Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:26 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Усещаненови [re: hare Shiva]  
АвторShankara (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 01:27



Ne znam. Toj naj-dobre se znae. Tuk w tozi klub samo se predpolaga i ponyakoga moje bi se nalu4kwat ne6tata. Kak warwyat pri teb naukite?



Тема Re: Усещаненови [re: Shankara]  
АвторHare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 07:13



Blagodaria, dowolen sam ot razwitieto w tazi posoka. Uspiah da de6ifriram =da namerq analog na ponqtiq kato nadi, Prana, Suria. Predi towa biah uspial da si obiasnia kakwo e towa 4akra i neinia antomi4en i fiziologi4en analog. Blagodarenie na infoto za NO se swetnah i za iz4istwane na nadite 4rez Pranaiama. Za koeto oste wednaz Blagodaria. Namerih i oste info w Internet za NO, wryzkata sas sinuzita, hamkaneto i dr. No po wazno e razwitieto w nasoka Prana i nadi. Wse oste ne sam izpolzwal prakti4eski de6ifrowkite, w smisal sega podrezdam nestata. No blagodarenie na towa razbiram koi e w 4as po joga i koi e wazduhar. W towa 4islo i 6ibengo Lahiri e palen wazduh. Misleh si da mu go dokaza na srestata s nego no se otkazah. Toi e kato mokra wraw- wse se izplazwa. A be swestennik kakto sam si kaza.
Obsto wzeto nestata s joga warwiat dobre. Ne e taka polozenieto mi s li4nite finansi. Biznesa mi ne warwi. Pyk i kak da warwi kato cialoto mi wreme otiwa za joga. Wse se nadiawam, 4e towa koeto razkriwam ste mi pomogne da razwia i finansowa stabilnost.
Pri tebe kak e? Zawar6wa6 liwe4e? Kolko izpita ostawat? Posle nakade? Tam li ste ostane6 ili ste se wrasta6 tuk? Kawoto i da e ti pozelawam uspeh.
Hare Om



Тема Re: Усещаненови [re: Hare Shiva]  
АвторПaлeчko (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 11:46



Харе Шива, Харе Шива....
В целият ти постинг на преден план лъсват изрази като успях, открих, намерих, мислех да докажа ит.н , и тъй нататък....
Което ясно и недвусмислено показва, че при теб резултата от йога е единствено развитие на егото - под развитие имам предвид раздуването му като балон.
Това обаче не е изолиран случай, искам да кажа, че тази грешка често се случва при хора, мислещи се че вървят по пътя на йога, но всъщност не е точно така, защото им се е изплъзнало най-важното - смисъла на йога, смаляването, стопяването на егото, единението....
Шокира ме друго - как може един представящ се за разумен човек, който има амбицията едва ли не всичко и всички да обори със знанията си за нади, чакри, енергии, нива на съзнание - да се заблуди до такава степен, че да повярва, че между пътя на духовното развитие- в случая йога и материалното благополучие има знак за равенство. Тоест - напредвайки по пътя на духовното развитие, ти увеличаваш и материалните придобивки - при теб определено финансови средства.
Няма такова нещо. Може да се случи да се съчетят двете неща, но това не е в резултат на практики и духовен напредък. То се случва като нормално следствие на цяла поредица от действия, някои от които са в дале-е-е-чното минало. И се случва в такъв момент от духовното ти развитие, когато на материалните, финансовите придобимки се гледа от съвсем различен ъгъл.

Най-често обаче двете неща изобщо не се съчетават. И това носи в себе си дълбок смисъл.



Тема Re: Усещаненови [re: Пaлeчko]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 12:15



Според мен има зависимост между бизнеса и способността на човек да отговаря на промените, който трябва да осъществи със себе си. Поне при себе си я наблюдавам. Когато се закучат нещата се оглеждам в себе си, къде трябва да променя нещо, било то да се смиря, да се пречупя и пр. Когато го направя като на магия всичко се оправя незабавно.



Тема Re: Усещаненови [re: Пaлeчko]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:01



Привет Палечко,
съжелявам, че тона на постинга ми те е подразнил. Всеки си има виждане за целите и постиженията в йога. Дори ми се струва, че колкото практикуващи- толкова и виждания има. Още веднъж искам да подчертая, че това е моя път и се гордея с това, че единствен в България съм наясно какво е това нади, чакри, Прана и др. понятия. Зная, че на много хора това не им харесва, но да се напънат и да си изяснят основополагащи понятия в Йога.
И още веднъж искам да кажа, че никак не се гордея с постиженията с в бизнеса и финансовото си състояние, както и с това, че хората които разбират какво казвам са много малко. Причината е в мене, не е в тях.
Също така още един път искам да спомена, че искам ние колегите занимаващи се с йога да си помагаме, а не да си мерим п....-те. По този повод и за голямо съжаление не видях нищо позитивно в твойта реплика.
Мисля, че едно от нещата, които ни пречат да си помагаме е анонимността зад която всеки се е скрил. От опит зная, че когато си анонимен си позволяваш по- агресивен език и по-неконстрруктивен (направо деструктивен) език. Ако сте готови аз бих приветствувал излизането от анонимност и ще го подкрепя. Иначе стила ти те издава и е пределно ясно даже и на кучетата кой стои зад псевдонима Палечко. Но да си жив и здрав. Всеки получава това което си проси. Рано или късно!
Харе Ом!



