Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: ?"Дълги години-9 съм преподавал Божествената ннови [re: Yogin]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 20:49




"Дълги години-9 съм преподавал Божествената наука "...хе хе хе
Смешко бе....хе хе хе хе
А стига бе....не ме занасяй.
Ако нямаш Бог в себе си, ще го научиш ли?
А ако го имаш, то защо ти е такъв, като теб,финансово губещ, за да те учи?
Иисус учил ли е така?
Буда, не се ли разочаров от всичката паплач учители и преподаватели, през които "мина"...преди да разбере , че света и учителите в него, са илюзия?
Айде бе- не занасяй мулето.....



Тема Re: Я го па тоа..."духовен пътник"нови [re: Anon]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 20:52




Мъдреците казват, че когато постигнеш, преставаш да бъдеш духовен пътник.
А докато търсиш, то това значи че нямаш...и затова търсиш....
Който няма ум в главата, е пътник и търси...и затова пък, има сила в краката....за да пътува...по "духовния свят"
Дерзай......



Тема Re: TARSIA U4ITEL...ЕТО ГО...ХЕ ХЕ ХЕнови [re: titiksha]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 20:54



ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ
ХО ХО ХО ХО
И "ТОЙ" И "СЪПРУГАТА МУ"...БИЛИ ПОСВЕТЕНИ....хе хе хе хе хе
Хе хе хе хе
Ново двайсе....
ЕЕЕЕЕЙЙЙ...ОРО....я виж тук бе...хе хе хе хе
Много посветени има тук бе.....



Тема Re: ?нови [re: Anon]  
Автор huanji ()
Публикувано14.02.03 21:10



Не, Анон, Мулето не е събирач на нови глави, той тества старите. Няма нищо лошо, някой да ти напомня, че ти не си това. Йогин, много добре знае, че не е това тяло, нито това его(ахамкара), нито друго, което и да е то. Това всичко е една илюзия, един сън и даже е забавно и добре, ако човек сам се шегува над нереалните неща. Над тях стои нещо наистина реално.
Що не се шегуваме с него, с реалното. Няма начин, защото...къде е то? Покажи ми го?



Тема Re: TARSIA U4ITELнови [re: huanji]  
Авторsailor (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 02:19



Благодаря много,първо за здравей и за отговора,който смятам за най-ценен от всички,защото почувствах загриженост.



Тема Re: ?нови [re: huanji]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано16.02.03 19:53



>Мулето не е събирач на нови глави, той тества старите
Питай служителите му, и по-добре бившите такива. Или катаджията, пред когото е играл мъртвец без документи.

А за тестването на старите, това ми прилича на следното.

Вървят хората нагоре, и им предстои да минат през поредния връх. Знаят, че след всеки качен връх вече не са същите.
Обаче гледат на тоз връх се спрял Мулето, и мята камъни по изкачващите се. Да видел кои знаят, че камъните не са реални. И се кефи зверски на тия, дето си мислят че ги боли и кървят.
Гледат по едно време, че там стигнал и Хуанджи, па и той решил да метне някой и друг камък...

Ей, чакай малко, си казва човек. Аз да не съм сбъркал нещо Пътя? Като ида горе, и аз ли ще съм като тия с камъните???


Добре че съм имал щастието да видя преди това и други. Знаеш ли какво каза Перица, като стана въпрос за Мулето, първия път когато срещнах на живо тва митично добиче?
Вика - "преди и аз бях като него" (често казано, колкото повече научавам за мулето - не вярвам Пепси да е бил някога чак такъв) "но вече не мога да се държа така с хората".

Духовността е в постоянното постигане на Смисъл, не в преследването на цели


Тема Re: Я го па тоа..."духовен пътник"нови [re: MУЛE]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано16.02.03 20:08



>А докато търсиш, то това значи че нямаш...и затова търсиш....
Брей, Муле, ма ти си бил направо гений бе! Глей къв колосален извод направи...

ЕСТЕСТВЕНО, че нямам. Ти да познаваш (или поне да си чувал за такъв) Постигнал, дето е постигнал без да е търсил? (не казвам че е постигнал щото е търсил, туй е друг въпрос)

Духовността е в постоянното постигане на Смисъл, не в преследването на цели


Тема Re: ?нови [re: Anon]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.02.03 13:40





Извинявай че се намесвам.

