Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:43



Брахма ми е най-смътен от всички. На Шива на този етап гледам със страхопочитание, но без особена привързаност.

На Парвати и другите божества от моя пол гледам леко недовечиво, щото съм възпитавана като християнка и от Апостол Павел знам, че жената в църквата трябва да мълчи и ако нещо не й е ясно да пита мъжа си вкъщи. Значи свещеник е изключено да стане. Хеле пък богиня.

Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:45



фалшив "Бог"-произведение на човешкия ум, следователно и "аватарите му" са фалшиви
Това нито ти, нито аз можем да знаем. Ти си избрал да вярваш в нещо, аз съм избрала да вярвам в нещо друго. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:49



Ъхм. Глей пък аз кво инфо намерих:

Винаги изпадам в недоумение, когато някой говори за Божието естество като за химическия състав на домата.

Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Аватаритенови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 18:51



Ч'ай ся, първо искам да разбера дали индуистката теория ми е присърце, та да се заема с практиката й. ;) Има нещо в източните философии, което ме смущава - туй, че животът бил страдание, илюзия, сън, от който трябва да се пробудиш и пр. За мен животът е дар.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 18:55



Не, не съм избрал да вярвам в нищо. Просто те подсещам, че ти си направила това.



А вярванията (произлизащи от това коя представа за "Бог" ти харесва най-много) сами по себе си няма да те отведат до истинско разбиране. Вярванията са проява на инертната склонност на ума да се обсебва от представи за нещата. Така човек не разбира това, което е, а е потопен в илюзии за това, което "би трябвало" или "би могло" да е.

Разбиране и вярване са две взаимоизключващи се неща. Когато има разбиране, няма нужда от вярване и обратно - когато има вярване, разбирането отсъства.



Тема Re: Аватаритенови [re: бeзпътeн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.09 19:02



А ти как разграничаваш Това, Което Е от собствената си представа за него?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 19:03



Не можеш така да слагаш на джаста-праста "източните философии" в един кюп. Далеч не всички "източни философии" гледат на живота като на "страдание, илюзия, сън, от който трябва да се пробудиш".



Тема Re: Аватаритенови [re: Aлekc]  
Автор kakaster (член)
Публикувано25.01.09 19:04



И особено къде пропаднаха Шива и Парвати?
_________________________________________
При Ганеша сина им и другия син Сканда...Днес го видяхме...



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.01.09 19:20



Нито една представа не може да обхване реалността в нейната цялост, в най-добрия случай може да хване (да "заснеме" обективно, когато е изчистена от пристрастия) някоя частица, някой фрагмент, но не и самата Цялост.

Представите могат да вършат практическа работа, ако отразяват адекватно този фрагмент, от чието разбиране в даден момент или ситуация има нужда.

Що се отнася до Бог обаче, ако Бог е истински, то трябва да е Цялост, представите са винаги ограничени, винаги фрагментирани и затова неспособни да обхванат Цялостта. Затова и от представи относно "Бог" и вярвания на тази основа няма абсолютно никаква нужда и не само, че няма нужда, но и замърсяват излишно съзнанието, създавайки илюзията, че "знае" нещо.

Бог/Цялостта или Животът в неговата Пълнота, като универсална, вечна и безгранична реалност е достъпен за съзнанието тогава, когато се навлезе отвъд ограниченията на представите и мислите. И в това състояние няма нужда дори да се произнася или мисли нещо за "Бог". Защото е ясно, че мисълта за "Бог" не може да обхване Бог.



Тема Re: Аватаритенови [re: Фeйщицa]  
Автор Coorhagen*Willendorf (heart's altar)
Публикувано25.01.09 20:30



Абе, пусни ги у лево



един за всички, всички за един


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.