Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 19.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Д-р Иванка Димитрова лекува псориазис ?нови  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано06.07.06 13:58



Ето какво пише за нея във в-к Марица:

"Към нея ме насочват пловдивчани, които разказват почти невероятните истории на драматичния си живот, белязан от псориазис. Роднините започнаха да събират пари за погребението ми. Казвах им: не искам да умра като куче. Живял съм достойно, така искам и да ме изпратите. Ще съм щастлив, ако палвате по цигара и я поставяте в пръстта на гроба ми.От време на време ми преливайте и по чашка ракийка, за да не забравя вкуса на живота, като отида там горе. Това заръчал преди година 33- годишният Митко Павлов на близките си хора. Тогава кожата му била покрита от дебели плаки. Кошмарни сърбежи не му давали мира, дори през нощта. Не смеел да си хване и гадже, защото се срамувал от все по-уголемяващите се струпеи по тялото си. Една красива жена преобръща живота му. Приятели го завеждат при д-р Иванка Димитрова. Тя го лекува. Сега Митко е далеч от черните мисли за смъртта и се радва в пълна сила на живота във всичките му измерения.
Бях изрод, сега съм човек
Не можех да контролирам тялото си. С месеци не спях, полудявах от сърбежи. Сега съм 100% мъж. Имам прекрасна приятелка, с която ще създадем семейство. С помощта на д-р Димитрова победих проклятието псориазис, разказва 25-годишният Витан Динов.
Освен двамата пловдивчани, мнозина българи и чужденци са минали през кабинета на д-р Димитрова. Как е открила успешния метод на лечение на псориазиса, е първият ми въпрос към лекарката. Истина е, че дълги години нямах отношение към тази болест. Аз съм вътрешен лекар, а псориазиса го водят като кожна болест. Случи се така, че съпругът ми се разболя от рак. Аз се стресирах и се разболях. Установиха, че страдам от псориазис. Обхвана ме паника, защото болестта се води нелечима, а краят е жесток. Знаех, че тялото ми щеше да се покрие с дебели плаки мъртви клетки. Имаше вероятност
да бъдат
засегнати
очите ми,
лигавицата, половите органи, да се издуят лимфните възли. При по-тежките форми се стига и до артрит. Мнозина от болните след време стават живи трупове. Такава перспектива ме очакваше. Ходих при абсолютно всички светила на родната ни медицина. Имена не искам да споменавам, защото не е коректно. Преглеждаха ме и казваха: “Съжаляваме, колега. Сама виждате, че
това е
псориазис, и
знаете края.
Не можем нищо да направим. Ходете лятото на море, мажете се, пийте хапчета за нерви и ако е възможно, не се тревожете”. Две години провеждах морелечение и пиех успокоителни. Състоянието ми не се променяше. Кожата ми се покриваше с дебели люспи, а съпругът ми гаснеше. Малката ми дъщеричка не подозираше, че
родителите
є са неизлечимо болни
и че ще остане сирак. (Дъщерята на д-р Димитрова ­ Анелия, днес е дипломиран кинорежисьор и телевизионен журналист. Тя е една от най-успешните български киноактриси. Играла е в почти всички холивудски продукции, заснети у нас).
Отникъде не виждах помощ, затова реших да си помогна сама. Изгълтах цялата литература, която намерих за болестта. Три години аз експериментирах върху себе си най-различни хипотези. А съществуват много хипотези за етиологията, т.е за причината за заболяването. Започнах вътрешно лечение, защото според мен болестта не е кожно, а вътрешно заболяване. Експериментирах с медикаменти от общата медицина. Плаките започнаха да падат. Постепенно започна да се появява и здрава кожа.
Наложих
си спартански диети
Спрях кафето, цигарите, алкохол не близвах.
