Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Алкохолна Абстиненция?нови  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано12.10.15 17:34



Здравейте, за четвърти път ми се случва да имам алкохолна абстиненция след дълъг запой! Симпотимите са треперене, недостиг на въздух, паника, сърцебиене! Преди години като ми се случи се обадих на личният ми лекар и той ми каза да си купя зопиклон! Едвам стигнах до аптеката, но си го купих и ефекта беше изключително добър първо изпих една таблетка и след 20мин още една всичко ми се отпусна, апетита ми се върна и така през 6часа пиех по една таблета в рамките на 2дни и всичко беше ок! След това още 2пъти се оправях така, но сега като отидох в аптеката ми казаха, че вече зопиклона бил със зелена рецепта.... Направо ужас.. Незнам какво да правя.. Личния ми лекар е Пловдив, а аз съм в София! Някой знае ли някой аналог на зопиклон или бензодиазепин без зелена рецепта! Ако някой може да ми помогне с каквото и да е нека да ми пише на dseeker77@mail.bg ако някой има излишен зопиклон или вид бензодиазепин за моето състояния ще му го платя само и само да се оправя.....



Тема Re: Алкохолна Абстиненция? [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано14.10.15 17:05



Няма да ти свърши същата работа, но малко ще те облекчи. Опитай Атаракс. В аптеката кажи, че си получил някаква кожна алергия, примерно, и личния ти лекар ти е казал да си вземеш Атаракс, докато не излязат резултатите от тестовете. Това лекарство е предимно за дерматологични раздразнения, но успокоява цялостно. Не пий повече от три таблетки дневно и не ги съчетавай с алкохол.


Подчертавам с три линии, че не съм лекар!!!

Редактирано от memi2011 на 14.10.15 17:06.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: memi2011]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано14.10.15 23:56



Благодаря за отговора меми! Аз вече горе-долу се справих с физическите симптоми, остана само лека депресия, напрегнатост и липса на сън! Утре ще си купя Атаракс, ако симптомите продължават! До сега четох за него и мисля, че ще ми помогне за тези симптоми.
Отново Благодаря и ще пиша отново за повлияването на Атаракс!



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор memi2011 (член)
Публикувано15.10.15 15:00



Радвам се, че се чувстваш по-добре! Пак казвам: аз не съм лекар! За лека депресия си вземи "Ремотив" - това е препарат, продаван без рецепта навсякъде, на основата на извлек от жълт кантарион. Няма да ти навреди никак, все пак билка е, освен ако нямаш бъбречно заболяване, за което жълтият кантарион е противопоказен. Но ти все пак се консултирай в аптеката. Това е по-скоро хранителна добавка, но за депресия върши чудеса, аз често съм я ползвала, а съм я препоръчвала и на приятели. Без рецепта е.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор finntroll73 (Бунтовник)
Публикувано18.10.15 01:33



Пич..преживявал съм симптомите неведнъж.
Без никакви лекарства вече пета година не пия.
Без дълги монолози и излияния в АА.
Е,бях член,за шест месеца.
Определено ми помогнаха да ми олекне и да откриия честността пред себе си.
Но взе много да ме напряга прекалената сухарщина и демагогия при сбирките.
Прекалената протоколност.
Такъв тип човек съм,че се побирам само в мои си рамки.
По принцип.
Ако прекалено дълго се наложи да агонизирам в чужди рамки..и усещам че умирам.
И без това ограниченията са навсякъде и във всичко.
Успях само с няколко абзаца от АА.
За недокосването на първата чаша.
За това че живот с алкохол просто няма.
И се научих да съм мъдър-кое мога да променя ,кое не..и правя разликата между двете.
Сякаш окови паднаха от шията ми.
От година и отгоре виждам еднакви числа.
Напоследък затихнаха.
Но доскоро беше кошмарно със тези знаци на съдбата-11:11,23:23 посред нощ на микровълновата грее 3:33.
Когато пия вода посред нощ.
. 23:32..еднакви номера на коли,на часовници,на ексбокса на игрите дори..на сина..
Спирам на паркинг в 11:11 на 11 ноевмри миналата година.
Още го имам на снимка дори в мобилния.
Това е от синхронността.
Имам знаци от акашиевите записи.
Твърде дълго не разбирах знаците ,мислих за лотария,тото джакпот .
Нищо..при все че редовно играя.
Наскоро разбрах..това е повик да следвам само себе си,вътрешното си аз,интуицията и да не вървя с действия против собственното си добро.
Понеже го правих.
Да търпя крайни гадняри собственници и шефове.
На път съм да затворя един кошмарен период от живота ми.
Преборих се с алкохола,цигарите,кофтите роднини и безсмисленни приятелства.
Сега е ред и на гадните плантатори да останат в миналото.
Бог е с мен.
Чуствам все повече че съм на прав път.
Жувея единственно с истината и честността.
Който не може да я понесе си е за негова сметка.
Искам един ден като се преродя ,да съм на по-високо стъпало.
Към нравственност и доброта.
Нека силата ви помага и закриля.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: finntroll73]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.10.15 18:12



