Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Котка и бебе?нови  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.07.09 11:05



Привет от нас с Бебо!
След няколко месеца ще имаме нов член в семейството, нов Бебо, но този път човешки

Искам да се посъветвам с вас, какви мерки трябва да взема, за да съжителстват котака и бебето нормално. Много четох къде ли не, но все нещо ми остава неясно. Ако някой има подобен опит, моля нека сподели. Нямам намерение да се разделям с котьо, ама никакво. Трябва ли да му направя ваксини, защото няма никакви, а вече е на почти 3 години? След като се роди бебето, как да действам? С тази дълга козина, какво да правя, как да намаля разнасянето на косми? Мисля да го подстрижа, но дали е уместно? Ще живеем в 2 стаи и се чудя, как ще свикне Бебо примерно да не влиза в стаята на детето, след като никога не е делен, до сега все при нас е спал, все около нас се е въртял?! Ще се консултирам и с вета, но все пак дайте идеи и опит моля.
Благодаря предварително



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор ckипaджиятa (новак)
Публикувано10.07.09 11:45



Котките са удивително внимателни и любвеобилни към бебетата и малките дечица, а те от своя страна отговарят на любовта и развиват прекрасно разбирание с котките.

Семейната им котка научи детето на едни приятели да пълзи. Тя първо го заглеждаше сериозно, после пълзеше от единия ъгъл на килима до другия, после пак го заглеждаше сериозно и (ако детето не почваше да пълзи) измъркваше едно "Мърръррррмрррък! Мррр!", докато то не съобрази и пропълзи до нея! Следваха целувки нос в носа и милвания за награда, докато не се усвои материала! То и храни се разнасяха...

Същата котка спеше в детското креватче (не, че не я гонеха отначало, но то няма махане, та вдигнаха ръце) с възпитаника си и бе развила известна ревност спрямо майка му! Инак гордо ходеше насам-натам с мама и бебока и изобщо по всичко личеше, че споделя радостите на майчинството.

За котаците хмм-м...

Ваксините са абсолютно необходими, особено срещу кожни болести. Подстригването е неуместно. Космите се махат редовно с прахосмукачка и обезкосмителна четка. Котак, свикнал със спалнята няма махане -- все едно да Ви изхвърлят от къщи! Мъжкарите обичат да си играят с нокти и зъби, та надявам се Вашият да има добър нрав и да играе "на меко" със свити нокти и без много хапене.

Котакът ви е великолепен и изглежда вълшебно мек!



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано10.07.09 12:28



Здравейте Бебовци и Муцка!


Много хубава новина за новия член на семейството! Едни приятели скоро бяха изпаднали в същата ситуация. След разговори с човешки лекари и ветеринари и много изчетена литература по въпроса, мога да обобщя следното:
1. Всички човешки лекари категорично казват котето да се махне (мнение, което веднага беше отхвърлено)
2. Единствената по-сериозна опасност е токсоплазмозата. За целта мамата, дакато е бременна не трябва да сменя тоалетната на котето. С това нека се занимава таткото. А и другото което разбрах е, че момичета, които от доста време живеят с коте си изграждат имунитет.
3. През бременността котето на познатите ни, а и нашата маца проявяваха голям интерес към корема на бъдещата мама. Много обичаха да легнат и да мъркат върху коремчето
4. Когато се бояви новия Бебо, е хубаво първите 1-2 месеца котето да не ляга при него от хигиенична гледна точка. След това вече няма как да го спрете. А и има някаква вероятност котето да почне да ревнува и да се държи лошо с бебето. Котето в никакъв слечай не трябва да се пренебрегва, за да не се пъчувства нежелано и нещастно.
5. След няколко месеца вече става по-интересно. Стоиш и наблюдаваш общуването между коте и бебе. Невероятно е.
6. Котето задължително трябва да е васкинирано и редовно обезпаразитявано (външно и вътрешно). Относно космите - не го подстригвайте. Просто по-честичко го решете.
Това са в общи линии нещата, които мога да кажа по въпроса бебе-коте. Ние също се подготвяме за бебе и мисля да спазвам тези правила Без да слушам баби и човешки лекари, които обясняват всеки въъзникнал проблем с коте.
Пожелавам ти лека бременност и много весели моменти с Бебо и Бебо



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: peppie]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.07.09 12:42



Благодаря за пожеланията

Направила съм вече всички изследвания за токсоплазмоза, имам някакви антитела според лекаря, но наистина от както разбрах, че съм бременна не пипам тоалетната на котака. Тези мерки си ги спазвам. Повече ме притеснява, след раждането. Много косми хвърчат от него и въпреки, че го решем много често, няма спасение. Това е най-вече, което ме притеснява. За мен няма проблеми, свикнала съм с тях, но за бебенце, което няма още имунитет, не е ли лошо?



