Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Сода каустикнови [re: CHERRY]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 08:53



Имам една торбичка сода каустик. Ще промивам канала на вилата. С каква концентрация трябва да е разтворът? В магазина не можаха да ми отговорят.



Тема daнови [re: Kaлoян]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано12.06.06 11:49



Не се прави разтвор.
Сипваш содата направо в канала-докато поеме. Отогоре му ливваш ВРЯЛА вода. Изчезваш веднага (оставяш прозорците на помещението отворени) - защото содата започва да кипи и веднага се образува гаден, смрадлив, задушлив газ. Можеш да го направиш няколко пъти - зависи колко сода ще поеме на един път канала.
Оставяш го накрая колкото може повече часове и за последно - измиваш обиииилно с много вода.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 16:52



В канала имаш налягане при условие, че не му е направен отдушник или комин на върха на блока.

За този случай изобщо не говорим. Може и да има някъде, но аз не съм виждал канализация без отдушник. Това би довело до по-големи проблеми от миризмата. При нормални условия ( наличие на отдушник ) едва ли би имало такова преминаване на газове през сифоните.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 20:25



Продават се сифони,които като ги настъпиш,се заключват ( потъват и уплътняват с силиконов уплътнител).



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата? [re: Maйcтop]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано12.06.06 22:45



Говорим за пропускливостта на приемрно 5 етажа над теб докато се стигне до отдушника. Говорим и за предприемчиви съседи които са решили този отдушник да го затапят и да си го ползват за друго. Говорим въобще, че в големите градове в панелните кооперации всичко може да се очаква. Например едни познати споделиха, че са извадили едно перде и един чаршаф от канализацията на блока след като половин година с огромен труд успявали да си измият чиниите, а на първия етаж мивката в банята преливала като на петия се къпели без необходимото внимание към църцорещата струйка от душа.

Т'ва не са 'ора!

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Ивo]  
Авторdarin (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 11:10



Чувал съм, че содата каустик не е най-добрия начин за отпушване на каналите, може да навреди повече, отколкото да помогне. Това ми го каза майстор, който дойде да отпушва каналите на предишното ми жилище. След като редовно си ги бяхме отпушвали със сода каустик, се беше образувал "сапун" от мазнотиите вътре и содата. Сега се нанесох в друг апартамент, направих си цялостен ремонт, но пак не случих на канализация - от каналите излиза смрад с леко подухване. Някой ако може да ми помогне - къде да търся проблема. Блока е на 8ет., аз съм на 4. На 6-тия над нас имат същия проблем, а страничните апартаменти не се оплакват. Сифоните са добри, лично аз съм ги купувал преди 2 мес. На банята е с водна риза, но и от там мирише, направо не знам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.