Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ехоо...нови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано05.01.07 22:07



Ами да ти призная - не знам. Вие тук по йогистки си го знаете. Мен той не ме интересува по никой начин- нито какво, нито защо, нито как го казва.



Стана ми обаче интересно защо се получава така, че ето: идва нов човек, неизкушен от йога, незнаещ вероятно нищо за различните и многобройни системи йога, идва с проблем и пита нещо съвсем елементарно. И никой не му дава наистина практически полезен съвет. А човека може да е в депресия, може това да е жизнено важно за него. Някой каза, че и автогенен трениг ще му помогне, и аз съм съгласна с него. А то взепа да му обясняват що е медитация и колксо той е далеч от тия работи, колко много трябва да напредне преди да прави медитация, как трябва да си осъзнае проблемите и пр. и пр. Все неща които моментално ще го откажат от каквато и да е практическа стъпка.
За какво е цялото това писане тук когато не може да се помогне реално на някой нуждаещ се?



Тема Хайде от мен да мине...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:11



Хайде от мен да мине пак ще се опитам да ти отворя малко очите, гледам че те е срам да питаш сам



Безпъпен писа:
В действителност медитацията не се "прави", а се случва спонтанно - без никакво волево усилие на "аза", следователно няма и никакви "методи" за медитация, защото всеки метод всъщност е усилие на "аза" (под "аз" в случая да разбираме чувствеността, емоционалността, която се придава на преживяванията).

Просто някой от многото секти на запад са ти напълнили главата с ню ейджърски глупости че виждаш ли няма нужда на правиш нищо, и просветлението само ще дойде от горе ей така. Истината е съвсем друга. Трябва доста труд, много много труд по някога. Да не мислиш, че като отидеш в някой ашрам и там ще ти кажат хей така стой си нищо не прави и просветлението ще дойде от само себе си? Дори да отидеш в някой зен манастир пак ще трябва труд. И кинефите ще чистиш с гола ръка, и пода ще бършиш, и картофи ще белиш в кухнята, и чинии ще миеш, и на лекции ще ходиш да слушаш, и пътя ще метеш, и бой ще ядеш с пръчката като се прегърбиш по време на медитация и всичко. И така може година две ако си умен, а може и 20-30 години ако си по тъпичък докато настане момента в който НЯМА НУЖДА ДА ПРАВИШ НИЩО И ТРЕВАТА РАСТЕ ОТ САМО СЕБЕ СИ. Едва в края когато васаните са отслабени, когато са останали само няколко самскари, когато умът се е успокоил почти напълно, когато няма вече много желания да вълнуват сърцето ти, едва тогава може да се отпуснеш напълно. Едва тогава няма нужда да правиш нищо повече и медитацията ще се СЛУЧИ! Ама докато стигнеш до там, трябва томове литература да прочетеш, бая кинефи да изчистиш, доста подове да избършиш.

Така че първо не трябва да се хваща човек с медитация, а със Крия Йога, онази която е описана и в сутрите на Патанджали. С нея първо трябва да отслабиш Васаните, и едва тогава да се хващаш със медитации Така че не обърквай човека допълнително както правят доста лъжегуровци на запад.

Първо трябва да се отслабят желанията! Това е крия йога! Във веданта това е Бхакти йога, Карма Йога и Джнана Йога тези трите заедно се наричат Крия Йога! Във будизма това съответства на осморният път



Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:16



Траянската сливова си има уважението, Сахаров обаче хм... абе Сахаров е дребна риба, един от най некъдърните ученици на Шивананда. Самият Шивананда никога не го е приемал за ученик. Прсто той се е отнасял към него като към един от многобройните му фенове каквито е имал на всякъде по света. И дне ако отидеш във ашрамите на Шивананда, ще видиш там кои са му били учениците, кои са на уважение, към кои той се е отнасял с внимание. Името на Сахаров не се споменава изобщо в ашрамите на Шивананда!! Защото няма за какво да се споменава. Човека е толкова огелпен че просто няма как да се спаси и да му се даде някъква минимална почит дори





Тема Re: Ехоо...нови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:19



На вас само мезета и пиячки ви се привиждат...

Ами аз затова казах че "клуб йога" трябва да се нарича "кръчма Хуанджи"





Тема Re: Ехоо...нови [re: Xaнa.]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:26



Хем си признаваш че не си йога, и че не разбираш от йога, хем се опитваш да даваш акъл, да поучаваш в клуб йога

Човека пита за медитация, защото си мисли че може направо да започне да медитира. А това не става така изведнъж. Особено пък ако е депресиран. Само един идиот учител по йога може да даде на депресиран човек медитация. Ще стане по лошо, по добе няма да стане. Това е рецепта за самоубийство. Човек който има депресия, трябва първо да си оправи депресията ама не със медитация, а със медикаменти, със работа, със осмисляне на живота, с промяна на начина на живот и т.н. В краен случай може да се опита да отиде в някой от тези оздравителни ферми по йога, където правят всякакъв вид масажи, отпускане, фрикции и прочие, на които им викат медитация но в същност нямат нищо общо с медитацията и служат само за отпускане. Но истинска медитация НЕ НЕ НЕ!!! ЪЪЪ....ЪЪЪЪЪ ТЦ няма да стане

Първо трябва да се намалят васаните, първо трябва крия йога


ПП
Питай ме какво е крия йога ако не знаеш, но не ходи при Шибендо да ти обяснява!!!



Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 22:27



Предполагам, че е нормално за един европеец, живеещ в Европа да не е известен в Индия.



Дребна риба казваш? Ми тогава да вдигнем тост за дребните риби.

Гложди ме обаче едно малко мисълче. Да не би и ти да си неизвестен в Индия...



Тема Re: Ехоо...нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 22:28



Внимавай какво си пожелаваш...





Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:32



Гложди ме обаче едно малко мисълче. Да не би и ти да си неизвестен в Индия...

Аз нямам притенциите на Сахаров! Бъркаш ме с някой друг.

Аз съм привърженик на "йога" която е свободна от предрасъдъци, и която намира своето продължение в науката



Тема Re: Ехоо...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.01.07 22:35



Внимавай какво си пожелаваш...

Бъди спокоен, аз си нося моето питие с мен си и няма да пия нищо от това което ми сервират тук, докато не сменят кръчмаря и заглавието на заведението





Тема Re: ...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 22:39



Не става въпрос нито за мен, нито за теб, а за това, за което клубът гласува, човече! Щом не искаш да си модератор, откажи се тогава и нека клубът остане без... Ако си, тогава изпълнявай това, което клубът е гласувал.

Няма значение дали ти си "поулегнал" или не - значение има докъде стигнахме след толкова дискусии, гласувания и т.н. - а ти това го зачеркваш ей така с хрумването, че си "поулегнал". Доста глупава постъпка - щом не ти е интересен клубът (бизнесът ти честно не ме интересува особено), защо се натискаше да ставаш модератор?

Най-лесното е да превърнем клуб "Йога" в кенеф, в един момент одобрих идеята за модератор, за да стане по-изчистен откъм спам клубът, за това гласува и мнозинството, а сега ти като някаква п...а с извинение се изнизваш. ОК, твоя си работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.