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано10.07.09 13:06



Радвам се за Вас! Непременно ваксинирайте пухкавия сладур, на когото се радвам винаги, когато пишете във форума. От космите няма как да се отървете.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: ckипaджиятa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано10.07.09 13:29



Ох, той е малко дедодялан в игрите, но никога умишлено не би наранил някого. Надявам се с това да нямаме проблеми. Към 5 годишния ни племенник се държи много добре. Умилква му се, но в същото време спазва някаква дистанция. Майчински инстикт не може да развие уви, все пак е мъж

То май като ни дойде на главата и нещата се наредят от самосебе си малко по малко.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано10.07.09 14:30



Както е написала lady_bird "от космите няма как да се отървете". Само в първите 1-2 месеца гледайте да няма много контакти между Бебовците. Поне докато малкият човек позаякне и се аклиматизира



Редактирано от peppie на 10.07.09 16:51.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано10.07.09 18:26



хей, просто искам да те поздравя

другите са ти дали добри съвети, така че ще се справите ... аз все още нямам опит в това, но като теб съм твърдо убедена, че няма да се разделя с котките си при бременност.






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано11.07.09 15:51



Поздравления и от мен!
Ще се присъединя към съветите на другите, защото те са наистина доста изчерпателни. Надявам се, че всичко ще бъде нормално и най-вече, че Бебо няма да е прекалено голям ревнивец

и че в най-скоро време че се радваме на хубави снимки как Бебо и бебче си играят в захлас
Още веднъж най-искрени поздравления, а на батко Бебо - много целувки и прегръдки



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано11.07.09 22:22



Отгледахме нашата дъщеря с котка и куче. Взех жена ми от родилния дом с бебето и се прибрахме в апартамент 2 стаи и кухня с котка на две години и куче на 9 месеца. Не съм имал никакви проблеми. Кучето беше редовно обезпаразитявано и ваксинирано, но котката - не. Така си и отиде любимата ми Сиса преди 3 седмици на 18 години и нито веднъж ваксинирана ..... Разви майчински инстинкт към бебето и постоянно опитваше да влезе при него в кошчето.... Не и разрешавахме докато бебето не започна само да се обръща - след това ограниченията отпаднаха. Това беше във връзка с приказките, че котката може без да иска да затисне бебето. Не сме имали никакви проблеми с алергии, косми и т.н. ..... Когато бебето проходи котката започна да го избягва панически и отново го прие чак когато дъщеря ми стана на 5-6 годишна възраст. Явно не харесваше грубите ласки и хващането за опашката ....

Така че няма никакви проблеми да имате бебе и котка едновременно .....

P.S. Сега "бебето" е мома на 16 години, а Сиса наскоро се пресели в един по-добър свят и ни е много мъчно.....

Редактирано от Чpeвoyroдниk на 11.07.09 22:23.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано12.07.09 13:17



Съжалявам за Сиса! 18 години не са никак малко за една котка, което значи, че е живяла обичана, обгрижвана и щастлива. Вашият опит наистина ми вдъхва кураж, че всичко ще е наред, щом човек има желание. Вярвам, че с малко повече грижи, внимание и усърдие и ние ще се справим





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано12.07.09 13:20



Благодаря на всички за съветите и подкрепата

Живот и здраве януари месец ще се радваме на новия бебо, но все пак исках по-отрано да се подготвя с идеи за съвместното ни съжителство. Силно се надявам Бебо да е все така добричък занапред и по-малко палав



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано12.07.09 19:09



Включвам се и аз, за да Ви честитя хубавата новина! Съвет, за съжаление, не мога да дам, нямам опит в тази област. Като взехме предишната ни котка, детето беше на две годинки. Спяха заедно от самото начало, непрекъснато се играеха (и тормозеха) взаимно...а като порасна мацата...взе да се изживява като негова майка. При най-малкия намек за плач от страна на детето..тя се появяваше на секунда за да го мирише, целува и пр. Страшна картинка бяха