Аз запомних също това с първата чашка и определено ми върши работа до сега и се надявам и в бъдеще.
Мъдростта идва по различно време за всеки, а при някой въобще не идва. Не мога да кажа, че съм мъдра, но живота ме научи, че идва време когато трябва да щадиш силите си.
За еднаквите числа ( учудващо, че и на мен това ми се случва от поне една година). Четох, че в този момент Вселената се отваря към теб и ти си в хармония с нея. За една минута не трябва да вършиш нищо. Може би това е знак, че си на прав път.
Сега към темата. Аз имах ужасна абстиненция, но не съм пила нищо защото не по малко ужас имам от такива лекарства.
Учудвам се, защо хората пробват отново. Хайде, първия път си мислиш, че нещата могат да бъдат различни, но втори, трети...?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: ALONE911]  
Автор dseeker77@mail.bg (непознат )
Публикувано13.02.16 21:43



Здравейте на всички! Искам да кажа как върви спирането на проблебното пиене от октомври до сега! Първоначално успях да издържах на абстинентните синдроми като спряха физическите синдроми (2-3дни) и вече се чувствах добре, но останаха ментални проблеми като мании и депресивни моменти по съвет на приятел от форума започнах с умерено пиене до постенно спиране на всичките сипмтоми - 1ви ден 2л бира разделена за целия ден, 2ри ден 1.5л бира, трети 1л и на четвъртия един кен 0.500 с вечерята. От тогава насам се придъжам към правилото за умереното пиене, като прочетох доста литература в интернет, защото съм спирал с пиене за 1-2месеца след това една седмица до 10 дни серия и пак и пак така... От тогава твърдо ограничих алкохола и това ми е стимула, който ме държи и ми дава надежда, че и аз мога да пия нормално! Най-много се притеснявах за коледните празници,нова година и именни дни, но удържах на коледа 3 чаши вино за цяла вечер като ги пиех цяла вечер от 8 до 2 вечерта, нова година 200-250мл уиски и чаша шампанско. Иначе в момента следвам правилото ако пия едно или две питиета да не стигам до трето и следвашите 3дни да не поемам никакъв алкохол. В момента стигнах до фаза на която винаги имам алкохол във нас, но не посягам даже не мисля за него. Отварям си една бира след тежък ден или след спорт (започнах да спортувам) и си я пия бавно цяла вечер със фъстъци, мезенца и така... като се видя с приятели си поръчвам едно или две питиета и отдавадам повече внимание на лафа и на храната. За сега този метод ми дава надежда и стимул. Дано и за напред бъде така. Ще пиша от време на време как вървя и се надявам за напред да нямам проблем! Пожелавам успех на всички и благодаря за отговорите и писмата, които ми пращахте бяха голяма помощ за мен!



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано14.02.16 01:13



Ами, поздравления, Дъ Сийкър! Лично аз все повече се интересувам и донякъде имам клинични наблюдения не само в областта на алкохолната зависимост, но и от други, и то несвързани с психоатктивни вещества, зависимости, като хазарта и компютърните зависимости. В много отношения те са сравними, както като започване и протичане, така и като прекратяване и преодоляване. И съм сигурен, че разковничето е човек да види, да осъзнае, зависимото си поведение като част от един по-цялостен, извън тук-и-сега, ситуационен времевИ модел, а не да преценява всичко "от ден до пладне", както е казал народът. Ако мислено положа евентуалната непосредствено следваща импулса ми (алкохолна, наркотична) "награда" в перспективата на предстоящите проблеми в следващите дни, вероятността да прекаля с нея е доста по-малка. Едно от най-действено подвеждащите неща в импулсивното поведение е девизът: "Сега ще ми бъде хубаво, пък майната му на утре!" И респективно, един елементарен буфер за това поведение, контра-девизът: "Нека не жертвам моментното, мимолетно хубаво за утрешното дълготрайно лошо!" Подобни простички отрезвяващи авто-инструкции вършат чудеса, стига да са достатъчно системно и устойчиво прилагани. Надявам се, не само в моя и твоя живот.



пп: и, разбира се, необходимото напомняне: временните успехи и спряване с определен проблем при контрол на импулсите не представляват нищо сами по себе си, ако не са придружени с активно доизграждане на интимния, трудовия и игрово-творческия си живот; иначе, без последните три области, хързлулването надолу при следваща криза е само въпрос на време...

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано14.02.16 08:37



Вие открихте топлата вода,това е невероятно

как никой не се е сетил досега че можело и с по 100мл твърд алкохол до две питиета и твърдо и волево да не се посяга към трето, вицове ли разправяте тук?? и на кого.Алкохолик не пие едно питие,той търси ефекта на отсичане от алкохола,при него не се чувства еуфорния ефект както при нормалните пиячи,това ако работи за вас то значи не сте за тука за този раздел от форум ДИР.бг



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: dseeker77@mail.bg]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано14.02.16 11:38



Това ако работи, то работи при тежките биячи.
След време обаче постепенно води до хронично пиене с увеличаващи се дози.
Мисля, че други минали нееднократно по този път ще се изкажат по добре.
Аз не мисля да го пробвам. Така се чувствам много добре.
Имам достатъчно други проблеми за решаване, а този с алкохола вече съм го решила.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано15.02.16 07:42



Чувства се, чувства се "еуфорния ефект", ама до един момент... Дойде мигът, когато люсна 100 и ахааа се появи и тутакси изчезне... Люскам нови 100 - и пак, ахъъъ се появи... и пак изчезне... И така жив - мъртъв без "еуфорния ефект", без грандиозните илюзии в самото величие или пък в самото самосъжаление... И дойде мигът, когато нито можех да пия, нито можех да не пия - години в смърт на живо...

