Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема избягала котка-помощ !нови  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано17.10.09 21:26



Котката ми избяга миналата събота.Има направена инжекция против разгонване и е малко вероятно да е забегнала заради това.По скоро е искала да види какво става навън,Обаче там предполагам ,че уличните котки са я подгонили и тя се е уплашила и избягала някъде. ТАка си мисля аз,не знам .И сега цяла седмица обикалям по улиците,разлепих обяви ,питах всеки който срещна в квартала,никой не знае къде е.Само научих ,че вчера и миналия ден е била минавала по един маршрут ,къде е отишла ,никой не знае.Днес цял ден висях там и обикалях наоколо ,но нали беше студено и преваляваше ,почти никакви котки не се появиха.Предполагам и се надявам,че е в една стара сграда,където не мога да влезна за жалост.Сто пъти минах покрай дупката,където си личи са са влизали котки(оставили са косми,като са се промушвали),виках я ,но нищо.Не знам може ли да са там и да се крият от студа и дъжда или не им пречи и просто ги няма?Как да я извадя ,ако е там,без да влизам вътре в сградата.Да сложа ли валериан?Дали ще помогне?Лошото е ,че незнам крие ли се самичка ,защото не може да намери пътя към нас или е с някое гадже и затова не се връща????Може ли котка,на една година и 3-4 месеца ,живяла само в апартамент ,избягала и уплашена от други котки ,може би неориентирана къде е ,да се ориентира и да се приберe?Станаха много въпроси,объркано,но и аз вече напълно се обърках от притеснение.Моля ,някой ако има желание да даде съвет !



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано19.10.09 13:27



Да ви кажа честно не всичко мога да разбера от написаното, но:

1. Ако котката ви не е разгонена няма никакви причини да е с "гадже"
2. Вероятно е изплашена и затова се крие. Ще трябва да ходите късно вечер да я търсите, когато е тихо и спокойно. И ще трябва да сте търпеливи. Вероятно и на вас няма да се покаже веднага.
Не губете надежда и продължавайте да търсите.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: MechoPuh.]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано19.10.09 15:16



Благодаря ви за мнението !Осъзнавам,че е много неясно,но и аз не знам точно каква е причината да избяга.Сигурно звучи абсурдно това ,което питам,защото никой не би могъл със сигурност да знае,но все пак ,от опит някой би могъл да даде съвет. Търся я и рано сутрин и вечер ,викам я ,но живеем в квартал предимно с къщи с дворове ,няма как да влизам по дворовете,викам отвън ,където може влизам,но общо взето би могла да е абсолютно навсякъде .Има и изби и тавани,и асми -просто кошмар .Питам всеки човек,който срещна .Досега три пъти са ми съобщавали,но все за други котки.Цяла седмица мина вече и още не се е показала.Възможно ли е да се крие още ?Нали все нещо трябва да яде?Възможно ли е да се крие толкова време и още- тя е домашна,никога не е излизала ,беше любопитна ,но се страхуваше да е навън сама.Мисля,че са я прогонили уличните котки и я избягала ,може ли да се отдалечи много за една седмица?Или по скоро се навърта наоколо ?Знам,че конкретни отговори няма ,но поне някакви предположения ако има някой ,приемам на драго сърце !



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано22.10.09 16:47



Разлепи обяви със снимки на котката и актуални координати.
Мисля си, че по дворовете няма да е само твоята котка.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано22.10.09 17:46



Отдавна съм разлепила обяви с цветни снимки и съм казала,че има възнаграждение.Обаждат се хора,но досега все е за подобни котараци.Даже един човек донесе вкъщи една котка,но за жалост пак друга.Запознах се с почти цялата махала и много хора от съседни по-отдалечени улици ,но засега нищо.Чак пък толкова да е заблудена моята котка,та да не може да се върне???А и да я вземат вкъщи пак се питам защо ,когато по улиците има подобни на нея колкото си искаш.Тя не е специална порода.Просто е по-чиста ,беше .Сега сигурно е като останалите улични.):.Седмица и половина липсва ,нормално ли е толкова дълго време да скитосва?



