Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано26.01.09 15:02



Боя се, че мисълта на Епикур е просто успокояваща. Не за друго, а защото човек е съмняващо се животно, което винаги намира начин да погледне и на най-успокояващата и звучаща разумно мисъл, от позицията "Ами ако...?"

Ами ако някаква част от мен продължи да съществува след смъртта на физическата ми обвивка? Тогава и аз ще съм там и Смъртта, при това на чужда територия и по нейни правила.

С други думи, човек винаги се е боял от неизвестното и непознатото.

_________



Тема Re: Аватаритенови [re: RabbitHole]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.01.09 16:40



Знаеш ли колко не ми пука дали ще съществувам или няма да съществувам след смъртта!!!

Когато на човек спре да му пука за това, се чувства много по-добре...



Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.01.09 16:46



Теб какво те интересува какво практикувам и какво съм успяла да излекувам и как? Аз да ти задавам някакви въпроси около персоната ти?! Не го правя и няма да го направя. Така че спри да се държиш като леке и да ходиш след мен с простотиите си.



Редактирано от amrta на 26.01.09 16:47.



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.01.09 17:06



Доколкото виждам ти четеш за индийската митология, което е абсолютно безмислено...Казвам ти го като човек, който е минал по този път и си е изгубил времето...

Остави си индийците да си вярват в колкото аватари си искат, на теб това не ти върши работа...Имаш нужда от една програма, която да включва хатха йога, йога нидра и да продължи постепенно с медитация...Може да не е твоя път, но докато продължаваш да го търсиш, ще оползотворяваш по най-добрия начин времето си...

А и никога няма да е в разрез с която и да е друга религия, която решиш да възприемеш...(стига да не е фанатизирано християнство, което те ограничава).

П.П. Имаш ли Автобиографията на един йогин? Ако я нямаш мога да ти я дам.



Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано26.01.09 17:07



Зависи какво разбираш под "не ми пука".

Това че човек не се интересува от смъртта , не означава, че смъртта не се интересува от човека.

Мисля, че е по-правилно да се каже, че не се страхуваш.

_________



Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.01.09 18:07



хахаххахахаха - ти си първата дето той тича след нея, досега бяха чувал, че само след не го тичали мацките....

явно има развитие

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.09 18:11



Аз зададох съвсем рутинен въпрос за ефекта на практиките, а не относно персоната ти, що се дразниш?





Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.01.09 18:14



ето едно смислен омнение!
Нека се практикува, защото само чрезс практика може да се стигне до осъзнаване, чрез чесане на езиците се постига само задържане на вниманието върху йога, което не е малко, но без практика е нищо.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Аватаритенови [re: DarthVader™]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.09 18:53



Хех, нещата съвсем не са такива, каквито изглеждат на пръв поглед.





Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор chela (непознат)
Публикувано27.01.09 01:49








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.