Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: Neon]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано13.03.03 12:56



ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Успех и светлина



Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: titiksha]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано13.03.03 16:01



Здравей.
Кажи нещо повече за тази книга, откъде може да се научи нещо за тези 18 асани? Някакви ресурси в Интернет, или книга на българския пазар?

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема За книгатанови [re: Zemedelec]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано13.03.03 16:17



ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ
Книгата е издавана в България и мисля че може да се намери на Славейков и в книжарницата до ВИТИЗ. Поне там съм я виждал последно. Имам два екземпляра които раздавам за временно ползване, а знам и евтини копирни услуги. Има и няколко странници на български за тази Традиция на следния адрес:
www.babaji-bg.org
В момента подготвяме и видео касета на Български език с демонстрация на асаните от Говиндан.

С каквото мога ще ти помогна - пиши.
P.S. Сега се сещам да побликувам асаните в Интернет и ще го направя тия дни

Редактирано от titiksha на 13.03.03 16:20.



Тема Re: За книгатанови [re: titiksha]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано31.03.03 15:15



v gorniqt sait li 6te gi poblikuva6?
(asanite de)

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема Re: За книгатанови [re: пpиятeлъ]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано31.03.03 17:49



ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ
Да в:

http://www.babaji-bg.org

Наслаждавай се




Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: Zemedelec]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 21:22



Тъй като и аз се интересувам от Крия Йога, бих могла да ти кажа, че има чудесна книга на Борис Сахаров. Книгата се казва "Крия Йога". Аз обаче я имам на немски език и нямам представа дали е излязля в България. Преводът е директно от санскритски и нещата са изключително добре обяснени.

Буквалният превод , доколкото човек би могъл да даде такъв за Крия Йога е - крия (kri)- правене, действие - я (ya) - душа и йога - единство.

Единство между душата и всяко действие. Отношение между Създателя, сътворението и човека.

Днес практикуващата се Крия Йога е представена за пръв път пред широката публика на Изток от Paramahansa Yogananda, авторът на "Биография ня един йогин".

Аз имах невероятният късмет да срещна скоро Учител по Крия Йога - Janakananda. Учил е при индийския йога Dhirananda Крия Йога техники. Тогава получава и първото си потопяване в състоянието на Nirvikalpa Samadhi.От този момент изучава високите стъпала на Крия Йога, а в момента има училище за Крия Йога тук, където живея.

Това, което мога да кажа е, че виждайки го, човек притихва. Излъчването му е толкова силно, че оставя в човек, който се е докоснал до него за много дълго време чувството за невероятна хармония и щастие.



Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: Vastha]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 22:03



Практикува ли някой самоизследването, дадено като метод за себепознание от Ш.Р.Махарши?

Това е откъс от http://www.babaji-bg.org/:
"Един от най-добрите начини за осъзнаване на Бог е Атмичното разследване "Кой съм аз?",на което е придавал особено значение Рамана Махариши. Сатгуру Крия Бабаджи много пъти е привличал вниманието към този метод по време на Неговите лекции и като полъх на вдъхновение когато светци са наставлявали по тези въпроси, те са загубвали своята индивидуалност и са ставали едно с Универсалната Душа"



Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: Aлф]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано29.04.03 22:21



Практикуваме подобни техники. Не точно по метода на Рамана Махариши.
Преди години четох книга за Рамана Махариши и Неговия метод. Никога няма да забравя невероятното впечетление. Нещо Велико!!!

Наслаждавай се

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: Били]  
Автор huanji ()
Публикувано29.04.03 22:47



Здравей, Били.
Предполагам си същата Били.
Интересувам се от книгата на Сахаров, дай ми мейл или ми пиши на: huanji@abv.bg

Поздрави.



Тема Re: Какво е Крия Йоганови [re: Vastha]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано30.04.03 11:48



нали при вдишване поемашъ прана, а при издишване изхвърляшъ апана.....защо тогава пише, че студенитъ потокъ отъ прана се изкачва.....като поемашъ прана съ вдишването нали слиза надолу отъ носа къмъ дроба....

***
Чрез специалната техника на Крия Йога, влизащият дъх на прана и излизащият дъх на апана се транформират в студен и топъл поток. В началото на практикуването на Крия Йога, последователят чувства студеният прана поток да се изкачва по гръбначния стълб и топлия апана поток да слиза по него, заедно с влизащия и излизащия дъх. Напредналият Крия Йогин открива, че вдишвания дъх на прана и издишвания дъх на апана са “уравновесени” – неутрализирани или потушени; той чувства само студеният поток на прана издигащ се по гръбначния стълб и топлия слизащ поток на апана.
***

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.