Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ехоо...нови [re: Xaнa.]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 22:42



Разбирам. Ако е в лошо настроение, по- добре да се поразвесели малко. Медитация в лошо настроение не се прави, пък и да се опита човек, няма да има файда. За лошото настроение, лека му е - доброто настроение. И вероятно корабетата на "Леля"...които не са за подценяване, като фактор в позитивната нагласа. :)))

Писането, както виждаш е въпрос на нужда от изразяване и споделяне от самият пишещ, който даваш съвети. Лошо няма. Но файда има при положение, че вътрешното състояние на съветника е балансирано. И едва ли има значение какво ще каже.



Ако пък един питащ си е о'к и наистина иска да се запознае с нещо непознато, то най- добрият начин е да започне от начало. А началото е ритмично дишане, лека, достъпна и изпитана практика. Умът е математика и към него следва да се подхожда по съответният начин.



Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 22:44



Ами нямай предразсъдици де. Сахаров е дал едни от най- добрите практически указания за основните практики в Йога. Какво има да се предразсъдничиш в случая...





Тема Re: Хайде от мен да мине...нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 22:44



Усилията идват винаги от егото. Където има усилия на "аза" (а "азът" представлява съвкупност точно от стремежите, желанията на хората), там медитация не се случва - има само "аз", който си въобразява, че "медитира".

Медитацията е точно пълна безусилност в измерението на "аза".



Тема Наречен... ????нови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:46



Ти си бил голям ревльо и гивизе бе

Когато говориш на другите за да ги бъзикаш, нищо ти няма, а сега един приятелски съвет дори не искаш да приемеш на майтап. Аре иди да се лекуваш някъде в Наречен, и после ходи да се занимаваш с йога



Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: lmago]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано05.01.07 22:47



ЙС ІV.35: Йога е противопоказна за идиоти.

То това ясно, един плод на такъв брак се мота из клуба като жив пример.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Ехоо...нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 22:48



Значи внасяш алкохол, а?



Опитай да не се втеляваш. Малко е трудно, но с помощта на практиката на йога, все ще го постигнеш някога. Ние, хората по масите, ще ти стискаме палци и ще ти помагаме.



Тема Re: Ехоо...нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 22:49



Виж кво, бармане, не става въпрос дали съм се обидил или не, става въпрос за това, че голяма част (да не казвам повечето) от постингите ти са пълен спам - ето например последните ти отговори към мои сериозни постинги относно медитацията са заяждания, обиди, които не са подкрепени от никакви аргументи.

Единственият ми интерес, свързан с модерирането, е да не се разраства спамът, но за съжаление хуанджи се оказа прекалено малодушен завалийката.

Иначе не се притеснявай - с инфантилни "нападки" ни най-малко можеш да ме смутиш.





Тема Re: Ехоо...нови [re: Xaнa.]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано05.01.07 22:53



И аз го забелязах същото и веднага щех му предложа бързо справяне с процесинг, ма той се пак пита за медитация.
Въпреки че и в медитацията да съм го въвела.
Малки, дребни, чисто практически неща.
Всичко останало е дъвка за философи-несретници.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:54



Виж какво, твоя проблем е че на времето са ти набутали в главата идеята че Сахаров е най великият. И от тогава насам си прочел само теорията на Лазарев. Прочети и някой други книги де, не е хубаво само с това да се ограничаваш. Иначе ако си специалист по Дао, китайски разни истории и т.н. хммм... не знам нищо по този въпрос. Затова там те признавам че си специалист в сравнение с мен. Но от йога, ай ем сори, ама хич те няма, и със Сахаров колкото и да се мъчиш не може да ме впечатлиш





Тема Re: Наречен... ????нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 22:54



Бъркаш, не се отнася до това дали аз съм обиден или не, а вярвай ми въобще не си ме и засегнал (само си въобразяваш, че можеш да ми въздействаш на емоциите). В действителност в момента, в който ти пиша, се смея, много си забавен наистина.

Отнася се за това, за което клубът гласува наскоро, а на хуанджи му е хрумнало сега, че е "поулегнал", пренебрегвайки напълно дълго продължилите дискусии и гласувания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.