И днес, от близо три години и осем месеца не е така - живея моя живот, живот на живо, живот в благодарност и всичко останало в достатъчност. Каквото и да значи това.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Sandu62]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано15.02.16 08:45



Хора,кой от вас не е опитвал да пие контролирано??? кой,аз съм опитвал какви ли не дивотии само вино,само бира нали по слабоалкохолни и кво резултата винаги беше един и същ защото аз не можех с една или две бири,или пък с чаша вино или две да постигна туй което исках,за точно този еуфоричен ефект за който става дума в по горните постове.Едно питие аз не пиех,зле ми ставаше когато опитвах,тялото ти иска още и още понеже се чака"ЕФЕКТА" за кво в крайна сметка давах пари аз,и като е само едно или две питиета,ами по добре беше въобще да не ги пия когато не можеха да ме доведат до "висините".Ще ме извиняват хората които твърдят че може и така,не може опитвах с години много упорито уверявам ви,с това което пишат те, заблуждават съсипаните от алкохола души в които все още живее илюзията че ще могат да пият кат ората.И ако някой го може то значи че просто не е алкохолно зависим.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано16.02.16 06:01



"Без едно мога, с едно не мога". Аз това съм го чувал и го знам от и преди момента, когато започнах да се напъвам да не близвам хич алкохол, или да оставам с едно - две питиета... И понеже ми се случваше и да успявам понякога, и понеже дълги години бях успешен/колкото и относително да е това "успешен/ си вярвах, че аз проблем с алкохола нямам. Объркването ми идваше от това, че в много отношения волята ми оставаше силна, докато спрямо алкохола от един момент нататък с моята воля, усилия и напъни се провалях.Повечето лекари, психиатри.., а и не само те ми споделяха:"Единственото средство, което можем да предложим е пълното въздържание." Толкоз. А не да се опитвам двадесет години да правя едно и също, а имено - да се науча да пия кат ората. Аз опитвах да се въздържам напълно. Каквото и да правех - много работа, влюбване, смяна на обстановката, средата, работата, яко туризъм и т.н... идваше момента, в който се оказвах в позицията "аз съм беззащитен пред първата чаша". И се започвах с едно, не можех да спра, и хааййдеее в кереча, да бяло петно в безсъзнание. Кошмар, истински кошмар. Години в истински кошмар - страх, самосъжаление, нещастие и каръщина, самата каръщина... Откъде, как да допусна, че съм болен, болен от болестта "Алкохолизъм" и си се самолекувам години с хапчето, лекарството "Алкохол"?! И за определено време, даже години с яки напъни на моята воля, без лекарството "Алкохол", без да го употребявам се самозаблуждавам, че съм излекуван. Няма човешка болест, която да се лекува с напъни на самотната човешка воля. Няма. Иска лек. И какво казва в началото на 20 - ти век Карл Гюстав Юнг на едни отчаян американски бизнесмен, болен от болестта "Алкохолизъм":"Тук - там, понякога някой алкохолик, в случай като вашия, се сдобива с така наречения "духовен опит" и се спасява..." Нямам нужда от хапчето "Алкохол" и излизам от сферата да се напъвам, за да не посягам към първата чаша;излизам от сферата на много работа и всякакви други действия или бездействие, за да не ми идва на ума да посягам към първата чаша;умът ми излиза от обсесията, тоталната замисимост в многото работа и т.н., и изведнъж да включи на пета предавка:"Не мога повече, ще взема да люсна едно малко."

И от това "тук - там, понякога" на Карл Гюстав Юнг с днешна дата в Обществото на АА - милиони... Ама, и в АА се пробиват, посягат... Ми пробиват се, посягат... Ми то не всички се излекуват от все едно коя човешка болест по все едно какъв метод.

Аз съм благодарен, че опитах... само опитах. И днес съм трезвен, и в този миг не се напъвам да не посягам към първата чаша, защото се доверявам на факта, че съм беззащитен пред първата чаша. Доверявам се и приемам факта, че съм болен от непроумяемата, объркващата, хроничната, трикомпонентна и прогресираща болест, болестта "Алкохолизъм". Най - много се доверявам и в тези сутрешни минути на:"Рядко сме срещали човек да се проваля, ако стриктно следва нашият път." Пътят на милионите в Обществото на АА, пътят на духовния опит, а не на духовността. Каквото и да значи това. Живот на духовна основа или смърт. Е, каква смърт?! Във всеки случай, не само физическа...

И част от моя път, ако е Неговата воля, да съм ти полезен със споделеното. И благодарността в мен. И нищо друго. И никакви очаквания и изсквания.

.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано16.02.16 18:20



Аз никога не. Съм имала еуфоричен ефект от алкохола. Пиех по малко и след определена доза ми ставаше лошо от алкохола. Също винаги съм могла да пия контролирано и все пак загубих контрола.
Не мисля въобще да опитвам да си го връщам. Едва се спасих и въобще не виждам смисъла.
Много ми е чудно човек който се е измъкнал един път защо повтаря.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: ALONE911]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано16.02.16 21:12



"Много ми е чудно човек който се е измъкнал един път защо повтаря."

