Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 00:28



Миро писа:
Ако обаче станете двамата заедно модератори и ти ще трябва да си по-гъвкав с него, както и с това, което искат доста хора от клуба. Въобще, ти показваш много залиталия на Хуанджи, но и той показва някои твои и е хубаво да си дадеш сметка за това.

Дали ще съм модератор със или без Хуанджи аз трябва да стана по гъвкав, трябва да се уча повече за да върша работата. И това е едно безкрайно учение. В същност дали съм модератор или не, аз се уча по един или друг начин. Аз не вярвам в съществуването на ПЕРФЕКТНОСТ. Аз съм напълно съгласен с Ошо. Перфектност няма. Той казва нещо от този род:

Ако Бог искаше да ви направи перфектни, той би го направил до сега. Обаче Бог си знае работата, той никога не създава нищо перфектно, само неперфектни неща. Защото Перфектното означава застой, спиране на развитието. Само онова което не е перфектно, само то се движи, само то е във възход. Перфектното е като застояла вода, като блато. НЕперфектното е като планински ручей, чисто. Затова единствената перфектност е липсата на перфектност.

Аз в Бог не вярвам, но тази концепция че перфектното е постояно движение нагоре ми допада много. Пък и света се мени неприкъснато. Днес е едно, утре е друго. Дори да сме перфектни днес, утре светът е друг и ние трябва да се променим отново.

И още нещо. Това дали аз показвам залитанията на Хуанджи или на някой друг в крайна сметка няма никакво значение за мен. И дали те си вземат бележка от това или не, също не ми влиза в работата. Аз може да показвам нещо там, но какъв е резултата не е важно. Онова което е важно за мен, е аз да виждам своите грешки и да коригирам себе си. Това е важното за мен. И така трябва да бъде със всеки друг. Ние всички имаме право само върху себе си, не върху другите. Имаме отговорност за себе си само.



Тема Re: ;)Брахамане малко си поразместилнови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 00:34



Прав си Тити! Не знам що за човек е Пепси. За сега знам само две неща за него, това че празнува рожденият ден на Сай Баба и това че е бил ученик на Чинмой. Но това не означава още нищо, абсолютно нищо. Защото аз не го познавам лично и сега. Знам факти които са може би стари.

Например аз преди години съм бил последователна на доста гуру които сега критикувам. Разбираш ли. Ако съдя сам за себе си сега, като гледам миналото си, ще се окаже че съм все още фанатик и психопат, сектант и т.н. Така че аз Пепси ще го разбера поне до някъде, само като се видим с него, ако се видим изобщо.





Тема Погледни малко по-дълбоконови [re: Anon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 00:40



Вместо да си песимистично настроен погледни нещата не статично, а динамично и малко по-дълбоко. Преди повече от година настоящият модератор беше върло против наличието на модератор, въпреки че клубът беше пълен със спам и определено имаше нужда от такъв. И много от хората, които сега гласуват за модератор, бяха тогава против, въпреки че ситуацията беше принципно същата. И уж от позицията на свободата на словото, която е съществена в йога... Доста идваха просто да пуснат бюлетина за симпатичния им на тях човек без да изложат някакви виждания или да се включат в дискусия.

Но нещата се променят. Преди половин година, бидейки избран служебно, настоящият модератор си направи своя програма и реши, че тя е единствено вярната и че няма нужда от никаква дискусия по нея. И всеки, който изказваше съмнение по нея (десетки постинги и теми), беше трит бързо и без коментар. Трябваше в друг клуб да се дискутира "задгранично" положението в Йога клуба докато, човекът се осъзнае.

Нещата обаче пак се променят и лека полека той, както и сивата маса, която само гласува без да изразя много мнение, приеха, че може да се дискутира, да се гласува и въобще да се срещат различни мнения...

Това са базови неща, но някой ден продължавайки така, може наистина да се засегнат и далеч по-дълбоки теми. Няма обаче революционни методи, съзнанието се развива еволюционно...



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 00:53



Ами и в клуба има хора с най-различни възгледи. Виж и ти това.

Иначе, в темата, която си пуснал не виждам никакви конкретни предложения на хора, има само някакви идеалистични пожелания. 4ма модератори на един клуб няма да се допуснат от администрацията (и с право).

Що се отнася до песимизма ти, тъкмо писах по-горе на Анон, че преди малко повече от година (теб те нямаше тъдява), болшинството гласуваше против модератор. Но нещата се променят. Надявам се някой ден модераторът в клуба да започне да обръща повече внимание на граденото и обединението, отколкото на сепарирането и триенето на другомислещите.



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.01.07 00:57



Явно нищо не си разбрал. Не става въпрос за 4-ма модератори, а за (най-малко) 4-ма кандидати, от които да се изберат двама. И не са идеалистични пожелания, а принципи, които просто няма какво да се оспорват. Нито пък става въпрос за "триене на другомислещи", а за ограничаване на спама - за да съотвестват темите в клуба на тематичната насоченост и да не се разводнява от спам и интриги.

Просто и ясно. Прочети още веднъж какво съм писал и тогава отговаряй.





Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 01:03



Тези неща, които пишеш са точно така, когато изхождаш обаче само от твоята гледна точка. Но когато изхождаш от позицията на модератор, се изисква много по-голяма отговорност и гъвкавост, защото трябва да се грижиш за интересите на ВСИЧКИ хора в клуба, а не само на една част (била тя и преобладаваща). И това е доста различно от изразяването просто на личното си мнение... (нещо за което е нужно време да го осъзнае настоящия модератор).



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 01:06



А ти прочети малко за историята на клуба, как са се развивали нещата преди, кои хора са напуснали и защо ги няма

Може би тогава ще си промениш мнението



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 01:08



Не видях обаче никъде твоите (най-малко) 4ма кандидати. И кои 2ма избираш ти от тях, просто и ясно.





Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 01:11



Нещата които писах са универсални, това са принципи които са от упанишадите. Изглежда че не съм ги обяснил добре, или нещо подобно. Възможно е и да не разбирам какво точно искаш да кажеш.

Защо мислиш че има противоречие между това което аз съм писал и това човек да бъде модератор?



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.01.07 01:12



Ще дам списък утре сутрин, споко!



Но не знам дали не трябва отделна тема да се открие, в която всеки да дава предложения, защото в тази още не е уточнено колко модератори ще се избират, на какви изисквания трябва да отговарят и т.н. Липсващи брънки в обсъждането, затова и се постарах да ги запълня донякъде.

Може би утре ще пусна отделна тема с моите предложения (за кандидатури за гласуване, а не за модератори), в която всеки да дава и неговите. И да се одобри от всички накрая някакъв начален списък от кандидати, от които след гласуване да се изберат двама.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.