Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Involuciya  
Автор A3_ ()
Публикувано11.03.03 21:38



Hari OM!

Imam edin dert.
V edna beseda na Petar Danov pro4etoh 4e yoga e involucionen metod.
Hari OM!



Тема Re: Involuciyaнови [re: A3_]  
Авторdebugger (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 09:33



Predpolagam che w sluchaia in-volucia oznachawa wutreshno razwitie ( 'in' znachi wutre )



Тема Re: Involuciyaнови [re: A3_]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано12.03.03 10:04



OM KRIYA BABAJI NAMA AUM

Какво представлява меода Йога?!



Тема Re: Involuciyaнови [re: A3_]  
Автор Лия (***)
Публикувано12.03.03 15:17



"Цялата тази вселена е била в Брахман и е била, така да се каже, излъчена от Него и се е движела напред, за да се върне обратно към източника, от който е излъчена, подобно на електричеството, което излиза от динамото, минава през веригата и се връща в него. Същият е случаят и с душата. Излъчена от Брахман, тя преминава през всякакви видове растителни и животински форми и накрая достига човека, а той е най-близкият подход към Брахман. Връщането обратно в Брахман, от който сме излъчени, представлява великата борба на живота. Всяко нещо във вселената, което наблюдаваме като движение, като борба - и в минералите, и в растенията, и в животните - е едно усилие за завръщане обратно към центъра и достигане на покой."

Тоза е цитат от "Джнана йога" на Свами Вивекананда, дано ти помогне да си разрешиш дерта.



Тема Re: Involuciyaнови [re: Лия]  
Автор A3_ ()
Публикувано30.03.03 23:41



Благодаря,
мен ме "нападат" по-скоро твърденията, че йога не е за тази епоха, че е стар метод, че е неподходяща за сегашните условия и още един тон думички.
Та даже тая вечер чух, че "от асаните нямало смисъл, пък паневритмията била много по-добра" , всичко изградено в стройна теория подкрепено с цитат от Петър Дънов... те тоя дерт със практика ще го избия, ама имам приятели на които им трябват повечко интелектуализации, та на тях незнам какво да им казвам.

хари ОМ



Тема Re: АЗ_нови [re: A3_]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано31.03.03 01:32



OM KRIYA BABAJI NAMA AUM

“Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка. И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание. и акоимам пълна вяра тъй щото и планини да преместям а лщбов нямама, нищо не съм. И ако раздам всичкото си имане за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува. любовта дълго търпи ие милостижа; любовта не завигжда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не се гордее, не безобразничи не търси своето, не се раздразня , не държи сметка на зло, не се радва на неправдата, а серадва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи . Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче пророчества лис а че се пкратят, езици ли са ще престанат; знание лие , ще се прекрати. Защото отчасти знаем , и отчасти пророкуваме; но когато дойде съвършенното това което е частично ще се прекрати. Когато бях дета, като дете говорех, като дете чувствах, като дете разсъждавах; откак станах мъж напуснал съ което е детинско. Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съмбил напълно познат. Т тъй остват тия трите: ВЯРА НАДЕЖДА ЛЮБОВ; НО НАЙ-ГОЛЯМА ОТ ТЯХ Е ЛЮБОВТА.”
Пярво послание на Апостол Павел към Коринтяните, гл. 13

Обгради своите приятели с цялата си Любов. Ако Паневритмията ги прави щастливи и ги дарява с Любов това е прекрасно. Ако асаните те правят щастлив и те даряват с Любов това е прекрасно. Защо трябва да им казваш нещо-покажи им личния си пример.

Прощавай и се наслаждавай




Тема Re: АЗ_нови [re: titiksha]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано31.03.03 11:12





АААОООУУУММММ.................

Дъгата


Тема Re: Involuciyaнови [re: A3_]  
Автор пpиятeлъ (светъл лъчъ)
Публикувано31.03.03 13:24



ne6to ne si razbral qvno......Danov nikoga ne e kazval
ni6to sre6tu yogata....

нека Светлината огрява Пътятъ ви къмъ НЕГО!!!


Тема Re: Involuciyaнови [re: A3_]  
Автор Лия (***)
Публикувано31.03.03 20:54



" Нападат " те защото им го позволяваш.
Ако си сигурен в Йога като път нищо не би могло да те докосне.
А в такава ситуация, човек си проверява на какво ниво е толерантността му.
И на мен ми се е случвало.



Тема Re: Involuciyaнови [re: A3_]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано01.04.03 10:38



Драги приятелю, това въобще не е Път, та камо ли инволюционен - йога е опасно заболяване, при това заразно! Аз лично познавам мнозина заразени от нея, и макар че доста от тях положиха големи усилия да се отърват и измъкнат от йогическите капани, никога не успяват до край!

Както се казва, бивш йога и бивш негър няма!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.