Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано17.02.16 22:34



Вече съм го казвал няколко пъти, но нека пак: става дума за онези алкохолици, които са опитвали да не пият и са се проваляли многократно и то изпадайки пак в тежко пиянство; ако следващия път, когато посегнат към бутилката, си кажат - нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя, пък утре ще му мисля дали да продължа... - това е по-добре, отколкото да се набидонят до несвяст. Мантрата "всичко или нищо" е вредна точно в тези случаи, в които човек изпадне в моменти на непреодолимо желание за алкохол. Ако си пийне 100 грама водка и някакъв натрапчив глас, интернализиран от много слушане на бащински забрАни, в този момент му пищи: ти се провали! ти се провали! спирай или умираш!!! то вероятността да се напие до несваст е много по-голяма, точно за да заглуши този натрапчив креслив глас; отколкото ако се самоинструктира с по-умерения глас: ок, сега не можеш да издържиш без някакъв алкохол, пийни си, но само колкото да се успокоиш и да заспиш; след това се събуди и реши дали да продължиш да пиеш или да изживееш един ползотворен трезв ден. Това има общо с интернализирания бащински и въобще авторитетен императивен глас, често поляризиращ нещата според "всичко или нищо" мантрата; тъкмо този глас трябва да усмирим и смекичим в нас, иначе сме загубени в сух алкохолизъм. Едно от нещата, които ме отблъснаха още в началото от АА, беше това мерене на месеци и години трезвост. Сестра Х днес черпи групата с домашни сладки, защото навърши 3 години трезвост! Уау, голям праз! Сестра Х изглежда много по-сдухана и нещастна от брат У, който е само на 3 месеца!! Сестра Х се е подчинила на вътрешния си Татко и Той й я държи трезва, но изсушена откъм самостоятелност и спонтанна радост. Автономният самоконтрол е това, което прави чудеса, независимо дали води до спиране или намаляване на пиенето, а не меренето на време трезвост, която в повечето случаи се оказва сух алкохолизъм под строгото одобрение на вътрешните и външни Татковци. Това е личното ми мнение. Не съм спонсор, не съм консултант по алкохолизъм. Тези, които тепърва се сблъскват с алкохолен проблем, нека отидат до най-близкото психиатрично отделение, преди да се доверяват на интернет съвети. Нека опитат и с АА и сами да си съставят мнение.

Трезва и продуктивна седмица пожелавам!



Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано18.02.16 05:21



"...нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя,.."

Разбирам те, тази сутрин те разбирам. Ти, просто можеш да си кажеш това и да го направиш. И ти вярвам, че е така. Но няма да се впускам в обяснения защо ти можеш да го направиш. Ама, можеш ли да опиташ мен да ме разбереш? Аз мога да си кажа така и съм си казвал - нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя - но от един момент нататък не мога да го направя; не, че не искам - просто не мога да го направя. Болестта "Алкохолизъм" не е изцяло въпрос на умствен контрол. Толкоз. Аз съм алкохолик. Болен съм от болестта "Алкохолизъм".

"... Едно от нещата, които ме отблъснаха още в началото от АА, беше това мерене на месеци и години трезвост. Сестра Х днес черпи групата с домашни сладки, защото навърши 3 години трезвост! Уау, голям праз! Сестра Х изглежда много по-сдухана и нещастна от брат У, който е само на 3 месеца!!!.."

Разбирам те, пак те разбирам... Но ти що не се опиташ да разбереш и мен, и сестра Х, и брат У? Ами, тя болестта "Алкохолизъм", освен трикомпонентна е и прогресираща, и хронична. Ами, сестра Х наистина е възможно да изглежда по - сдухана точно в този ден от брат У. Нищо, че сестра Х черпи със сладки и нищо, че брат У не черпи със сладки. Нищо, че сестра Х е на три години трезвост и нищо, че брат У е на три месеца трезвост. Каквото и да значи това. Значи, значи.., ама когато се опитвам да разбирам другите, ако мога да се поставя в тяхната позиция, а не да изхождаш единствено и само от собственото си положение. Ами, то в живота е пълно със здрави хора, които в даден момент са сдухани, пък било то, да кажем и на биологичния си рожден ден, черпейки и със сладки, и с алкохол. Що пък да не почерпят? Сдухани, те пак се радват, че имат някакъв повод. Някакъв за мен, ама за тях не е някакъв. Някакъв за мен, щото ми изглеждат сдухани. Ами, що не допусна, че е възможно аз да си измислям, че са сдухани. Има вероятност истината да е друга, а имено - аз да съм по - сдуханият в този момент, но да не мога да си дам сметка за това, да не мога преживея това, че аз съм по - сдуханият. И по пътя на най - малкото съпротивление, в самозаблуда, за да се самоуспокоя, то всичките около мен са сдухани, нещастни, луди... А пък аз съм самите несдуханост, щастие и здрав разум?!... А?