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.10.09 17:33



Жената била свидетел на "катастрофа" - една котка ударена от кола. И съответно я взе - сега вече дори се усвои в нас.
Котката е женска, чернобяла, ама не помня в кой квартал се е случила случката.
И дори се разбра с останалите котки. Е няколко дни беше като замаяна - ама сега си щъка, плюска до степен да замяза на балон и е като лепка.
Ако "пасва" на профила - пиши на бележки.

Bеer? Mоre?




Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано28.10.09 13:08



Ние снощи най-накрая се открихме .Чиста случайност .Един човек се обади да каже ,че видял подобна женска и доста любвеобвилна котка в друг квартал,не в нашия и тръгнах за там без грам надежда.Вече бях проверила доста сигнали и все грешни и затова сега отидох просто ей така , невярвайки .Там, на мястото -едно площадче,разбира се котка не се виждаше .Слезнах от колата да питам едни хора не са ли мяркали моята бегълка ,казвам на баща ми ,че съм паркирала лошо а тя ми чула гласа и изскочи изпод една кола.

.То беше радост ,предгръдки,целувки,не може да се опише и от нейна страна и от моя разбира се..Слаба като скелет ,изтормозена,гладна ,недоспала и с такъв "аромат",обаче мойта котка!!!Безумно съм щастлива !!!!!
Благодаря на човека ,който е намерил и приютил котка и предлага ,ако е тя да си я потърся ,но мойта Маца си е вкъщи !Все пак,благодаря !



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано28.10.09 13:15



Много се радвам за вас

Помня какъв ужас изживявах, когато котката изчезне.

Редактирано от lchWill на 28.10.09 13:18.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: lchWill]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано28.10.09 13:30



Благодаря !!!!!Имахме невероятен късмет да се открием,вече седемнайсти ден я нямаше и нямах надежда.Сега броя часовете до края на работния ми ден и отивам да се нагушкаме с кльощавото ми сладурче.Също така изключително се радвам,че има хора,на които им пука.Толкова много хора се обадиха по телефона,отделно съседи,които дебнеха по контейнери и дворове за нея,,добре,че ги има !!



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано28.10.09 16:02



Браво!
Поне една хубава новина за деня не е малко.
Желая ви много щастливи мигове и години заедно.
И внимавайте ... повечко!
Погушкайте се и после помислете за кастрация. Ще си спестите от раз доста главоболия.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: ssiberia]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано28.10.09 16:36



о,да..вече е уговорено с ветеринаря .втори път такъв стрес не ми се изживява .Никога не съм предполагала колко много може едно коте да ти липсва.Все едно детето ми го нямаше.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано28.10.09 17:19



Ехе, цели 17 дена

Моята котка най-много за 3 дена да е била вън. От доста години не е бягала и по-добре.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: lchWill]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано28.10.09 20:37



Тя си се беше загубила.НАй-случайно стана така,че я намерихме.Луд късмет.До едната седмица все си мислех,че ще се върне сама,но после лека -полека ми ставаше ясно ,че няма никакъв шанс.Познавам си я.Толкова е изнемощяла,че даже едвам мяука.Краката и -солети,смалила се е сякаш мъничко.Слава Богу ,че така стана .Просто чудо някакво.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано29.10.09 14:15



Е,ами ето -чудеса се случват

!
Но най-голямото чуде е, че толкова много сте я обичали и търсили, и че сте намерили съпричастност.
Да ви е честит вторият живот заедно
и се пазете взаимно!
Бооооже, колко ли е била щастлива да чуе гласа ти...



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано29.10.09 15:38



Като ми чу гласа се изстреля като ракета към мен ,миличката ,с тънките крачета ,нали е отслабнала.После в колата от радост място не можеше да си намери .Върху мен,върху другите ту отпред ту на задните седалки ,на таблото се качи чак .Щастието беше пълно.Сега ,като не съм на работа и съм си вкъщи,всяка минутка е в мен ,да я гуша .





Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор lchWill (Нищо особено)
Публикувано29.10.09 15:55



Радвам се отново, че е станало чудото. Дано не бяга повече. Всъщност на колко години/месеца е?(извинявам се за невежеството)



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: lchWill]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано29.10.09 16:06



На година и 3-4 месеца е.





Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано30.10.09 09:41



Представям си колко си щастлива.



Голямата ни котка веднъж беше избягала, но сама си намери пътя след около седмица.

Твоята история обаче е показателна за това как правим домашните си животинки напълно безпомощни същества, неспособни да оцелеят сами ако се наложи... Това е горчивата истина...



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: Aмpитa]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано30.10.09 10:58



Абсолютно съм съгласна !Няма по-уязвимо същество от домашно животинче ,попаднало на улицата.Сега съм решила,възстанови ли се добре ,слагаме нагръдника и на разходка.):):на двора, по улицата .Да види какво има около нашата къща,квартала,хора,миризми всичко да опознае.Може на ръце да я нося,но е друго да се ориентира.Тя откак се е родила е все в апартамента и мога само да си представя ужаса,който е изживяла,попаднала навън самичка ,уплашена и най-вероятно прогонена от другите улични котки.Навън всяка територия е разпределена от кучета и котки и никой не я е приветствал с "добре дошла".Та затова ще имаме акция "опознай квартала"

.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.10.09 12:49



Toва с каква цел, не разбрах? Само ще й напомниш за кошмара. Домашните котки затова са домашни, защото стоят в дома. И най-много да лепнете бълхи или някоя зараза, ако не е ваксинирана.



Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: rx7O]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано30.10.09 13:32



И аз съм на мнение, че с разходка навън допълнително ще стресирате мацинката. Тя е домашна и мястото й е вкъщи.
Миналата седмица наблюдавах кък съседски деца измъчваха една ангорка пред входа на блока ни: бяха й сложили нагръдник и я дърпаха, а горкото коте не помръдваше от страх и ужас.
От все сърце пожелавам любимката да Ви радва дълго време!





Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: denii]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано30.10.09 13:35



В никакъв случай не е с цел "напомняне на кошмара".Затова казвам,че когато се възстанови,тогава може да я поразходя .Не смятам да я пускам да си ходи сама ,защото може пак да забегне.Нагръдника е с цел -за всеки случай ,ако реши да бяга.Да,домашна е и мястото и е вкъщи,но това не я прави по-малко любопитна от уличните.Именно и затова беше навън ,да види какво е на улицата и после стана белята и не можа да се върне.А не можа да се върне,защото не познаваше района,тъй като не я пусках.А колкото до ваксините -ваксинирана е разбира се,нали живеем заедно с нея.Е,може и да не съм права ,не все си мисля,че ако една котка познава района в който живее и да избяга по някаква причина -ще се върне рано или късно .



Тема Re: избягала котка-помощ ! [re: lady_bird]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано31.10.09 22:49



радвам се, че котето е вкъщи вече


а по повод разходките - аз не мисля, че е толкова страшно да се разхожда котка, ако е ваксинирана и след това се къпе/мие .... Ако имах условия (т.е. хубав парк наблизо) сигурно щях да си извеждам и моите (естествено научени от малки, не сега на дърти години да ги изнасям) ... Имам приятелка в Испания, която си влачи котката на каишка навсякъде - по пикници, по плажа, по разходки ... и е много щастлива котка, повярвайте ми Сега и бебе им се роди (човешко де) и скоро ще ходят на разходки заедно позволявам си да сложа нейни снимки тук, защото е много смешна и искам да я покажа










Тема Re: избягала котка-помощ !нови [re: angel_sin]  
Автор rx7O (непознат )
Публикувано02.11.09 10:22



Както се е "насадила"в кошчето ,,личи си ,че се чувства екстра ):):.Кой не обича да е навън ?.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.