"Много пъти хората са ни казвали: “Аз мога да пия, мога и да не пия. Защо да не може и той?”, “Защо не пиеш като възпитан човек или не се откажеш?”, “Този човек не може да понася алкохола.”, “Защо не опиташ да пиеш бира или вино?”, “Откажи се от концентрираните напитки.”, “Сигурно волята му не е достатъчно силна.”, “Би могъл да спре да пие, ако иска.”,”Тя е толкова добро момиче, той би трябвало да престане да пие заради нея.”, “Лекарят му каза, че ако пропие отново, ще загине, а той пак се е насвяткал.”



Това са обикновени изказвания за пияниците, каквито чуваме непрекъснато. Зад тях се крие незнание и неразбиране. Виждаме, че тези изрази се отнасят до хора, чийто реакции се отличават от нашите.

Умерените пиячи лесно могат да се откажат от алкохола, ако имат причини да постъпят така. Те могат да пият или да се откажат.

След това идва тежкият пияч. Неговите навици могат да бъдат толкова лоши, че постепенно го увреждат физически и умствено. Може да умре преждевременно. Ако се задействат достатъчно силни мотиви - лошо здравословно състояние, влюбване, смяна на обстановката или лекарско предупреждение, този човек може също така да спре или да започне да пие умерено, въпреки че това може да окаже трудно и свързано с известни главоболия и дори с необходимостта от лекарска помощ.

Но какво да кажем за истинския алкохолик? Той може да започне като умерен пияч; може да се превърне или не в постоянен тежък пияч; но в определен момент започва да гъби пълен контрол над алкохола, щом веднъж започне да пие."
Гл.ІІІ от Голямата книга- "Още за алкохолизма"

........................................................


"Тези наблюдения биха останали теоретични и безцелни, ако нашият приятел не посяга към първата чаша, с което задвижва ужасния кръговрат. Следователно основният проблем на алкохолика се крие по-скоро в неговата психика, отколкото в неговото тяло. Ако го попитате защо е започнал последния си запой, вероятно ще ви представи стотици причини. Понякога тези извинения са до известна степен правдоподобни, но всяко едно гъби смисъла си в светлината на хаоса, създаден от пиенето на алкохолика. Те звучат като философията на човека, страдащ от главоболие, които се удря с чук по главата, за да не усеща болката. Ако посочите на един алкохолик несъстоятелността на този род извинения, той ще ви се присмее или ще се раздразни и ще откаже да говори.

Понякога може да се каже истината. А истината, колкото и да е странно, е че той обикновенно няма никаква представа защо е посегнал към онази първа чаша. Някои пиячи имат извинения, с които се задоволяват за известно време. Но дълбоко в сърцата си те всъщност наистина не знаят защо го правят. Щом веднъж болестта се изяви, те са прокълнати. Страдат от манията, че по някакъв начин някой ден те ще успеят. Но много често подозират, че вече са изгубили.

Малцина си дават сметка, че това е истината. По смутен начин семействата и приятелите им усещат, че тези пиячи не са нормални, но всеки с надежда очаква деня, когато страдащият ще се събуди от летаргията и ще упражни силата на волята си.

Трагичната истина е, че ако човекът е истински алкохолик, този щастлив ден може никого да не дойде. Той е изгубил контрол. В даден момент от пиенето на всеки алкохолик той преминава в състояние, в което и най-силното желание да спре пиенето е без ефект. Това трагично положение е настъпило в практически всички случаи много преди да си дадът сметка за това.

Факт е, че повечето алкохолици по все още неясни причини са загубили правото на избор в пиенето. Нашата тъй наречена воля преставя да съществува. Ние не сме в състояние в дадени моменти да извикаме в съзнанието си с достатъчна сила спомена за страданието и унижението, което сме преживели само седмица или месец по-рано. Ние сме беззащитни пред първата чаша.

Почти сигурните последствия, които идват след поемането дори на чаша бира, не ни карат да се замисляме. Ако ни минат през ум такива мисли, те са мъгляви и лесно се изместват от предишната неоснователна идея, че този път ще се държим като другите. Онзи вид защита, която ни възпира да поставим ръцете си върху гореща печка, напълно се проваля.


Алкохоликът просто може да си казва: “Този път няма да се опаря, така че - ха, наздраве!” Или може би въобще не се замисля. Колко често някои от нас са започвали да пият по този безгрижен начин и след третата или четвъртата чаша са започвали да чукат по бара и си казват: “За Бога, защо отново започнах?” След малко тази мисъл се измества от друга: “Добре, ще спра след шестата.” Или: “Изобщо има ли някакъв смисъл?”

Когато този начин на мислене се наложи в даден индивид, предразположен към алкохолизъм, той вече е преминал отвъд границата, до която може да получи човешка помощ и ако не бъде поставен под ключ, може да загине или полудее. Тези голи и грозни факти са доказани от легионите алкохолици в историята на човечеството. Ако не беше Божията милост, би могло да има още хиляди убедителни доказателства. Толкова много хора искат да спрат, но не могат."
Гл.ІІ от Голямата книга- "Има изход"

......................................................

