Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: lmago]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано29.11.06 03:21



"Нито Ви стигат знанията за това, нито имате необходимия авторитет да го твърдите. Най-много такива като Кайли и Оро да Ви се вържат на безуспешните напъни да се изкарате познавач на Йога."


Ха ха хаааааааа "д.ф.н." Дървен Философ Незнаещ я да направим един нАучен анализ на понятието "познавач".
Кой е познавач?
Какво значи да си познавач?
Една книжна дървеница от Вашия ранг ще отговори веднага:


- Аз съм прочел де що има книги ЗА йога. Превел съм и съм преписал някои. Участвал съм в многобройни международни форуми и дискусии ЗА йога. Получил съм титли за това, с което съм си натъпкал гаванката ЗА йога. Знам какво е казал всеки сколар, садху, гуру и световен корифей ЗА йога и мога да цитирам денонощно думите на тоя или оня ЗА йога.
- А вие самият йога ли сте? Практикувал ли сте някога някакви техники и достигнал ли сте до Върховната Цел на йога - Просветлението ЗА което пишете и говорите с такова самочувствие на Вездесъщ и Всезнаещ?? Имате ли учител - Гуру. ?
- Миииии аз лично не практикувам никакви техники и медитации и.....нали разбирате......хмммм аз....... искам да кажа.....значи...... е да де......както сам разбирате..... как да ви го обясня.......
- Значи Вие практикувате единствено ФИЛОСОФСТВАНЕ на тема ЙОГА, нали?
- Ами да. Всъщност това практикуваме Ние. Т.е . аз - "д.ф.н." Градинарски.
Просто жонглираме с думи и понятия, спорим с други като нас по света и се мъчим да докажем, че Ние....т.е. аз де ....сме най-прави!



- Хей, да говориш ЗА йога - това не те прави йога. Да говориш за Монт Еверест - това не те прави "покорител на Монт Еверест". Да четеш и преписваш и цитираш тези, които са достигнали до Просветлението - НЕ ТЕ ПРАВИ ПРОСВЕТЛЕН. Всичко е чисти спекулации, словоблудства и плямпане на зулу.....


Единственият реален и истински ПОЗНАВАЧ на йога е САМО ТОЗИ, КОЙТО ПРАКТИКУВАЙКИ ЙОГА Е ДОСТИГНАЛ ДО ПРОСВЕТЛЕНИЕТО или СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА. Такъв човек е ПОЗНАЛ ИЗЖИВЯВАНЕТО НА САМАДХИ - НЕ ОТ КНИГИ И ПИСАНИЯ ...... А ОТ ЛИЧНОТО СИ ИЗЖИВЯВАНЕ.
Такъв човек ЕДИНСТВЕНО може да бъде ДОСТОВЕРЕН СВИДЕТЕЛ за това КАКВО Е САМАДХИ И СЛИВАНЕ НА СЪЗНАНИЕТО С ТОВА НА ТВОРЕЦА.
И това което е най-забележителното от всичко е, че такива хора заявяват и са заявявали през вековете и до днес:




Това Изживяване е толкова силно и вълшебно, че с никакви думи не може да се опише. Нито с каквито и да било средства. Аз стоя онемял пред Величието на това Изживяване. Стоя изпълнен с една Неописуема вътрешна Радост и Мир и Блаженство, които никога не съм изпитал в целия си живот. Това Изживяване не е земно - то е Божествено.......

Могат ли "сколарите", зубрачи, словоблудци, философи на тема Йога и писанията, спекулантите и "вся осталная словоблудстваща сволоч" да млъкнат за миг, да се смирят и се преклонят пред този, който е ПОСТИГНАЛ НА ПРАКТИКА ТОВА ЗА КОЕТО ТЕ САМО МОГАТ ДА СЛОВОБЛУДСТВАТ И СПЕКУЛИРАТ...

Не, не могат.
И Христос и Буда и Кришна да се изправят пред тях - те няма да ги познаят и ще почнат да им проповядват и на тях......тяхните учения. Защото за тези зомбита НЕ Е ВАЖНО КАКВО СТАВА НАИСТИНА...... А КАКВО СТАВА В ТЯХНИТЕ ЗАДРЪСТЕНИ ОТ КОНЦЕПЦИИ ГАВАНКИ.....

Тяхният Гуру Цар Ум е трениран на високи напрежения. Да бълва и бълва нон-стоп цитати, поучения, интерпретации, спекулации и извращения и НИЩО НЕ МОЖЕ ДА ГО СПРЕ. Професионални словоблудци - направили си професия от жонглирането с думи и умствен онанизъм и полюции.....






