Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: ***]  
Авторfilosofa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 12:41



използвайте картофа като лекарство.взимате един картоф настъргвате го изтисквате сока от него,изпивате го,след това изпивате 1литър вода и лежите неподвижно около 1 час.успех.





Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: filosofa]  
Авторkoнцepт (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:25



Много е добро за язва или гастрит.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: filosofa]  
Автор *jull** (())
Публикувано09.05.08 17:43



За пръв път чувам за лечение на миомен възел със сок от картоф! Затова искам да попитам как точно трябва да се приема - веднъж на ден, ежедневно, в продължение на месец (или повече)...?





Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: koнцepт]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 19:11



Да и аз моля да ми кажете, защото имам гастрит.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: *jull**]  
Авторfilosofa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 18:33



Пие се само сутрин на гладно.

В продължение на 1 месец.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: ***]  
АвторMИMИ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.09 14:43



На мен също ми откриха миома,но веднага ми направиха операция.Имах много големи кръвоизливи.До тук добре,но вече три месеца след операцията имам силни болки вечер и то след като се прибера.пътувам до работата си,която е извън града и си мисля,че е от тресен в автобуса.Някой може ли да ми каже дали е възможно наистина да е от това.



Тема Re: Миомен възел?- tamoksifenнови [re: MИMИ]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано12.02.10 10:11



Момичета искам да задам един въпрос: относно чая от турта, коприва и невен може ли да се използва при бременност? Ние в момента работим за бебенце, а моя миомен възел е около 1.5 см и затова се интересувам дали оказва някакво влияние. Иначе добре че ходя редовно на преглед, да си го открия както нямам никакви симптомим. Менструацията ми си е съвсем нормална и нямам обилни кръвотечения....
Благодаря предварително!



Тема Re: Миомен възел?- турта и бременностнови [re: TeodoraM]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано13.02.10 11:20



Невена е противотуморен, туртата също; за копривата - препоръчва се от Димков, но само за миоми със силно кръвотечение, защото тя е и кръвоспиращо и облекчава изчистването на матката.

За туртата - 100% помага срещу миома - моя позната пи 3 месеца и от големина на юмрук, миомата се стопи, а имаше насрочена операция, която лекаря след преглед и установяване на изчезналата миома, отмени.

Туртата помага и при забременяване.

НО - и трите за противопоказни при ВЕЧЕ настъпила бременност. Особено копривата, която стимулира контрактивната способност на матката и се препоръчва за аборт.


Моят съвет е - пий само турта и следи редовно дали не си забременяла. Ако да - веднага спираш. Пък после да знаеш, че копривата увеличава кърмата



Успех и за миомата и за бебче!

=======================


Невен- Calendula officinalis . съдържа каротин,ликопин,виолаксантин,рубиксантин,фотонциди,алкалоиди,етерично масло,смола,слуз,флавоноиди,органични киселини,тритерпенови сапонини,арнидиол,фарадиол,танини,календен,витаминС и др.В корените му има инулин,третерпенови сапонини и още няколко.Семената му съдържат алкалоиди.
Противовъзпалително, противомикробно и нервноуспокоително.Понижава кръвното и стимулира дейността на сърцето като това действие идва от съдържашите се в невена етерично масло,каротиноиди и флавоноиди.Употребява се при язва на стомаха,склероза на съдовете,чернодробни и жлъчни болести,болести на далака,главоболие, възпаление на лимфните жлези, пиорея,рани,лишеи,обриви,изгаряния, тумори.


Турта- Taqetes erecta . Съдържа линалоол,линалилацетат,лимонен,оцимен,тагетон,лутеин,плодови киселини,минерални соли,провитамин А,витамин С и други които още не са изучени. Билката действа противогъбично, улеснява храносмилането и има лек противомикробен ефект. Използва се при безплодие,при проблеми със зрението, при жълтеница, гъбички и бяло течение,за регулиране на менструацията.



Тема Re: Миомен възел?- турта и бременностнови [re: Dimana64]  
Автор TeodoraM (непознат )
Публикувано25.02.10 13:26



Благодаря ти за съвета Димана, от днес започвам с туртата.
Бебче все още няма така че спокойно мога да я почвам и да следя положението.
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.