Почнах да пия преди 37 години,трезвен съм повече от осем години,почнах да спирам да пия преди 31 години.
Пил съм всякакви хапове-променящи съзнанието близо 20 години,ходил съм по психиатри също толкова години,а накрая и по психолози,пък дори и по врачки,баячки и тн.
Четири пъти съм бил в психодиспансера в града,един път съм бил в лудницата в Раднево.
Осем пъти съм бил в изтрезвителното, три път съм бил в алкохолна кома.
Паднах на главата си от 4 метра,но не умрях,а намразих тези,които ме спасиха докато дойде бърза помощ,след близо 20 минути/по разказа на колегите ми/.
Накрая колкото и да не го исках,и колкото и да исках да спра да пия,аз нямах вече нито семейство,нито работа нито пари,нито каквото и да е,за което да си заслужаваше да живея. Няколко пъти се опитвах да се трепя,но така или иначе Бог ме опази да не успея да го направя.Цяло Чудо е,че въобще сега съм жив и трезвен за да пиша това,но най-голямото Чудо е,че днес и сега мога да живея без необходимостта да пия но и да се радвам на Живота такъв,какъвто е без да се опитвам да наглася всичко около себе си така,както на мен ми се иска да бъде.
Всичкото това го дължа само и единствено на действията си по програмата за възстановяване от болестта алкохолизъм намираща се в Голямата книга-Анонимни Алкохолици.
За мен да бъда трезвен и да се радвам на това да живея свободен е най-големия подарък,който мога да продължавам да имам ако продължавам да правя това,което ми се предлага в Анонимни Алкохолици.
Именно за това съм благодарен,че ви има и има на кого да споделя,тъй като това както писах е една жизнено важна част от собственото ми възстановяване от тази болест.

Бъдете живи и здрави,и трезви и се радвайте на всичко,което ви и подарено днес и сега!


Бъди себе си.

Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано16.02.16 23:20



Ако срещна на пътя си алкохолик и трябва да му дам един единствен съвет и повече да не се виждаме, то този съвет ще бъде съвсем простичък: Не пий повече! Бъди трезвен!

Ако срещна на пътя си шизофреник и трябва да му дам един единствен съвет и повече да не се виждаме, то този съвет ще бъде съвсем простичък: Не бъди луд! Бъди нормален!

Но ако се виждам повече от един път с въпросния алкохолик и шизофреник и ми пука, не просто да му разкривам с една фраза смисъла на живота, а действително да му помогна, бих му казал: Пий толкова, колкото да не нарушаваш светата троица любов, работа, игра! Лудей толкова, колкото да не нарушаваш светата троица любов, работа, игра! Пробвай, ще се провалиш няколко пъти, но ако не се, няма как да тръгнеш по правия път и да откриеш твоя си личен път.

Ако целта ти е от алкохолик да станеш трезвеник или от шизофреник да станеш "нормален" невротик, то ти би могъл да постигнеш тази цел, но ще загубиш душата си. Няма смисъл.

Алкохолът или гласовете в главата ти не са проблемът; проблемът е да не ги хиберболизираш до страшилища, които повече управляват теб, отколкото ти тях. Работата е там, да приемеш странността си, да я контролираш, без да я задушаваш, и да заживееш продуктивно с нея.

Който има уши, нека слуша!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано17.02.16 09:05



Ти изглежда живееш в някаква паралелна вселена,това което твърдиш няма как да се получи със алкохолик,алкохолика не сяда да пие за да се забавлява,периода на забавленията е останал в далечното минало,алкохолика много често пие сам,компаниите отдавна са го отсвирили.Той обикновено е вече без семейство,без приятели и е презиран от близките си заради слабата си воля по отношение на алка,той често пие медицински спирт понеже няма пари да си купи алкохол от магазина(ти пил ли си спирт???)алкохолика въобще не мисли по този начин по който ти си мислиш,той пие за да се"отсече".Няма начин това което казваш да проработи при такъв човек,ти явно си просто тежък пияч ако говориш за себе си.Не заблуждавай хората с безумното твърдение че могат,ако са алкохолици не могат.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: stefko_aa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано17.02.16 11:24



Как човек различава за себе си двете положения -умерени и тежки пиячи от алкохолици.
Не казвай от опит защото знаеш, че той може да е фатален, а и не е за предпочитане.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано17.02.16 12:34



Основното и общото е, че точно това не можеш да контролираш.
Съвет, че можеш е много опасен.
Значи, че при алкохолик не трябва бива да пие, а шизофренията трябва да си пие лекарствата защото и двамата са опасни първо за себе си и след това за околните.
Иначе, хора с такивасъвети след това гледат сеир, а другите ако не са два метра под земята тежко и горко им е.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано17.02.16 15:47



"...той пие, за да се отсече..." Нов момент за мен в слово, за да преживея в емоция болестта "Алкохолизъм" и по - точно, два от компонентите й - обсебването на ума ми без грам здрав разум/интелектът тук не играе/ и душевните терзания... Ей, те това е идинтификация в най - чист и най - прост вид... Това е помощ, това на мен лично ми помага. Каквото и да значи това.