Полека- лека заболяването ми отзвуча. Когато плаките съвсем изчезнаха, аз помислих, че съм влязла в ремисия (светъл период на болестта). Казвах си: абсурдно е да съм се излекувала. Но минаха три години, кожата ми беше като на здрав човек и аз прекратих лечението. Бях убедена, че съм оздравяла, и реших да експериментирам върху други болни.
Лечението ми нямаше странични ефекти така, че можех да го приложа на всеки и по всяко време. Започнах да спирам болни жени по улицата. Казвах им: “Вие страдате от псориазис. Аз бях болна от тази болест. Излекувах се. Мога да помогна и на вас”. Така тези случайни дами бяха и моите първи пациентки.
Аз се излекувах, но мъжът ми почина. Най- интересното е, че след смъртта му при мен не се появиха наново плаките. Аз очаквах точно това, но не стана. Парите не ми стигаха, изнемогвах и не можех да издържам себе си и детенцето. Отидох да работя на границата. Там даваха по 70 лв. на месец в повече като гранични. Установих се в село Марикостиново. Там в един балнеосанаториум лекувах болни от псориазис. Експериментирах върху тях близо 10 години. Готвех им диетичните храни, хранех ги, преглеждах ги, бях неотлъчно до тях, стоях до късно през нощта, за да наблюдавам резултатите. Когато хората не можеха да идват на контролни прегледи, аз ги посещавах по домовете. Отскачах до Благоевград, Сандански, Петрич. Хората от цялата област ме познаваха и идваха при мен. Имах два много тежки случая. Когато и тях излекувах, се убедих, че
методът ми е 100%
успешен.
Преди време мама също се разболя от псориазис. Излекувах и нея. При майка болестта се отключи, след като претърпя инсулт. Тя се е стреснала, защото е била в съзнание. След два- три месеца е получила псориазис. Трябва да се знае, че причината за болестта е стресът, на който сме подложени. При стрес се получава функционално нарушение в ендокринната система. Моят метод разработва тая етиология ­ да се регулира това ендокринно нарушение. Тя не крие, че
иска да работи
тежки случаи.
Резултатите са впечатляващи и точно те дават най-голямото удовлетворение. Наскоро е вдигнала на крака 34-годишен мъж, който е бил болен от псориазтичен артрит. Мъжът бил прикован на легло. От Търново го докарали в количка и го оставили да нощува при д-р Димитрова. Тя настанява пациентите от провинцията в дома си. По хотелите е много скъпо, казва Димитрова. Търновлията бил жив труп. След по-малко от половин година пациентът станал и сега се движи с бастун. Ето тези абсолютно нелечими за светилата случаи ми дават удовлетворение. Но съм била и доста разочарована от пациентите си. Някои от тях, като почувстват облекчение, спират диетата и не идват на контролни прегледи. След време се връщат при мен и ми казват: “Докторке, вие ме излекувахте. Аз престанах да идвам на прегледи и сега отново мъките почнаха”.
За да е успешно лечението, трябва човек да има воля, търпение и дисциплина, казва лекарката. Не мога да им съчувствам, че те по една година не ядат свинско. Аз съм изживяла ужаса на болестта и за да се излекувам, съм пазела драконовски диети, по-строги от тези, които изписвам на пациентите си.
Изцяло съм се отдала на работа си. Ако го няма псориазисът, няма да ме има мен. Сега съм като една струна. Работата ме изтощава, но и ме крепи. Интересно ми е само когато говоря за псориазис и когато някой ме слуша. Дори като отида на гости, само за болестта мога да водя разговори. Загубих вкуса на истинския живот. Толкова много години работа, работа. Денонощно чета, пиша, преглеждам. Все псориазисът ми е в акъла. Мисля за болните, сънувам ги. Ставам нервна напоследък, защото искам на всички да помогна. Това обаче не е по силите ми и само един живот не стига, за да доведа до успешен край мисията, с която съм се заела, отронва с въздишка голямата българска лекарка Иванка Димитрова."





