Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как решихте проблема с миризмата?  
Авторirkum (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 15:20



Колеги кажете моля как сте решили проблема с неприятната миризма идваща от канализацията в панелните апартаменти. Имам S навсякъде , но като постои 2-3 дена без да се пуска вода се вмирисва на застояло. Лошото е, че не помагат ароматизатори, а трябва да пусна да тече вода и след 2 мин, изчезва миризмата. Мисля си за някакви гумени уплътнения в/у сифона. Сега съм сложил капачки, които донякъде репават проблема , ама не си е работа в баня за 10 хил. лв. да гледаш капачки:-)
Благодаря ви за мненията предвариттелно:-)))



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 15:27



По принцип в сифоните се образува нещо като водна тапа. Но няколко дена ако не се пуска вода, тази водна тапа се изпарява. Така че май няма спасение. Освен да си измислиш по-красиви капачки.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Kaлoян]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано05.06.06 15:38



сифонът всъщност е водна тапа. като се изпари водата те умирисва канализацията, като престои водата в сифона сама се умирисва. проблемът не е нито в панелката нито в съседите, системата е такава
ич не се питам защо в панелка баня за 10 000



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано05.06.06 15:49



Щом банята ти е за 10 000лв. едно устройство за 100-150лв няма да те събори.
Накарай някой да ти накрави поплавък с контакти, който да се монтира в сифона и когато се изпари водата да задейства електро-клапан за перални и да ти допълва нивото

.
Мисля обаче, че проблема ти идва обикновенно когато си пуснеш ширма или вентилатора в банята. Ако е така има и други решения



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано05.06.06 16:40



И аз имам същия проблем, независимо че не живея в панелка, при мен переодично се появява такава силна миризма, не се трае. Като ми дойдат гости ме е срам като влязат в тоалетната, все едно не мито с години. Истината е да си прочистиш добре канала, аз отвреме на време сипвам белина и се оправя, но когато беше най силната миризма се акоза ще канала е бил запушен, демек имал е много малко сечение(става въпрос за канала който влиза в сградата, дадохме 300лева за лайнарка и сега горе долу е добре, все се каня да саберем пари и да купим сода каустик и дса се оговорим всички съседи по едно и съшо време да излеем по няколко литра за да се прочисти канала цялостно, а не локално, така и хлебарките изчезват.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: _Mepakлия_]  
Автор BakлинXpиcтoв (по идеите)
Публикувано05.06.06 19:03



Пробвай следващия път с Tub-O-flow. Или поне така ми се върти в главата да се казваше. Под левче е в магазините, а дава удивително добър резултат.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 19:06



на тази баня и липсва да кажем "автоматичен" сифон/ с падащ поплавък/ цена до 50 лв е, но при 10000 лв не се усеща.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: диkoбpaз]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 11:24



Е, стига де вие се хванахте за цената.
Важното е да ви е готино докато сте вътре.
Мерси все пак



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: ok]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 11:35



при всяко падане на атмосферното налягане под нормалното,разтворимостта на газовете в отходните води рязко намалява и каналите започват да миришат,като барометър,времето се разваля.Решението без пари е като се къпеш вечер или сутрин като забърсваш пода на банята не минавай през сифона нека остане влажен-за един ден няма да изсъхне.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: ok]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 18:35



колега, казвам че е трябвало да се заложи при изграждането, и сега не е късно но с жертването на 4 плочки и къртене. препоръчва се особено при подово в банята



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 22:01



За теб май е късно, но на другите може да свърши работа. Сифоните, които масово се продават и се слагат са страшно плитки - улея е около 1 см и водата се изпарява за нула време. Обикалял съм много докато намеря сифон, който да ми хареса и оттогава слагам само такива - турски, пластмасови, събират една чаша вода. Е, когато банята е 10К, отгоре слагам никелирана решетка.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано07.06.06 11:09



Все пак, зависи къде ти е сифона - ако е в центъра на средата на банята - кофти...
Ако е ... встрани: има един "начин" за поливане на китки (домашни), когато си в отпуска ... на моренцето:... с ... обърнато шише с вода, в което през тапата, херметично е вкаран маркуч, а долният край на маркучето е в чинийката на саксийката на китката - като изсъхне "предницата" на маркуча, бълбук въздух в шишето и то пуска порция вода, докато пак се оводни предницата на маркуча и се запуши - самО.
Ако ти е удобно върху сифона да имаш подобно "съоръжение" - направи си сам, се казва ... като клуба...



Когато правя нещо, то изглежда ... лесно!

Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Авторнe cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 18:15



ти колко пъти се къпеш в годината,ако поне един човек се къпе в тази баня на ден няма да имаш проблем,а пък ако не ,удри една тапа на сифона и край на проблема



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: нe cъм aз]  
Автор BakлинXpиcтoв (по идеите)
Публикувано07.06.06 20:19



Не е вярно това дето го мислиш! При падане на атмосферното налягане водата не иска да поема газовете, а повечето от тях не миришат на гюл-трендафил. Щом мирише, значи канализацията е за почистване и дезинфекциране.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: BakлинXpиcтoв]  
Авторнe cъм aз (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 12:46



отчасти си прав за водата и газовете и точно за това се слага "сифон" то ние си му викаме така,а то си е хидравличен затвор,защото след изтичане на водата от пода там се задържа известно количество вода,която затваря отвора на канала и е сметнато така че да не се изпарява при стайна температура за едно денонощие.Ако пък не съм прав,което си е възможно нишо не пречи сутрин като се изпикае и вечер преди да легне да спи да сипва по една чаша вода за всеки случай в сифона без да вдига капачката за да му поддържа нивото.