.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано17.02.16 22:34



Вече съм го казвал няколко пъти, но нека пак: става дума за онези алкохолици, които са опитвали да не пият и са се проваляли многократно и то изпадайки пак в тежко пиянство; ако следващия път, когато посегнат към бутилката, си кажат - нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя, пък утре ще му мисля дали да продължа... - това е по-добре, отколкото да се набидонят до несвяст. Мантрата "всичко или нищо" е вредна точно в тези случаи, в които човек изпадне в моменти на непреодолимо желание за алкохол. Ако си пийне 100 грама водка и някакъв натрапчив глас, интернализиран от много слушане на бащински забрАни, в този момент му пищи: ти се провали! ти се провали! спирай или умираш!!! то вероятността да се напие до несваст е много по-голяма, точно за да заглуши този натрапчив креслив глас; отколкото ако се самоинструктира с по-умерения глас: ок, сега не можеш да издържиш без някакъв алкохол, пийни си, но само колкото да се успокоиш и да заспиш; след това се събуди и реши дали да продължиш да пиеш или да изживееш един ползотворен трезв ден. Това има общо с интернализирания бащински и въобще авторитетен императивен глас, често поляризиращ нещата според "всичко или нищо" мантрата; тъкмо този глас трябва да усмирим и смекичим в нас, иначе сме загубени в сух алкохолизъм. Едно от нещата, които ме отблъснаха още в началото от АА, беше това мерене на месеци и години трезвост. Сестра Х днес черпи групата с домашни сладки, защото навърши 3 години трезвост! Уау, голям праз! Сестра Х изглежда много по-сдухана и нещастна от брат У, който е само на 3 месеца!! Сестра Х се е подчинила на вътрешния си Татко и Той й я държи трезва, но изсушена откъм самостоятелност и спонтанна радост. Автономният самоконтрол е това, което прави чудеса, независимо дали води до спиране или намаляване на пиенето, а не меренето на време трезвост, която в повечето случаи се оказва сух алкохолизъм под строгото одобрение на вътрешните и външни Татковци. Това е личното ми мнение. Не съм спонсор, не съм консултант по алкохолизъм. Тези, които тепърва се сблъскват с алкохолен проблем, нека отидат до най-близкото психиатрично отделение, преди да се доверяват на интернет съвети. Нека опитат и с АА и сами да си съставят мнение.

Трезва и продуктивна седмица пожелавам!



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано18.02.16 05:21



"...нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя,.."

Разбирам те, тази сутрин те разбирам. Ти, просто можеш да си кажеш това и да го направиш. И ти вярвам, че е така. Но няма да се впускам в обяснения защо ти можеш да го направиш. Ама, можеш ли да опиташ мен да ме разбереш? Аз мога да си кажа така и съм си казвал - нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя - но от един момент нататък не мога да го направя; не, че не искам - просто не мога да го направя. Болестта "Алкохолизъм" не е изцяло въпрос на умствен контрол. Толкоз. Аз съм алкохолик. Болен съм от болестта "Алкохолизъм".

"... Едно от нещата, които ме отблъснаха още в началото от АА, беше това мерене на месеци и години трезвост. Сестра Х днес черпи групата с домашни сладки, защото навърши 3 години трезвост! Уау, голям праз! Сестра Х изглежда много по-сдухана и нещастна от брат У, който е само на 3 месеца!!!.."

Разбирам те, пак те разбирам... Но ти що не се опиташ да разбереш и мен, и сестра Х, и брат У? Ами, тя болестта "Алкохолизъм", освен трикомпонентна е и прогресираща, и хронична. Ами, сестра Х наистина е възможно да изглежда по - сдухана точно в този ден от брат У. Нищо, че сестра Х черпи със сладки и нищо, че брат У не черпи със сладки. Нищо, че сестра Х е на три години трезвост и нищо, че брат У е на три месеца трезвост. Каквото и да значи това. Значи, значи.., ама когато се опитвам да разбирам другите, ако мога да се поставя в тяхната позиция, а не да изхождаш единствено и само от собственото си положение. Ами, то в живота е пълно със здрави хора, които в даден момент са сдухани, пък било то, да кажем и на биологичния си рожден ден, черпейки и със сладки, и с алкохол. Що пък да не почерпят? Сдухани, те пак се радват, че имат някакъв повод. Някакъв за мен, ама за тях не е някакъв. Някакъв за мен, щото ми изглеждат сдухани. Ами, що не допусна, че е възможно аз да си измислям, че са сдухани. Има вероятност истината да е друга, а имено - аз да съм по - сдуханият в този момент, но да не мога да си дам сметка за това, да не мога преживея това, че аз съм по - сдуханият. И по пътя на най - малкото съпротивление, в самозаблуда, за да се самоуспокоя, то всичките около мен са сдухани, нещастни, луди... А пък аз съм самите несдуханост, щастие и здрав разум?!... А?

"...Тези, които тепърва се сблъскват с алкохолен проблем, нека отидат до най-близкото психиатрично отделение, преди да се доверяват на интернет съвети. Нека опитат и с АА и сами да си съставят мнение..."

В това вече няма за какво да се опитвам да те разбирам. Защото и за мен това е истината. С едно изключение. Мисля, че нито ти, нито аз, нито който и да било друг се опитваме да даваме интернет съвети тук. Споделяме опит.

