Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Промяна в Айнщайновата константа за светлината  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано23.09.11 17:45



Учените са направили експеримент, който показва, че е възможно обект да се движи със скорост по-голяма от тази на светлината. Това е нещо, което ще има влияние не само върху физиката, но и върху философията - върху целият ни светоглед.

За крайният резултат на експеримента, с който да се потвърдят резултатите ще е нужно време, дори години. Но поне за сега има много доказателства в измерванията на учените, че е възможно да бъде надхвърлена скоростта на светлината.

Редактирано от KREDOR™ на 15.10.11 17:54.



Тема Re: Промяна в Айнщайновата константа за светлинатанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано15.10.11 20:39



Тишината идва за да обезсмисли всичко казано...

Животът светва за да угасне и остави мимолетна диря...

В самото безмислие на всичко има нещо прекрасно...





Тема Re: Промяна в Айнщайновата константа за светлинатанови [re: huanji]  
Автор пороят (илюзионистка)
Публикувано16.10.11 19:43







Тема Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.10.11 20:52



Днес ние живеем във Вселена, за която науката отдавна ни е ограничила правото да имаме своята истина за нея. Така например хипотезата за първичния взрив преди около 14 милиарда години съвсем не ни се предлага като някакъв хипотетичен мит, който всеки може да приеме или отхвърли по свое лично усмотрение.

Наистина все още има странни чудаци, които твърдят, че земята не е кълбо, а е плоска, но те се броят на пръсти и никой не гледа сериозно на тях.

Тази година например нобеловата награда по физика беше дадена на трима учени за техните независими доказателстъва, че нашата вселена продължава бързо да се разширява. Огромни средства на европейските данъкоплатци се хвърлят ежегодно за фундаментални експерименти , осъществявани от ЦЕРН с неговия андронен колайдер, включително и за опита да се опровергае експериментално постилата на Айнщайн за скоростта на светлината във вакум като абсолютна константа.

Неотдавна най-видните световни космолози заявиха, че вероятно нашата Вселена далеч не е единствената и твърде вероятно конкретните физически константи и закони в нея са само частен случай, а също, че са функция на времето.

Поставя се следният въпрос: ако нашата Вселена има начало във времето, то е логично да допуснем съществуването на някакво първично енергийно поле като праизточник на всички подобни Вселени.

Всъщност наличието на два основни космологични плана на съществуване - безвременен и временен - е общо допускане на всички големи древни религиозни космогонии.

Будизмът например нарича първия план нирвана, а втория самсара.

Самсара се разглежда като взаимосвързана система, всяка част на която е съставна още от момента на възникването си, поради което е преходна и обречена на разпад. Съществуването на всеки обект в самсара зависи от неговите взаимовръзки с всичко останало, поради което всяко съществуване в самсара е функция на много променливи, т.е. е съществуване в страдателен залог.

На Буда обаче приписват следните думи:

Ако нямаше нещо, което не е родено, не е възникнало, не е направено, не е съставно, то не би имало спасение от този свят на раждане, възникване, изготвяне и съставност.

Когато Буда се Пробужда, то заявява, че се е пробудил именно за тази първична реалност, за не-смъртното или амата на пали, т.е. за това, което се намира отвъд кръговрата на самсара.

Според коментаторите амата е синоним на нирвана.

Според много будистки школи само две неща са безвременни: нирвана и пространството.

Според мен именно достиженията на съвременната космология ни дава възможност да схванем истинския транскосмичен смисъл на първоначалното учение на Буда, а също и на редица други пробудени мъдреци и йоги от различни епохи и народи.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: Aлekc]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано16.10.11 21:12



А според мен, учените дори не са започнали да се докосват до мъдростта на древните учения, защото те разглеждат и изучават вселената от позицията на субект-обект т.е. те са външни за наблюдавано явление, а нещото, което опосредства техните изследвания, това са техните уреди и математиката.

Докато един йога (общо казано) започва да изследва всичко от себе си/вътре в себе си и се предполага, че познанието до което достига е от първа ръка. Може да научи и други как да го последват. Докато учения може само да доказва, но от това няма да има много голяма полза за него и за близките му.

___________



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: mo32®]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано16.10.11 22:54



Абсолютно си прав.

Но не е нужно да си йога, за да разбереш и дори интуитивно почувстваш, че живееш, подобно на амфибия освен в този свят, още и в една друга първична реалност, за която обаче все още не си буден.

Дори едно леко разсънване за нея е достатъчно, за да промени коренно ценностната ти система и да ти даде чувство на пълноценност и смисленост на съществуването.

Това Пробуждане обаче само по себе си не е в състояние да ни реши здравословните или финансовите проблеми с магическа пръчка.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: Aлekc]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано16.10.11 23:16



Това сме го обсъждали и друг път, дори си спомням, че използвахме метафората на Платон за пещерата, човекът и светлината, която е загърбил. За жалост, знаенето само с ум не помага особено.

Това Пробуждане обаче само по себе си не е в състояние да ни реши здравословните или финансовите проблеми с магическа пръчка.

Именно.
Миналото лято бях на една много хубава лекция на будистки лама, която беше в концертната зала на музикалното училище "Л. Пипков". Лекцията страхотно много ми хареса! Ламата, чието име не помня, каза следното, че от гледна точка на обикновения човек, будизмът е безсмислен и не практичен, защото не носи материални ползи, май не носи никаква полза. Да не перифразирам, че ще оцапам нещата.
За изминалото време видях колко той е прав, по отношение не само на будизма, а и на други учения!

Какво иска един съвременен човек? Да бъде ценен, обичан, да задоволява своите физически нужди, да не изпитва болка (не е същото като да е здрав) и общо взето да живее живот, който иска и мисли, че заслужава.