. Мисля, че няма за какво да се безпокоиш, просто ограничи достъпа първите месеци, а после...смело напред



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: la_gata_negra]  
Автор vazduharka (съобразителна)
Публикувано14.07.09 12:15




Да Ви е честита хубавата новина!
Мисля тук мога да се включа и аз.
Имаме много голяма разлика с брат ми. Естествено, когато той се роди, никой през ум не му мина да ми вземе по някакъв начин котката :) Кари, тогава беше младичка на 2 годинки. Тази моя маца, иначе агресивна към целия свят, не понасяща чужди хора, и не криеща, че не ги понася, пазеше бебето. Пазеше го....топлеше му гръбчето и не даваше друг, освен нас да се приближи дори :) Така си и порастна бебето, с котката в кошарата. Като проходи, тя се оставяше да я тормози, и за опашката да я дърпа и да се подпирпира на нея... :) Абе никакви проблеми не сме имали...
Но преди да ги запознаем изчакаме 45 дни...така е прието.

Поздрави и много усмивки!

Редактирано от vazduharka на 14.07.09 12:17.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано14.07.09 13:02



Котешките ваксини са за котешки болести. Т.е. ако решите да ваксинирате котката, то ще е заради нея самата, няма връзка с бебето (ако бъркам - някой да ме поправи, лаик съм в това отношение).
Ваксините за гъбички са нещо отделно. Макар че някои лекари ги слагат превантивно, аз лично предпочитам да не го правя. Всяка излишна намеса в имунитета бих избягвала, ако не се налага. Самите лекари са на два лагера дали изобщо има полза от тези ваксини, така че преценката пак си е ваша.
Бих залагала повече на здравето й - психическо и физическо и хубава храна.


А защо да е проблем да се подстиже котката?Много хора ги стрижат - заради жеги, заради сплъстяване и по други причини. Осигурявате си няколко месеца без косми, а коизната после отново расте.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Maцa1 (непознат)
Публикувано14.07.09 13:59



Аз да се изкажа като докторка-напоследък излязоха проучвания,че децата отгледани от малки с домашни животни,много по-рядко развиват алергии и астма,защото имунната система на детето се адаптира към алергените.Мога да кажа от личен опит,че е вярно.Не се притеснявай от космите,от тях май наистина няма спасение.Ако котаракът не излиза от жилището,той не може да донесе в къщи инфекции,паразити и пр.и следователно ваксините са излишни.Радвайте се на котката и бебето и чакаме с нетърпение снимки





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: bushkata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано14.07.09 14:34



за ваксините и аз съм на същото мнение, че няма значение за бебето. А за стригането - това е идеален вариант, особено в летните жеги. Зимата може да му е малко некомфортно, но нали си е вътре на топличко

при нас пострижката свърши работа за месец - почти няма косми, но след това бързо си порастна. Сега се изкушавам пак да го острижа, нищо, че изглежда много тъпо без козина






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: bushkata]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано14.07.09 14:39



Честито, Mutzka, и от нас! Много се зарадвах на новината !
Не мога да помогна много със съвети, но май не е и нужно, защото вече има много отговори, които и на мен ми беше интересно да изчета.
По въпроса за ваксините се присъединявам към мнението на Бушката, тъй като всички болести, включени в котешките ваксини, са заразни единствено за котки. Изключение прави само ваксината срещу бяс, но тя според мене е излишна, тъй като заразяването става само ако котката бъде ухапана от бясно животно, за което вероятността е твърде нищожна.
По въпроса за подстригването и аз мисля, че ако искате, можете да го подстрижете без това на Бебо да му навреди.
Хайде, да сте живи и здрави и да се носите с лекота и без проблеми.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.07.09 15:26



Благодаря, Zhimi


И аз изпитвам противоречиви чувства към тези ваксини. Чудя се за ваксините протич гъбички ... Ако котката се зарази по някакъв начин с гъбички, те не се ли предават и на хората, пък особено на бебе, което още няма имунитет примерно. Аз пак ще се консултирам и с вета, че ще го умуваме пак.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: vazduharka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.07.09 15:52



Благодарим


Тук и други споделиха и аз съм чувала, че женските котки развиват такова отношение към бебетата. Но ние сме с мъжкар и не знам там, дали ще се получи същото. Надявам се да се спогодят някак



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано14.07.09 16:37



Ти Наньо сама ли го подстригваш или се водите на фризьор

? Съвсем 0 номер или примерно 1ви? Със сигурност изглеждат тъпо и сигурно и на тях самите им е тъпо, ама нали е временно ...