Господ е мое упование

Тема Някой срещал ли се е стази докторка ?нови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано06.07.06 14:01



В брой 27 на в-к "Лекар" - 4-11 юли 2006 година - има дадена обява на д-р Иванка Димитрова:

Д-р Иванка Димитрова, лекува псориазис по свой изпитан оригинален метод вътрешно - с лекарства от общата медицина, без кортизони, без мазане.

София, ул. "Кричим" 47, тел. 02/862 73 76 - от 9 до 13 часа


Господ е мое упование

Тема "Псориазисът може да се лекува с медикаменти"нови [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано06.07.06 14:06



Ето още една статия:

Д-р Иванка Димитрова: Псориазисът може да се лекува с медикаменти

Псориазисът е много разпространено заболяване, което засяга предимно кожата, лигавиците, ноктите, ставите, а също така може да се прояви и псориатрична алопеция (окапване на косата). Псориазисът засяга всички части на тялото. Тъй като кожните му форми са много, то и проявите на заболяването са различни: от ситен обрив до сквамозни плаки по цялото тяло, които с времето могат да се слеят и да покрият цялата кожа. В този случай се проявява и най-тежката кожна форма – еритродермия.

Тя протича често с общо тежко състояние, завишена телесна температура, увеличени лимфни възли. Макар и по-рядко, но заболяването може също така да порази и лигавицата на очите, устните, ректума, половите органи, уретера.
Псориатричният артрит е най-тежката форма, от която страдат 15-20% от болните. Започва обикновено като артралгия (бързопреходни болки по ставите), а по-късно със зачервяване и отоци. Засяга най-често малките стави на пръстите на ръцете и краката, както и коленете, по-рядко и гръбначния стълб. Ако заболяването се лекува неправилно, то може да се стигне до деформация и анкелоза (неподвижност) на ставите.
При децата псориазисът се проявява в по-леки форми, но как ще се развие, от най-голямо значение е начинът на лечението. Тъй като детската кожа абсорбира по-бързо лекарствата, дори безобидни на пръв поглед като съдържащите салицилова киселина или катран, може да възпалят кожата и да създадат условия за допълнителни бактериални и гъбични инфекции.
Кортикостероидните мазила са абсолютно противопоказани, защото много бързо влошават състоянието на кожата при децата.
Заболяването е обект на дерматологията, но не е кожно заболяване и третирането на кожата локално не е правилно, тай като най-предпочитаните кортикостероидни мазила имат добър ефект върху кожта и я заглаждат, но когато се ползват продължително време, ответната реакция е влошаване на състоянието, което се изразява в появата на тежки рецидиви, обхващащи цялата кожа до най-тежката форма – еритродермия.
Лечението ми изключва кортикостероидните препарати във всичките им форми. Изключва нагревки и морелечение. Състои се в прилагането на медикаменти от общата медицина, които не само че нямат странични действия, но и регулират и други органи и системи. Подобряват стойностите на кръвната захар, кръвното налягане и др.
Първите резултати се отчитат още в началото на лечението. Активността на процеса спира, т.е.. кожата спира да се обрива, сърбежите постепенно отзвучават, започва обилно лющене и кожата изтънява и се успокоява. Постепенно заболяването отзвучава, като болният се явява на прегледи, за да регулирам лечението. Когато състоянието се стабилизира, лечението го спирам аз.
Продължителността на лечението зависи от много фактори: формата и стадия на болестта, съпътстващите заболявания на болния, стриктността, с която провежда лечението, но най-много зависи от това колко дълго е прилагал кортикостероидно лечение преди това и дали е прилагал такова изобщо.

Д-р Иванка Димитрова е лекар по вътрешни болести. Самата тя се разболява от псориазис след силен стрес. Прочита тонове медицинска литература за заболяването и в крайна сметка открива, че то поразените участъци при псориазис не бива да се третират с кортикостероиди, защото обострят болестта. Постепенно д-р Димитрова създава свой собствен метод на лечение на това доста разпространено заболяване.
Тел.:862 73 76

В. "Диети за здраве и красота"
E-mail: dieti@abv.bg





Господ е мое упование

Тема Псориазисът трябва да се държи под контролнови [re: Eжko_]  
Авторdr (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 19:04