На практика обаче всичките му желания го водят точно към обратното.
Говоря от позицията на мъж:
- Търси си секс
- търси си жена/ любов
- жени се заради потомство
- гради кариера или пък бачка, за да изкара пари, с които да подсигури живот на себе си и на семейството си.
и т.н. и т.н.

Ако тръгнем и внимателно се вгледаме в основните принципи, заложени във всяко учение, ще видим че те противоречат на този среднокласов идеал за прекарване на живота.

В крайна сметка, въпреки, че се опитва да прави всичко възможно да се вмести в този идеал, който му казва, че така е нормално да прекара живота си, накрая той умира болен, сам и неудовлетворен /или някаква комбинация от тези неща/.

Истината е, след толкова години и толкова наблюдения, които натрупах, че въпреки приказките и вярванията, дори сред йогите и другите последователи на разни учения, малцина (изключително малко) са тия, които водят по-различен живот от този, който описах по-горе.

Пак от личен опит казвам, че да се следва описания в ученията начин на живот, който да ни носи здраве и финансово благоденствие (приеми го като събирателно на добър начин на живот), човек трябва да се откаже от всичко, в което е научен да вярва и заживее живот, който е много по-различен от този на всички останали хора. А за това, като на групови животни, каквито сме ние, се изисква много смелост и желязна воля и самодисциплина.

Иначе няма лошо човек да ходи по киртани и поне 1-2 часа на ден да прави това, което се иска от него от ученията. Това е с 1-2 часа повече от нищо. Дори са малцина тия, които отделят толкова на ден. Но след това, пак започваш със старата песен....

Горното може да звучи като критика, но не е. Това е просто наблюдение. Може и да не е вярно.

___________



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано16.10.11 23:26



"Пак от личен опит казвам, че да се следва описания в ученията начин на живот, който да ни носи здраве и финансово благоденствие (приеми го като събирателно на добър начин на живот), човек трябва да се откаже от всичко, в което е научен да вярва и заживее живот, който е много по-различен от този на всички останали хора. А за това, като на групови животни, каквито сме ние, се изисква много смелост и желязна воля и самодисциплина."

Така е, а ти дали си успял да се освободиш от наслагванията на родители и общество относно пълноценен, което ще рече също и разумен, начин на живот?



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: Aлekc]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано16.10.11 23:50



"Но не е нужно да си йога, за да разбереш и дори интуитивно почувстваш, че живееш, подобно на амфибия освен в този свят, още и в една друга първична реалност, за която обаче все още не си буден.

Дори едно леко разсънване за нея е достатъчно, за да промени коренно ценностната ти система и да ти даде чувство на пълноценност и смисленост на съществуването."

Нямам нужда да си мисля, че част от мен е в още една паралелна реалност за да се чувствам пълноценен и смислен. Между другото как точно това те кара да се чувстваш пълноценен и смислен?

Според мен недостигът-дефицитът това е смисълът. Винаги може още да се постига, още да се развива, още да се подобрява, още да се научава и така до безкрай. Но за да си мотивиран да го правиш трябва да си готов на този постоянен дисбаланс. Изпаднеш ли в мир със себе си на мига преставаш да мислиш за следващите възможни стъпки от развитието си. Според мен това означава да си постоянно буден. Непрекъснато да се стремиш към постигане на нови цели, умения и знания както и задълбочаване на съществуващите. Нашата реалност предлага неограничени възможности затова и не е необходимо да си се представяме в още една паралелна реалност или още по-малко като един безкрайно съществуващ субект.





Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано17.10.11 00:30



"А според мен, учените дори не са започнали да се докосват до мъдростта на древните учения..."

Ами не си прав! Ако приемем, че будизмът пръв въвежда понятието за причинно-следствена връзка и за постоянно изменящата се природа, с основание можем да кажем, че науката е наследила тези методи и принципа от древно учение като будизма. Принципите за логически разсъждения от Няя и безпристрастното наблюдение от може би всяка една от основните шест индуистки школи, включително и Йога.





Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: mo32®]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано17.10.11 00:42



"Пак от личен опит казвам, че да се следва описания в ученията начин на живот, който да ни носи здраве и финансово благоденствие (приеми го като събирателно на добър начин на живот), човек трябва да се откаже от всичко, в което е научен да вярва и заживее живот, който е много по-различен от този на всички останали хора. А за това, като на групови животни, каквито сме ние, се изисква много смелост и желязна воля и самодисциплина."

Най-глупавото нещо е да се заживее като отшелник самоцелно. Или в някакви по-специални условия или среда само и само за да живееш по-добре. Съвсем вярно е, че "Адът, това са другите", но ако искаш да изпробваш себе си в реални условия трябва се топнеш в казана

. Ако се стремиш към постигане на някаква цел или откритие и стремежът ти е неугасим ти по съвсем естествен начин се отделяш от ежедневието и се потапяш в своя изследователски експеримент. Но дори и тогава не си напълно откъснат от света. В съвременната наука трудно сам човек може да постигне нещо. Работи се в екипи. Един истински представител на средната класа може да си позволи сносен живот с добър стандарт и затова ама хич даже не му е необходимо да е чел някакви древни постулати за здравословен живот.



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: vitaminko]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.10.11 01:03



Много е просто и естествено.

Както когато се изкачиш горе на планината и в даден момент започнеш да усещаш простор.

Само че този простор е душевен, а не физически.

Не е нужно нищо да си представяш.

Просто усещаш, че животът, а не самият ти, е безвременен, без начало и без край. И това, че ти предстои да умреш престава да те притеснява. Точно както никой не се притеснява от това, че му предстои да заспи, когато му дойде времето.