Тема nqma reshenie?нови [re: BakлинXpиcтoв]  
Авторsyn4o (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 12:57



особено ако блока е висок
набива го и през отдушника
създава тяга и водата за една нощ я изсушава



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автор CHERRY (непознат)
Публикувано11.06.06 12:06



Както вече да ти писали, най-логично е да сипеш в сифоните сода каустик и малко вода, да изчакаш известно време и после да промиеш обилно с вода.
И ние в къщи така правим ако започне да понамирисва от каналите.

Не е нормално баня, в която се къпеш всеки ден, да мирише на канализация, освен ако канализацията не се е затлачила с гадости и гнилости, които миришат.
Тези зловония идват от запушени и мръсни канали, не е проблемът във водната тапа.

Хайде, действай със содата(ама внимателно!) и успех!





Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: CHERRY]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 16:39



Тези зловония идват от запушени и мръсни канали, не е проблемът във водната тапа
Как точно ще дойде зловонието през водна тапа?



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Maйcтop]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано11.06.06 18:25



Отдолу идва зловонието. Във вид на газ. Разтваря се във водата. В зависимост от температурата, влажността на въздуха и атмосферното налягане способността на водата да разтваря газове се изменя. По-ниска влажност и по-ниско атмосферно налягане предизвикват по-лошо разтваряне и по-активно изпарение. В канала имаш налягане при условие, че не му е направен отдушник или комин на върха на блока. Колкото се разтворят газове във водата, толкова и ще се изпуснат от нея. Лошото е, че постъпващите са от вътрешната страна (канала), а се изпускат в помещението. Организирай си вентилация на канализацията на покрива на блока и ще им смърди на тези на последния етаж, а не на теб. Миризливите газове обикновено са по-тежки от въздуха. Най-добре е да се промие канализацията. Има едни машини, WOMA пише на тях. С тях се промиват такива неща. Имат глава към която се подава вода под налягане и тя тръгва по тръбите. Калпавите канализации се почистват заедно с тръбите!

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано12.06.06 08:09



Мерси за хубавото обяснение.





Тема Сода каустикнови [re: CHERRY]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 08:53



Имам една торбичка сода каустик. Ще промивам канала на вилата. С каква концентрация трябва да е разтворът? В магазина не можаха да ми отговорят.



Тема daнови [re: Kaлoян]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано12.06.06 11:49



Не се прави разтвор.
Сипваш содата направо в канала-докато поеме. Отогоре му ливваш ВРЯЛА вода. Изчезваш веднага (оставяш прозорците на помещението отворени) - защото содата започва да кипи и веднага се образува гаден, смрадлив, задушлив газ. Можеш да го направиш няколко пъти - зависи колко сода ще поеме на един път канала.
Оставяш го накрая колкото може повече часове и за последно - измиваш обиииилно с много вода.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 16:52



В канала имаш налягане при условие, че не му е направен отдушник или комин на върха на блока.

За този случай изобщо не говорим. Може и да има някъде, но аз не съм виждал канализация без отдушник. Това би довело до по-големи проблеми от миризмата. При нормални условия ( наличие на отдушник ) едва ли би имало такова преминаване на газове през сифоните.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 20:25



Продават се сифони,които като ги настъпиш,се заключват ( потъват и уплътняват с силиконов уплътнител).



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Maйcтop]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано12.06.06 22:45



Говорим за пропускливостта на приемрно 5 етажа над теб докато се стигне до отдушника. Говорим и за предприемчиви съседи които са решили този отдушник да го затапят и да си го ползват за друго. Говорим въобще, че в големите градове в панелните кооперации всичко може да се очаква. Например едни познати споделиха, че са извадили едно перде и един чаршаф от канализацията на блока след като половин година с огромен труд успявали да си измият чиниите, а на първия етаж мивката в банята преливала като на петия се къпели без необходимото внимание към църцорещата струйка от душа.

Т'ва не са 'ора!

Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй
България


Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Ивo]  
Авторdarin (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 11:10



Чувал съм, че содата каустик не е най-добрия начин за отпушване на каналите, може да навреди повече, отколкото да помогне. Това ми го каза майстор, който дойде да отпушва каналите на предишното ми жилище. След като редовно си ги бяхме отпушвали със сода каустик, се беше образувал "сапун" от мазнотиите вътре и содата. Сега се нанесох в друг апартамент, направих си цялостен ремонт, но пак не случих на канализация - от каналите излиза смрад с леко подухване. Някой ако може да ми помогне - къде да търся проблема. Блока е на 8ет., аз съм на 4. На 6-тия над нас имат същия проблем, а страничните апартаменти не се оплакват. Сифоните са добри, лично аз съм ги купувал преди 2 мес. На банята е с водна риза, но и от там мирише, направо не знам!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.