Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Аватарите  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.01.09 20:27



Бихте ли ми обяснили нещо? След като всичко е едно, как е възможно едно човешко тяло да е повече въвплъщение на Бог от целия останал материален свят?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.01.09 21:48



В отговор на:

След като всичко е едно, как е възможно едно човешко тяло да е повече въвплъщение на Бог от целия останал материален свят?




Първо какво разбираш като "Бог"? Нека използваме по-ясни понятия, за да не се отвличаме в изкуствено-мистифицирани спекулации.

Както и относно т.нар. "аватари" ситуацията е подобна и на обсъждането на "Кундалини" - могат да те залеят с безброй теории, които да са резултат на чуто или прочетено отнякъде, зазубрено и цитирано.

Но доста глупаци се връзват на подобни "тайнствено" звучащи цитати и си въобразяват, че този, който ги използва, сигурно разбира тези неща... Това е наивността на ума на хората и склонността да се навлиза в какви ли не вярвания.



Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.01.09 22:51



Това, което ми харесва от индуистката космогония е представата за безлична космическа сила - Брахмана, на когото еманация е личният Бог - Вишну. Аз поне така го разбрах. И в този личен Бог повече от вярвам, защото в определени мигове съм усещала много силен контакт с Него. Това, което не разбирам дотук от нещата, които чета е идеята за аватарите. Та затуй питам. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Coorhagen*Willendorf (heart's altar)
Публикувано24.01.09 23:07



Просто мисията им на аватарите ги определя като по-чисти и осветени отвътре на вън. Единството им с Брахман е по-ясно изразено. Инак - не са повече от другите. Никой не е повече от нищо.

един за всички, всички за един

Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор kakaster (минаващ)
Публикувано25.01.09 04:09



И в този личен Бог повече от вярвам, защото в определени мигове съм усещала много силен контакт с Него. Това, което не разбирам дотук от нещата, които чета е идеята за аватарите. Та затуй питам. :)
_____________________________________________________________
Добре че го усещаш....Вишну ....
Аватарите ти ги писах...преди ,но някои са също и агресивни...


Астролозите индийските,казват
Следното....Deities and Planet
__________________________
Божества и Планети
____________________
И дават следното...нещо
Sun in Gemini - Vishnu...
Книгата е ...."Remedies through Mantras" от Dr.M.H.K Shastri; Pt.Laxmi Kant Vashisth.
Та ако имаш време потърсия...но се говори предимно за мантри,а не
за аватари...



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано25.01.09 10:24



Остави ги тези аватари, те нямат никакво значение в живота ти.

По-добре се заеми с някаква практика, защото току виж и животът се е преполовил.



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.01.09 12:31



А къде изчезнаха Брахма и Шива?



И особено къде пропаднаха Шива и Парвати?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 14:24



В отговор на:

Това, което ми харесва от индуистката космогония е представата за...




Да си дойдем на думата - харесва ти представата за... Т.е. това е един "Бог" на представите, фалшив "Бог"-произведение на човешкия ум, следователно и "аватарите му" са фалшиви.

Бъди достъпна за измерението отвъд представите, отвъд техните ограничения и въобще отвъд ограниченията на възприемането на тялото с неговите сетива. Тогава не просто ще намериш отговор на този въпрос, но дори може би не би изпитвала и нужда да го задаваш.



Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 14:32



А ти успя ли да се излекуваш от хормоналния дисбаланс чрез практики?



Тема Re: Аватаритенови [re: kakaster]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:38



Хе хе, дали пък джеминито не ме свързва с Вишну? Щото и аз съм джемини едно таквоз.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:43



Брахма ми е най-смътен от всички. На Шива на този етап гледам със страхопочитание, но без особена привързаност.

На Парвати и другите божества от моя пол гледам леко недовечиво, щото съм възпитавана като християнка и от Апостол Павел знам, че жената в църквата трябва да мълчи и ако нещо не й е ясно да пита мъжа си вкъщи. Значи свещеник е изключено да стане. Хеле пък богиня.

Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:45



фалшив "Бог"-произведение на човешкия ум, следователно и "аватарите му" са фалшиви
Това нито ти, нито аз можем да знаем. Ти си избрал да вярваш в нещо, аз съм избрала да вярвам в нещо друго. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:49



Ъхм. Глей пък аз кво инфо намерих:

Винаги изпадам в недоумение, когато някой говори за Божието естество като за химическия състав на домата.

Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:51



Ч'ай ся, първо искам да разбера дали индуистката теория ми е присърце, та да се заема с практиката й. ;) Има нещо в източните философии, което ме смущава - туй, че животът бил страдание, илюзия, сън, от който трябва да се пробудиш и пр. За мен животът е дар.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 18:55



Не, не съм избрал да вярвам в нищо. Просто те подсещам, че ти си направила това.



А вярванията (произлизащи от това коя представа за "Бог" ти харесва най-много) сами по себе си няма да те отведат до истинско разбиране. Вярванията са проява на инертната склонност на ума да се обсебва от представи за нещата. Така човек не разбира това, което е, а е потопен в илюзии за това, което "би трябвало" или "би могло" да е.

Разбиране и вярване са две взаимоизключващи се неща. Когато има разбиране, няма нужда от вярване и обратно - когато има вярване, разбирането отсъства.



Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 19:02



А ти как разграничаваш Това, Което Е от собствената си представа за него?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 19:03



Не можеш така да слагаш на джаста-праста "източните философии" в един кюп. Далеч не всички "източни философии" гледат на живота като на "страдание, илюзия, сън, от който трябва да се пробудиш".



Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор kakaster (член)
Публикувано25.01.09 19:04



И особено къде пропаднаха Шива и Парвати?
_________________________________________
При Ганеша сина им и другия син Сканда...Днес го видяхме...



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 19:20



Нито една представа не може да обхване реалността в нейната цялост, в най-добрия случай може да хване (да "заснеме" обективно, когато е изчистена от пристрастия) някоя частица, някой фрагмент, но не и самата Цялост.

Представите могат да вършат практическа работа, ако отразяват адекватно този фрагмент, от чието разбиране в даден момент или ситуация има нужда.

Що се отнася до Бог обаче, ако Бог е истински, то трябва да е Цялост, представите са винаги ограничени, винаги фрагментирани и затова неспособни да обхванат Цялостта. Затова и от представи относно "Бог" и вярвания на тази основа няма абсолютно никаква нужда и не само, че няма нужда, но и замърсяват излишно съзнанието, създавайки илюзията, че "знае" нещо.

Бог/Цялостта или Животът в неговата Пълнота, като универсална, вечна и безгранична реалност е достъпен за съзнанието тогава, когато се навлезе отвъд ограниченията на представите и мислите. И в това състояние няма нужда дори да се произнася или мисли нещо за "Бог". Защото е ясно, че мисълта за "Бог" не може да обхване Бог.



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Coorhagen*Willendorf (heart's altar)
Публикувано25.01.09 20:30



Абе, пусни ги у лево



един за всички, всички за един

Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано25.01.09 20:38



Не мисля, че това трябва да те смущава. Животът е и дар и илюзия.



Проблемът е, че всеки живот, който познаваме, е неотменимо свързан със смърт и загуба. Има една притча, която сигурно си чела. Синът на една жена умрял. Тя отишла при Буда и го помолила да го съживи. Той се съгласил, но й казал, че може да го направи само, ако тя му донесе камък от къща, в която хората не са губили близък. След като обикаляла години наред тя се върнала при Буда и му казала, че вече не иска да съживява умрелия й син отново за смърт. Искала да познае вечното.

Подобна идея има и в книгата на качествата на богомилите. Направо ще ти препиша цитата:


Търси момента на Вечното и променливите стъпки на Времената. Под игривия ритъм на нереалното, търси да прозреш Вечното дишане на Реалното.

И се бори с ритъма на първото в себе си, за да достигнеш дишането на Вечното вън от себе си.
Защото трябва да го усетиш най-напред вътре в себе си. То е лесно за отличаване. Питай се винаги: "Това променя ли се?" - Тогава не е вечно.
Питай се: "Това разрушава ли се, изчезва ли, РАЖДА ЛИ СЕ ОТ НЕЩО ДРУГО? - значи не е реално.

Търси да намериш причината му в него самото. И усвои по вътрешен и съзнателен ред тази причина. Преживей я.


И така нататък.




Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.01.09 21:57



В отговор на:

За мен животът е дар.




Щом за теб животът е дар, то ти трябва да съществуваш още преди да бъдеш надарена с него като нещо отделно от него.

Задай си въпроса:

Ако животът ми е дар, то коя съм аз, получилата този дар?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 22:36



Хе хе, много буквално го приемаш. Перифразирам тогава: смятам за дар факта, че съм се родила на тази земя.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 22:40



Бог като цялост е също една представа за Бог, произведена от твоята абстрактна мисъл и от логиката ти.