Защото всъщност ти си само една от безбройните форми чрез която животът изживява себе си.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: Aлekc]  
Автор vitaminko (ентусиаст)
Публикувано17.10.11 01:13



"Просто усещаш, че животът, а не самият ти, е безвременен, без начало и без край. И това, че ти предстои да умреш престава да те притеснява. Точно както никой не се притеснява от това, че му предстои да заспи, когато му дойде времето.

Защото всъщност ти си само една от безбройните форми чрез която животът изживява себе си."

ОК. И аз мисля така. С едно малко уточнение. В ежедневен план изпитвам страх от смъртта и това е съвсем естествено иначе нямаше да се оглеждам като пресичам. Но го правя не със съзнанието, че трябва да живея вечно, а че животът е ценност, която трябва да опазя колкото се може по-дълго, но не на всяка цена. Все пак трябва да сме готови и на саможертва. Иначе като философия напълно възприемам твоя цитат.



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: vitaminko]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.10.11 01:38



Все пак не забравяй, че аз без малко не се озовах в отвъдното в резултат на белодробна емболия и прекарах след това доста дни и нощи в интензивното отделение. И нито за миг не изпаднах в объркване, страх, отчаяние, униние и т.н.

Моите приятели ми приписаха голяма сила на духа, каквато според мен нямам.

Просто възприех всичко, което ми се случваше като нещо естествено, като уникална опитност. В интензивното отделение срещнах няколко най-обикновени хора от околните села, които също реагираха на случилото се тях естествено и достойно, без забележим страх от смъртта.

Така установих, че начинът по който усещам живота и света е естествен, стабилен и автентичен. И че той сам по себе си е ценност, от която за нищо на света не бих се разделил и заменил за пари, слава, удоволствия и т.н.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.10.11 02:33



Алекс, може би не усещаш, но доста си се променил след тази си опитност.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано17.10.11 03:47



Ще бъде странно, ако след тази опитност не съм претърпял дори не една, а доста промени.

Интересно ми е обаче ти каква промяна констатираш в мен?

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: vitaminko]  
Автор huanji ()
Публикувано17.10.11 07:55



Да живееш различен живот, не значи да си отшелник.


Всичко е въпрос на приоритети и едните заменят другите.

Най- често срещаният вариант обаче е този - през целият си живот човек да си мечтае как един ден ще започне да води смислен и пълноценен живот подчинен на съвсем други принципи и ценности...



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.10.11 10:38



Говориш за съвременната ("Западна") наука? Боя се, че тя е в най-голяма степен повлияна от античната наука, а не от източната.
Освен това, методите са едно, а резултатите и целите са друго. И двамата можем да наблюдаваме, но ти, примерно, да съзерцаваш т.е. да си осъзнат за вътрешните си процеси, докато аз само да виждам проявления, които да записвам в тетрадка, да вадя изводи, да обяснявам с формули, а след като съм обяснил чудесно вселената, да се прибера вкъщи и да си бъда абсолютно същия задник, както и преди да направя откритието.

Разбираш ли, едно влияе и променя човека, докато другото просто описва. Каква полза от Кирлиановата фотография, щом фотографът не знае как да използва заснетата енергия, която тялото излъчва? Примерно.

___________



Тема Re: Съвременната космология и мъдростта на Йоганови [re: vitaminko]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.10.11 10:48



Най-глупавото нещо е да се заживее като отшелник самоцелно. Или в някакви по-специални условия или среда само и само за да живееш по-добре.

Съгласен съм, но мисля, че нещо не си ме разбрал. Да живееш различно, не значи като отшелник. Да се криеш, когато другите знаят, че се криеш, при това със съзнанието, че правиш велика жертва, това само раздува егото.

Най-вероятно си не съм се изразил ясно и си приел, трудностите за които говоря, за отшелничество и прочие. Не става въпрос за това. Това, че е трудно, не значи че в основата на подобен живот не стои копнежът по непознатото и любов към знанието.

Нищо не пречи на човек да е съвсем нормален в ежедневието си. Да работи с хора, да решава проблеми на работното място, да се възползва от всички предимства на цивилизацията и т.н. Но когато настъпи мрак, нищо не го спира да се обгърне с него и да остави да се прояви неговата друга природа.

И както казва Ницше, когато надникнеш в Бездната, Бездната също надниква в теб. Това, което откриваш като качества, като търпение, воля, дисциплина, разбиране, осъзнаване, са неща, които са много полезни в ежедневието.

Затова в много учения, след период на обучение, когато ученикът напредне, са ги пускали да се справят с "външния" свят. Ако човек не притежава качества да се правя успешно със света, то няма да струва колкото пукнато яйце в духовните практики.

Та човек може да живее много добре, ако е успешен по духовния си път, и да бъде успешен по духовния си път, ако може да се справя успешно със всекидневния свят. Нямам предвид да трупа богатство или пък да прави кариера. Но дори и да тръгне по тоя път, в един момент ще трябва да захвърли тая баласта. Но това е друга приказка и е напред по пътя. За момента сме на етап подготовка.

___________



Тема Въпрос към модераторанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.11 16:46



Може ли обяснение защо "oтБpaxмaн" беше трит, редактиран и дори баннат? Заради антиционистските му писаници ли?



Тема Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.11 19:16



Това, че започвайки от 1988 г. светът е навлязъл в нов стадий не само на финансова, но и на природна нестабилност, днес вече е очевиден факт.




Обяснения много и различни.

Интересно ми е вие какво обяснение имате за това, което се случва напоследък? И какви са вашите прогнози за близкото бъдеще на България, Европа и света?

