Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: Morrigan*]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.04.06 11:10



Ти па! не знаеш ли каква е целта? както беше казал някой си голем йога, целта е "синхронно трептене с единното"!
Не знам какво значи баш, но звучи ефектно!

Между другото, това йога... май не е правилно. Йота е целата работа (учението, методът, Пътя. Мъжът, занимаващ се с йога е йогин, жената - йогини.

Целта на един йогин (поне вероятно е такава), е да живее в хармония със себеи и Света. но според мен йога е само един (далеч не най-добрия), от стотиците начини да го постигнеш...
Но всеки влак си има пътници!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 15.04.06 11:16.



Тема Re: Не знам за целта, която гонинови [re: Morrigan*]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.04.06 11:13



Не бих казал... не можеш да се смееш на някого, който е в беда... не е хубаво!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: Morrigan*]  
Авторyзнaл (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 11:59



Йога е един от най-древните методи познати на света и........изисква многогодишно самонаблюдение, самодисцисциплина и упражняване на разни техники. Целта е сливане на индивидуалното с Космическото съзнание - което води до освобождение от оковите на илюзиите в света на Мая - на дуализма.

Днес човек няма време за да практикува по 20 год някаква техника, за да достигне до някакъв резултат. Живота стана много динамичен и напрегнат. Трудно се оцелява....

Затова се появяват месии, които предлагат безкрайно опростени техники за практикуване и незабавното сливане с Висшето Съзнание и намиране на вътрешния Мир.

Ето какво казва този Учител:

"Това, което търсиш отвън в света е вътре в теб. И аз мога да ти помогна да го достигнеш!"














Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: astral_buddy]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано15.04.06 12:00



Хей, ти си бил по зле от Бай Оро бе човек! Той не може да напише толкова много глупости в пет книги колкото ти в 5 изречения

Да не би да си в някой секта в Америка, като тези на Махараши Хашиш Йоги - който има ник Махараши Хвърчи Гащи Те говорят там такива глупости



Тема Някой може ли да ми помогне с английския???нови [re: yзнaл]  
Автор Brahman_ (:-))
Публикувано15.04.06 12:08



Бай Оро,
Тъй като не ми стигат знанията по английски, я ми преведи какво означава това ONLINE STORE

Абе на всички сайтове на Махараджито го има този линк, и все като кликна отгоре и ме карат да купувам разни работи

Та ти замислял ли си се, че в същност ти работиш като РЕКЛАМЕН АГЕНТ на Марараджи СЕРСЕМ КРЕВАТ??? При това работиш БЕЗПЛАТНО!!!!

И после се чудим от къде така онзи тарикат си карал самолетчета??



Тема Re: истината е ТУК!нови [re: astral_buddy]  
Авторjj (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 12:10



Сега туй, което става в природата, става и вътре в нас.
Ние говорим за вътрешен и външен живот. Нямаме ясна представа за вътрешния и външния живот. При тези условия онези елементи, които представят живота външно, това е външният живот. Другите елементи, които действат вътрешно, за да се прояви животът, това е вътрешният живот.

Ние казваме "нашият" живот. Не че самият живот е наш. Защото не живеем само ние. Тогава ние се намираме в положението на един комар.
Представете си, един комар, у който се пробуди съзнанието. Комарът не може да има човешко съзнание. Може да се даде човешко съзнание, но никога комарът не може да има човешко съзнание. Има промяна в неговата глава, но няма такива органи, няма такива сили. Комарът ще каже: „Всички са като мене комари.“Той винаги ще си остане комар.

А човекът днес мисли, че е голямо същество.



Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: h.]  
Авторjj (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 12:12



Ние сега се отдалечаваме от въпроса.
Аз не искам да се спирам да говоря върху някои слабости, това е психологична патология, за която аз не искам да говоря, понеже тя не влиза в живота. Животът не е едно патологично явление, той е здравословно проявление във всяко едно отношение. Всички други патологични проявления, това са неща извън живота. Тепърва ние трябва да отделим живота. Докато хората се карат на земята, то е патологично състояние. Докато хората завиждат, ревнуват, докато не се разбират, докато хората се убиват, това не е животът.





Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: hipparchia]  
Автор hare shiva (Павли Панев)
Публикувано15.04.06 13:23



Привет hipparchia,
Малко допълнение за Ирисовата диагностика и за доказването на йога.
Моят подход е следния. Практикувам си аз йога от 1974год. След доста време практика разбрах, че положителните ефекти от йога са неоспорим за мене факт. Реших, че трябва да си изясня откъде идва ефекта. В резултат на много съпоставка на написано в древни текстове за йога и на съвременните книги:
1. Медицинска физиология, 1996г от Уйлям Ганонг(някой го пишат Генънг)
2. Физиология на човека, 2000г от Б.Пирьова и Н. Начев и
3. Atlas of Human Anatomy, 2004, Petra Kopf-Maier
намерих някои доказателства. Тези доказателства ги проверих върху себе си и върху колегите посещаващи занятията по йога и затова смело говоря за Прана, Нади и Чакри.
С Ирисова диагностика се занимавам любителски от 1994г. Но от миналата година открих връзката с йога. И в двете НАУКИ основополагаща материя е ПРАНА. Не зная защо си негативно настроена срещу Ирисовата диагностика. Аз за себе си получих доказателство за неоспоримоста на тази възможност за дагноза когато за първи път през 1998г г. отидох при д-р Димитрова(хуманен лекар, Варна) и тя без да ме разпитва ми каза при прегледа всички физиологични проблеми с които се бях онаследил. Говоря за диагностика. Не за лечение. Убеден съм, че скоро ще дойде времето когато съвременната медицина ще признае официално както Ирисовата диагностика, така и въздействието чрез ЙОГА. Даже и диагностиката с аромати(аромотерапия), звуковата(музикална) терапия, диагностика на база вкусовите предпочитания, както и точковия масаж/иглотерапията. Единноста на тези видове възможност за диагностика и терапия е загатната(а може би и развита) в редица древни текстове.
Харе Ом!



Тема в отговор на Jago Saveraнови [re: Jago Savera]  
Автор hare shiva (Павли Панев)
Публикувано15.04.06 15:00



Привет Jago Savera,
Отговора ми и на този въпрос както и на въпроса ти от един предишен постинг( на който не отговорих) е: Не зная, нямам информация.
Но интуитивно имам основание да си мисля, че е възможно да има някаква връзка.
Харе Ом!



Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: moon goddess]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.04.06 16:11



Да си призная честно нищо не разбрах!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.