Shine on you crazy diamond...

Редактирано от Фeйщицa на 25.01.09 22:44.



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано25.01.09 22:54



Ако теб изобщо те е нямало преди да се родиш, то не виждам защо смяташ, че ще продължиш да съществуваш след като умреш?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.09 05:21



Да,

в момента, в който едно нещо се вербализира, то вече не е това. То вече е представа.



Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано26.01.09 10:19



Ма не смятам, що да смятам. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано26.01.09 10:20



Има много логика в това, което казваш и звучи убедително, но може би аз няма да се отърва лесно от моята християнска формация.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано26.01.09 10:35



Ами тогава, що се косиш за разни там индийски божества?



И с тях, и без тях за теб е все тая - днес все още те има, но утре или вдругиден съвсем няма да те има. Дажи и за получения в дар живот няма да можеш да благодариш!

Живей си кротко живота, хапвай си, пийвай си с мярка каквото обичаш и вместо объркани индийски митологии по-добре чети какво има да ти каже мъдрия древногръцки духовен терапевт Епикур.

И името му едно такова, атрактивно и свежо - поне за нас българите и думите му успокояващи:

"Няма за какво да се боим от смъртта: когато нас ни има, нея я няма; когато нея я има, нас ни няма."


Чиста работа! Просто и ясно като 2 + 2 =4.
Така че, какъв ти е проблемът?

Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано26.01.09 14:43



Всъщност в един такъв слънчев ден като днешния нещата изглеждат топлкова прости, ясни и ъъъ... тукашни, че съм готова тутакси да прегърна Епикур. :) Мъдра мисъл, прочее. :) Де да можеше рациумът винаги да владее положението... :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано26.01.09 15:02



Боя се, че мисълта на Епикур е просто успокояваща. Не за друго, а защото човек е съмняващо се животно, което винаги намира начин да погледне и на най-успокояващата и звучаща разумно мисъл, от позицията "Ами ако...?"

Ами ако някаква част от мен продължи да съществува след смъртта на физическата ми обвивка? Тогава и аз ще съм там и Смъртта, при това на чужда територия и по нейни правила.

С други думи, човек винаги се е боял от неизвестното и непознатото.

_________



Тема Re: Аватаритенови [re: RabbitHole]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.01.09 16:40



Знаеш ли колко не ми пука дали ще съществувам или няма да съществувам след смъртта!!!

Когато на човек спре да му пука за това, се чувства много по-добре...



Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.01.09 16:46



Теб какво те интересува какво практикувам и какво съм успяла да излекувам и как? Аз да ти задавам някакви въпроси около персоната ти?! Не го правя и няма да го направя. Така че спри да се държиш като леке и да ходиш след мен с простотиите си.



Редактирано от amrta на 26.01.09 16:47.



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.01.09 17:06



Доколкото виждам ти четеш за индийската митология, което е абсолютно безмислено...Казвам ти го като човек, който е минал по този път и си е изгубил времето...

Остави си индийците да си вярват в колкото аватари си искат, на теб това не ти върши работа...Имаш нужда от една програма, която да включва хатха йога, йога нидра и да продължи постепенно с медитация...Може да не е твоя път, но докато продължаваш да го търсиш, ще оползотворяваш по най-добрия начин времето си...

А и никога няма да е в разрез с която и да е друга религия, която решиш да възприемеш...(стига да не е фанатизирано християнство, което те ограничава).

П.П. Имаш ли Автобиографията на един йогин? Ако я нямаш мога да ти я дам.



Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано26.01.09 17:07



Зависи какво разбираш под "не ми пука".

Това че човек не се интересува от смъртта , не означава, че смъртта не се интересува от човека.

Мисля, че е по-правилно да се каже, че не се страхуваш.

_________



Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.01.09 18:07



хахаххахахаха - ти си първата дето той тича след нея, досега бяха чувал, че само след не го тичали мацките....

явно има развитие

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.09 18:11



Аз зададох съвсем рутинен въпрос за ефекта на практиките, а не относно персоната ти, що се дразниш?





Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.01.09 18:14



ето едно смислен омнение!
Нека се практикува, защото само чрезс практика може да се стигне до осъзнаване, чрез чесане на езиците се постига само задържане на вниманието върху йога, което не е малко, но без практика е нищо.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Аватаритенови [re: DarthVader™]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.01.09 18:53



Хех, нещата съвсем не са такива, каквито изглеждат на пръв поглед.





Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор chela (непознат)
Публикувано27.01.09 01:49







Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор chela (непознат)
Публикувано27.01.09 02:33







Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.09 12:17



Така де, опитвам се да разбера от теорията накъде ще ме заведе практиката и каква е ползата от нея. ;)
Не, нямам книгата на Йогананда, но я виждам редовно на Славейков, така че мога да си я купя някой ден.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: chela]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.09 12:19



Благодаря много за речника. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано27.01.09 12:41



Автор: amrta
Доколкото виждам ти четеш за индийската митология, което е абсолютно безмислено...
Остави си индийците да си вярват в колкото аватари си искат, на теб това не ти върши работа...


Интересно, е че вярата на индийците се крепи именно на митологията, а нашата не.


http://sahajayoga.bulboard.com

Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Avalanche! (неудържима)
Публикувано09.03.09 02:06



Новата секта “Добрил Злобаров – паразит, безпътен” старозагорски виртуален бабаит и мамино детенце.

Значи името на сектата е на нейният патрон Добрил Злобаров с ник "безпътен" от Стара Загора и целите на сектата са атеистични и анархистични. ПЪЛНО ОТРИЧАНЕ НА ДУХОВНОТО И СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА КАКВОТО И ДА БИЛО ИЗВЪН 5-те ЖИВОТИНСКИ СЕТИВА.

При тази секта се употребяват мантри. Основната мантра е "НЯМА" ! Запомнихте ли я?
Сега - тя се прибавя към следните допълнителни думички:

Бог - НЯМА
Душа - НЯМА
Карма - НЯМА
Възмездия - НЯМА
Еволюция - НЯМА
Просветление - НЯМА
Себереализация - НЯМА
Самадхи или Нирвана - НЯМА
Разлика м/у Учител и ученик – НЯМА
Каквато и да било отговорност към другите и света - НЯМА
Елементарно възпитание и уважение на другите - НЯМА
Въздържане от порочни мисли и животински страсти - НЯМА
Въздържане от псувни и ругатни - НЯМА
Ограничения при плюскането - НЯМА
Стремеж към Истината - НЯМА
Концентрация-Медитация - НЯМА
Поемане на себеиздръжка и работа - НЯМА
Контрол над словоблудствата и чикиите на ума - НЯМА
Уважение на чуждо мнение несъответстващо на твоето - НЯМА
Уважение към по-възрастните, по-опитните, по-мъдрите от тебе - НЯМА
Необходимост да се спазва Регламента на Дира и конфиденциалноста на юзърите - НЯМА

и др. НЯМА, НЯМА, НЯМА......

Сега ето още няколко мантри, които може да си повтаряте по 5,698 пъти на ден - но вместо „аз” трябва да казвате "Добрил Безпътен" защото той е Ругу на сектата.


"Аз съм зодия Скорпион и съм най-готиният в целия свят, повече за зодиите не ми трябва да знам!
Аз съм красив, елегантен, интелигентен, сексапилен, млад и перспективен
Снимките показват, че съм изключително секси и красив - и много мадами ме харесват."


Какво е Ругу ли?
Ми в Индия и при йогите има едно понятие Гуру. Духовен учител.
Гу-Мрак
Ру-Светлина
Или учител който може да ви вземе от Мрака и отведе в Светлината.

Сега при тази нова секта на Добрил-безпътен имаме обратни функции.
Ругу - някой, който може да ви вземе от Светлината и отведе в Мрака.
Мракът на собствените му заблуди долни животински страсти и себелюбие - нарцисизъм.


Желаещите да се запишат да се обърнат към Добрил-безпътни. При него може да чуете по всяко време избрани пошли и анти-музикални записи на хеви метал парчета с много крясъци и шум и сатанински текстове за разрушение и анархия. В които доминират силите на Мрака.

Добре дошли в новата секта на дира.

Ето основателя и:



"Красив", "строен", "секси", с "умен поглед" - типичен Ругу.
Угоен и охранен като коледно прасе.....



Кой каза, че Калиуга вече е победена от Водолея?

Силите на Мрака могат да взимат всевъзможни форми..... този път те са взели заблената форма на “юнака що бозал 30 год” Добрил Злобаров - безпътен от Стара Загора.



Помитай гнидите атеисти роби на Мрака!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.