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: Aлekc]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.11 19:19



Алекс, каква връзка има твоят постинг с въпроса, който зададох???





Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.11 19:38



Ами ако се окаже, че именно ционизмът е основната причина за всички беди, които напоследък връхлитат и продължават да връхлитат човечеството?



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: Aлekc]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.11 19:45



Подобни предположения може да се окаже, че са продукт на цианистофобия. Нека не надценяваме все пак ционистите, не са всемогъщи

Твърде далеч са от подобно нещо.

Въпросът беше "отБрахман" заради това ли беше трит и баннат - щото пише за ционистите???



Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.11 20:07



Ето, сега аз за проба набедих ционистите, че заради тях целия свят страда и може да загине.



Ако ме изтрият и баннат - работата е ясна. Ако пък ли не - значи не е ясна.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: Aлekc]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.11 20:21



Т.е. да тестваме дали по тези клубове се санкционира... антиционизма!?!?





Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.11 20:29



Според мен Брахман попрекали с тоталното си и безкомпромисно отрицание на Холокоста.

Това дори президентът на Иран Ахмадинеджад не си го позволява:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: Aлekc]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.11 22:39



Може отБрахман да е прекалил и да е засегнал чувствата примерно на кредора, в случай, че някой негов роднина е бил жертва на т.нар. холокост.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: бeз ycилиe]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано18.10.11 22:55



В отговор на:

Може ли обяснение защо "oтБpaxмaн" беше трит, редактиран и дори баннат? Заради антиционистските му писаници ли?





Ами! :)) Вярно, че не е тука мястото да си споделяме конспиративни флашки и все пак - не е за това. Всъщност, може би баш каймаканина на Дир-а е евреин, а може и да е извънземно с антенка, знам ли...

Причината да му трия постовете е съвсем прозаична: обиди и груб език. С Волка (за неразбралите това е Халеевата Комета, Словенски Волк, Тъпото, Рапон Пешев, Мементомори и още една камара никове) минаха на ниво изкукали пенсионери в кварталната кръчма. Д-р Волк също е баннат, ама той е от стара коза яре, пука му че му дреме, прокситата на света са повече от две.

Колкото до Брахман... Човека разсъждава толкова трезво за нещата, толкова много полезен в материя, в която нещата са многопластови... От друга страна... от друга страна обидите са втвърдител. Те единствено втвърдяват позицията на отсрещния човек, не вършат никаква работа за промяна на различното мнение. В престрелката с Вълка имаше достатъчно хвърчащо желязо да се изхранят два катуна цигани. Твърде много ценя Брахман за да му дам възможност да се излага още. Пък както беше набрал скорост в един момент ми замяза и на Оро - единия за Прем Рават, другия за евреите.



Тема Re: Защо светът става все по-нестабилен?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано18.10.11 22:56



Аз също смятам, че тази тема е деликатна и клуб "Йога" не е най-подходящото място да бъде обсъждана.

А иначе евреите наистина са уникални и си струва да бъдат проучвани:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: KREDOR™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано18.10.11 23:07



Ясно и благодаря за обяснението. Все пак от това шашавото ("волк") тръгнаха провокациите и наистина най-добрата рецепта за това е триенето - триене, триене, триене.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: KREDOR™]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано19.10.11 19:33



то хубаво, но защо не изтри само първите постинги на словенското псе, и щеше да изчезна само клонът с разговарялите с него, а не да триеш цялата тема?
Не че се опитвам да те уча как да си вършиш работата, но определено заради една словенска бълха изгори целия юрган.

Друг е въпросът дали просто не се търсеше повод да се изгори юргана, защото такива впечатления останаха след тази офанзива...



Силата е нищо без контрол.

Тема Над какво работят съвременните космолозинови [re: Aлekc]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.10.11 18:55



ТЕОРИЯТА НА ОТНОСИТЕЛНОСТТА НА АЙНЩАЙН ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРЕНАПИСАНА

Една група от астрономи и космолози предупреди, че законите за които се е мислило че управляват вселената, включително теорията на относителността на Алберт Айнщайн, трябва да бъде пренаписани.

Групата, която включва Професор Стивън Хокинг и сър Мартин Рийс, кралският астроном, казват, че подобни закони може би са валидни само за нашата вселена, но не и в други вселени, за които се предполага, че съществуват.

"Става все по-вероятно че правилата, за които си мислехме че са фундаментални навсякъде във времето и пространството са всъщност просто частни закони за тази част от вселената в която живеем", казва Рийс, чиято нова книга "Нашият космически хабитат”, ще се публикува през следващия месец. ”Творението излиза че е доста по странно от това за което си мислихме."

Сред идеите на които предстои ревизия е вярата на Айнщайн, че скоростта на светлината трябва винаги да бъде една и съща - 186.000 мили в секунда във вакуум. Има все повече доказателства, че светлината се е движила много по-бързо по време на ранните етапи на нашата Вселена.

Рийс, Хокинг и други учени са толкова загрижени от влиянието на подобни идеи, че те наскоро са организирали частна конференция в Кеймбридж на която са присъствали повече от 30 водещи космолози.

Космологията, която е наука за проучване на произхода и бъдещето на нашата Вселена - става популярна в началото на 20-ти век за физиците, които искаха да мислят за немислимото, Създаването на света.

Айнщайновата теория на относителността, която описва как гравитацията контролира поведението на нашата Вселена, беше един от най-големите триумфи на космология. Но Айнщайн е казал, че има още по-дълбок проблем, който той определи като дали Бог е имал друг избор. С други думи, би ли могло на законите, които управляват начина, по който нашата вселена се е формирала след Големия взрив, да са работили по различен начин, така че да се формира друг вид вселена с друга уредба? Той заключил, че законите не могат да функционират по друг начин и че това е единствената възможна вселена в която живеем.