Или, може би ти имаш усещането, че ти даваш интернет съвет с това:"...нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя,.."

.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 18.02.16 05:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 18.02.16 06:09.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано18.02.16 08:52



Absinthe Ducrosfils ако се самоинструктира с по-умерения глас: ок, сега не можеш да издържиш без някакъв алкохол, пийни си, но само колкото да се успокоиш и да заспиш; след това се събуди и реши дали да продължиш да пиеш или да изживееш един ползотворен трезв ден.


Това което си написал си го вярваш сериозно ли??алкохолика ще се ограничи с едно малко количество колкото да се успокои.Ти направи революция в борбата срещу алкохолизма,извиси лечението на неподозирани нива,ако беше в моите възможности щях да те предложа за Nobel Prize





Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано18.02.16 12:36




Точно така.
Нали така аз десет години го ограничавах и намалявах пиенето..без ефект.
Хубаво..едно..две.
Ама за свчедмица..две..
И после..двете ставаха 12.




Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано18.02.16 12:38



Всички които цял живот нямат проблем..и се опитват да се научат да пият са алкохолици.
И лошото е че повечето никога няма да си го признаят проблема.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.02.16 12:45



Ти знаеш ли, че аз по този начин станах зависима от алкохола. Първо малко да се отпусна, след това да се успокоя, след това ми даваше физически сили и накрая вечер не минаваше без алкохол и то не концентрат, а вино или бира , след това количеството започна да се увеличава и накрая не можех да спра, а и не можех да не пия. Просто ми се пиеше за да мога да работя и издържа. Като реших да не пия се оказа, че не мога. Това беше точката в която се усетих, че съм станала зависима. Пътят на там го виждах от моя баща и нямаше нужда никне уверява как ще свърша.
Когато го разбрах много се изплаших и много плаках.
Не знам как успях да се измъкна, но в това тресавището вече не влизам. Има хиляди начини да си изживея живота по- добре.
Да допълня - аз за първи път започнах да пия на 16. Проблемът се появи осезателно на 2009-2010 на 45-47 години. При това никога не съм понасяла добре алкохола.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ALONE911 на 18.02.16 12:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от ALONE911 на 18.02.16 13:03.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Sandu62]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано18.02.16 16:25



Ще ти огтоворя отзад-напред. Сега, в тази тема, не давам съвети, но съм давал интернет съвети и пак с уговорката, че за неща, свръзани със здравето, всеки трябва да търси на първо място консултация наживо с медицински специалисти. И аз се опитвам да те разбера и дори вярвам, че донякъде успявам. Ти си избрал пътя на 12 стъпки и той е безалтернативен за теб. Навярно действително той е най-подходящият за твоя вид алкохолна зависимост, но не и за моя.

Мнението на Алоун ми напомни нещо много важно - началната точка на започване на честите запои - при мен беше след навършване на 20, т.е. при вече що-годе изградена идентичност, базова житейска ориентация и планове за бъдещето, докато пропиването в средата на юношеството, когато тази идентичност се гради, носи по-лоши прогнози за следващ алкохолизъм и съответно по-трудно излизане.

Това е само една хипотеза от моя страна: че онези, които са започнали по-късно да пият редовно, дори и да са имали период на няколкогодишни запои от сутрин до вечер, по-лесно могат да минат на умерено пиене или пълно въздържание, отколкото по-рано започналите, особено преди края на юношеството. Това според мен е свързано с изграждането на зрялата личност, включително базови убеждения и ценности. Ако в самата основа на тази зряла личност има ронливи тухли, пропити от алкохол или наркотици, образно казано, то възстановяването й е далеч по-трудно, но не и непосилно.

Аз отказвам да приема идентичността на алкохолно болен за себе си и да обяснявам слабостите си и пропуските си с тази болестна идентичност. Още повече пък да я използвам като оправдание за юношеско бунтарско поведение в зряла възраст, както безвусно прави споменатия наскоро писател. Така се чувствам по-свободен и самостоятелен. И, поне засега, успешен. За други навярно приемането на тази болестна идентичност е спасително и им дава необходимата рамка и стабилност да преосмислят и подредят живота си. Това вероятно са хората, които биха извлекли най-голяма полза от 12-стъпковия подход.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Няма начин,френд...нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано18.02.16 17:20



Диър френд.

Това,което от доста време пишеш тук не зная защо го правиш и защо явно искаш всички да ти повярваме,че "КОГАТО НЯКОЙ ИСТИНСКИ АЛКОХОЛИК ПОИСКА,ТОЙ МОЖЕ НЯКАК СИ ДА ЗАПОЧНЕ ДА ПИЕ ПО ДРУГ НАЧИН".....



Алооооооооооооооооо.
Не зная дали четеш това,което някой друг освен тебе е написал тук относно болестта алкохолизъм,но поне си задай един съвсем простичък/но не лесен въпрос/:
-Защо след като съм имал "възможността" по което е да е време да спра да пия,не съм го направил ,а е трябвало да стигна до там,че да се моля да умра,само и само това да спре за винаги?...
Или това съм го правил просто ей така-за спорта,защото ми е било "много приятно да се влача по пътя с комуфлажните дрехи,немит от месец,просещ от хората пари за спирт,висящ по лудници и полиции",а преди това да съм имал престижна служба,прекрасно семейство,чудесно бъдеще и тн и тн?...