Въпросните камъни са наистина илюзорни. :))) Те се удрят в теб ... ако ти беше прозрачен за тях щяха да минат през теб без да те засегнат и ти дори нямаше да ги забележиш камо ли да ти причинят някакъв дискомфорт.

Проблемът не е в Муле, huanji, Drona или който там друг искаш ... така си мисля. :))))

Пепси е бил много по-лош. Ако някой ден е на кеф ще ти разкаже колко по-лош е бил.

А по повод Мулето - защо гледаш през чужди очи. Ако наистина искаш да разбереш колко точно е лош - заповядай с нас някой път.



Тема Re: ?нови [re: Drona]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано17.02.03 14:59



Тук е форум, а не чат за двама, така че намесите са добре дошли според мен

Ако някой е "прозрачен" и го съзнава, би ли имало смисъл да се мятат камъни по него? Очевидно не. Нито би било забавно.

А помага ли замерянето с "виртуални" камъни на останалите? И как се интерпретира това от тях и околните? Лично аз се съмнявавам, и нещо повече - намирам подобни "забавления" за израз на незрялост и неразбиране на човешката психология.

Може и така да е било при Пепси, както казваш. Въпросът е защо сега не е такъв. Да не би да е изкуфял случайно с годините, та е престанал да "стимулира" така околните?

Срещал съм и друг, който е още по-напред. Бях свидетел как избягва да отговори ясно на директен въпрос от една жена, дали е възможно в нея да има много негативна енергия, както някой й казал, пък тя самата се смяташе за света вода ненапита. Така й отговори, че от 160 души почти никой не разбра че каза "да".

Има положително и отрицателно стимулиране. Второто най-често можеш да срещнеш във войската, където задачата е да те превърнат в дисциплиниран звяр. Използва (стимулира) се силата на яростта и омразата. Гледала си го по филмите поне.

Ако някой прилага отрицателно стимулиране в ежедневието - в семейството си или на работа, пък не дай си боже към деца, той обикновено има някакъв сериозен проблем. И истинските му мотиви не са другия да стане по-осъзнат, каквото и да разправя.

Не ме интересува колко точно е лош Мулето. Не мога да спася света на хората, нито този на мулетата. Подавам по някой сигнал чат пат, приемам по някой сигнал чат пат... И като се натрупа достатъчно, някой в нещо се променя (евентуално) ...

Което не значи, че отказвам да дойда с вас някой път, ако се обадите

Духовността е в постоянното постигане на Смисъл, не в преследването на цели


Тема Re: ?нови [re: Anon]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.02.03 16:44



Всеки влак си има пътници. :))) КОйто се нуждае от някой като Мулето - намира го и т.н.

Беинса Дуно има една мисъл по въпроса, май я казвах на Кали и сега ще пробвам по памет : "Ако на един силен ученик му кажеш, че има погрешка, той ще се напрегне за да се поправи; ако кажеш същото на един слаб ученик, то той само ще се обезсърчи и съвсем ще се откаже".

За мен разликата между "силният" и "слабият" ученик е единствено в това, че единият има вяра, а другият е пълен със съмнения.

Действително с времето човек става все по-мек и обходителен. Но и за това се иска сила. Да имаш ученици е огромно бреме... Дойде някой и си мисли че ти прави голямо благоволение като ти се пише ученик. Той не разбира каква огромна тежест стоварва отгоре ти. И хем сам е дошъл, хем почва да ти дава акъл, да те поучава...:))))) И като се издъни един такъв отворко и тръгва по света и у нас да разправя какъв си гад, нечувствителна душа и изобщо недостойна за доверие персона. ( не че не е вярно )

Ех, трябваше да дойдеш тази събота-неделя с нас - беше приказка, сън, блян сбъднат.... (схващаш как нямам думи).

Като тръгнем нанякъде другия път задължително ще ти се обадя.

P.S. Сетих се нещо допълнително - смисленият учител не ти дава "знание", а те подхранва енергийно за да ти даде онова самочувствие и вяра, което иначе ти липсва. Но идва един момент, когато той те "освобождава" от себе си и ти казва - хайде плувай...

Редактирано от Drona на 17.02.03 16:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.