През последните 40 години, обаче, нарастващата на сила, точност и прецизност на астрономическите уреди, превърна космологията от теоретична наука в практическа, и накара учените да преразгледат заключенията на Айнщайн. Едно от най-поразителните предположения е, че нашата вселена съществува единствено защото има някакъв деликатен баланс, между няколко решаващи фактори.

Един от тях е скоростта, при която ядреният синтез освобождава енергия в звездите като слънцето, чрез сливане на водородните атоми в хелий и други елементи. Астрономите са установили, че точно 0,7% от масата на водорода се превръща в звездна светлина и че ако тази цифра е била просто фракция различна, тогава въглерода и другите елементи, които са от съществено значение за живота, никога не биха могли да се образуват.

Друга загадка е така наречената "гладкост" на нашата Вселена, с което понятие астрономите означават разпределението на материята и радиацията. Според теорията „Големия Взрив” може да произведе една вселена, където цялата материя, е натъпкана в няколко черни дупки, или пък друга вселена в която материята се разпространява равномерно, нищо друго освен една фина пара. "Възможно е законите, които управляват нашата вселена, да са непроменяеми, но това е забележително съвпадение, че тези закони са точно това, което е необходимо да се създаде живот", казва Рийс. "Изглежда прекалено хубаво, за да е истина."

Това, което той, Хокинг и други учени като Нийл Тюрок, професор по математика и физика в Кеймбридж, разглеждат идеята сега, че нашата вселена е само една от безкрайният брой вселени с различни закони на природата, действащи във всяка една от тях.

Може би в някои от тези вселени би всичките им материя е събрана на едно в няколко огромни черни дупки, докато в други всичката материя е равномерно разпределена като фино замръзнал газ .

Както и да е, между Хокинг и колегите му има все повече разногласия, как би функционирала една подобна "мултивселена". На конференцията Хокинг отхвърля идеята за серия от „Големи Взривове” на основание, че подобна идея може да бъде продължена в безкрайно в миналото и така никога не би можело да има начало на света.

Einstein's Theory Of Relativity Must Be Rewritten By Jonathan Leake, Science Editor, The Sunday Times - London

Превод: Брахман


Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.

Редактирано от Aлekc на 20.10.11 18:58.



Тема Re: Над какво работят съвременните космолозинови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.10.11 19:30



На конференцията Хокинг отхвърля идеята за серия от „Големи Взривове” на основание, че подобна идея може да бъде продължена в безкрайно в миналото и така никога не би можело да има начало на света.
баси тъпотията е казал Хокинг. Къде са му аргументите. Логично погледанто, най-вероятно няма начало, няма един голям взрив, Вселената си е вечна, а не създадена при инцидентни обстоятелства. Другото граничи с религията, да не се приема нещо, защото не отговаряло на нечии представи...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Над какво работят съвременните космолозинови [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.10.11 19:40



Своята гледна точка по този въпрос съм изложил в постинга си



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Над какво работят съвременните космолозинови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано20.10.11 19:44



Цялостта сама по себе си няма спрямо какво "друго" да се съотнесе, че да се получи времево-пространствено съотношение. Следователно за Цялостта няма време, няма пространство, няма начало и няма край.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Darth_Vader™]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано20.10.11 19:48



Имаше и интересни неща в темата, и бисери също (като например опитите на мочката да обори науката с платноходка до Индия)...

И аз скромно бих препоръчал на модератора занапред да бъде малко по-избирателен в триенето. Примерно към доказани виртуални рецидивисти от типа на орки и словенски кучки - безжалостно триене, а към другите по-внимателно и избирателно редактиране, ако е нужно.





Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: бeз ycилиe]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.10.11 20:05



ами не си в позиция да препоръчваш, но ако има кой да те чуе, не е лоша препоръката. Защото иначе остава впечатлението, че нарочно му се дават права на словеското псе, за да има основания да се трие нещо неудобно за някой си. Може и да не съм прав, но с такива впечатления оставам, като гледам колко свободно му позволяват на псето да се регистрира, а другите нямат подобни бонуси.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.10.11 20:21



Връзваш се за думата "платногодка". Прояви малко фантазия, приеми я като събирателно понятие.

Между другото, виж малко инфо за Рапа Нуи - възстановката на преселението на полинезийците до великденските острови. Ще се изненадаш с каква 'платноходка' са пътували.

___________



Тема Re: Над какво работят съвременните космолозинови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано20.10.11 20:25



До този извод е стигнал още древногръцкият философ Парменид и е нарекъл тази Цялост сама по себе си битие.

Според Парменид битието не може да не съществува. То няма свое отрицание (небитие) и поради това не може да бъде мислено. Всичко, което условно наричаме „битие” в противоположност на „небитието”, има само относителна реалност спрямо изначалното „битие”. Тъй като никъде във Вселената няма място, където изначалното битие отсъства, на условното „битие” можем да припишем само привидна реалност.

Битието е реално, вечно, то не може да възникне от нищото или да се превърне в нищо, то е безначално и безкрайно. Битието е завършено и според Парменид, то би могло да бъде оприличено на сфера, която обхваща всичко в себе си. Хората, смята Парменид, са далеч от това разбиране на битието, те могат да имат само мнения, които засягат отделни, изолирани случаи на проявата на битието.