За съжаление все още не може да се каже коя е причината за появата на псориазиса. Всичко е в рамките на теориите, предположенията и лечението на принципа "опит-грешка" за всеки отделен случай. НО едно е сигурно, че псориазисът не е кожно заболяване. В литературата са описани случаи, когато хора имащи псориатични плаки са оздравяли и повече не са получили никога в живота си. Описани са случаи, когато болни оздравяват и без лечение. Описани са случай на псориазис при 3 месечно бебе.
Средният процент на заболеваемост е около 3%, но в Германия, САЩ и др. модерни държави се отчитат и над 6%! Това показва, че съвременният начин на живот води до увеличаване на случаите, до изравняване между половете, до все по-честото появяване у деца и млади хора, до появата на тежките и трудно лечими форми като пустулозната, в комбинация с диабет, с други кожни заболявания, със засягане на ставите вкл. и гръбначен стълб.
Затова се приема, че всеки пациент си има своя псориазис. Не може лечението да се унифицира. Положителният лечебен ефект от дадено лечение при даден пациент се изчерпва и след време трябва да се търсят други методи и средства. Едно лечение допринесло огромно подобрение на даден болен, няма същия ефект при друг.
Причините за псориазиса не се знаят, но по емпиричен път се установява благоприятното и често решаващо влияние на стриктната диета, слънцето, морето, психоравновесието, профилактиката на простудите, незлоупотребата с медикаменти.
Комплексният, индивидуален подход в лечението е в основата на успеха.
За терминално излекуване не трябва да сме за съжаление оптимисти, за да не настъпи след това онова разочарование, което ще донесе още по-голямо влошаване на болестта. Но на всеки страдащ трябва да е ясно, че псориазисът трябва да се държи под контрол! И най-отговорен е самият болен.
Лечението задължително включва специален поглед към подобряване функциите на черния дроб, бъбреците и храносмилателната система. Разбира се задължително и на нервната система.
Много е хубаво да има една цялостна доктрина на здравеопазването в държавата ни за болните от псориазис, да се използват природните дадености, да могат всички нуждаещи се да имат достъп на поне един курс на лечение годишно, да се запознаят с истинските, ефективни превантивни и лечебни фактори.
Защото една ластовица пролет не прави.



Тема Re: Псориазисът трябва да се държи под контролнови [re: dr]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано07.07.06 08:56



Благодаря Ви за изключително полезната информация.

А познавате ли се д-р Димитрова, имате ли впечатление от работата й ?




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 07.07.06 08:56.



Тема Re: Д-р Иванка Димитрова лекува псориазис ? [re: Eжko_]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано10.07.06 12:07



Никой ли няма информация ?




Господ е мое упование

Тема Re: Д-р Иванка Димитрова лекува псориазис ?нови [re: Eжko_]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 14:21



Аз ходих при д-р Иванка Димитрова преди години.Имаше много пациенти но не чух някой да се е излекувал окончателно.Тя ми показа снимки на болни хора които са били в много тежко състояние и след нейното лечение значително са се подобрили.Самото лечение е продължително и доста скъпо.Тя лекува с някакви инжекции за които не дава никаква информация.Трябва да й се довериш и да й разрешиш да ти ги сложи.Ако не си от София трябва да си намериш квартира защото инжекциите се слагат всеки ден в продължение на няколко дни.От други пациенти чух че тя дава апартамента си под наем на пациентите.Инжекциите не са евтини.Има и диета коята е изпълнима,не се препоръчват някои храни.Това което ме притесни и отказа да опитам това лечение ,че тя отказа да ми даде информация какво има в ампулите .Едно от условията за започване на лечението е болният да не се лекува с кортикостероиди.Ако се съди по снимките които ми показа може и да не лекува докрай заболявянута ,но поне облекчава симптомите.



Тема Re: Д-р Иванка Димитрова лекува псориазис ?нови [re: ...]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано17.07.06 08:00



Изключително съм ви благодарен за полезната информация

Интересът ми по тази тема не е заради мен - и слава Богу - а заради една моя много близка позната. Не е от София, и едва ли ще има възможност да се реши да направи големи разходи, а и финансовото й положение не е добро. Още по-вече, че се е подлагала на множество скъпи лечения в течение на по-вече от 15 години - имала е временни подобрения и дотам. . .

Благодаря още веднъж за оказаното внимание.

Сърдечни поздрави




Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 17.07.06 08:02.



Тема Re: Д-р Иванка Димитрова лекува псориазис ?нови [re: Eжko_]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 10:34



Здравей,опитай на търсачката с "псориазис" има доста мнения по този проблем,аз лично попаднах на пациент ,който се е лекувал при д-р Димитрова и разказва за лечението, с две думи около 1000 долара и нищо.
В този форум има информация за две нови за мен мазила които могат да представляват интерес за твоята позната.Аз лично се справям със шамплоан Селсиум блу от аптеката.В него няма кортикостероиди и ми помага.Желая ти успех!



Тема Re: Д-р Иванка Димитрова лекува псориазис ?нови [re: ...]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 21:24



Ако ви интересуват рецепти от народната медицина за псориазис, можете да ми пишете на имейл: jullmann@mail.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.