Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Миомен възел?нови  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано13.10.06 16:07



Преди 4 месеца ми откриха миомен възел-3 см. Преди няколко дни на контролен преглед миомата си стоеше. Гинеколога ми препоръча оперативно отстраняване на матката. Реших да се консултирам и при дрег специалист. Той пък ми предложи да се наблюдава миомния възел но да се направи кюрктаж, защото имам удебелена лигавица на матката - 9мм. Много съм объркана и не знам какво да правя. От една година нямам цикъл, Тамоксифен пия 4 години.



Тема Re: Миомен възел?нови [re: feia]  
АвторRosita (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 16:49



Здрасти feia!
По повод на миомния възел не ми стана ясно защо ще ти отстраняват матката щом възелът е 3 см.? Моят беше цели 10 см. през 2000 г. и не само, че не ми отстраниха матката, ами и бебенце си имам... Но решиха да ме оперират, когато констатираха, че е 7 см./при операцията се оказа, че е 10 см./ Кръвоизливи ли имаш ?



Тема Re: Миомен възел?нови [re: Rosita]  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано13.10.06 22:11



Да ти е живо и здраво детенцето и ти също Rosita!
Вярно, че става дума за малък миомен възел за който не знаех, че съществува т.е. нямах никакви болки, кръвотечения и други притеснения. Мисля, че за отстраняване на матка и евентуално яйчниците доктора се обоснова с основното ми заболяване - рак на гърдата. Смятам да се консултирам и на друго място, защото никак не ми се иска пак да ме кълцат и да натоварвам отново близките ми с моите проблеми.
Най-гадното на тая болест е, че нищо не чувстваш докато отвътре тя те убива.



Тема Re: Миомен възел?нови [re: feia]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано13.10.06 23:12



Моят ендометриум /лигавицата на матката/ е стигал до 13 мм и никой до момента не е искал да ми прави кюртаж. Дори и през май и юни, когато ми тече по 20 дни пак не ми е споменавано за кюртаж.
Фея, изчакай малко. Има една билка - турта - тя е точно за миомни възли и т.н. Пий месец-два, после направи пак изследване. За мен е крайно решение - само защото си с рак на гърдата. Миомните възли имат способността да се появяват и после да изчезват. Изчакай малко, а?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Миомен възел?нови [re: feia]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано13.10.06 23:34



Този миомен възел може да си г получила от тамоксифена; при мене поне така се оказа.Аз пих тамоксифен 1,5 години, лигавицата на матката се удебели до 12 мм и ми направиха кюретаж, след това пих нолвадекс около 2 години, лигавицата на матката не нарастна, но получавах кървене и отново ми направиха кюретаж. Миомата си седи там и никой не ми казва нищо за операция. Сега пия от 6 месеца аримидекс , който едвам успявам да получа от диспансера, като вече се наложи и да го купувам за да не прекъсвам лечението.А това лекарство струва 495 лева за 28 таблетки. Та във връзка с това си мисля дали не е по добре да се оперира човек и да си пие евтините лекарства...



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: feia]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 23:47



Момичета,тези възли от Тамоксифена ли се получават и няма ли друго лекарство?Аз пия тамоксифен от месец и в онкодиспансера ми казаха,че това е добро лекарство.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifen [re: ***]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.10.06 00:12



Може да е от Тамоксифена, може и да не е. Аз и преди да започна да пия Тамоксифен имах миомно възелче 6 мм / не см./

Докато пих 2 г. тамоксифена не беше мръднал. На една контрола даже го нямаше.
Я, как ме подсетихте да отида на ултразвук и да го проверя.....че от три дни не съм правила изследвания и се чудя що ми е скучно едно такова...

Нема начин да нема начин!

Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: vesela.bg]  
Автор feia (Една от вас)
Публикувано14.10.06 16:00



Благодаря на всички за отговорите. Много ме успокоихте. Е това му харесвам на тоя форум. Винаги можеш да се консултираш и да получиш подкрепа каквато докторите не могат да ти дадат. За тях ние сме просто статистически единици.
Затова съм съгласна с вас - ще изчакам и ще се наблюдавам редовно.
А за тамоксифена и аз като го започнах преди помече от 4 години изчетох всичко, но явно няма алтернатива. Така, че независимо от страничните му ефекти помага при лечението. Само не знам какво ще стане след 8 месеца, когато трябва да го спра.
P.S до vesela.bg - Весе, туртата от аптеката ли се купува и като чай ли се пие?