Тема Re: Усещаненови [re: hare Shiva]  
Автормиaн (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 13:40



b]Още веднъж искам да подчертая, че това е моя път и се гордея с това, че ЕДИНСТВЕН в България съм наясно какво е това нади, чакри, Прана и др. понятия. Зная, че на много хора това не им харесва, но да се напънат и да си изяснят основополагащи понятия в Йога.

хихихи

Забелязваш ли, че си силно обусловен?
Култивирано его ли е това, или какво не знам?



Тема Re: Усещаненови [re: hare Shiva]  
Автор h. ()
Публикувано26.06.05 13:45



Мисля, че в такъв случай ще е добре да споделиш с другите тези неща.



Тема Re: Усещаненови [re: h.]  
Авторhare Shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 16:38



Интересен въпрос приятели,
Много ми се иска и вече няколко пъти опитвам, започвам но никой не поема. Това от една страна. От друга има много предупреждения, това да се пази в тайна, за да не попадне в хора които могат да използват тези знания в ущърб на човечеството и на всички живи същества. Ще си позволя да цитирам автори които наистина знаят тези термини и са според мен автентични. (казвам пак според мен да си оправям егото както мисли нашия приятел, а може би да изляза от анонимноста и да подчертая, че аз мисля така и не е задължително всички така да мислят. Възможно е даже и да не съм прав).
Но цитатите:
1.Хатха йога прадипика- Свами Сватмарама
1.1. Хатха йога трябва да се пази в тайна от стремящите се да постигнат Сидхи. Само в тайна тя е действуваща и става безполезна ако бъде НЕРАЗУМНО изказана.(1.11)
1.2. Слънцето и луната управляват деня и ноща, които пък съставяляват времето. Времето се побеждава от Сушумна. Пази това в тайна.(4.17)
1.3. Докато Прана не тръгне по Сушумна, докато Бинду не стане устойчиво от застопоряването на Прана, докато Прана не слее мисълта с обекта на съсредоточване, дотогава ще са празни приказки и ще бъдат лъжци тези които говорят за Знание.(4.114)
2.Геранда Самхита
2.1. Шастри 1.16, 1.18, 1.21, 1.22, 1.24, 3.5, 3.16, 3.24, 3.34, 3.42, 3.58, 3.87, 5.7
2.2. Тази велика Мудра трябва да се пази старателно. При разгласяване тя губи силата си и аз действително говоря истината.(3.74).
3. Йога Кундалини Упанишада(част Ахтарва веда)
3.1. Вие получихте знание от мене. Вие не трябва да го казвате на други. Този, който е получил това знание трябва да положи максимални усилия за да ги усвои. Той трябва да предава знанието само на тези, които ЗАСЛУЖАВАТ(2.15)
4. Горакша самхита
4.1. ... Знанието за Прана е велико знание. Който знае това той е знаещ.(1.46.)
4.2. Тайната открита от Горакша е най голямата от всички тайни.(2.98)
Има и други текстове но ще спра защото от колкото и кладенци да докарам вода едва ли ще има смисъл. Сития на гладния вяра не хваща. Сега съм от двете страни на бариерата и затова приказвам така.
Щом дойде времете и за когото дойде той ще узнае великите истини на йога
Харе Ом!



Тема Re: Усещаненови [re: hare Shiva]  
Автор+ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 17:00



Пишеш:
Има и други текстове но ще спра защото от колкото и кладенци да докарам вода едва ли ще има смисъл.

отговор:
От тези кладенци не докарваш само ти вода. Не си единствения, както се изказа по-горе.

пишеш:
Сития на гладния вяра не хваща.

отговор:
след като този форум ни събира и дори и отвреме на време да пишем ала-бала приказки, значи всеки иска нещо да сподели, да прочете, да се усети свързан с другите, въпреки че е сам. Частта нали е равна на цялото!



Тема Re: Усещаненови [re: +]  
Авторhare shiva (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 18:07



Привет колега +,
радвам се да чуя, че не съм единствен. Ако искаш можем да покоментираме тези въпроси. Но само ако сме конкретни. Както казваш, че и ти носиш вода от същите кладенци имам молба да цитираш нещо което оборва предложената теза. А именно, че не трябва да се пази в тайна, а да се разпространява наляво и надясно.
Искам само да допълня, че тези мои виждания са подкрепени и от практическия ми опит за което споделих преди няколко месеца.
Само да не излезе, че водим празни разговори, което също не се препоръчва на занимаващите се с хатха йога.
Цитирам пак Хатха йога прадипика- глава 1, шастра 15:
" Пречка за йогите е да преяждат, да са непостоянни, да не спазват обетите на Яма и Нияма, да извършват тежък труд, да се движат в гуляйджийски компании и да водят празни разговори."
Харе Ом!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.