Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ОСВЕН ТОВАнови [re: Razputin]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано14.04.06 19:14







Тема Харе, леко моля тенови [re: hare shiva]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.04.06 19:15



Те имат толкова общо с йога, колкото ние българите с тракийските постижения,

Само не споменавй за "тракийските постижения". Поне не пред гламотни хора и в никакъв случай не пред хора от академичните среди.

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема ааа, забрави нещонови [re: hare shiva]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.04.06 19:22



забрави за последователите на мялка йога в този клуб

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: ОСВЕН ТОВАнови [re: Razputin]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 19:23



познах
дошла е да ни научи на тантра, нали е специалистка по сливането и с големи възможности!
само виж 200 и косур постинга къде ли ги е направила? защото аз мога да се досетя
дори и коя точно е тази незадоволена кучка



Тема Re: С ДВЕ ДУМИнови [re: ..]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 19:27



търси си майстора



Тема Re: С ДВЕ ДУМИнови [re: ..]  
Автор whitewolf (free)
Публикувано14.04.06 19:28



ми що не ми се обади на мен. Аз съм майстор

Wolf I am,
Under the stars,
and under the blue sky I run.
And my spirits run with me.


Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: Morrigan*]  
Автор moon goddess ()
Публикувано14.04.06 21:36



яяяя - друга Богиня
приятно ми е - попадала съм на твои постинги тук-там по клубовете
а пък колкото до целта: тука общо-взето колкото хора, толкова мнениялошо няма де -щеше да е скучно иначе

иначе, да се практикува с оглед на някаква цел означава с едното око да се следи практиката, а с другото целта - което пък води до разконцентриране, объркване и неискреност....или - ето една мисъл , която ми харесва
"човек не практикува , за да стане Буда - практикува, понеже е Буда по начало"

Най-важното е да не се пренапрегнеш в духовното търсене.

Редактирано от moon goddess на 14.04.06 22:58.



Тема Re: E da de...нови [re: hipparchia]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.04.06 21:52



Що бе, Файърчето е готина мацка - няма да я тормозя!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: Morrigan*]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано15.04.06 06:59



Преди да застъпя своето виждане за йога, ще ти посоча един много точен превод, за да се докоснем до същността, сама по себе си:

YOGA: Union; Union with the Supreme Being - any course that makes for such union.

-Обединение (единство); Обединение с Всевишния - всякаква насока, която създава такова обединение.

Това ми попадна в буквален превод и според мен много ясно съдържа ключа към крайната цел - освобождението (мокша) и сливането с цялото (Бог).

Аз лично наблюдавам значително много хора, практикуващи йога, които не са изобщо и близко до тази концепцията. Така наречените за мен йога материалисти или йоги на науката, в основата на които се градят "трениране" на физически упражнение и механично повтарящи се заучени практики.
Другата особа са ония дървени философи, който само размишляват с ума си и тълкуват и превеждат преиначено (според собствения си кръгозор) йога, на базата на древни текстове, сутри, веданта и др.

Всеки сам си избира траекторията, в основата на всяко учение е нашият първоначален избор да поемем по даден път.

Според мен, акцентът най-точно се поставя (при което и резултатите са най-бързи) чрез медитация. Чрез пробуждане на духа в нас и припомняне (спомняне) на това кои сме ние, какво правим тук и към какво се стремим. Много пъти ме питат ти медитираш ли - ами да, но не по класическия път. Аз сам за себе си съм си открил някакъв начин, по който да научавам това което ме интересува и да се хармонизирам в състояние на прозрение. Всеки сам си намира инструментите. Ако ли не си ги изработва. С реализирана мисъл. Духът в нас си намира и създава ситуации, среща ни с хора, при които обстоятелства ние изживяваме това, което ни е най-полезно и нужно. Набавя ни липсващите звена, които ние сами сме пожелали да изживеем предварително...

Йога е именно това пробуждане, според мен, което е мостът на метафизичната ни същност към материалистичната заблуда на ума ни. Проглеждане към нас самите, като реално съществуващи същности и единни в Бог.

Ще ми се да споделя с вас за Сидха Йога, но нека първо понатрупам малко опит...



Тема Re: Каква е целта на един йога?нови [re: astral_buddy]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.04.06 09:24



Твоят постинг направо ме закова пред екрана:)

Тоест Йога е начина и пътя за сливане с Бога. Страхотно.

Всеки сам си избира траекторията, в основата на всяко учение е нашият първоначален избор да поемем по даден път.

А възможно ли е да има и други начини за постигане на сливане с Бог, освен йога? Имам прадвид - всички религии, учения и други такива в крайна сметка имат същата цел като Йога. Дали и те не са един вид път?

Така наречените за мен йога материалисти или йоги на науката, в основата на които се градят "трениране" на физически упражнение и механично повтарящи се заучени практики.

Всъщност тези "йога материалисти" йоги ли са наистина? Какво ги различава от да речем, един човек ходещ с усърдие на фитнес?

Духът в нас си намира и създава ситуации, среща ни с хора, при които обстоятелства ние изживяваме това, което ни е най-полезно и нужно. Набавя ни липсващите звена, които ние сами сме пожелали да изживеем предварително...

Това е най-доброто опровержение, че случайности няма. Но дали Духът има предначертание за тези липсващи звена?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.