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано20.10.11 20:51



Първо в древността е имало учени и точно те са изобретявали и организирали изграждането на полезните оръдия на труда. Това, че не е имало университети, не означава, че не е имало учени, при това гениални. Точно те са изобретявали и платноходките. За теб учен е равносилно на човек, преминал през съвременната университетска система, но това е едно изключително грешно схващане, което показва просто огромното ти невежество. Дори немалко от гениалните изобретатели през последните няколкостотин години не са минавали изобщо през тази система, това означава ли, че не са учени?

Изобщо целият ти напън "ала-лааа-остъй-таааа-наукатаааа-лаааа" е изключително жалък. Не можа да се усетиш колко си нелеп в опитите си да "обориш" науката с подобни примери. Няма как да обориш науката всъщност, защото тя не се изобретява в университетите, а е обективно заложено знание в природата, обективно заложени възможности, до които човек може да се докосне и ги докосва. Това е науката - отвъд човешките възможности да бъде "изфабрикувана". Разбери го и спирай да се излагаш повече.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Darth_Vader™]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано20.10.11 22:08



В отговор на:

... определено заради една словенска бълха изгори целия юрган.
... дали просто не се търсеше повод да се изгори юргана...
... нарочно му се дават права на словеското псе, за да има основания да се трие нещо неудобно за някой си.




Абсурд. Виж, Волка си сменя ip-тата като стой та гледай, нямам възможност да го баня от всякъде, а пък Брахмана си мелеше за конспирациите най-спокойно и преди Волка да се включи и да му придаде хипер ускорение.

Когато има наличие на въшки медицината не препоръчва главата да се преглежда косъм по косъм и да се мажат само тези, за които се е захванала гадината. Маже се цялата глава и/или се стриже до голо. В случая темата беше приведена в състояние нула номер.

Сега, може и да си прав. Може да не е било въшка ами бълха. Ще опитам да съм по-внимателен в бъдеще.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: KREDOR™]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано20.10.11 22:45



Хич да не ти пука! Разумни действия имат ефект при разумни хора. При пациентите се налагат по-крути мерки.

Нова тема с глупости можем винаги да си напълним.



___________



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: KREDOR™]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.10.11 22:59



странно е, че достъпът до клубовете стана като до концлагер, но лудите пак успяват да се промъкнат.
надявам се в бъдеще да се използват конвенциални високоточни средства за отстрел на вредители, а не оръжия за масово поразяване.



знам че не си длъжен да даваш обяснения, затова благодаря за отделеното време да разяснениш гледната си точка.

П.С.
а колкото до словенкия волк, бях изненадан, че регистрита абсолютно същия ник веднага след банването си.

Силата е нищо без контрол.

Редактирано от KREDOR™ на 22.10.11 11:18.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.10.11 12:07



Разбирам, че след като нещо скъса със Шибенду, си решил да подмениш неговата терминология с нова, но със същото съдържание. ОК, това си е твое решение и касае теб. Но да твърдиш, че щом си нарекъл идеите на Шибенду "наука", то това е наука, просто е несериозно.

Дори немалко от гениалните изобретатели през последните няколкостотин години не са минавали изобщо през тази система, това означава ли, че не са учени?

Давай примери! Винаги оставаш с голи твърдения и като ти се поискат примери/доказателства, започваш да шикалкавиш. Цар си на общите приказки и персоналните нападки, обаче дойдат ли нещата до сериозна и аргументирана дискусия, си биеш камшика.

Чакам! ... ама надали ще дочакам!



___________

Редактирано от mo32® на 21.10.11 12:08.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.10.11 12:42



С теб за наука няма как да спорим, след като си нямаш и понятие какво е то - за теб наука е равносилно на това, което излиза от университетите. Науката и университетската продукция твърде често се разминават. Ревизирай си разбирането и тогава заповядай пак.

Примери? Не би трябвало да си давам зор да те образовам, имаш интернет, чети и се учи. Но все пак ето ти малко - Гулиелмо Маркони, Томас Едисон... Има и доста примери за учени (като Александър Бел, Майкъл Фарадей), чиято научноизследователска дейност и открития започват доста преди да бъдат приети като част от университетските среди. Подобни примери какво показват - че истинският учен и откривател съвсем не се нуждае задължително от университет, за да бъде такъв, но обратното е важно - университетите се нуждаят от истински учени.

Науката е много по-стара и универсална от университетите и учени са съществували от хилядолетия. Разбери това и спирай да се излагаш.

Не ми е целта да те обидя, обаче в теб предразсъдъците са толкова твърдо сковани, че е нужен здрав "чук" за тази цел - да бъдат разбити

Ако ти правя комплименти или поддържам изкуствен любезен тон, за теб никаква полза - имаш нужда от здраво удряне.

А това за Шибенду не знам на базата на какви слухове се базира, но явно се движиш в клюкарски среди - изобщо не се и учудвам.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.10.11 13:19



Александър Бел, Майкъл Фарадей - Ти чете ли въобще биографиите на тия хора, които си цитирал?
Дай малко по-сериозно, с повече доводи и по-малко философстване. Твоите вярвания и заблуди не ме интересуват в ни най-малка степен.

Да кажеш, че някой е изобретил нещо си, без да се докосва до знанията преди него, при положение, че е посещавал най-престижни за времето си учебни заведения, е меко казано смешно и несериозно. Александър Бел - Royal High School, University of Edinburgh, Somerset College, Bath, "With aspirations to obtain a degree at the University College London, Bell considered his next years as preparation for the degree examinations, devoting his spare time at his family's residence to studying.", Bell became professor of Vocal Physiology and Elocution at the Boston University School of Oratory...