Дали това не е нещо толкова по-силно от мене,та да не мога да му се противопоставя,или път другите наши събратя,които измряха като кучета въпреки знанията и престижа си,просто са били някакви лигльовци и не зная какви?..

Спри да заблуждаваш когото и да,който не може да пие като останалите 95% от хората по света,че някой ден ще се научи да го прави като тях,защото това,дето го пишеш за Бог и за зидарите някак си не се вързва на това,което се опитваш постоянно да наложиш тук и сега,и което противоречи на каквото и да е познание за алкохолизма...
Можеш да видиш за себе си дали ти лично би могъл да имаш проблеми с алкохола и то единствено при положение,че си напълно честен със себе си,но не се опитвай да ни учиш как се пие,как може или не може да се спре алкохола,защото за тия около 9 години в АА някъде около 40 души си измряха,които и те си мислеха,че са като нас,но са "някак си по-така"...
Това,което в АА ни свързва на първо място е,че когато започнем да пием не можем да се спрем с едно,а когато спрем да пием напълно,то няма начин да не започнем отново да се наливаме...
И това също го споделям много просто-ако имаше друг начин да спра да пия и да живея добре без алкохол и всякаква дрога,защо са ми Анонимни Алкохолици,някакви АА програми и тн и тн?
Все пак може да съм болен малко или много,но слава Богу не съм толкова прост,та да правя неща,които бих могъл въобще да не ги правя....

Та такива неща относно алкохолизма,френд.
Ако искаш малко повече и достоверна информация за болестта алкохолизъм,може да вземеш и да прочетеш Голямата книга,която не напразно е наричана "Библията на Анонимни Алкохолици"...
А и ако малко повече се поразровиш как и откъде идва нашето АА Братство,то може още повече неща да ти се поизяснят,но разбира се само ако имаш нужното желание да го направиш....

Бъди себе си.

Тема Доверявам се на представителните изследваниянови [re: stefko_aa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано19.02.16 13:23





Изследователският екип открива, че вероятността за въстановяване чрез пълно въздържание се увеличава с времето и възрастта и е по-висока при жените, индивидите, които са женени или в съжителство, индивидите с начало на зависимостта във възрастта 18-24 г. и лицата, които са преживели по-голям брой симптоми на зависимост. Вероятността за невъздържателско възстановяване (т.е. ниско-рисково пиене без симптоми на злоупотреба или зависимост) се увеличава с времето и е по-висока сред индвиди които са женени или в съжителство, онези със семейна история на алкохолизъм и лица, преживели по-малко симптоми на зависимост.


Сиреч, има фактори, които са еднакво благоприятни за успешно спиране на злоупотребата, независимо от това дали зависимият минава на въздържание или умерено пиене. Но колкото по-малко са били симптомите на зависимост, толкова по-вероятно е за човекът да мине успешно на умерено пиене.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Ами може и да не си алкохолик,знам ли?...нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано19.02.16 20:14



Абе, що не вземеш да спреш да погледаш какво става тук и какво е споделено от толкова хора,вместо да се опитваш да ми навираш в лицето нещо,което си го измъкнал от някъде само и само да се опиташ да си докажеш,че може и да не си алкохолик....
Или това,което пишеш не се отнася за теб-тоест ти нямаш проблеми с алкохола,а просто си търсиш някои,които да оценят твоите "ВЕЛИКИ ПОЗНАНИЯ В ОБЛАСТТА НА АЛКОХОЛИЗМА"...?!


Сори френд.
Ако не си алкохолик-пий си колкото си искаш,ако си алкохолик,който се опитва да си докаже,че не е алкохолик-също си прави каквото си искаш,но спри да търсиш под вола теле,защото там такова нещо няма така,както няма нито един истински алкохолик,който да е успял да се научи да пие като хората-.......

Успех и дано по-бързо успееш да си докажеш това,което ти се иска без значение какво е то...


Бъди себе си.

Тема Re: Ами може и да не си алкохолик,знам ли?...нови [re: stefko_aa]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано20.02.16 08:17



Да.

.



Тема Re: Ами може и да не си алкохолик,знам ли?...нови [re: stefko_aa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано20.02.16 19:09



То първото е добре, но второто никак не ми харесва, а има и трето, че може да подведе и други хора

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Ами може и да не си алкохолик,знам ли?...нови [re: ALONE911]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано20.02.16 20:42



Привет и на теб, Алоун! Кого ще подведа, два-тримата участника, които единствено пишат и четат тук?

Ае стига глупости, молА те...

Ако това ВИ успокоява, все още болшинството психиатри у нашенско, занимаващи се с алкохолизъм, са на ВАША страна, наричат алкохолизма "болест" и отричат умереното пиене като опция, но съвременните западни класификации, изследвания и практики подсказват друго. Интересът ми е предимно личен, изхождайки от моя си алкохолно-злоупотребителен проблем и как го преодолях... Без да се главозамайвам, че е окончателно, а не ден за ден. Не, ден за ден е! Този "ден за ден" принцип ми е общ с ВАС, 12-стъпковците.

Трезва и продуктивна седмица пожелавам!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.