъде, осраха килера, а миризмата им е лоша. Не ги е страх - първите години сутрин или вечер си се разхожзаха из стаята без никакъв респект към нас, стопаните - сякаш ние бяхме натрапниците... Аз не съм ползвал пиратки, но по едно време гърмях посред нощ със детския пистолет на сина ми, с капси. Може да си представите какъв сън беше.
Е, преди три години тръгнах на война с тях - с въздушна пушка успях между април и юни да убия 14 от тях. Единственото време, когато това може да стане, е вечер, на смрачаване - в краткото време между края на деня и началото на ноща. Тогава се показват и стоят за малко под стряхата.
Не беше лесно и освен това не е приятна работа - накрая сънувах как ме дерат по гърлото. Но всъщност си беше нормална битка за зижнено пространство - изглежда бях намалил драстично популацията във вилата, защото след това 1-2 години почти не ги чувахме.
Хващат се и с обикновен миши капан - колкото и да е невероятно, на пърче копърка или скумрия, по-рядко на лешник или орех.
Да, излежда единствено не вирят в бетонни стени и плътна зидария. Може би това апаратче с ултразвука помага - и не го съм ползвал, но то изгаря след няколко месеца, особено ако тока не стабилен.
Мда... Като последно решение мисля да изсека лешниците около вилата :(



Тема Re: Какво да правя с белки на тавана?нови [re: gatofilia]  
Авторalbena (Нерегистриран)
Публикувано27.07.11 21:28



http://www.bgfermer.bg/Article.asp?ArticleId=512552




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.