Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Познавате ли Риния?  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано06.01.09 10:38



Препоръчаха ми я като учител по медитация. Някакви мнения за нея?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Познавате ли Риния? [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.01.09 10:46



За първи път я чувам...

С какво точно се занимава?

А ти недей така, от вратата за краката...Първо започни с асани и прана яма...



Тема Re: Познавате ли Риния?нови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано06.01.09 12:19



Някаква духовна учителка е. Води група по медитация.
А моя милост е прекалено мързелива да се занимава с асани. Пробвала съм и твърде скоро ми секва хъсът. Тази Риния ми я препоръча един приятел, който също е прилично дебел човек като мен и също посмъртно не може да се сгъне дори и в най-простите асани. Той се занимава с медитация повече от десет години и точно той от години ми налива в главата, че не ми трябва психиатър (за разлика от това, което мисля аз за себе си), а медитация. Твърди, че се чувства много добре и че вече медитира едва ли не навсякъде, докато ходи по улиците включително.



Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Познавате ли Риния? [re: Фeйщицa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.01.09 15:01



Имай си едно наум.



Тема Re: Познавате ли Риния?нови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано06.01.09 15:03



Имам си. :)))) А ти от опит ли го казваш или по принцип?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Познавате ли Риния?нови [re: Фeйщицa]  
Автор RabbitHole (лир.герой)
Публикувано06.01.09 15:07



Дано ти е от полза:



_________


Тема Re: Познавате ли Риния?нови [re: Фeйщицa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.01.09 15:10



Виждал съм я няколко пъти, но някак не ми допадат някои неща. Но ти ще кажеш после повече.





Тема Внимавай с медитацията!!!нови [re: Фeйщицa]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано06.01.09 15:21



Здравей,

Аз се занимавам с Йога от 6 години и най-сърдечно ти препоръчвам да пропускаш "учителите" които се занимават само с медитация, или с просветление, или с отваряне на чакрите и т.н. всякви подобни измишльотини.
Йога е цялостна система и е направена за да бъде цялостна система - това ще рече: медитация, дишане, загряване, АСАНИ (те подготвят тялото за енергията, която ще поеме при дишането и при медитацията), релаксация, начин на живот.
Основна роля играят асаните, колкото и да не ти харесват, но не може просто да ги пропуснеш и да се втурнеш към това, към което хората обикновено преминават след дълги години асани - медитацията. На няколко пъти през моята практика съм била свидетел на резултатите от такова безрасъдство и ти казвам - не са хубави, да не кажа трагични. За психиката основно!
За да имаш хубави резултати трябва да обърнеш сериозно внимание на тялото си - да го изчистиш, да го огъвкавиш, да се чувстваш добре и комфортно в него, защото то е храмът на душата и не може просто да го прескочиш по пътя на Йога.
Стига толкова от мен, а ти се замисли!

"Би било добре да се събудим преди да умрем"<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от _Bunny_ на 06.01.09 15:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от _Bunny_ на 06.01.09 15:23.



Тема Re: Познавате ли Риния? [re: RabbitHole]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано06.01.09 19:39



Ооох, много несвързано звучи. Да не кажа налудничаво. Но може пък аз да съм твърде марксистка. ;)
Ама много е готин чичката от подписа ти. :)))

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Внимавай с медитацията!!! [re: _Bunny_]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано06.01.09 19:48



Вероятно си права, аз съм съвсем боса в материята и нямам аргументи. Единственото нещо, което ми хрумва е, че йога е традиция свързана с индуизма, а нали будистите също медитират? Четох "Тибетска книга за живота и смъртта" и там единственото предупреждение на Согиал Ринпоче за медитацията е да не се практикува в началото без духовен наставник.

Shine on you crazy diamond...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.