Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 03.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: hare shiva]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.04.06 18:55



И аз от няколко дни се каня да пусна точно тази тема. Ти ме изпревари

Мммм...колко съм бърза и сръчна, а?

Разбирам, че има много разочаровани от ЙОГА. За мене причините са в непознаване на същността на техниките. Тук искам да добавя, че индийците не правят изключение!!! (с което подкрепям мнението на братята вълци) Те имат толкова общо с йога, колкото ние българите с тракийските постижения, арабите от египет с египетската култура или ливанците с Асирия и Шумер. Но и това е друга тема...


Щом индийците нямат нищо общо с йога, защо тогава те се изявяват навсякъде като баш йогисти?
С любопитство изчетох постинга ти за видовете и пътищата в йога.....и трябва да заявя, че това само затвърди убедеността и "вярата" ми в тантра!



Тема E da de...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор hipparchia (член)
Публикувано14.04.06 18:56



Заедно с пирамиди, кристали, чанове и хлопки. Почва се с йога и докато се усетиш, вече пазаруваш кварцове и си пренареждаш стаята по правилата на Фън Шуй...



Ей тва ми е последното забавление с Ню Ейдж глупостите. Влез в клуб Хомеопатия да дадеш едно рамо в обръщането на вярващите към тъмната страна:)



Тема Re: Просветлението...нови [re: hipparchia]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.04.06 18:56



И какво излиза като се тегли чертата? Че йога е начин човек да се забавлява, търсейки Просветлението и Сливането.....



Тема Не знам за целта, която гонинови [re: Morrigan*]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.04.06 18:57



Но целта която постига един йога е много ясна - разсмива нормалните хора

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: hare shiva]  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано14.04.06 19:00



За мене причините са в непознаване на същността на техниките. Тук искам да добавя, че индийците не правят изключение!!! (с което подкрепям мнението на братята вълци) Те имат толкова общо с йога, колкото ние българите с тракийските постижения, арабите от египет с египетската култура или ливанците с Асирия и Шумер. Но и това е друга тема...
При такова изложение едва ли ще се има желаещи да


Привет, Hare Shiva!

Щом индийците нямат нищо общо с йога (макар че нагите са живели именно по ония земи...), какво мислиш по въпроса дали прабългарите не са имали нещо общо с Йога?!



Тема ВСИЧКО МИ Е ЯСНО НА МЕНЕнови [re: Morrigan*]  
Автор Razputin (минаващ)
Публикувано14.04.06 19:03



Защо търсиш цел в Йога, е, всеки се е захванал да я практикува с някаква цел, но така само засилва егото и пречи на медитацията да се случи. Това, че някой парадира да е Йога, не значи, че е Йога, това, че е назубрил доста книжки, претендира, че знае санскрит и т.н., не го прави по - интелигентен.

Както виждаш, Йогите в този клуб си запълват времето между две чекии, като се чудят кой да става модератор.

Редактирано от Razputin на 14.04.06 19:06.



Тема Re: Не знам за целта, която гонинови [re: whitewolf]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.04.06 19:03



Тук си абсолютно прав!



Тема Re: ВСИЧКО МИ Е ЯСНО НА МЕНЕнови [re: Razputin]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.04.06 19:08



Защо търсиш цел в Йога, е, всеки се е захванал да я практикува с някаква цел, но така само засилва егото и пречи на медитацията да се случи
Тоест йога трябва да се практикува без да има поставена цел?

Както виждаш, Йогите в този клуб си запълват времето между две чекии, като се чудят кой да става модератор.

Хахаха!!!Клуб Йога - една голяма виртуална чекия?



Тема Ясно е че на теб всичко ти е яснонови [re: Razputin]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.04.06 19:09





Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема ОСВЕН ТОВАнови [re: Morrigan*]  
Автор Razputin (минаващ)
Публикувано14.04.06 19:10



Има толкова "видове Йоги", че наименованието на клуб "Йога" предполага реално съдържание "МАНДЖА С ГРОЗДЕ" (ако не и с още по - малко апетитно звучащи съставки).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.