За Фарадей положението е подобно - изчел маса книги докато е работил като печатар и повторил опитите в тях.
"На 20 години, през 1812 г., Фарадей посещава лекции на известния английски химик и физик Хъмфри Дейви, който е член на Кралския институт на Великобритания и Кралското научно дружество, и Джон Тейтъм, основател на градското философско общество. Много билети за тези лекции са дадени на Фарадей от Уилиям Денс (един от основателите на кралското филхармонично общество). Фарадей изпраща на Дейви 300 страници книга, която написва и подвързва сам, основана на записките му по време на лекциите. Отговорът на Дейви в началото е по-скоро небрежно пренебрежителен, но когато последният си уврежда зрението при нещастен случай с азотен трихлорид, решава да наеме Фарадей като секретар. Когато Джон Пейн, един от асистентите на кралската институция, е уволнен, сър Хъмфри Дейви назначава Фарадей като асистент по химия на 1 март 1813 година."

Айде стига съм ровил за неща, които ти явно не си си направил труда въобще да погледнеш. Дай малко по-сериозно и с по-малко философски глупости. Те не запълват липсата на факти, а и съм ги чел вече хиляди пъти повтаряни от теб тук.

Моля, наистина дай по-сериозно, отдавна зная, че можеш да обиждаш и да разтягаш локуми. Смени плочата, покажи малко хъс и знания.

___________

Редактирано от mo32® на 21.10.11 13:20.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.10.11 13:28



Естествено, че съм чел биографиите им, иначе щях ли да ги давам за пример. Фарадей е посещавал лекции на Хъмфри Дейви и така се е учил, а не да е ставал студент, докторант и т.н. по съвременно утвърдените университетски схеми, като става негов асистент в последствие, преди това е работил като секретар при него. а Бел е бил преподавател по физиология на говора - дисциплина, която от технологична гледна точка е била доста далеч от по-нататъшните му изобретения и бизнес.

Явно ти доста набързо и повърхностно си попрочел от уикипедията и айде пак юруш в спора.



Не казвам, че не са се докосвали до знанията допреди тях, а че не е задължително да са минали през цедката на университетското израстване в изобретателската си дейност.

А за Маркони и Едисон провери ли? Ама давай по-сериозно де...

Редактирано от бeз ycилиe на 21.10.11 13:33.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано21.10.11 13:53



Не казвам, че не са се докосвали до знанията допреди тях, а че не е задължително да са минали през цедката на университетското израстване в изобретателската си дейност.

- А. Бел:"In 1865 (той е на 18 години), when the Bell family moved to London, Bell returned to Weston House as an assistant master and, in his spare hours, continued experiments on sound using a minimum of laboratory equipment. Bell concentrated on experimenting with electricity to convey sound and later installed a telegraph wire from his room in Somerset College to that of a friend."
Освен това, той не изобретява всичко от край до край, взема патент за карбонов микрофон от Едисон.

Разбери, няма как да се занимава с физиология на говора и от нищото, ей така, да изобрети телефона, щото видиш ли, е гениален:

In the following year, Bell became professor of Vocal Physiology and Elocution at the Boston University School of Oratory. During this period, he alternated between Boston and Brantford, spending summers in his Canadian home. At Boston University, Bell was "swept up" by the excitement engendered by the many scientists and inventors residing in the city. He continued his research in sound and endeavored to find a way to transmit musical notes and articulate speech, but although absorbed by his experiments, he found it difficult to devote enough time to experimentation. While days and evenings were occupied by his teaching and private classes, Bell began to stay awake late into the night, running experiment after experiment in rented facilities at his boarding house. Keeping up "night owl" hours, he worried that his work would be discovered and took great pains to lock up his notebooks and laboratory equipment. Bell had a specially made table where he could place his notes and equipment inside a locking cover.[51] Worse still, his health deteriorated as he suffered severe headaches.[45] Returning to Boston in fall 1873, Bell made a fateful decision to concentrate on his experiments in sound.

Среща се с многобройни изобретатели... къде? - о, НЕ! в БостънскияУниверситета!.

И кво излиза: Бил е асистен и правил опити със звука, после, след много прекарани безсънни часове, решава да превърне "хобито" си в занимание, като съвсем случайно има досег с други големи имена и изобретатели на своето време, работещи в областта... И изведнъж, ей така от нищо, съвсем без връзка с тяхната работа и вече направени открития, той изобреятява телфона, на който посвещава целия си живот и изследователска дейност, още от 18 г. възраст...

Нещо?

Ай да минаваме на Фарадей, че и там даваш примери като дявол от Евангелие. Или пък не!

Честно, защо се забърка там, дето няма шанс за твоята теза. Мислех, че ще дадеш пример с Бил Гейтс или пък Стив Джобс, лека му пръст, на които сме съвременници и не са посещавали университет.... Но твоя воля!



___________



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано21.10.11 14:04



Бел не е бил професор в тази област, в която прави радикалните си изобретения, на това обърнах внимание по-горе. Фарадей макар че се е учил от университетски учен, също не е израстнал по традиционния за университетите начин, а по-скоро самостоятелно, т.е. учил е от извора, без да минава през бюрократичните структури на академично израстване. А Маркони и Едисон?

Не се напиняй повече да търсиш под вола теле

Това, което е съществено, е, че ти доказах, че наука не е равнозначно на университетска продукция и мисля, че си разбрал, но се инатиш заради самия спор.

Сега вече е време да приемеш фактите и да спреш да упорстваш.

Редактирано от бeз ycилиe на 21.10.11 14:05.



Тема Промяната се отлага за друг път :)нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.02.12 09:14







Тема Чети по-внимателно цитираното от самата теб!нови [re: lvony333]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано24.02.12 09:49



Предстоят нови тестове, за да се изясни истината докрай.