"...Тези, които тепърва се сблъскват с алкохолен проблем, нека отидат до най-близкото психиатрично отделение, преди да се доверяват на интернет съвети. Нека опитат и с АА и сами да си съставят мнение..."

В това вече няма за какво да се опитвам да те разбирам. Защото и за мен това е истината. С едно изключение. Мисля, че нито ти, нито аз, нито който и да било друг се опитваме да даваме интернет съвети тук. Споделяме опит.

Или, може би ти имаш усещането, че ти даваш интернет съвет с това:"...нека този път пия, колкото да се успокоя и да заспя,.."

.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 18.02.16 05:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 18.02.16 06:09.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано18.02.16 08:52



Absinthe Ducrosfils ако се самоинструктира с по-умерения глас: ок, сега не можеш да издържиш без някакъв алкохол, пийни си, но само колкото да се успокоиш и да заспиш; след това се събуди и реши дали да продължиш да пиеш или да изживееш един ползотворен трезв ден.


Това което си написал си го вярваш сериозно ли??алкохолика ще се ограничи с едно малко количество колкото да се успокои.Ти направи революция в борбата срещу алкохолизма,извиси лечението на неподозирани нива,ако беше в моите възможности щях да те предложа за Nobel Prize





Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано18.02.16 12:36




Точно така.
Нали така аз десет години го ограничавах и намалявах пиенето..без ефект.
Хубаво..едно..две.
Ама за свчедмица..две..
И после..двете ставаха 12.




Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: nngv]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано18.02.16 12:38



Всички които цял живот нямат проблем..и се опитват да се научат да пият са алкохолици.
И лошото е че повечето никога няма да си го признаят проблема.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.02.16 12:45



Ти знаеш ли, че аз по този начин станах зависима от алкохола. Първо малко да се отпусна, след това да се успокоя, след това ми даваше физически сили и накрая вечер не минаваше без алкохол и то не концентрат, а вино или бира , след това количеството започна да се увеличава и накрая не можех да спра, а и не можех да не пия. Просто ми се пиеше за да мога да работя и издържа. Като реших да не пия се оказа, че не мога. Това беше точката в която се усетих, че съм станала зависима. Пътят на там го виждах от моя баща и нямаше нужда никне уверява как ще свърша.
Когато го разбрах много се изплаших и много плаках.
Не знам как успях да се измъкна, но в това тресавището вече не влизам. Има хиляди начини да си изживея живота по- добре.
Да допълня - аз за първи път започнах да пия на 16. Проблемът се появи осезателно на 2009-2010 на 45-47 години. При това никога не съм понасяла добре алкохола.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ALONE911 на 18.02.16 12:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от ALONE911 на 18.02.16 13:03.



Тема Re: Алкохолна Абстиненция?нови [re: Sandu62]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано18.02.16 16:25



Ще ти огтоворя отзад-напред. Сега, в тази тема, не давам съвети, но съм давал интернет съвети и пак с уговорката, че за неща, свръзани със здравето, всеки трябва да търси на първо място консултация наживо с медицински специалисти. И аз се опитвам да те разбера и дори вярвам, че донякъде успявам. Ти си избрал пътя на 12 стъпки и той е безалтернативен за теб. Навярно действително той е най-подходящият за твоя вид алкохолна зависимост, но не и за моя.

Мнението на Алоун ми напомни нещо много важно - началната точка на започване на честите запои - при мен беше след навършване на 20, т.е. при вече що-годе изградена идентичност, базова житейска ориентация и планове за бъдещето, докато пропиването в средата на юношеството, когато тази идентичност се гради, носи по-лоши прогнози за следващ алкохолизъм и съответно по-трудно излизане.

Това е само една хипотеза от моя страна: че онези, които са започнали по-късно да пият редовно, дори и да са имали период на няколкогодишни запои от сутрин до вечер, по-лесно могат да минат на умерено пиене или пълно въздържание, отколкото по-рано започналите, особено преди края на юношеството. Това според мен е свързано с изграждането на зрялата личност, включително базови убеждения и ценности. Ако в самата основа на тази зряла личност има ронливи тухли, пропити от алкохол или наркотици, образно казано, то възстановяването й е далеч по-трудно, но не и непосилно.

Аз отказвам да приема идентичността на алкохолно болен за себе си и да обяснявам слабостите си и пропуските си с тази болестна идентичност. Още повече пък да я използвам като оправдание за юношеско бунтарско поведение в зряла възраст, както безвусно прави споменатия наскоро писател. Така се чувствам по-свободен и самостоятелен. И, поне засега, успешен. За други навярно приемането на тази болестна идентичност е спасително и им дава необходимата рамка и стабилност да преосмислят и подредят живота си. Това вероятно са хората, които биха извлекли най-голяма полза от 12-стъпковия подход.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Няма начин,френд...нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано18.02.16 17:20



Диър френд.