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: feia]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано14.10.06 17:46



Да, има турта и по аптеките, но може и прясна.Рецептата която аз съм ползвала е : турта, коприва и невен.Ако са сухи, по една супена лъжица във гореща вода- 5оомл. .Престояват до 10 мин. и след това се прецежда и се пие за деня, на равни части, с мед. Няма да ви навреди ако е с мед, но в никакъв случай със захар.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: feia]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано15.10.06 22:58



Да мила, намери билкова аптека, която продава насипно. В София на ул.Богомил до Лъвов мост има такава аптека. Вари се и се пие като чай, там даже ти слагат печат на пакета с начина на приготвяне



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: ***]  
Авторfilosofa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 12:41



използвайте картофа като лекарство.взимате един картоф настъргвате го изтисквате сока от него,изпивате го,след това изпивате 1литър вода и лежите неподвижно около 1 час.успех.





Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: filosofa]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:25



Много е добро за язва или гастрит.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: filosofa]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.05.08 17:43



За пръв път чувам за лечение на миомен възел със сок от картоф! Затова искам да попитам как точно трябва да се приема - веднъж на ден, ежедневно, в продължение на месец (или повече)...?





Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: koнцepт]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 19:11



Да и аз моля да ми кажете, защото имам гастрит.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: *jull**]  
Авторfilosofa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 18:33



Пие се само сутрин на гладно.

В продължение на 1 месец.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: ***]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.09 14:43



На мен също ми откриха миома,но веднага ми направиха операция.Имах много големи кръвоизливи.До тук добре,но вече три месеца след операцията имам силни болки вечер и то след като се прибера.пътувам до работата си,която е извън града и си мисля,че е от тресен в автобуса.Някой може ли да ми каже дали е възможно наистина да е от това.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: MИMИ]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано12.02.10 10:11



Момичета искам да задам един въпрос: относно чая от турта, коприва и невен може ли да се използва при бременност? Ние в момента работим за бебенце, а моя миомен възел е около 1.5 см и затова се интересувам дали оказва някакво влияние. Иначе добре че ходя редовно на преглед, да си го открия както нямам никакви симптомим. Менструацията ми си е съвсем нормална и нямам обилни кръвотечения....
Благодаря предварително!



Тема Re: Миомен възел?- турта и бременностнови [re: TeodoraM]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано13.02.10 11:20



Невена е противотуморен, туртата също; за копривата - препоръчва се от Димков, но само за миоми със силно кръвотечение, защото тя е и кръвоспиращо и облекчава изчистването на матката.

За туртата - 100% помага срещу миома - моя позната пи 3 месеца и от големина на юмрук, миомата се стопи, а имаше насрочена операция, която лекаря след преглед и установяване на изчезналата миома, отмени.

Туртата помага и при забременяване.

НО - и трите за противопоказни при ВЕЧЕ настъпила бременност. Особено копривата, която стимулира контрактивната способност на матката и се препоръчва за аборт.


Моят съвет е - пий само турта и следи редовно дали не си забременяла. Ако да - веднага спираш. Пък после да знаеш, че копривата увеличава кърмата



Успех и за миомата и за бебче!

=======================


Невен- Calendula officinalis . съдържа каротин,ликопин,виолаксантин,рубиксантин,фотонциди,алкалоиди,етерично масло,смола,слуз,флавоноиди,органични киселини,тритерпенови сапонини,арнидиол,фарадиол,танини,календен,витаминС и др.В корените му има инулин,третерпенови сапонини и още няколко.Семената му съдържат алкалоиди.
Противовъзпалително, противомикробно и нервноуспокоително.Понижава кръвното и стимулира дейността на сърцето като това действие идва от съдържашите се в невена етерично масло,каротиноиди и флавоноиди.Употребява се при язва на стомаха,склероза на съдовете,чернодробни и жлъчни болести,болести на далака,главоболие, възпаление на лимфните жлези, пиорея,рани,лишеи,обриви,изгаряния, тумори.


Турта- Taqetes erecta . Съдържа линалоол,линалилацетат,лимонен,оцимен,тагетон,лутеин,плодови киселини,минерални соли,провитамин А,витамин С и други които още не са изучени. Билката действа противогъбично, улеснява храносмилането и има лек противомикробен ефект. Използва се при безплодие,при проблеми със зрението, при жълтеница, гъбички и бяло течение,за регулиране на менструацията.



Тема Re: Миомен възел?- турта и бременностнови [re: Dimana64]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано25.02.10 13:26



Благодаря ти за съвета Димана, от днес започвам с туртата.
Бебче все още няма така че спокойно мога да я почвам и да следя положението.
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.