Антонио Ередитато, говорител на учените от ЦЕРН, заяви преди време, че няколко пъти тестовете са потвърдили, че „неутрино” се движи по-бързо от светлината.


Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Чети по-внимателно цитираното от самата теб!нови [re: Aлekc]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.02.12 11:50



Пък самата ти четеш, но хич не осмисляш.
- Няма как да се промени теорията докато не се докаже. Затова казвам отлага се за "друг път"- бъдещо-неизяснено време



Тестотеве са си тестове, предстоят .... някога. А като се проведет, пак ще си говорим.



Тема Re: Чети по-внимателно цитираното от самата теб!нови [re: lvony333]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано24.02.12 12:06



Заглавието на постинга ти си е ОК.

Но не и текста му: Грешка на учените: Няма частица по-бърза от светлината

Всъщност още от самото начало учените заявиха, че първоначалните резултати сами по себе си не са доказателство и следва да се направят много по прецизни и обмислени експерименти.

Наистина такива експерименти бяха направени по-късно и те завършиха със същия резултат, но както се вижда има все още доста неясноти от техническо естество, които следва да се прояснят внимателно.

Ето в каква посока мислят понастоящем водещите космолози на планетата:



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Промяната се отлага за друг път :)нови [re: lvony333]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано24.02.12 21:19



От самото начало, повечето от физиците се опитваха да намерят какви са грешките в измерванията. Лоренцовите уравнения които Айнщайн използва в своята теория са най вероятно верни.

Онова в което теорията на Айнщайн има голяма вероятност да се спъне са противоречията които произлизат в точката на сингулярност, в черните дупки. Там е където има най много противоречия и от където учените очакват да "излезе заяка".

При всички случаи отговора за това до къде е валидна теорията на Айнщайн няма да бъде даден окончателно поне в близките 10 години. Такова е мнението на множество от водещите физици. Ние като лаици, просто трябва да приемаме фактите и мнението на големите мозъци. Да се опитваме ние, обикновените хора, да философстваме върху това или онова, без да имаме знанията и без да имаме възможноста да провеждаме експерименти, е глупост...



Тема Re: Промяната се отлага за друг път :)нови [re: lvony333]  
Автор Nicca ()
Публикувано24.02.12 22:19



"конспираторите" пак са на линия
те всъщност са против всякакъв научен прогрес
ако има начин да докажат, че Земята е плоска, ще са много доволни



такива хора нямат познания по физика дори и на гимназиално ниво

Редактирано от Nicca на 24.02.12 22:20.



Тема Re: Промяната се отлага за друг път :)нови [re: Nicca]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано24.02.12 22:42



И на какво конкретно основание направи тези свои радикални изводи, че нещо не се сещам?



Цитирай тези свои основания, за да преценя каква ти е диагнозата!

Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Промяната се отлага за друг път :)нови [re: Aлekc]  
Автор Nicca ()
Публикувано24.02.12 23:58



... на всичко писано от теб и "брахман"
няма нужда да го цитирам, всеки ще го намери
а и много време и място ще отнеме и ще е огромен спам тук

- идете да си доказвате "теориите" в клубове по физика и спорете с физици

щото тук е лесно...


Редактирано от Nicca на 25.02.12 00:02.



Тема Нека никовете да си дрънкат!нови [re: Nicca]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.02.12 13:10



Ти изобщо не си чела постингите ни и затова просто пишеш глупости и изобщо не се усещаш.

Така например аз никога не съм твърдял нищо по въпроса за скоростта на светлината, защото нито съм специалист в тази област, нито пък ме интересува.

Що се касае до "брахман", то той ясно е написал в последния си постинг следното:

При всички случаи отговора за това до къде е валидна теорията на Айнщайн няма да бъде даден окончателно поне в близките 10 години. Такова е мнението на множество от водещите физици.

Ние като лаици, просто трябва да приемаме фактите и мнението на големите мозъци. Да се опитваме ние, обикновените хора, да философстваме върху това или онова, без да имаме знанията и без да имаме възможноста да провеждаме експерименти, е глупост...


Така че, с безотговорните дрънканици на твоите 2-3 ника тук, ти пак стана за смях!



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Промяната се отлага за друг път :)нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.02.12 15:23



Ние като лаици, просто трябва да приемаме фактите и мнението на големите мозъци. Да се опитваме ние, обикновените хора, да философстваме върху това или онова, без да имаме знанията и без да имаме възможноста да провеждаме експерименти. - Това много ме успокоява, защото аз точно това исках да кажа.

Колкото и да са големи знанията и информация които имаме, не мисля, че са достатъчни, та точно ние да оборваме Айнщайн.



И е пълен абсурд физиката да се смесва с религии и учения... Дори по-скоро ще стане обратното може би, на някакъв етап физиката ще се доближи плътно до тях и ще ги прочисти яко...

Редактирано от lvony333 на 27.02.12 15:24.



Тема Re: Промяната се отлага за друг път :)нови [re: Nicca]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.02.12 15:26







Тема Има ли конспирация и във физикатанови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано23.03.12 15:07



Има ли конспирация в света на физиката???? Хммм защо не, възможно е, може би?

Теорията на Айнщайн не е негова? Той е взел всички формули и предложения от други учени преди него. Айнщайн дори не получава нобелова награда за теорията на относителноста!?! а за нещо съвсем друго което не е негово откритие!?!? Хмм... става интересно!?!? Има данни за това че скороста на светлината може да бъде надвишена!?? И което е най най шокиращото е, че някой се опитва да затвори устите на физиците и да не позволи да се публикуват подобни опити и дани!?!?! Хмммм....???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.