Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 28.04.24 
Природни науки
   >> Науки за земята
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема феномен!  
Автор Kroger (непознат)
Публикувано21.03.05 07:40



Живея в САЩ, в град Носквил.

Тук времето е едно и също от 3 месеца на сам. От понеделник до петък на обяд е облачно и вали дъжд. От петък на обяд до неделя вечер е слънчево и топло. Това поведение на времето се повтаря 3 месеца без прекъсване.
От тукашните хора разбрах, че това зацикляне на времето ще трае до Юли месец, когато от към Флорида ще ни връхлитат тайфуни.

Ако има метеорлози тук, ще ми е интересно да ми обяснят този феномен.

Признавам си, физик съм, но немога да си извадя обяснение. Предполгам, че това е влияние на някакво течение от Атнлантическия океан



Тема Re: феномен!нови [re: Kroger]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано24.03.05 19:39



Аз не съм метеоролог, ама имам обяснение на феномена. В петък приключва работната седмица и всички се качват по колите си и потеглят нанякъде за уикенда. От което се образува мощен облак от автомобилни газове, но в случая решаващо е топлинното затопляне. Това затопляне разпръсва облаците и дъждът спира. Или пък има някакъв особен трафик на летището. В понеделник всичко се повтаря отначало. Даже и де не съм напълно прав, тази цикличност при всички случаи е свързана с човешката дейност.



Тема Re: феномен!нови [re: Cтeфaн]  
Автор Kroger (непознат)
Публикувано25.03.05 07:57



Може и да се окажеш прав.

В Америка животът без кола е невъзможен.
Американецът почти не знае, какво е градски транспорт. Обикновенно в него се возят т.нар. рапари-ганкстери.



Тема Re: Стефане, браво!нови [re: Kroger]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано25.03.05 12:31



У десетката! Дай по темата бе, оти я гЛе колчав манечок е интересо у тоа клуб!?! И то по-суперултрамега важната тема - оцелеването на тиквениците!!!




Гъ Цо - антизатоплисто

КВО Е ТВА?


Тема ок!нови [re: Гъцo]  
Автор Kroger (непознат)
Публикувано25.03.05 20:39



Какво е това животно наречено "Ел Нинио"?

Незнам дали го произнасям правилно



Тема Re: феномен!нови [re: Kroger]  
Авторoblak (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 02:44



Ами имай в предвид че времето на живот на циклоните е около 4-5 дена, а те са характерни както за европа, така и за северна америка. Освен това след като премине циклона времето се стабилизира общо взето, разбира се това зависи от много неща. Като казвам циклон нямам в предвид тропичен или ураган както го наричат. Вятър със скорост над 25 м/с също се определя като ураган, така че това понятие е малко объркано от хората. Относно топлото течение в Атлантика, то се нарича Гълфстрийм. Под негово влияние се образуват въздушни маси които са в пряка връзка с развитието на циклоните над сащ, на които мисля се дължи времето на което си свидетел. Забравих да спомена и друго топло течение-Ел Ниню, но предполагам че то влияе по косвен(доста сложен) път и все още не се знае точно по какъв. Това зацикляне за което говориш не смятам че е чак толкова чудно имайки в предвид близостта на океана, респективно топлото течение което минава покрай флорида и което съществува постоянно без някакви големи изменения. Не бива нищо да те учудва когато става въпрос за метеорологичното време, освен това условията в европа са по-различни, така че не можеш да правиш заключения спрямо него. Между другото такова зацикляне но с по-къси периоди се наблюдава и у нас през лятото. Като за край ще ти кажа че атмосферата е хаотична система, а и за нея не знаем много. Отгоре на всичко тя и океана си взаимодействат и това усложнява неимоверно много изучаването и прогнозата на метеорологичните процеси.



Тема Re: феномен!нови [re: oblak]  
Авторlias (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 18:46



Само облак каза нещо смислено! Кви бяха тия глупости че 100% било от човешката дейност, или че само в събота и неделя хората карат кола. Сякаш през делничните дни няма задръствания в Америка. Освен това топлинната енергия отделяна при работата на двигателите е крайно недостатъчна да промени климата! Чисто съвпадение бе, хора! Странно е, но не е невъзможно!!!



Тема Re: феномен!нови [re: lias]  
Авторoблak (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 13:28



По принцип влиянието на човешката дейност върху времето е главно в градовете. Това се изразява най-вече с промяна на температурата, съдържанието на аерозоли, ветрове и количеството паднал валеж, спрямо тези параметри в извънградската област.



Тема Re: феномен!нови [re: oблak]  
Авторipanema (Нерегистриран)
Публикувано01.12.05 19:29



Kroger ti pita6e kakvo e - ЕЛ НИНЪО. To ne e jivotno kakto ti kaza i se proiznasq taka e pro4eti ne gornia red i 6te razbere6 kak se proiznasq. EL NINIO-tove e Peruansko toplo te4enie, vliqe6to mnogo silno vurhu klimata na Peru, 4e i na drugi durjavi. To e predizviakalo silni Buri i pr.



Тема Re: феномен!нови [re: ipanema]  
Авторoблak (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 14:30



Да и по-скоро то е течение което заменя така да се каже иначе съществуващото перуанско студено течение. А последното стабилизира атмосферата в района и по принцип там условя за по-интензивна дейност липсват. Това между другото е и една от причинте да се построи телескопа на ЕСА в Чили. Ел Ниньо дестабилизира атмосферата и това води до споменатите от ипанема последствия.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.