Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Брейййй...............нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 23:44



След лятото не е имало гласуване за модератор. А сега се надявам да е последното неудобство от такъв характер. Нито пък аз съм надал вой да има гласуване, но ще го изтърпим и това, и ще го минем.

За съжаление няма такава опция, да няма модератор. Администрацията на Дир-а, няма да го одобри. Затова ако искаш да гласуваш, ще трябва да е между двете предложения.



Тема Re: Гласуване за модератор - продължениенови [re: The White Rider]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано10.01.07 23:58



Но като че ли класическите, ортодоксалните, нетрадиционните и традиционните и всички изобщо йоги не могат да се самоограничат и в тема за гласуване само да гласуват. Липсва им дисциплина и самоконтрол. Ще ги питам някой път защо е така.
Смятат че като обосноват 1, 2,3,...100пъти мнението си то ще се приеме от някой който има друго мнение. Че като спорят и казват "не той, а еди кой си..." това ще промени с нещо вота на гласуването.
Това е глупост ли е? Всеки средноинтелигентен като поразмисли и ще разбере че няма нужда от това. Че е достатъчно да каже "аз съм за....", да се преброи вота и това е. Това е фактическото моментно състояние на хората и ситуацията тук, а те няма да се променят с много постове.

Но въпреки всичко същия този средноинтелигентен йога продължава. Защо?
Изглежда за йогите не важи един основен принцип, който учението на толтеките препоръчва: когато правиш нещо да не се правиш излишни неща. Всеки човек знае че като тръгне от София за Пловдив не трябва да обикаля през Варна, щото ще се забави, но йогите тук го правят. Защо? Глупави ли са? Не знаят какво правят ли? Неосъзнати ли са?

Айде, до скоро. Като има нова тема за гласуване пак ще гласувам.





Тема Re: Гласуване за модератор - продължениенови [re: Xaнa.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 00:10



Ахаа, от теб вас значи съм го бил прехванал.



Напълно са предвидими действията им...след като нямат подкрепа, разчитат на безредици. То не бяха теми с оплюване на кандидатите и какво ли не още...

А гласуването си тече и след като се гласува за трима модератори, значи се одобрява на момента, че ще бъдат трима. Пък и каква е тази простотия да се уточнява броя на модераторите. Ами може да е един, двама или трима, в зависимост от хората. Брахман е сам и за него се гласува. Какво, да го върнем ли?



Тема Re: Гласуване за модератор - продължениенови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано11.01.07 00:26



Абе, ще ти покажа показно как се прави избор на модератор при нас. Като му дойде времето.

Кротко, спокойно, без излишни неща и без нищо от това тук. За 1 седмица и предварителния подбор, и същинското гласуване ще мине.


п.п. Режи страничните мнения. Всеки да гласува само по 1 път и само в отговор на началния пост в темата.



Тема Re: За този екип...нови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 00:28



Че нашите три вота се броят по презумция, какво има да се заявяват.



Мисля, че вече гласува за Брахман, няма нужда от повече гласувания.

Личностите са номинирани и освен тях няма други, които да могат да се намесят с успех. Няма и много желаещи, между другото. Точно в този клуб, модераторството е доста неблагодарна работа.



Тема Re: Гласуване за модератор - продължениенови [re: Xaнa.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 00:30



Права си. Утре пускам трета тема и там ще продължим само с вотовете. Все пак, Имаго и Брахман са философи, ако чакам да ми се изфилософстват, няма да стигне мястото на сървара...



Тема Re: Гласуване за модератор - продължениенови [re: Xaнa.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 00:33



Между другото си мислех, защо при йогите е така. Ами явни ЧСЗ-то е доста по- голямо. В смисъл, ти мене пита ли ма специално, знаеш ли моето мнение колко е важно и т.н. Всеки един недоволен, трябва специално да бъде попитан, да му се уредят всички претенции и глезотии и после пак да стане така, както е щяло да стане, ма той да си почеше ЧСЗ-то.



Тема Re: Гласуване за модератор - продължениенови [re: The White Rider]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 00:35



тъй, уникалността е за предпочитане пред партиципацията към клонящата към несъществуване теоретична константна псевдооснова.

evolve if you can!



Тема Re: Познах тенови [re: huanji]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано11.01.07 00:36



Е недей така, аз съм правил, кво ли не - от киокушинкай, джиуджитцу, тай-чи, мантак чиа, радиоестезия, даже и полускъпоценни камъчета на лунна светлина зареждах, да не говорим и че по фалун дафа се бях запалил.

Та с каквото и да се занимаваш, намя да те порицая. Непротив, ще ми е интересно. Нов съм още и не те познавам добре.

Мене не ме е срам, че съм се занимавал с глупости - всяко от нещата и от опита ми с тях ме убеждават че в йога е истината, и че по-добре един изпитан, стандартен път, от колкото пътечки на сам на там - потоянството и търпението е алфата и омегата. От нетърпението се ражда непостоянството.

Тъй или иначе, в повечето от горните неща съм винаги бил посредствен - за нещастие (поне що се отнася за първите три). Йога обаче е друго.

Та за мене, не е важно дали някой се занимава с нещо което аз лично считам за глупости. Според мене глупостите са необходи, за да може човек да познае правилния път, когато го види.

Моята даскалка по литература едно време казваше, че не човек избира книгите който чете (нещата в който вярва), а книгите го намират, когато е готов. Та и аз дълго време нямах най-добрите книги, не съм и знаел че съществуват. Сега примерно виждам, че книгите по йога, който едно време съм чел, са всъщност 80% преписани я от ХЙП, я от гхеранда, я от гита, я от някой упанишад. И малко по-малко намирам по-добри и по-добри източници. И всичките те конвергират (в някаква степен).

И затова не си падам много по неортодоксалните/некласически пътища. Най-вече щото самозванци или недоучени са ги основали. Повечето от тях, почват сами да си вярват.

И ако аз от време на време се опитвам, да конвертирам някой към това което считам правилно, то е от човеколюбие (предполагам). Щото в някой от случайте съм минал и по неговия път.



Тема Re: Познах тенови [re: siddha]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.01.07 00:44



Предвид, песимизма, които си развил, което много те сближава с Брахман и вероятно се дължи на неправилна практика или занимания с неправилно дадени техники, единственото за което бихме могли с теб да си говорим е киокушина. Не че очаквам да ми развиеш нещо специално за пинан соно сан примерно, но да си намерим на приказка.



Заключвам темата, че пуснах друга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.