Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 09.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема как да дам хапче на котарак ?нови  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано05.10.11 16:44



Здравейте, на няколко месеца е препоръчително да се дава на котарака хапче против паразити / конкретно Cestal /. До тук 3 - 4 пъти без проблем, но котарака се усеща вече и не дава да го хвана да му пусна хапчето в устата.
Драще, дърпа се, и т.н.
Та въпроса ми е как да го излъжа.
Поставянето в салам не помага, салама бива изяден а хапчето стои.
Мисля да пробвам с пастет и счукано хапче, но пък може въобще да не погледне пастета.
Моля споделете вие как се справяте ...

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: dikobraz]  
Автор esti ()
Публикувано06.10.11 14:03



Хващам я за кожата на врата (както се хващат котки, нали..) и я вдигам.
Тогава собствената й тежест я прави по-трудно подвижна* и с изпъната кожа на бузите, което от своя страна затруднява движението на челюстта т.е. трудно ще хапе.


След постигане на горното положение бързичко с пръст й отварям устата и натиквам хапчето дълбоко в гърлото, за да не го изплюе.
Когато я пусна тя преглъща няколко пъти, пуска ми един кофти поглед и хваща в посока противоположна на моето местонахождение.


----------
* Това обаче е за кратко, затова е хубаво да се действа бързо.
Освен това е препоръчително да се прави само, когато е спокойна и я мързи, защото докато се осиферчи хапчето вече е в гърлото й.



Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: dikobraz]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано07.10.11 16:19



Първо, ако нямате поводи за стрес, съвсем не е необходимо да се дава толкова често хапче против паразити. Ако котката живее само в къщи и ако няма бълхи (които пренасят един вид тения (безопасна за хората)) можете съвсем спокойно да разредите доста препаратите за вътрешни паразити. Имайте в предвид че те са вид отрова, която малко или много си е вредна.
Второ, можете съвсем спокойно да НЕ ДАВАТЕ хапчета, от доста много време има препарат който се капе на врата, подобно на препаратите против бълхи, казва се ПРОФЕНДЕР. От несъмнените достойнства на профендера ще отбележа само това, че той не дразни лигавицата на стомашночревния тракт и е значително по-ефикасен от всички съществуващи таблетки, най-вече с това, че избива освен възрасните паразити, техните ларви и яйца, елиминирайки всякаква възможност за повторно инфектиране. Недостатък е сравнително по-високата му цена и ако това е толкова непреодолима пречка за вас то има и...
Трето, намирате си таблеткоподавач или пилер. Това е подобно на спринцовка приспособление с чиято помощ може да набутате коя да е таблетка направо в гърлото на котарака, даже и да е стиснал силно зъби. Малко трудно се намира, но не е скъп 3-4 лева.

Опциите които ви препоръчвам са 1+2, но разбира се можете да избирате. Допълнително погледнете тук -

, за така да се каже три/б. Успех!



Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: esti]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано07.10.11 18:37



здравейте, описания начин би могъл да доведе до емоционален потрес дъщерята, все пак това е нашия " паркетен лъв"

но при липса на варианти...

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.

Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: Людмил Ц]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано07.10.11 18:41



Здравейте и благодаря за отговора
Ако котката живее само в къщи и ако няма бълхи - да, отговаря на условията.
Котарака е свикнал само на паркет и плочки да ходи така че няма достъп до улицата.
Хареса ми метода показан в приложените линкове и най вероятно ща го направим така.

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: dikobraz]  
Автор шaш ()
Публикувано09.10.11 00:05



Вижте, щом имате дъщеря, проблем може и да нямате. При нас така стана:
с мъж ми на петия път вече не успявахме, защото, както при вас, котаракът се усети и се дърпаше яко, мъжо държи котака, аз бутам, котака плюе, та се къса, колкото и издълбоко да му навирах хапчето. Дойде синът (9-годишен тогава) да се поинтересува що е това мяукане, това нещо, обяснихме му, че хапче администрираме. Детето хвана хапчето в шепа, погали котарака, разтвори ръка и оня сладур безропотно близна и си го глътна. Думи нямам, но факт! Дайте на дъщеря си да опита, може пък да стане и при вас.



Смело и смахнато!

Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: шaш]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.10.11 16:00



Леле!!! Звучи невероятно, но сигурно е вярно.

По въпроса за рядкото даване на хапчето: котето все пак има достъп до обувки, нали? Моята сладурана много обича да души обувките ни, за да разбере какво става навън - свят, който вече не е неин. Та затова давам хапче през три-четири месеца... Но Маца е кротушка и не се дърпа.



Тема Re: как да дам хапче на котарак ? [re: шaш]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.10.11 00:09



Ех ако можеше да ми заемете сина си за малко



Моят вет дава на Лори хапчето с онзи пластмасов инструмент, напомнящ спринцовка, с който се поставят вагинални лекарства. Без майтап. Хапчето се поставя на върха му, набутва се между зъбките и се изстрелва навътре в гърлото. Още не съм си купила и не съм пробвала упражнението сама, но хубаво ме подсетихте щото май е време пак да й дам.



Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: dikobraz]  
Автор Borislav (непознат )
Публикувано15.12.11 23:53



Може би някой вече е дал подобен отговор, но нямам време да чета всички отговори. Стриваш хапчето на прах и госмесваш с прясно рибешко месо или рибна консерва, но в която рибешкото месо не е готвено. Котката изяжда всичко без да чувства, че има лекарство.



Тема Re: как да дам хапче на котарак ?нови [re: Borislav]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано17.12.11 07:25



Благодаря за отговора,
Конкретно в случая го излъгах с пастет.
оставих го известно време да не влиза в кухнята, където му е паничката, и после го излапа. Малко се чудеше, явно че усещаше че не е като предишния.

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.