Това,което от доста време пишеш тук не зная защо го правиш и защо явно искаш всички да ти повярваме,че "КОГАТО НЯКОЙ ИСТИНСКИ АЛКОХОЛИК ПОИСКА,ТОЙ МОЖЕ НЯКАК СИ ДА ЗАПОЧНЕ ДА ПИЕ ПО ДРУГ НАЧИН".....



Алооооооооооооооооо.
Не зная дали четеш това,което някой друг освен тебе е написал тук относно болестта алкохолизъм,но поне си задай един съвсем простичък/но не лесен въпрос/:
-Защо след като съм имал "възможността" по което е да е време да спра да пия,не съм го направил ,а е трябвало да стигна до там,че да се моля да умра,само и само това да спре за винаги?...
Или това съм го правил просто ей така-за спорта,защото ми е било "много приятно да се влача по пътя с комуфлажните дрехи,немит от месец,просещ от хората пари за спирт,висящ по лудници и полиции",а преди това да съм имал престижна служба,прекрасно семейство,чудесно бъдеще и тн и тн?...

Дали това не е нещо толкова по-силно от мене,та да не мога да му се противопоставя,или път другите наши събратя,които измряха като кучета въпреки знанията и престижа си,просто са били някакви лигльовци и не зная какви?..

Спри да заблуждаваш когото и да,който не може да пие като останалите 95% от хората по света,че някой ден ще се научи да го прави като тях,защото това,дето го пишеш за Бог и за зидарите някак си не се вързва на това,което се опитваш постоянно да наложиш тук и сега,и което противоречи на каквото и да е познание за алкохолизма...
Можеш да видиш за себе си дали ти лично би могъл да имаш проблеми с алкохола и то единствено при положение,че си напълно честен със себе си,но не се опитвай да ни учиш как се пие,как може или не може да се спре алкохола,защото за тия около 9 години в АА някъде около 40 души си измряха,които и те си мислеха,че са като нас,но са "някак си по-така"...
Това,което в АА ни свързва на първо място е,че когато започнем да пием не можем да се спрем с едно,а когато спрем да пием напълно,то няма начин да не започнем отново да се наливаме...
И това също го споделям много просто-ако имаше друг начин да спра да пия и да живея добре без алкохол и всякаква дрога,защо са ми Анонимни Алкохолици,някакви АА програми и тн и тн?
Все пак може да съм болен малко или много,но слава Богу не съм толкова прост,та да правя неща,които бих могъл въобще да не ги правя....

Та такива неща относно алкохолизма,френд.
Ако искаш малко повече и достоверна информация за болестта алкохолизъм,може да вземеш и да прочетеш Голямата книга,която не напразно е наричана "Библията на Анонимни Алкохолици"...
А и ако малко повече се поразровиш как и откъде идва нашето АА Братство,то може още повече неща да ти се поизяснят,но разбира се само ако имаш нужното желание да го направиш....

Бъди себе си.

Тема Доверявам се на представителните изследваниянови [re: stefko_aa]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано19.02.16 13:23





Изследователският екип открива, че вероятността за въстановяване чрез пълно въздържание се увеличава с времето и възрастта и е по-висока при жените, индивидите, които са женени или в съжителство, индивидите с начало на зависимостта във възрастта 18-24 г. и лицата, които са преживели по-голям брой симптоми на зависимост. Вероятността за невъздържателско възстановяване (т.е. ниско-рисково пиене без симптоми на злоупотреба или зависимост) се увеличава с времето и е по-висока сред индвиди които са женени или в съжителство, онези със семейна история на алкохолизъм и лица, преживели по-малко симптоми на зависимост.


Сиреч, има фактори, които са еднакво благоприятни за успешно спиране на злоупотребата, независимо от това дали зависимият минава на въздържание или умерено пиене. Но колкото по-малко са били симптомите на зависимост, толкова по-вероятно е за човекът да мине успешно на умерено пиене.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)

Тема Ами може и да не си алкохолик,знам ли?...нови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано19.02.16 20:14



Абе, що не вземеш да спреш да погледаш какво става тук и какво е споделено от толкова хора,вместо да се опитваш да ми навираш в лицето нещо,което си го измъкнал от някъде само и само да се опиташ да си докажеш,че може и да не си алкохолик....
Или това,което пишеш не се отнася за теб-тоест ти нямаш проблеми с алкохола,а просто си търсиш някои,които да оценят твоите "ВЕЛИКИ ПОЗНАНИЯ В ОБЛАСТТА НА АЛКОХОЛИЗМА"...?!


Сори френд.
Ако не си алкохолик-пий си колкото си искаш,ако си алкохолик,който се опитва да си докаже,че не е алкохолик-също си прави каквото си искаш,но спри да търсиш под вола теле,защото там такова нещо няма така,както няма нито един истински алкохолик,който да е успял да се научи да пие като хората-.......

Успех и дано по-бързо успееш да си докажеш това,което ти се иска без значение какво е то...


Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.