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано14.07.09 20:23



Честито! Много се радвам на хубавата новина. И те приветствам, че и през ум не ти минава да се разделяш с Бебо. И щом е така, то значи че ще се справите по най-добрия начин. Който търси намира - нали така? И ти щом търсиш варианти и отговори непременно ще ги намериш...

Аз нямам опит за сподеряне - имам две деца, пораснали вече, но не съм имала котка като бяха бебета. Имала съм котка когато аз самата бях малка и сега, когато моите вече са пораснали.

Но едно нещо мога да кажа със сигурност - бебетата не са толкова крехки колкото често си мислим и със сигурност при едно правилно отглеждане и на бебето и на котето няма да имаш никакъв проблем. Тук е важно да не се забравя и да се отбележи, че трябва да имаш ПОМОЩ И ПОДКРЕПА чисто откъм задължения. Защото всички ние, които сме и майки и котколюбци знаем, че и детето и котето изискват доста грижи... време... Та това е - да ти помагат, ама много...

А Бебо - може да не е женска, която развива майчински инстинкт, но пък като е такава добра душа и ако няма поводи за ревност... ееххх, ще е добър и нежен с малкото човече.

Целуни бъщещия батко Бебо от мен!



Редактирано от Живoтинka на 14.07.09 20:26.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.09 07:47



нещо като 1-ви номер се получава

Всъщност само веднъж е подстригван по-цялостно, миналата година - водихме го на вет и той с една ножичка го острига по гърба (че се беше сплъстил), а ние вкъщи го дооформихме. Изглеждаше така (снимката е 2-3 седмици след подстрижката):



иска ми се целия да го острижем, но това може да стане само с упойка при вет и това ме спира .. Иначе сега го стрижем само около дупето (ужасно много мрази) и започнах да го реша всеки ден - има ефект, много по-малко косми летят вкъщи.






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 09:36



Хехе, много е сладък, като овчица

И мен ме притеснява упойката, ако ще го подстригваме основно, но пък съм забелязала, че при вета много не шава, така че ако го държим здраво, може и да успеем без упойка. Трябва да се пробва.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Живoтинka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 09:42



Благодаря ти Животинка


Наистина ще трябва помощ, спор няма, затова от сега започвам да прехвърлям някой задължения към Бебо на бъдещия татко, да свикват да се гледат мъжете Много се радвам, че и таткото ме подкрепя, че ако трябваше да се боря и с него за котката, щеше да е доста трудно. Всички до тук ми вдъхнаха кураж, че можем да се справим, няма да сме нито първите, нито единствените и вярвам, че ще успеем.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано15.07.09 10:25



Котките могат да са безсимптомни носители на Microsporum canis. По тази причина принципно е възможно котка да зарази човек без тя самата да има признаци. Обаче, доколкото зная, ваксините не предотвратяват това носителство - те просто създават имунитет на котката срещу няколко вида гъбички, но всъщност, както всяка ваксина, сами по себе си представляват "заразяване" с гъбичките и дори могат да предизвикат симптоми.
Според мен може да се вземе проба от косми във ветеринарна лаборатория, за да се направи тест дали е носител и ако се окаже че е (което е малко вероятно все пак), къпане веднъж седмично с низорал (няколко пъти последователно) ще унищожи гъбите.

Редактирано от Zhimi на 15.07.09 10:26.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.09 10:57



мда, при вета и ние сме много кротки - всеки път го хвалят колко е добър

ама там го е шубе, докато вкъщи ни разказва играта. Никога няма да забравя как при едно ходене на доктор така се уплаши, че не искаше да ме пуска ... и като го сложих на масата се обърна и протегна лапи да го гушна, невероятно беше, като човече






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 11:48



Ясно. Мерси за информацията. Значи пак ще го мислим този вариант с ваксините. Хич не ми се ще да го дупчем и да се намесваме в имунната му система.
Ами товите сладурани как са, сигурно вече са големи котани? Искаме снимки



Редактирано от Mutzka на 15.07.09 11:51.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 11:49



Миличкият

И като е така подстриган, по-малко ли се скубе?