Това, което виждате тук е един животински вид преродил се за първи път в човешка форма. Атеист-материалист, анти-йога, анти-гуру и с най-примитивната възможна психика. Клуб "Йога" е окупиран от няколко броя от този тип. Доста прераждания трябва да се извършат, за да могат и те да се събудят за някаква духовност и йога и търсене на Истината.





Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: lmago]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано29.11.06 03:30



"Голяма докторска защитих на 34 години в Москва и оттогава не са минали чак толкова много години. "

Е да де в Москва къде другаде ?
Номенклатурко, посткомутант, комунист и атеист!


Първосигнален материалист!






Това, което виждате тук е един животински вид преродил се за първи път в човешка форма. Атеист-материалист, анти-йога, анти-гуру и с най-примитивната възможна психика. Клуб "Йога" е окупиран от няколко броя от този тип. Доста прераждания трябва да се извършат, за да могат и те да се събудят за някаква духовност и йога и търсене на Истината.

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: lmago]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.11.06 09:53



Има 2 твърдения:

1. "йога е самадхи" .....

2. "йога е читта вритти ниродха" като самадхи също е вритти .....

Няма ли противоречие между двете втърдения?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Laiff (непознат)
Публикувано29.11.06 14:06



не ти е мястото тука
защо си губиш времето тук?



Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: Drona]  
Автор lmago (йоговед)
Публикувано29.11.06 14:12



Няма противоречие, защото в по-дълбокия смисъл на тази дума самадхи е също ниродха. Вяса много добре обяснява това положение на нещата, като тълкува самадхи в смисъла на самадхана (самоовладяване, перфектен контрол върху всички читта-вритти). Другите коментатори също обясняват надълго и нашироко, че самадхи се използва в два смисъла - чисто технически, като осми член в аштанга-йога, и фундаментално-сотериологически - като ниродха. Асампраджнята-самадхи е по същество чист и автономен процес на потискане, дори на Облака на добродетелта (дхармамегха).



Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: lmago]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.11.06 14:24



ок, благодаря.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.11.06 14:46



Бива си го.



Обаче аз лично не съм казвал, че Имаго е тъп или менте. Честно казано, това никак не ме вълнува...



Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: Laiff]  
Автор бeзпътeн (ентусиаст)
Публикувано29.11.06 19:25



Пиша тук, защото се занимавам с йога от известно време и приемам насериозно йога (като практика, начин на живот, осъзнаване на "пътищата" на аза и егото и т.н.). Установил съм, че има огромна полза от практикуването на йога и от медитацията.

Та клубът е "йога". Но все още не е нормално място за комуникация - някои хора (предимно дървени философи без осъзнаване и истинско разбиране на това какво е йога) се изживяват много повече от лидери - те се възприемат като тирани, които трябва да смачкат гледната точка на другите относно йога и всичко, свързано с тази древна наука. Ако клубът стане място, където всеки спокойно, културно и аргументирано да поства, то мисля, че има причина да пиша и повече тук.



Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано29.11.06 21:51



Хмм не знам дали ще ме разбереш ама. Какво значение има какви са правилата? За кой има значение? Кога трябва да се спазват и за какво и от кого?
Дали ще говори на "Вие" или на "тИ" няма никакво значение за него. Не се обижда когато някой му говори на ти. Нито пък изисква от другите да му говорят на вие. Всичко е бош лаф работа. Всичко е част от обусловеният свят. Някой хора са научени на едно, други са научени на друго. Той разбира че всеки действа според неговите обусловки, според това как са го програмирали. На технически език, ВСЕКИ ДЕЙСТВА СЪГЛАСНО СВОИТЕ ВАСАНИ!! Какво има да му се притисняваме?


Тва да не си се оплел, що го пишеш на мен, а не на Имаго?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво означава "йога"?нови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано30.11.06 01:14



Не можеш да поставяш критерий кога има смисъл някой да защитава правотата си. Важно е как го прави.
Имаго е говорител на Йога-даршана.
Безпътен няма смелостта и грамотността да оспори това, което не му харесва. Аргументи от типа "йога е дума със значение "свързвам", "обединявам", "интегрирам" " не са адекватни на тезата, която трябва да оборят "йога е подтискане на операционните модуси на съзнанието". Ако безпътния толкова държи на тези значения нека тогава да преведе "I. 2. Йогаш читта_вритти ниродхах" и да не се крие зад общи препратки към Уикипедия.

Странно как в такива неадекватни действия видя интелигентност?!

Духът на т.5, за която ти и безпътен гласувахте не предполагаше ли реакция от типа "Интересно за първи път срещам такова определение за йога. Имаго би ли споделил от къде, как, защо ..." Вместо това подходът на безпътен съвпада изцяло с т.1.

С пожелание за по-добра различителна способност!

********************************************************************************

Редактирано от vitaminko на 30.11.06 01:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.