Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Преживяванетонови [re: Brahman_]  
АвторПpeживял (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 13:45



"Преживяването е ОСЪЗНАВАНЕ на идиотските ти халюцинации!"

Много точна забележка. Сигурно много се кефиш, когато заблудени окултисти ти се връзват на упаите.

Има ли някъде място, където човек може сериозно да поговори с тебе, без идиотските забележки на пишман себереализатори?



Тема Re: Астрална глупостнови [re: astral_buddy]  
АвторПpeживял (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 13:48



А твоя ник говори за астралната ти глупост. Върви чети Блаватска и престани да се занивамаш с неща, за които явно не ти стига интелигентност...



Тема Re: Какво прави тукнови [re: jj]  
АвторПpeживял (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 13:53



Едно е сигурно, не е тук заради твойте тъпи забележки.



Тема Re: безусловно щастиенови [re: BG-AYP]  
АвторПpeживял (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 13:55



Безусловното щастие е като безусловния идиотизъм - безпричинно и безначално.



Тема Re: Преживяванетонови [re: Пpeживял]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано16.04.06 13:56



S udovolstvie bih govoril s vsyakoi - moje po skiapa ili po ICQ to ili po googleTalk ili po Yahoo izobshto po vsichko kakvoto ima Dai tam nyakavi koordinati i shte se svarjem



Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: Morrigan*]  
Автор h. ()
Публикувано16.04.06 14:37



Това е разяснение към поста на Астрал Бъди.

Като цяло не взимам отношение в теми...с предизвестени резултати...



Тема Re: безусловно щастиенови [re: Пpeживял]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано16.04.06 21:33



Това не е ли едно и също нещо?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: hare shiva]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано22.04.06 06:46



Здравей

Казваш: 'След като се научим да управляваме Прана и да я увеличаваме, накрая се стремим да я насочим към мозъка и най-вече към Сахасрара чакра. Минималният ефект от това е МЪДРОСТ...'

Интересува ме, за момента правил ли си опити да измерваш тази 'мъдрост'? Или, евентуално, разполагаш ли със статистически значимо изследване, което е правено от други и което измерва тази 'мъдрост'?

И още нещо. Според теб, възможно ли е в конкретни, специфични случаи 'насочването на прана към мозъка и най-вече към Сахасрара чакра' да води до 'фрагментарна' 'мъдрост' или казано по друг начин да е за сметка на други познавателни способности/процеси, и от там общото й въздействие да е с обратен знак.

Всъщност, думичката мъдрост е от арсенала на философията. Ако е възможно, би ли разяснил смисъла, които влагаш в нея.



Тема Re: мъдростнови [re: diwa_orhideq]  
Автормъдpeц (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 11:16



Питай Имаго, той е доцент по философия, че отгоре на това и доктор на философските науки, ако си наясно със степените и званията. Сигурно ще ти каже, че мъдростта (праджня) е резултат от практикуването на нирвичара-самапатти и няма нищо общо с прана, контролът върху която (пранаяма) е условие, но не и същност на медитацията.

Що не го поканиш за консултант на дипломната ти работа? Или за рецензент...



Тема Re: мъдростнови [re: мъдpeц]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано22.04.06 18:43



Да, зная кой е Imago. И ако ме интересуваше позицията на доц. д-р ф.н. /или проф. беше - не знам/ щях да попитам него. Обаче, в случая не това ме интересува Освен, ако той не ме изненада приятно, осветлявайки ме какво всъщност представлява състоянието наречено нисколатентна инхибиция. Ама да знаеш, че много ще ме изненада, защото въпросът явно касае когнитивната неврология и не ми изглежда да е в компетенцията на д-р на ф.н., та бил той и специалист по когнитивна и транскогнитивна йога.

Иначе си прав, мъдрецо. Той вероятно ще каже, че мъдростта идва с овладяването на самяма, а нирвичара-самапатти, като най-висш етап в еволюцията на когнитивната йога, би ни озарила с пропита от истина трансцедентална мъдрост. Пранаяма вероятно ще бъде представена като отвеждаща до способност за еднонасоченост. Или нещо такова, знам ли - втора част на йога-даршана май все още не е издавана, а той май не гарантира, че всичко от предишните му публикации си струва четенето

Извън това, въпросът ми няма пряко отношение към дипломната ми работа, а и не ми е ясно, защо ти си толкова загрижен дали hare shiva, Фидел Кастро или Брад Пит ще ми е консултант или рецензент


А, ако 'случайно' си запознат с някое от не толкова спряганите гледища за самадхитата, с удоволствие те каня да ги споделиш тук с нас




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.