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано15.07.09 13:14



о, да, определено.






Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано15.07.09 16:29



А, благодаря, добре сме !
Ще трябва да ги наснимам вече поотраснали котани на 10 месеца. Много се радват да ми докопат сутиена. Това е една любима играчка със стърчащи лентички и пластмасови нещица, особено подходяща за 2 котки. А любимите индивидуални играчки са тапа от вино за Фани и ластик за коса за Зизи. Фани само като чуе, че се отваря чекмеджето с приборите (където е склада за тапите) на секундата се е метнала в него, дори да се е намирала в другия край на къщата. Не, че къщата е голяма, ама и за тия размери как го постига, не разбирам.
Но сме пак много закъсали откъм време поради разни неотменими лични ангажименти, та затова и със снимането поизостанахме...
Но ще се подсещам, че и това не е маловажна работа


Хайде, със здраве !



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано15.07.09 16:41



Ще чакаме с нетърпение да видим малките беладжийки





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано22.07.09 14:46



Ето ни тук, има три нови снимки (втората, третата и четвъртата от албума). Много ми е трудно да снимам Зизето (третата снимка от новите). За разлика от Фани, която като види фотоапарат и започва да се кипри, Зизи изобщо не се задържа на едно място и апаратът не успява да хване фокуса.





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.07.09 14:51



Ох, видях ги вече и в другата тема. Фани е новата ми любимка, страхотна госпожица





Тема Re: Котка и бебе? [re: Mutzka]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано22.07.09 15:03



Мерси, Mutzka !
Освен Фани, тя се казва Фани Със Сукмани Котка Любопитка Е'Мека Мекичка Маймуна Грозна, а Зизи е Зизи Меки Ризи Зизолино Концентрат Див Зизул (компактна котка с модерна къса опашка, която, когато е в бойно настроение става като на катеричка - разпухва я във всички посоки). Двете заедно се подвизават под името Княжевски Бандитки Да Не Им Паднеш.





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Zhimi]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.07.09 16:58



Хехе, страшни именца сте им измислили. Сигурно е супер забавно покрай тях, да са ви живи и здрави маймуните





Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.07.09 20:12



Аз съм имала дъщеря и котарак. Той беше на 3 години когато се роди дъщеря ми. Моят мъж пое хигиенните грижи за него до навършване на 6 месеца на бебето - вярно е че беше късокосмест. Докато бях бременна имаше невероятно желание да се гуши на корема ми и да му мърка и мяука. След като се роди бебето имаше респект от него и изчака да стане на 4 месеца за да застане до него на креватчето. Пазеше го, топлеше го, не даваше муха или комар да има в стаята. Тя израстна с него и когато беше на 6 години взехме още едно котенце, защото Марчело беше остарял и се страхувахме да не се стресира при загуба. За нейна радост беше дълголетник и почина на 21 година, а новият котарак го отмъкна сестра ми.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: Mutzka]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано27.07.09 16:01



Когато се роди малкият ми син имахме котка,а като се роди внукът ми,дори 2 (с непрежалимата ми Мейси).Нея обаче не допускахме до бебето,защото тя изключително не обичаше малки деца (може би да беше преживяла някакъв стрес в детството си извън нашия дом,не знам...). Да се надяваме обаче ,че вашият Бебо е като Досчето, което спи до краката на малкия(когато той е в нас) и изобщо го следва доста добронамерено,но когато малката хуна хукне с боен вик към него горкото Досенце веднага се изстрелва като торпедо и се потапя дълбоко под спалната

. Е,да речем че то ни е страхливичко..., но въпреки това питае добри чувства към дребния нашественик.
На мен лично хигиената не ми беше проблем,защото и без това не обичам да ми се мотаят косми и стриктно си забърсвам, но и съвсем от тази напаст няма как да се спаси човек, като има животно,а не зная дали е и нужно чак такава стерилност ...
Както и да е,желая ви успех и много щастие заедно и вярвам,че ще се справите.



Тема Re: Котка и бебе?нови [re: ДPaka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано27.07.09 16:59



Искрено се надявам, че ще се справим

За сега Бебо показва търпимост към малки деца, пък си е и доста страхливичък и ми се струва, че по-скоро ще трябва да се притеснявам, дали бебето като поотрасне няма да му направи нещо Дано всичко е наред и съжителстваме всички щастливо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.